Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

[Pomysł] PROJEKT "SKB@P" Superkomputer B@P

Zaczęty przez Simek, 14 Styczeń 2007, 12:57

Czy jesteś skłonny poprzeć tą inicjatywę?

tak, jest to dość ciekawa propozycja, z pewnością się do niej dorzuce
21 (77.8%)
tak, ale raczej się nie dorzuce
2 (7.4%)
tak, ale to zależy, na jaki sprzęt się zdecydujemy
3 (11.1%)
nie, nie stać mnie na to
0 (0%)
nie, obawiam się ewentualnych negatywnych skutków ubocznych
1 (3.7%)
nie, to jest bezsensu
0 (0%)

Głosów w sumie: 27

Głosowanie skończone: 22 Styczeń 2007, 17:21

Gave

Cytat: NetMonitoring w 21 Marzec 2008, 19:34
Mchl mam taki metal i naprawde działa jakby tak nie było nie polecałbym.
Podobno tak paskudzi wszystkie powierzchnie, że aby je wyczyścić (usunąć tą 'pastę') trzeba delikatnie szlifować- prawda to?

Troll81

A kto by chciał usuwać dobrą pastę???. Co do czekania miesiąca. Za miesiąc będzie lepszy proc i lepsze płyty, ceny spadną. i tak można by w nieskończoność czekać. Płytę kupiliśmy dobrą o czym świadczy fakt że w połowie rankingów OC jest ona wymieniana jako podstawowa platforma. A co jak się akurat naszego proca nie da wykręcić wysoko?? np kiepska seria poszła?? wszystko może nie być idealne. Nie ma ideałów.

Jak coś to za pół roku kupimy nowego. Udowodniliśmy że możemy raz. To dlaczego nie drugi??

Mchl

Cytat: NetMonitoring w 21 Marzec 2008, 19:34
Mchl mam taki metal i naprawde działa jakby tak nie było nie polecałbym.

Mnie tylko zastanawia stwierdzenie, że to czysty metal płynny w temperaturze pokojowej... A że działa jak należy, to nie podważam. ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

OxyOne

Z rev G0 wszystkie sie dobrze kreca
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Tomislaw

Cytat: Mchl w 21 Marzec 2008, 21:29
Mnie tylko zastanawia stwierdzenie, że to czysty metal płynny w temperaturze pokojowej...

Hg ? (raczej mało prawdopodobne)



Pigu

to nie musi być czysty pierwiastek - to może być stop ;)
nie ważne zresztą co to jest, ważne, że fajnie wpływa na temperaturę

OxyOne

prawdopodobnie Galinstan

68,5% - gal
21,5% - ind
10% - cyna

Temperatura wrzenia: 1300 °C
Temperatura topnienia: -19 °C
Gęstość: 6,44 g/cm³
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Gave

Cytat: Troll81 w 21 Marzec 2008, 21:08
A kto by chciał usuwać dobrą pastę???
Teoretycznie czasami można chcieć zmienić proca, lub cooler a dotychczasowy zastosować gdzie indziej, a tak ta trójka: proc, cooler i 'pasta' zawsze muszą być razem lub wcale. Podobno nie traci właściwości i nie zmienia postaci, ale ja przy każdej 'reinstalce' coolera, np w przypadku zmiany płyty, zwykłem czyścić i nakładać ponownie pastę.

Mchl

Cytat: NetMonitoring w 22 Marzec 2008, 00:56
prawdopodobnie Galinstan

68,5% - gal
21,5% - ind
10% - cyna

Temperatura wrzenia: 1300 °C
Temperatura topnienia: -19 °C
Gęstość: 6,44 g/cm³


Od razu lepiej się czuję wiedząc, że ma to jakieś podstawy fizyczne :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kempler

Z indem mam do czynienia. Sam ind w tej pokojowej nie jest płynny ale może w stopie... Ale na pewno baaardzo dobrze oddaje ciepło i jest baaardzo plastyczny.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Pigu

to, że płynny, to jeszcze nie znaczy, że się przelewa z kubeczka do kubeczka  ;) w końcu szkło też ciecz, a ind faktycznie jak najbardziej służy do stopów niskotopliwych 

OxyOne

#371
Panowie niebawem zrobie test nowego sprzetu ktory nabylem. Stary Q6600@4,2Ghz idzie w inne miejsce poniewaz stracił ststus mojego flagowca. Teraz bedzie nim Q9450. Oto specyfikacja:

1. Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz (S775/45nm)
2. OCZ DDR3 2x 1GB 1800MHz CL7 Platinium
3. Zasilacz OCZ ModXstream 900W SLI
4. Thermaltake Mozart TX Silver
5. Scythe Mugen (Infinity) - czasowo zastapi nowy blok wodny albo alkoholowy lub tez R134a - zaleznie od konstrukcji
6. Asus P5E3 Premium/Wifi-AP Intel X48

Zobaczymy co z tego wyjdzie beda foto i inne duperelki. Jezeli macie jakies pytania co do sprzetu albo ciekawi jestescie całego OC to utworze nowy wątek.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

[PBT] Horpah

witam
powoli przymierzam się do DDR3, czy mógłbyś napisać coś o tych OCZ, na jakim napięciu chodzą, jak z ich podkręcalnością ?
dzięki

PBT_marian_boss

Napisz ile cię to cudo kosztowało ?

Troll81

No normalnie jestem zazdrosny. :D

OxyOne

Cytat: Horpah w 31 Marzec 2008, 15:14
witam
powoli przymierzam się do DDR3, czy mógłbyś napisać coś o tych OCZ, na jakim napięciu chodzą, jak z ich podkręcalnością ?
dzięki

To zalezy na co zwracasz uwage, co chcesz podkrecic czy całego kompa czy tylko proc. Jezeli tylko proca pamieci bierz z wysokimi nominałami np 1600 albo 1800. pamiatki daj na standardowe ustawienia (bez OC) a samym procem dobic do pamiatek (samym FSB tak aby najlepeij było 1:1) jak sie kreca? zalezy od modelu kazda kosc znosi OC bardzo indywidualnie.

cha-ka:

producent OCZ
rodzaj pamięci DDR3 DIMM
standard DDR3-1333 (PC3-10600) (DDR3-1800)
pojemność pamięci 1 024 MB (2 sztuki - łącznie 2 GB)
ilość kontaktów [pin] 240 szt.
częstotliwość pracy 1 800 MHz
przepustowość 14 400 MB/s
opóźnienie - cycle latency 7
timingi 7 6-6-20
napięcie 1,9 V
radiator tak
markowe [major] tak
technologia produkcji FBGA
dodatkowe informacje testowane ręcznie


jezeli chchesz krecic tylko proca pamietaj aby pamiatki były stabilne i markowe np. kingstony (bez OC) i krecisz tylko FSB CPU a pamiatki zostaja. pamietaj ze najlepsza wydajnosc jest jak uzyskasz CPU: DRAM 1:1
unikaj przeskoków o "oczko wyzej" czyli 333:400
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

[PBT] Horpah

:) ogólne zasady to ja znam, chodziło mi konkretnie o te pamięci, które masz, o ich test (z podaniem serii), jeśli już je przetestowałeś, ile z takich można wycisnąć?

OxyOne

Cytat: Horpah w 31 Marzec 2008, 23:32
:) ogólne zasady to ja znam, chodziło mi konkretnie o te pamięci, które masz, o ich test (z podaniem serii), jeśli już je przetestowałeś, ile z takich można wycisnąć?

ale niee, alez niee pamiatkow jeszcze nie testowałem narazie testuje CPU
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

bazaq

Cytat: NetMonitoring w 31 Marzec 2008, 14:05

Zobaczymy co z tego wyjdzie beda foto i inne duperelki. Jezeli macie jakies pytania co do sprzetu albo ciekawi jestescie całego OC to utworze nowy wątek.


Czekamy z niecierpliwością 8) :P

PBT_marian_boss

No dobra wczoraj odebrałem część  >:( komponentów dla naszego komputera. Brakuje RAM'u który dowiozą w piątek lub poniedziałek. Dziś go złożyłem używając firmowej pamięci i grafiki ;D. Podaje linka do fotek ze składania: http://picasaweb.google.pl/pasjamariana/PROJEKTSKBP

Dwie prośby:
1. Troll81 skontaktuj się ze mną w sprawie grafiki, jadę na firmowej i nie wiem ile będę ją mógł używać
2. NetMonitoring z tobą chciałbym pogadać na temat OC sprzętu.
Dla ułatwienia podaje moje GG: 1282276

PS
Panowie w sklepie pomylili się jeżeli chodzi o procesor i mamy Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz z czego osobiście jestem zadowolony  ;D

emik

więcej takich pomyłek ;D


Pigu

uff obróć radiator, bo dmuchając w zasilacz możesz go niepotrzebnie zagotować - niech wali przez otwory w tylnej ściance  ;)

a pomyłka co cudny prezencik  ;D

PBT_marian_boss

#382
A właśnie cooler powinien wysysać powietrze z radiatora czy raczej dmuchać na żeberka. Pigu masz rację, jutro przełożę.

dvh6

Cytat: PBT_marian_boss w 03 Kwiecień 2008, 15:17

PS
Panowie w sklepie pomylili się jeżeli chodzi o procesor i mamy Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz z czego osobiście jestem zadowolony  ;D

To pewnie taki nieświadomy bonus za ten brakujący RAM i chłodzenie ;)

OxyOne

ten Q9450 to lekka porazka. uzyskac FSB 500 to chyba cud. wszedzie pisza zeby uzyskac 460 to super egzemplarz, ja uzyskałem narazie 480 przy 1.4v!!. a gdzie 4.2Ghz!! w  Q6600 nie było problemu uzyskac 4.0Ghz pomeczyc sie trzeba bylo do 4.2 , w tym przypadku mordownia od poczatkusamego czyli gdzies od 3.4GHz.
Temp. na 3.6Ghz w BOINCU to 44C. roznica termalna minimalna na plus. Beda zdjecia itp narazie testy.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Pigu

Cytat: PBT_marian_boss w 03 Kwiecień 2008, 17:33
A właśnie cooler powinien wysysać powietrze z radiatora czy raczej dmuchać na żeberka. Pigu masz rację, jutro przełożę.
dmuchać przez żeberka na zewnątrz - dobrze byłoby dowalić tam do obudowy drugi 120mm też na zewnątrz

OxyOne

uzyskane 4.01Ghz ale pein, musze kupic mocniejsza zasiłe bo OCZ 800 sie spsuł. jade na TOPPOWER 420W. tak ciezko to nie miałem jeszcze nigdy.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

PBT_marian_boss

#387
Dopóki nie przyjadą pamięci zainstalowałem WinXP 64bit. Docelowo oczywiście linux64. Na teście aplikacji BOINC wyszło tak:

2008-04-04 21:28:50||Starting BOINC client version 5.10.45 for windows_x86_64
2008-04-04 21:28:50||Processor: 4 GenuineIntel Intel(R) Core(TM)2 Quad  CPU   Q9450  @ 2.66GHz [EM64T Family 6 Model 23 Stepping 7]
2008-04-04 21:28:50||Memory: 2.00 GB physical, 3.87 GB virtual
2008-04-04 21:29:26||Running CPU benchmarks
2008-04-04 21:29:58||Benchmark results:
2008-04-04 21:29:58||   Number of CPUs: 4
2008-04-04 21:29:58||   2718 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
2008-04-04 21:29:58||   7937 integer MIPS (Dhrystone) per CPU


Zgodnie z wyborem projektu miesiąca założyłem konto SKB@P i liczę w Rosetta@home i seti@home

KrzychuP

Dorzuć też depspid, w końcu nie obciąża mocy proca

Troll81

dzis jestem koszmarnie schorowany ale postaram sie zeby juz w przyszlym tygodniu nasz potforek jechał na graficznej z 1997 :D czyli sławnym s3 virge.

Pigu

Cytat: KrzychuP w 04 Kwiecień 2008, 09:46
Dorzuć też depspid, w końcu nie obciąża mocy proca

depspid akurat jest tak rozmontowany w tej chwili, że nie idzie nawet dołączyć do projektu, za to pamiętaj o dołączeniu do ralpha i lhc nawet na wyższych priorytetach

to panowie - jak będzie się ostatecznie nazywało to konto? skb@p brzmi zbyt enigmatycznie

dvh6

Cytat: Pigu w 04 Kwiecień 2008, 10:10

to panowie - jak będzie się ostatecznie nazywało to konto? skb@p brzmi zbyt enigmatycznie

Zgadzam się powinno być napisane w całości, bez skrótów, lub chociaż Boinc@Poland

Pigu

Boinc@Poland crunching unit  ;)

Bober

O, nawet ładnie  :)

Pigu

trzeba by przygotować profile do projektów

Bober

Myślę, że to konto najlepiej podłączyć do BAMa, wtedy kilka osób mogłoby nim sterować.

Bober

Tu mamy dane naszego komputerka.

Tylko SETI to miał być projekt rezerwowy - na wypadek awarii Rosetty...

PBT_marian_boss

Komputer jest podłączony do BAM!, login i hasełko ma Michl. Więc teraz nie powinno być problemów z przyłączaniem projektów. Pragnę tylko przypomnieć że komputerek czeka na RAM i dopiero wtedy zostanie podkręcony i ruszy pełną parą. A uruchomiłem, go tylko dlatego żeby nie stał bezczynnie. Są to początki proszę zatem jeszcze chwilę cierpliwości.

SETI liczy ponieważ nie mogłem pobrać próbek do liczenia z rosetty, jeżeli tylko się pojawią to seti spadnie na 2 plan.

Bober

Super.  ;D
Już się nie czepiam  ;)

KrzychuP

1k dziennie - podoba mi się   :D