[Pomysł] PROJEKT "SKB@P" Superkomputer B@P

Zaczęty przez Simek, 14 Styczeń 2007, 12:57

Czy jesteś skłonny poprzeć tą inicjatywę?

tak, jest to dość ciekawa propozycja, z pewnością się do niej dorzuce
21 (77.8%)
tak, ale raczej się nie dorzuce
2 (7.4%)
tak, ale to zależy, na jaki sprzęt się zdecydujemy
3 (11.1%)
nie, nie stać mnie na to
0 (0%)
nie, obawiam się ewentualnych negatywnych skutków ubocznych
1 (3.7%)
nie, to jest bezsensu
0 (0%)

Głosów w sumie: 27

Głosowanie skończone: 22 Styczeń 2007, 17:21

Troll81

Zbieramy na kolejnego kompa??

PBT_marian_boss

Cytat: Troll81 w 16 Kwiecień 2008, 14:35
Zbieramy na kolejnego kompa??

Jeżeli już to inna płyta główna, na tej nie daje się podkręcić naszego CPU.

Troll81

??? Jak to nie daje się kręcić. Pytałem na kilku forach i właśnie tę płytę mi polecano do kręcenia. Chipset p35 niezłe możliwości ustawienia magistrali. Ludzie na tym ponad 3GHz wysiągają. MOżeto nie wina płyty ale np. ustawień??

Przykładowy tekst

"Hi I recently started overclocking my PC, and after some time, I managed to get some decent results, but there are a lot of bios features I don't know, so I need some advise on the settings I should use to maybe overclock my PC a little higher or improve its performance. 

Motherboard: Foxconn P35A
CPU: Intel Q6600 GO stepping
RAM: Kingston HyperX (4 x 1GB) DDR2 800 PC2 6400, 4-4-4-12, 1.95V, KHX6400D2LLK2/2G
Graphics Card: 8800 GT 512 MB
CPU Cooler: Scythe Infinity
PSU: CoolerMaster 550 W
Case: Antec P180

I was able to get to 1400MHZ FSB taking the CPU to 3.15 GHZ (350 MHZ@9X Mpultiplier) with low voltage settings and about 60ªC on coretemp using Prime95 Stress test on all 4 cores. Then, no matter how much I Raise the Voltage settings, its impossible to get any higher without errors running Prime95. "

buri

Ładnie punktuje SKB@P .... wyperdził mnie :'( >:( :(
Człowiek ciężko pracuje na każdy punkcik od 4.5 miesiąca, a on mnie wyprzedził w pare dni! niesprawiedliwe :P

Z tym kręceniem serio? Ile wycisneliście? 3GHz powinien mieć na luzie bo tak to troche się marnuje.

Mchl

Cytat: Troll81 w 17 Kwiecień 2008, 14:18

Motherboard: Foxconn P35A
CPU: Intel Q6600 GO stepping


Jeśli dobrze pamiętam, to mamy inny procek :P Może z tego powodu są problemy... chociaż na wejście mamy wydajność razy 2 w stosunku do zakładanej :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

[PBT] Horpah

może należałoby zaktualizować BIOS płyty

PBT_marian_boss

Bios jest wgrany najnowszy dostępny, razem z NetMonitoring prawie codziennie z nim walczymy. Rzeczywiście proc przez pomyłkę przysłali lepszy i być może dlatego są problemy z jego podkręceniem. W chwili obecnej jedzie cały czas na ustawieniach standardowych.

Troll81

faktycznie dostał się q9300 do tego w steppingu G0.... A ten proc kijow się podkręca. Może zwrócić do sklepu i poprosić q6600??

PBT_marian_boss

Nie wydaje mi się że teraz oddanie proca to będzie łatwa sprawa. Minął prawie miesiąc, procesor jest używany (pasty nie da się tak łatwo usunąć). No i powód oddania procesora, trzeba by było coś mądrego wymyślić. Wydaje mi się że trzeba niestety robić na tym co jest i ew. podkręcić ile się da i nie męczyć się. A może następny złożymy lepszy.

Troll81

Proponuję dual xeon quadcore :D nie ma to jak 8 rdzeni :D płytkę po to już za 800 można wyhaczyć a i proce w okolicach 700 stoją. Tylko nie wiem jak overclocking na serwerowych płytach wygląda. Słyszałem że można xeonom szynę z 1333 na 1600 podnieść izolując "pin" na sockecie.

Mchl

A może teraz zrzuta na zespołowy PS3?  ;D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

PBT_marian_boss

Cytat: Mchl w 18 Kwiecień 2008, 13:44
A może teraz zrzuta na zespołowy PS3?  ;D

Może stać u mnie :D :D

Mchl

Cytat: PBT_marian_boss w 18 Kwiecień 2008, 14:30
Może stać u mnie :D :D

Standardowo ;)

Popełniłem podsumowanie dotychczasowej historii SKB@P

http://boincatpoland.home.pl/wiki/Super_Komputer_BOINC%40Poland

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

PBT_marian_boss

#453
A właśnie jeżeli chodzi o konfiguracje to musiała zajść mała zmiana. Karta graficzna wysłana przez Troll81 w żaden sposób nie chciała działać w naszym kompie. Dlatego pozwoliłem sobie na małą samowole i zakupiłem za pieniądze składkowe kartę na PCI-E (http://allegro.pl/item344262574_344262574.html) która pięknie działa w zestawie. Dysk twardy też jest inny bo siedzi seagate (ST340016A) 40GB

Bober

Cytat: Mchl w 18 Kwiecień 2008, 15:16
Cytat: PBT_marian_boss w 18 Kwiecień 2008, 14:30
Może stać u mnie :D :D

Standardowo ;)

Popełniłem podsumowanie dotychczasowej historii SKB@P

http://boincatpoland.home.pl/wiki/Super_Komputer_BOINC%40Poland

A nie zauważyłeś tego:
http://boincatpoland.home.pl/wiki/Superkomputer_BOINC%40Poland
???

Mchl

No popatrz, że nie... :-[

To teraz bawimy się w integrację :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

No to się baw  :P

P.S. właśnie jak to pisałem zorientowałem się, że superkomputer pisze się łącznie, więc nasz skrót jest trochę od czapy :P

Pigu

i tak nazwa konta miała być zmieniona na bardziej oczywistą

Troll81

SKB@P

Składkowy Klaster Boinc@Poland :D

NIe taki zły ten skrót. Ale musimy teraz zrobić z niego klaster :D

Machloj

czy może ktoś ustawić kraj w LHC naszego komputerka?

http://boincstats.com/search/all_projects.php?cpid=5ba5a4c13d33da3c33fc501aad92ccbd - tutaj widać, że jest międzynarodowy

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

Proponuję dalszą dyskusję nad projektem SKB@P.

Trzeba wybrać skarbnika ustalić deadline zbiórki itp. No i zacząć zbierać :D

Pigu

proponuję deadline połowa czerwca

PBT_marian_boss

Przepraszam, czy my zbieramy na 2 kompa :)

Pigu

taka jest propozycja  ;D

Troll81

Marian zgodzisz się być skarbnikiem?? MOżna u ciebie w firmie drugiego kompa zaparkować?? :D

AL

No włąśnie - to jest kluczowa kwestia. Myślę, że wolne środki w niewielkich ilościach (choćby to miałabyć tzw. "końcówka dla listonosza") zawsze się znajdą - więc czemu z czasem nie miałoby się udać uzbierać na kolejnego potworka lub upgrade obecnego?

kempler

Ja oczywiście się dołożę. Postaram się nawet więcej niż ostatnio.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Wrony

Witam a myśleliście kiedyś żeby za nie więcej niż 100zł sprowadzić z zagranicy xbox 1. Wgrać na niego Linux-a i ruszyć na nim z BOINCiem? Czy to się w ogóle opłaca? Oczywiście pytam tylko teoretycznie, ciekaw jestem waszego zdania. (Można olać moje pytanie i iść z tematem dalej bo się trochę wciąłem).

Pozdrawiam ;)

Troll81

A ile taka konsola żre prądu?? No i kompy są bardziej elastyczne bo mogą ruszac wiele projektów

tito

Na Xboxie da się uruchomić BOINCa? Nigdy nic takiego nie doczytałem. A pobór prądu to jakieś 180W PS3 (tu na pewno da się uruchomić BOINCa) to 200W

Troll81

Jak da się linuksa to da się i boinca :D

Bober

To jak z tymi profilami w projektach? Przydałoby się zrobić, bo Australia nam nieco ucieka w UotD :(

Troll81

no to rozpocznijmy wielką akcję profili

Pigu

będzie jak zawsze - wszyscy mówią trzeba zrobić, nikomu się nie chce  ;)

KrzychuP

to ja się przyznam, że już mam zaktualizowane prawie wszystkie profile  ;D

Troll81

Ja dziś się zabieram za aktualizację.

nie mów Pigu "będzie jak zawsze - wszyscy mówią trzeba zrobić, nikomu się nie chce" bo ten wątek właśnie świadczy o czymś przeciwnym :D wszak nasz komputerek juz stoi i hula.

stasieks

A ja stworzylem profil i wrzucilem do wszystkich projektow w ktorych licze.

Oplacilo sie, kosze UOTD jak sie patrzy ;)

Pigu

zacznijmy zbierać na drugą maszynę

Troll81

Proponowałem to parę postów temu. Może założyć kolejny wątek?? "Składki SKB@P^2" :D tylko najpierw wybierzmy skarbnika i miejsce gdzie będzie stał (komp, nie skarbnik).