[Pomysł] PROJEKT "SKB@P" Superkomputer B@P

Zaczęty przez Simek, 14 Styczeń 2007, 12:57

Czy jesteś skłonny poprzeć tą inicjatywę?

tak, jest to dość ciekawa propozycja, z pewnością się do niej dorzuce
21 (77.8%)
tak, ale raczej się nie dorzuce
2 (7.4%)
tak, ale to zależy, na jaki sprzęt się zdecydujemy
3 (11.1%)
nie, nie stać mnie na to
0 (0%)
nie, obawiam się ewentualnych negatywnych skutków ubocznych
1 (3.7%)
nie, to jest bezsensu
0 (0%)

Głosów w sumie: 27

Głosowanie skończone: 22 Styczeń 2007, 17:21

syrian

Cytat: IThorne w 15 Sierpień 2008, 10:44
Dla mnie pomysł liczenia innych kompów na rzecz SKB@P jest lekko dziwny. Ja chcę od razu widzieć ile punktów zdobył komp, na który dałem kasę, inne "zwykłe" tylko smiecą.

Jak ktoś chce oddawać swe kompy to nie lepiej stworzyć takiego wirtualnego właściciela z inna nazwą?
to na podobnej zasadzie jakbyś kase przeznaczył na SKB@P - tylko zamiast gotówki przeznaczasz moc własnego
kompa
wiec równie dobrze można uznać ze dziwne jest oddawanie kasy  ;)

PS: gdzie ten klucz sie wpisuje aby podpiąć sie do konta?? za cholerę nie mogę połapać sie :(

jarod_e


syrian

Cytat: Mchl w 15 Sierpień 2008, 10:21
49398_349510a5b9a39406ac63b64e9eb59586
zakładam ze ten klucz sie tyczy projektu QMC ??
bo z tego co widzę to każdy projekt ma własny

Mchl

Hmm... To jest BAM Weak Authenticator... muszę doczytać jak on działa

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

jarod_e

@Mchl  Sprawdziłem i wygląda/działa to tak samo jak weak account key przy projektach. Z tym że na stronie piszą że można będzie podpinać inne maszyny TYLKO do projektów które posiadają/wspierają weak account key.
Co do samego pomysłu to uważam że jest trochę spaczenie samej idei projektu SKB@P ...

@syrian
Aby to zrobić podłączasz kompa do BAM podając w loginie "BAM Weak Authenticator" pozostawiając puste hasło.

Bober

Cytat: jarod_e w 15 Sierpień 2008, 20:28
Co do samego pomysłu to uważam że jest trochę spaczenie samej idei projektu SKB@P ...
Podzielam Twoje zdanie. To jednak miało być konto pokazujące dorobek drużynowych komputerów.

syrian

Cytat: jarod_e w 15 Sierpień 2008, 20:28
....

@syrian
Aby to zrobić podłączasz kompa do BAM podając w loginie "BAM Weak Authenticator" pozostawiając puste hasło.

z pustym haslem nie przyjmuje,
zadziało gdy wpisałem w login i haśle "BAM Weak Authenticator"

i ostrzeżenie : jesli ktos sie zdecyduje udostępnić to niech najpierw przeliczy wszystkie próbki z boinc manager - bo po nawiązaniu łączności z BAM usuwa wszystko co nie jest przpisane do SKB@P

RAD-Poland

Cytat: IThorne w 15 Sierpień 2008, 10:44
Jak ktoś chce oddawać swe kompy to nie lepiej stworzyć takiego wirtualnego właściciela z inna nazwą?

przychylam się do tej propozycji to wydaje mi się całkiem dobry pomysł

uważam, że komputery składkowe powinny liczyć na konto SKB@P
a osoby chętne udostępniać moc obliczeniową np. na konto KLASTER-B@P

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Jest jeden problem. Nie wiem jak w przypadku BAMa, ale w przypadku kiedy w projekcie zmieni się email/hasło stary weak account key przestaje działać i podłączony komputer nie jest nawet w stanie odesłać przeliczonych zadań (scheduler go olewa). Dlatego udostępniając ewentualnie takie klucze należałoby zadbać o ich niezmienność w czasie.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mchl

Podjerzewam, że z BAM weak account key jest tak samo. Jest w końcu generowany na podstawie hasła.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

daleki jestem od zabraniania komukolwiek czegokolwiek, ale jesli juz ktoś chce odpalac kompa to niech liczy pod swoje konto ale dla naszej druzyny. Wszak wszystkie nasze maszynki sa częścią jednego wielkiego superkompa BOINC. Potem jeszcze nasza drużyna liczy dla naszego kraju :D potem wszystkie kompy członków liczą na konto druzyny. Wiec jaki jest sens Dołączać kompa do SKB@P?? Przeciez jak bedzie liczył na twoje konto to i tak punkty się zsumują dla Boinc@Poland :D A konto SKB@P powstało żeby nasze składkowe kompy mogły mielić. Głupio by było podłączac je pod konto któregoś z userów :D

RAD-Poland

może są osoby które liczą razem z nami ale tylko jeden projekt i nie chcą w swoich statystykach innych projektów, a miałyby ochotę pomóc przez pewien czas zespołowi w jakimś wyścigu np: PrimeGrid, który trwa 3 dni, wtedy musiałaby zakładać osobne konto, a tak liczyłby na konto drużynowe np: KLASTER-B@P ;)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Kolejna hipotetyczna sytuacja - ktoś chciałby wspomóc team w projekcie, gdzie zakładanie nowych kont jest zablokowane (zakładając, że team ma tam swoje 'klastrowe' konto).

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

hipotetycznych sytuacjito ja wymyslic mogę wiele. Pomyślmy o tym realnie Daleki jestem od zabraniania. Tylko po prostu wątpię że ktoś tak będzie robił ;D

RAD-Poland

niedawno była sytuacja, jeden z użytkowników rozdał większość swoich kont pozostawiając sobie jedno w "ulubionym projekcie"

obecnie dążymy do pierwszego miejsca w Enigmie, czy też do punktowanego miejsca FormulaBoinc w projekcie QMC i co trza koledze stworzyć możliwość współudziału w sukcesie, prawdopodobnie wolałby takie rozwiązanie, niż znowu tworzenie kont i ich oddanie  ;)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81

#695
a może by takie maleństwo??

http://www.allegro.pl/item418551434_wspanialy_sun_enterprise_e_3500_6x400mhz_8gb_ram_.html

lub takie

http://www.allegro.pl/item420575905_ibm_rs_6000_7026_h50_4_way_332mhz_512mb_503_.html

ciekawe jaką to ma moc obliczeniową :D

Bober

Marian_boss a czy wgrałeś komputerkom optymalizacje do Enigmy? Jeśli nie to znajdziesz je tu.

PBT_marian_boss

#697
Wrzucone na obydwie maszyny, liczą jak złe. Mam nadzieje że nie będzie przez nie żadnych zwiech.

PBT_marian_boss

Cytat: Troll81 w 17 Sierpień 2008, 22:23
a może by takie maleństwo??

http://www.allegro.pl/item418551434_wspanialy_sun_enterprise_e_3500_6x400mhz_8gb_ram_.html

lub takie

http://www.allegro.pl/item420575905_ibm_rs_6000_7026_h50_4_way_332mhz_512mb_503_.html

ciekawe jaką to ma moc obliczeniową :D

Jeżeli celujemy w coś takiego to ja oznajmiam że nie mam już miejsca w serwerowni, obudowy rack także nie wchodzą w grę ponieważ właśnie załadowałem macierzą ostatnie wolne 2U. Jeszcze jednego PC-ta dam radę upchnąć :D

AiDec

Cytat: PBT_marian_boss w 21 Sierpień 2008, 14:48
Jeszcze jednego PC-ta dam radę upchnąć :D

Kozak :). A postawa godna pochwaly :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

spoko wczoraj podpiąłem koleżankę pod boinca :D No i jak się uda to może wkręcimy ją w rolę druzynowego grafika :D

emik

proponuję umieścić gdzieś sygnaturkę


Troll81

#702
moze takie maleństwo sobie sprawimy?? :D

http://www.allegro.pl/item424776230_sun_sun_fire_6800.html

lub takie

http://www.allegro.pl/item420957638_ibm_rs_6000_p5_550q_8_core_1_5ghz_72gb_506.html

Mogło by ogrzewać dom AiDec-owi :D

16 proców po 8MB cache każdy to daje 128MB cache :D z takim maleństwem to mozna by powalczyc w prime :D

Ew mozna zakupic sobie taki:

http://www.allegro.pl/item422881292_wspanialy_sun_enterprise_e_3500_6x400mhz_8gb_ram.html


Troll81

A co by nasi członkowie powiedzieli na budowę klastra na platformie intel Atom??? Pobór mocy prawie żaden

PBT_marian_boss

Widzę że duch w narodzie gaśnie, więc mam propozycję. Uzbierajmy na porządną kartę graficzną która dołożymy do SKB@P. Powinno to w sposób znaczący podnieść jego RAC. Nie wiem dokładnie jakie projekty i czy w ogóle wspierane są przez BOINC, ale na pewno lada chwila się takie pojawią. Myślę że sprawa jest do przemyślenia.

Mori

To może od razu PS3 kupić? :P

Szopler

Pewnie, niech SKB@P liczy klasyczne projekty, a do GPU kupić sprzęt specjalizowany :).

Troll81

można by się pokusić o najtańszą kartę wspierającą CUDA ale weź pod uwagę że skoczy ci zużycie prądu w serwerowni.

PBT_marian_boss

Cytat: Troll81 w 02 Wrzesień 2008, 14:45
można by się pokusić o najtańszą kartę wspierającą CUDA ale weź pod uwagę że skoczy ci zużycie prądu w serwerowni.

Zaraz i tak mi skoczy bo dokładamy koleją macierz więc ten argument nie za bardzo mnie martwi.

maxim

A pochwalisz sie gdzie pracujesz ?

Pozdro

PBT_marian_boss

Cytat: maxim w 02 Wrzesień 2008, 15:22
A pochwalisz sie gdzie pracujesz ?
Pozdro

A po co chcesz to wiedzieć

maxim

Cytat: PBT_marian_boss w 02 Wrzesień 2008, 15:31
Cytat: maxim w 02 Wrzesień 2008, 15:22
A pochwalisz sie gdzie pracujesz ?
Pozdro

A po co chcesz to wiedzieć

Czysta ludzka ciekawosc. Wyglada ze zajmujesz sie tym co ja.

PBT_marian_boss

Firma nieważna, a zajmuję się administracją kilkoma serwerami (AD, poczta, SPS, PPS itp) do tego 100 użyszkodników w 2 lokalizacjach i to wszystko :)

Troll81

#713
no to widze że jedziemy na tym samym wózku :D

Propozycja następnego SKB@P (wciąż jeszcze na niego zbieramy :D )
http://www.broadberry.co.uk/cluster-servers/index.php

Machloj

skb@p punktuje w yoyo jako międzynarodowy...

PBT_marian_boss

Cytat: Machloj w 05 Wrzesień 2008, 18:28
skb@p punktuje w yoyo jako międzynarodowy...

Już poprawiłem.

Bober

Chyba można już przełączyć sprzęt na Enigmę. A przynajmniej zablokować pobieranie zadań PrimeGrid.

Troll81

a robimy zrzutkę numer 4?? :D apetyt rośnie w miarę jedzenia

emik

jeszcze trójka nie zebrana a troll myśli już o czwórce - jeśli dobrze pamiętam to 4 komp już się nie zmieści w serwerowni, trzeba znaleźć nowe miejsce


Bober

Tak. Limit wyczerpany.