[Pomysł] PROJEKT "SKB@P" Superkomputer B@P

Zaczęty przez Simek, 14 Styczeń 2007, 12:57

Czy jesteś skłonny poprzeć tą inicjatywę?

tak, jest to dość ciekawa propozycja, z pewnością się do niej dorzuce
21 (77.8%)
tak, ale raczej się nie dorzuce
2 (7.4%)
tak, ale to zależy, na jaki sprzęt się zdecydujemy
3 (11.1%)
nie, nie stać mnie na to
0 (0%)
nie, obawiam się ewentualnych negatywnych skutków ubocznych
1 (3.7%)
nie, to jest bezsensu
0 (0%)

Głosów w sumie: 27

Głosowanie skończone: 22 Styczeń 2007, 17:21

Troll81

bo docelowo manager boinca ma mieć obsługę CUDA

Troll81

UWAGA
MARIAN ZMIENIA KONTO. SZCZEGÓŁY W PIERWSZYM POŚCIE ZBIÓRKI NR 3

Troll81

Użytkownik Jim przekazał mi co następuje.
obudowa tracer wraz z
zasilaczem modecom feel 400w
napęd optyczny
stacja dyskietek
czytnik kart
kabel sata
boxowe chłodzonko do intela
płytę gigabyte p31 ds3l

mozna by części wykorzystac do budowy skb@p lub do budowy kompa z darowanych części.

PBT_marian_boss

Obudowa przyda się do SKB@P III, bo nie mam na stanie żadnej niestety. Zasilacz w sumie też to podmienię tą 400 na 560 :). Mam jeden taki zasilacz którego moc nie jest wykorzystywana. No i napęd optyczny też bym poprosił :D

Troll81

Czyli wysłać ci blache zasiłkę i napęd. OK

Co z resztą bebechów?? Płyta wydaje się całkiem gut pod jakieś korduło. NIe wiem jak ze sprawnością napędu optycznego. Jak ma ktoś wolnego proca to możem z tego zbudować czwarty SKB@P

Jak części dojdą pocztą to wpiszemy je jako darowiznę dokonaną przez użytkownika Jim.

PBT_marian_boss

Cytat: Troll81 w 22 Październik 2008, 09:58
Czyli wysłać ci blache zasiłkę i napęd. OK
Co z resztą bebechów?? Płyta wydaje się całkiem gut pod jakieś korduło. NIe wiem jak ze sprawnością napędu optycznego. Jak ma ktoś wolnego proca to możem z tego zbudować czwarty SKB@P
Jak części dojdą pocztą to wpiszemy je jako darowiznę dokonaną przez użytkownika Jim.

Rozumiem że masz adres :)
Nie wiem co z płytą, może ktoś używał gigabyte p31 ds3l i ma doświadczenie jakie możliwości OC ma ta płyta? Jeżeli nie da rady OC no to raczej nas nie interesuje.

Troll81

ma niezłe możliwośći pod korduło. Ale juz quad to inna bajka. Nie wiem czy sekcja zasilania wytrzyma.

I achieved an overclock of 465x9, or 3720MHz, on my E6750. Figuring I have a Q6600 as well, I put it in and booted to prime stability at 427X8, or 3416MHz. Something the other boards in this review could not do. This result was gained within 15 minutes of booting the board, pretty amazing stuff for such an inexpensive motherboard, if you ask me. At this speed, the board was not only benchmark stable, but also Prime 95 stable. That may not mean a whole lot outside the enthusiast community, but the stress imposed on system components makes this test one of the more demanding utilities to run. If it's Prime stable, it's stable enough to run 24/7.

Opinia z overclockers club

Ale gdzieś czytałem że przy takim podkręceniu quada pali się z czasem sekcja zasilająca. W końcu p31 to nie jest chipset dla overclockerów.

PBT_marian_boss

Trochę lektury Gigabyte GA-P31-DS3L: http://forum.purepc.pl/Socket-423-478-775-479-f72/Gigabyte-Ga-p31-ds3l-intel-P31-t247845.html

Troll81

Ja czytałem opinie userów którzy podkręcali na niej 2 i 4 jajkowce. Ponoć były problemy z obzługą quadów z serii 9xxx ale to mogła być kwestia biosu lub po prostu jakiejś wady. Natomiast też czytałem że kilku useróm którzy robili na tej płytce OC 4 jajkowca po pewnym czasie płyta dym puściła.

No i w to FSB 400+ to ja bym nie wierzył przy 4 jajkowcu XD nie przy tej sekcji zasilania.

PBT_marian_boss

No to mamy już odpowiedz, płyta nie nadaje się do naszych potrzeb. Czyli do kupienia mamy cały komplet CPU, RAM, Cooler i płyta

Troll81

:D ponadto ktoś wspominał o płycie z dwoma slotami pod grafiki żeby można było GPUGrid na tym puszczać :D

Najpierw sprawdźmy na co nam na razie kasy starcza. Bo może się okazaż że przy naszym budżecie będziemy jednak zmuszeni wykorzystać słabsze podzespoły a na rdzeniach bym nie oszczędzał. Co najwyżej mniejsze OC bym puścił.

OxyOne

Cytat: PBT_marian_boss w 29 Październik 2008, 15:23
No to mamy już odpowiedz, płyta nie nadaje się do naszych potrzeb. Czyli do kupienia mamy cały komplet CPU, RAM, Cooler i płyta

Ja bym wykorzystał to co jest ewentualnie bymnie ocowal bedzie okazja to sie wymieni na lepszy model (plyta czy proc)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Szopler

Ja bym tam poczekał, dozbierał i złożył od razu maszynkę godną teamu. Potem zbiórki na GPU... a z tej można zrobić maszynkę do postawienia u kogoś w domu / akademiku ;) i niech miele...

maro86

Jeżeli będzie cicha, i chociaż w 1 projekcie będzie liczyła na moje konto , to z chęcią przyjmę ją do akademika..

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

AiDec

Nie ma na co czekac. Skladac co sie da, a najwyzej pozniej sie z`upgrade`uje :). Zlozyc chocby na mobo bez mozliwosci OC, byle chodzilo.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

PBT_marian_boss

#775
No właśnie są dwa podejścia do tematu:

1. Czekamy i zbieramy kasę na porządny zestaw. Dobre podzespoły itp
Wadą tego wariantu jest to, że czekamy i tak naprawdę nie wiadomo ile.

2. Wykorzystujemy płytę Gigabyte GA-P31-DS3L, kupujemy jakiegoś quada, dobry RAM i cooler. Podkręcamy to jeżeli się uda i ciągniemy aż do uzbierania kasy na lepszą płytę.
Te rozwiązanie ma kilka wad ale zaczniemy liczyć szybciej. Mając obecnie 1000 zł nie wiem czy się wyrobimy na części.

Może jakieś głosowanie :)

Pigu

zróbmy kalkulację dla opcji pierwszej i zobaczymy ile brakuje

OxyOne

Cytat: Pigu w 30 Październik 2008, 09:06
zróbmy kalkulację dla opcji pierwszej i zobaczymy ile brakuje

yyy jak znam zycie to duzo...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

AiDec

#778
@PBT_marian_boss

Jakiegos quada? To znaczy widzisz jakas opcje lepsza niz Q6600? Bo ja nie bardzo :)

IMHO moze starczyloby na calkiem niezly sprzet, tyle ze stawiany na mobo nie pod OC (co wcale nie oznacza ze nie uda sie wykrecic ladnego wyniku :) ).


Jak duzo brakuje, to trudno, a jak malo, to moze sie `zepniemy` :).


OffTop:

O Boshe...

NetMonitoring: Mam wyzszy RAC od Twojego  ;D, a myslalem ze to niemozliwe  XD



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

PBT_marian_boss

Tak na szybko (bardzo szybko):

1. ASUS P5Q-E - 530 zł
2. Q6600 - 650 zł   
3. OCZ DDRII PLATINUM XTC - 130 zł
4. Hyper TX2 - 70 zł
RAZEM: 1380
z procesorem Q9550 - 1000 zł
RAZEM: 1730

Jeżeli udało by się ominąć VAT, tak jak ostatnio to zyskujemy 22% :)

AiDec

#780
Cytat: PBT_marian_boss w 30 Październik 2008, 09:24
Tak na szybko (bardzo szybko):

1. ASUS P5Q-E - 530 zł
2. Q6600 - 650 zł   
3. OCZ DDRII PLATINUM XTC - 130 zł
4. Hyper TX2 - 70 zł
RAZEM: 1380
z procesorem Q9550 - 1000 zł
RAZEM: 1730

Jeżeli udało by się ominąć VAT, tak jak ostatnio to zyskujemy 22% :)

Czyli bez plyty (na razie) to by bylo 850 pln :). A tyle to juz mamy  ;D



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

PBT_marian_boss

Jeżeli decydujemy się na Q6600 i udało by się kupić bez VAT no to prawie stać nas na cały zestaw.

Troll81

zaletą rozwiązania 1 byłoby to ze mamy zestaw na już, wadą zaś to że raczej do upgrade'u nie dozbieramy kasy bo w najbliższej zbiórce pójdą graficzne :D

zaletą rozwiązania 2 jest to że mamy szansę załapać się na nowszą platformę sprzętową i być boże 6 rdzeniowca :D wadą to ze trzeba będzie uzbierać więcej kasy.

OxyOne

#783
Cytat: AiDec w 30 Październik 2008, 09:23

OffTop:

O Boshe...

NetMonitoring: Mam wyzszy RAC od Twojego  ;D, a myslalem ze to niemozliwe  XD

widze i mnie tez to boli ale za to leczy moja kieszen - chłopaki (kompy) robia rendery do domków jednorodzinnych.
Dodatkowo serwer stoi :(
ale spoko szykuje sie cos extra
liczyłem troche prime grid i to zdołowalo moj rac

... ale dzisiaj nie jest tak zle tylko 125009 pkt
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Pigu

Cytat: Troll81 w 30 Październik 2008, 09:40
zaletą rozwiązania 2 jest to że mamy szansę załapać się na nowszą platformę sprzętową i być boże 6 rdzeniowca :D wadą to ze trzeba będzie uzbierać więcej kasy.

etam bajeczki - powiedzmy sobie wprost i szczerze - te kompy nie będą fundamentalnie upgradowane... nigdy - nie ma sensu np kupować płyty na zaś

bierzmy od razu opcję 1 i niech liczy, opcja 2 nie ma sensu - po oc jedynki nie będzie różnicy, a zaoszczędzone złotówki lepiej wsadzić w gpu

OxyOne

Cytat: Pigu w 30 Październik 2008, 10:07
Cytat: Troll81 w 30 Październik 2008, 09:40
zaletą rozwiązania 2 jest to że mamy szansę załapać się na nowszą platformę sprzętową i być boże 6 rdzeniowca :D wadą to ze trzeba będzie uzbierać więcej kasy.

etam bajeczki - powiedzmy sobie wprost i szczerze - te kompy nie będą fundamentalnie upgradowane... nigdy - nie ma sensu np kupować płyty na zaś

bierzmy od razu opcję 1 i niech liczy, opcja 2 nie ma sensu - po oc jedynki nie będzie różnicy, a zaoszczędzone złotówki lepiej wsadzić w gpu

dobrze gada wodki dac.... :parrrty:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

można by zrobić ankietę. Na p35 kiepsko nam sie proca kręciło a p31 bedzie podobne. Ale fakt że bedzie taniej o kilkaset zł. Bo płytkę na p45 można już kupić w okolicy 300 pln.

OxyOne

Cytat: Troll81 w 30 Październik 2008, 12:36
można by zrobić ankietę. Na p35 kiepsko nam sie proca kręciło a p31 bedzie podobne. Ale fakt że bedzie taniej o kilkaset zł. Bo płytkę na p45 można już kupić w okolicy 300 pln.

tylko nie kupujcie ASUSA P45 Deluxe bo pada jak kawka na 30 sprzedanych 26 zwrotów!!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Pigu

Cytat: NetMonitoring w 30 Październik 2008, 19:49
Cytat: Troll81 w 30 Październik 2008, 12:36
można by zrobić ankietę. Na p35 kiepsko nam sie proca kręciło a p31 bedzie podobne. Ale fakt że bedzie taniej o kilkaset zł. Bo płytkę na p45 można już kupić w okolicy 300 pln.

tylko nie kupujcie ASUSA P45 Deluxe bo pada jak kawka na 30 sprzedanych 26 zwrotów!!

4 jeszcze nie wróciły XD

[PBT] Horpah

Cytat: NetMonitoring w 30 Październik 2008, 19:49

tylko nie kupujcie ASUSA P45 Deluxe bo pada jak kawka na 30 sprzedanych 26 zwrotów!!

dziwne, mam tą płytę od kiedy pokazała się w Polsce czyli już parę miesięcy, chodzi prawie całymi dniami na 3520 MHz temp 66st na rdzeniach Q6600 zero problemów, pięknie się kręci mnóstwo możliwości.Moim zdaniem jedna z lepszych płyt, może wymaga trochę wiedzy i delikatności w poczynaniach ale za to potrafi dać z procka wszystko.

OxyOne

Cytat: Horpah w 30 Październik 2008, 23:50
Cytat: NetMonitoring w 30 Październik 2008, 19:49

tylko nie kupujcie ASUSA P45 Deluxe bo pada jak kawka na 30 sprzedanych 26 zwrotów!!

dziwne, mam tą płytę od kiedy pokazała się w Polsce czyli już parę miesięcy, chodzi prawie całymi dniami na 3520 MHz temp 66st na rdzeniach Q6600 zero problemów, pięknie się kręci mnóstwo możliwości.Moim zdaniem jedna z lepszych płyt, może wymaga trochę wiedzy i delikatności w poczynaniach ale za to potrafi dać z procka wszystko.

płyty poszły do fabryk nie ocowane, sorki ale nie udane modele i tyle nawet na ASUS roadshow przyznali sie do tego, ze jest mankament pomiedzy procesorem a pamieciami. Jezeli chodzi o wiedze co do sprzetu prosze nie obrazaj mnie. co do wady powiem ci ze na pcb w 4,5,6 warstwie sa za cienkie sciezki a co za tym idzie przy duzych obciazeniach i ustawieniu na AUTO - nie daja rady - to sa fakty. u ciebie chodzi ciesz sie... bo jeszcze masz czym.
zauwazyłem ze na tym forum ilu uzytkowników tyle prawd. zajmuje sie sprzetem przygotowuje je dla firm wspolpacujacych lub pracujacych dla telewizji, filmu czy tez reklamy. to nie sa zabwki.
przeoralem naprawde kupe sprzetu i moge powiedziec co sie dobrze ocuje albo nie czy ma 16 stabilizatorow czy 8, kity jest standardowo jest 8x2 drugi stabilizator do filtracji sygnału (16 za drogi interes przy tych rozwiazaniach) albo jak to pisza procesor ktory ma 10,64 GHz!!! i to za psie pieniadze!! (reklama mediaidiotów 4x2,66GHz).
staram sie pomoc aby nie kolega z druzyny nie zaliczył wtopy za ciezko zarobione pieniadze bo mam te plyty na stanie i musze sie z nimi pierd..... . zawsze uzywalem deluxe i nie mialem problemów ale ta płyte zjeb.... sory taka prawda z reklamacja nie ma problemu dostaje sie nówke juz z inna rewizja a normalnie naprawiaja i odsylaja (dobre były pierwsze modele i teraz ostatnie - wczesniej chcieli zaoszczedzic na surowcach).
Jeszcze w mojej karierze nie zdazylo zeby nie było ok zawsze znajdzie sie mądrzejszy od mądrego wiec z dniem dzisiejszym staje sie tylko obserwatorem. Nie odpowiadam na pytania "czy ta mobo bedzie latała biegała czy pełzała" na gg mozna ze mna pogadac o wszytskim ale nie na temat sprzetu itp. nie robie ofert bo tak kupowane jest co innego niz napisze - to po co - trace czas.
zawsze znajdzie sie taki i powie ze u niego lata i jest ok! jeszcze powie mi ze ma zasilacz markowy modecom albo colorshit - tak... na nich zakreci jak zloto.

>>--------->  Narka NM
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

NetMonitoring nie obrażaj się

[PBT] Horpah

#792
no właśnie

jarod_e

Cytat: PBT_marian_boss w 30 Październik 2008, 09:34
Jeżeli decydujemy się na Q6600 i udało by się kupić bez VAT no to prawie stać nas na cały zestaw.

Uda się, uda ... dawać VAT  :attack: Za burtę go  :arrr:

Troll81

popieram karrrata. VAT za burtę z kulą armatnia u nogi  :attack:

novi

Cytat: NetMonitoring w 31 Październik 2008, 01:57
Jeszcze w mojej karierze nie zdazylo zeby nie było ok zawsze znajdzie sie mądrzejszy od mądrego wiec z dniem dzisiejszym staje sie tylko obserwatorem
szkoda by było...

[Asus Rampage X48 (BIOS: 0410), Intel Xeon X3230 "G0" , VID 1.3, 3,2 Ghz, FSB 400*8, Vcore 1.424, Idle/load temp: 40/55`C| 2x2GB Apogee GT-1066 (5-5-5-15 2T PL=9 Vdimm 1.9, 1100mhz), RAID0 2xST3320620AS| 1xST3250620AS| | Gigabyte 8800GTS 512MB, core 832 Shader  2020 Mem 1100 | PSU Tagan BZ1100| Case update WC-Gigabyte 3D Mercury| SyncMaster 226BW | |
http://web.mit.edu/persci/gaz/gaz-teaching/flash/vasarely-movie.swf

Giaur

CytatNa p35 kiepsko nam sie proca kręciło a p31 bedzie podobne.

Nie wiem jak u Was, ale na mojej płycie Gigabyte GA-G31M-S2L za niecałe 200 PLN procek E2180 2.0 GHz podtaktowałem na 2.65 GHz i chodzi stabilnie (bez zmiany napięć, temp. 51 stopni, cooler boxowy). Nie wiem natomiast jak będzie z czterojajowcem.

novi

 :) na tej płycie odpuść sobie "czterojajowca"

[Asus Rampage X48 (BIOS: 0410), Intel Xeon X3230 "G0" , VID 1.3, 3,2 Ghz, FSB 400*8, Vcore 1.424, Idle/load temp: 40/55`C| 2x2GB Apogee GT-1066 (5-5-5-15 2T PL=9 Vdimm 1.9, 1100mhz), RAID0 2xST3320620AS| 1xST3250620AS| | Gigabyte 8800GTS 512MB, core 832 Shader  2020 Mem 1100 | PSU Tagan BZ1100| Case update WC-Gigabyte 3D Mercury| SyncMaster 226BW | |
http://web.mit.edu/persci/gaz/gaz-teaching/flash/vasarely-movie.swf

Troll81

no właśnie ta płyta ładnie podkręca dwujajowce. ale quad to dla niej za dużo.

PBT_marian_boss

No dobra Koledzy i koleżanki, jaką płytę i RAM proponujecie, bo CPU już wybrany Q6600 ? Proszę o fachowe opinie najlepiej potwierdzone testami :)