[Pomysł] PROJEKT "SKB@P" Superkomputer B@P

Zaczęty przez Simek, 14 Styczeń 2007, 12:57

Czy jesteś skłonny poprzeć tą inicjatywę?

tak, jest to dość ciekawa propozycja, z pewnością się do niej dorzuce
21 (77.8%)
tak, ale raczej się nie dorzuce
2 (7.4%)
tak, ale to zależy, na jaki sprzęt się zdecydujemy
3 (11.1%)
nie, nie stać mnie na to
0 (0%)
nie, obawiam się ewentualnych negatywnych skutków ubocznych
1 (3.7%)
nie, to jest bezsensu
0 (0%)

Głosów w sumie: 27

Głosowanie skończone: 22 Styczeń 2007, 17:21

lolek

kaski na grafę coraz więcej, może pora w coś zainwestować

tito

No właśnie - na co czekamy? Na karty ATI 5xxx? Za tyle ile jest można już coś z dużym RAC-em kupić.

AiDec

Cytat: tito w 14 Sierpień 2009, 21:48
No właśnie - na co czekamy? Na karty ATI 5xxx? Za tyle ile jest można już coś z dużym RAC-em kupić.

Jeszcze troszke i kupimy dobra zasilke.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

do dobrych graf będzie też niezbędna wymiana zasiłki w kompie :( z tego co pamiętam myśmy do skb@p zasiłki w okolicy 400W wkładali...

sesef

Cytat: Troll81 w 16 Sierpień 2009, 10:30
do dobrych graf będzie też niezbędna wymiana zasiłki w kompie :( z tego co pamiętam myśmy do skb@p zasiłki w okolicy 400W wkładali...

W SKBP1 jest Chieftec 560W to spokojnie starczy do 4890 , we wrześniu pojawią się 5k to ludzie będą sprzedawali karty z serii 48xx myślę, że warto wtedy byłoby kupić takiego 4890 i wsadzić na początek do SKBP1 , a z biegiem czasu mógłby wylądować w SKBP2 tam jest tylko 1 PCIex więc ten 4890 mógłby tam sobie spokojnie pracować. Do reszty kompów to już zasiłki trzeba kupić minimum po 750W

Raptor z tego co pisał będzie sprzedawać Sapphire 4890, więc jak przedstawi dobra ofertę to czemu nie, a jak nie to 90 sa po 750 zł i będą nadal tanieć bo sprzedawcy będą chcieli przeczyścić magazyny przed serią 5k

AiDec

Czyli na chwile obecna wyglada to tak, ze czekamny na:

1. Ukazanie sie nowych graf ATI i Nvidii (zeby zobaczyc co namieszaja na rynku).
2. Po ukazaniu sie nowych graf:
a) zobaczyc oferte Raptora
b) zobaczyc oferte OxyOne



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

PBT_marian_boss

W dniach 17-18.08.2009 SKB@P zostaną wyłączone ze względu na audyt. Kolejne wyłączenie nastąpi 03-04.09.2009.

AiDec

Cytat: PBT_marian_boss w 17 Sierpień 2009, 10:03
W dniach 17-18.08.2009 SKB@P zostaną wyłączone ze względu na audyt. Kolejne wyłączenie nastąpi 03-04.09.2009.

Jakbys mial z tego powodu jakies wyrzuty sumienia XP, to wiedz ze dla mnie ta sytuacja jest calkowicie zrozumiala. I co wiecej, Twoje `hostowanie` SKB@P doceniam tak bardzo, ze zadne, nawet tygodniowe audyty mnie nie rusza. Dzieki za Twoj wklad w SKB@P  :parrrty:.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

ano

zgadzam się z przedmówcą i wielki szacun dla ciebie :D uważam że poinieneś zostać uhonorowany odpowiednią rangą na naszym forum :D

Mchl

Cytat: Troll81 w 17 Sierpień 2009, 10:45
ano

zgadzam się z przedmówcą i wielki szacun dla ciebie :D uważam że poinieneś zostać uhonorowany odpowiednią rangą na naszym forum :D

Jeśli sobie tego życzysz oczywiście ;)   

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

PBT_marian_boss

Cytat: Mchl w 17 Sierpień 2009, 11:16
Cytat: Troll81 w 17 Sierpień 2009, 10:45
ano
zgadzam się z przedmówcą i wielki szacun dla ciebie :D uważam że poinieneś zostać uhonorowany odpowiednią rangą na naszym forum :D
Jeśli sobie tego życzysz oczywiście ;)   

Panowie nie róbcie sobie jajek z poważnych ludzi :) nie robię tego dla nagród i zaszczytów, mam takie możliwości to z nich korzystam (hehe, ale banał mi wyszedł).

sesef

Cytat: AiDec w 17 Sierpień 2009, 09:47a) zobaczyc oferte Raptora
b) zobaczyc oferte OxyOne

Zanim NV wyjdzie to Raptor i Oxy dawno już będą mielić na 5k. ATI wychodzi do sprzedaży pod koniec września, NV nie bardzo wiadomo, ale albo przed gwiazdką, albo dopiero po nowym roku.

satanetv

#892
Właśnie dlatego wstrzymuję się z zakupem nowego Radka. Pojawią się nowe modele to te starsze stanieją na pewno trochę.

5870x2 - 4,46 TFlopsa
5870 - 2,16 TFlopsa

X X X

A oprócz gigaflopsów podali też gigawaty?  XD

satanetv

Proces technologiczny jest 40nm więc nie powinno być tak źle

sesef

Cytat: satanetv w 17 Sierpień 2009, 13:06
5870x2 - 4,46 TFlopsa
5870 - 2,16 TFlopsa

To jeszcze nie jest pewnie, ale będzie 2x16 albo 2,97 albo niecałe 3,2.

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 17 Sierpień 2009, 13:23A oprócz gigaflopsów podali też gigawaty?  XD

Porównywalne z dzisiejszymi, nawet trochę mniej.

PBT_marian_boss

Ze względu na audyt w dniach 24-25.09.2009 SKB@P zostaną wyłączone. W piątek po południu postaram się z powrotem podłączyć maszynki.

PBT_marian_boss

Panie i Panowie tragedia, nie ma mnie w firmie już od tygodnia i do 4 grudnia mnie nie będzie a nasze maszyki nie liczą. Prosiłem kolegę o restart ale niestety nie przyniosło to skutku. Nie wiem co się może dziać bo 2 komunikują się z BAM. Niestety do mojego powrotu nie ma co liczyć na uruchomienie maszyn. Niestety nieobecność jest spowodowana siłą wyższą a raczej mniejszą bo 23.11 urodziła mi się córka :)
Dodatkowe informacje i zdjęcia w tym wątku: http://www.boincatpoland.org/smf/rozmowy-nieboincowane/corcia_boss-)/

Troll81

przeżyjemy jakoś.....

Bober

Marian w tych okolicznościach nawet nie zawracaj sobie głowy  :respect:

PBT_marian_boss

Widzę że trochę się ruszyło, mam nadzieję że nie będzie kolejnej zwiechy do mojego powrotu do pracy.

AiDec

Cytat: PBT_marian_boss w 27 Listopad 2009, 20:06
23.11 urodziła mi się córka :)

A zatem serdeczne gratulacje!  :parrrty:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

PBT_marian_boss

No w końcu wszystkie 3 SKB@P działają pięknie. Jedynka wymagała reinstalacji windy ale szybko poszło.

Zasilacz 600W zamówiony czekam na dostawę. Zastanawiam się do którego SKB@P go wkładać, ale chyba najlepiej do 3.

Pigu

jak miło słyszeć, że sprawa ruszyła, ile zostaje nam finansów?

Tomasz R. Gwiazda

taka moja mala obserwacja

mam od kilku miesiecy ATi 4850 w jedym kompie, trzepie to okolo 70k dziennie w Collataz
teraz przez kilka dni testowalem 5850 i jakos wynik w stosunku do ceny nie jest porazajacy.

Ja bym kupil 3x 4850 do kazdego z tych trzech kompow i by byl spokoj :)

Troll81

to kup  %) będziemy cię wielbić sponsorze :D  :respect:

Tomasz R. Gwiazda

kasa skladkowa jest przeciez :) za ktora nie starczy na nowa ati a 3x4850 pewnie dalo by rade kupic :)

Ale to zarzad temu powinien decydowac :)

Raptor77

można też wziąść 3x 4770 - cena 330zł brutto - przy GPU@800-850 powinny mieć taką samą wydajność jak 4850@700
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Pantarhei

A ściepa trwa nadal?
Jeśli tak, to się dorzucę, choć to będą grosze.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

PBT_marian_boss

Cytat: Raptor77 w 17 Grudzień 2009, 13:23
można też wziąść 3x 4770 - cena 330zł brutto - przy GPU@800-850 powinny mieć taką samą wydajność jak 4850@700

Nie ma szans żeby na ta płytę weszły 3 karty, PCI-E na dole są tak blisko siebie że tam nie wejdą 2 karty obok siebie. Tak więc do naszych maszynek max. 2 karty, na górne i dolne złącze PCI-E.

Tomasz R. Gwiazda

w sensie 3 karty po 1 do kazdego kompa :) a nie 3 do 1 :D

AiDec

Ja ze swojej strony zalecalbym jedna 5890.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

PBT_marian_boss

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 17 Grudzień 2009, 15:21
w sensie 3 karty po 1 do kazdego kompa :) a nie 3 do 1 :D

Hehe, jak tak to sorry nie zrozumiałem, ale czy nie lepiej po 2 wkładać, zabawa chyba taka sama a moc obliczeniowa większa. Nie znam się za bardzo na liczeniu na kartach ale chyba nie powinno być problemu z uruchomieniem w takiej konfiguracji.
Może na początek uruchomić jedną kartę na maszynce ale docelowo obstawiał bym za dwiema. W związku z tym chyba nie ma się co rozdrabniać i kupować słabszych kart. Kupić 1 lub 2 mocniejsze i zacząć liczyć.

Troll81

#913
A dla mnie to nawet jakbyśmy kupili 4770 poł roku temu to już mielibyśmy natrzepane punkciory... Nie ma co czekać bo B@P spada w rankingach.

http://www.allprojectstats.com/usergraph.php?mode=2&projekt=0&team=119693

co prawda spadek o jedno oczko

ale tu widać

http://www.allprojectstats.com/usergraph.php?mode=3&projekt=0&team=119693

jak wiele potencjału tracimy....

była realna szansa na top10 do końca tego roku..... a mamy 8 oczek starty w przeciągu kilku miesięcy (od sierpnia do listopada)

PBT_marian_boss

W statach spadamy też dlatego że liczymy różne bardziej i mniej dojne projekty oraz dlatego że mieliśmy kilka razy dłuższe przestoje z powodu zwiechy sprzętu i mojej nieobecności. W wątku SKB@P - GPU jest propozycja zakupu karty, jeżeli jest zgoda to ja nie widzę przeciwwskazań na zakup. Mogę też odezwać się do jarod_e i spróbować kupić bez VAT'u.

lolek

chyba nikt z nas nie ma nic przeciwko. a jeśli uda się bez VAT to jeszcze lepiej

Pantarhei

Na pewno jest odpowiedź, gdzieś w tym przepastnym wątku ale zapytam z lenistwa.

Czy należy rozumieć, ze po zainstalowaniu kart/karty (ile ich będzie),  SKB@P będzie na tych kartach liczył Milkę tudzież inne "dojne" projekty na GPU, a pozostała moc CPU będzie dalej brała udział w PM?

:book:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

lolek

o ile mi wiadomo to tak

Troll81

BYła nawet propozycja PM dla GPU :D ale wybór jest na razie minimalny......

Pigu

Cytat: Pantarhei w 29 Styczeń 2010, 11:37
Na pewno jest odpowiedź, gdzieś w tym przepastnym wątku ale zapytam z lenistwa.

Czy należy rozumieć, ze po zainstalowaniu kart/karty (ile ich będzie),  SKB@P będzie na tych kartach liczył Milkę tudzież inne "dojne" projekty na GPU, a pozostała moc CPU będzie dalej brała udział w PM?

:book:

dobrze kombinujesz, co więcej proce policzą PM, moc gpu będzie w miarę możliwości sprzedawana wewnątrz teamu a kasa pójdzie na dalszy rozwój skb@p