[Pomysł] PROJEKT "SKB@P" Superkomputer B@P

Zaczęty przez Simek, 14 Styczeń 2007, 12:57

Czy jesteś skłonny poprzeć tą inicjatywę?

tak, jest to dość ciekawa propozycja, z pewnością się do niej dorzuce
21 (77.8%)
tak, ale raczej się nie dorzuce
2 (7.4%)
tak, ale to zależy, na jaki sprzęt się zdecydujemy
3 (11.1%)
nie, nie stać mnie na to
0 (0%)
nie, obawiam się ewentualnych negatywnych skutków ubocznych
1 (3.7%)
nie, to jest bezsensu
0 (0%)

Głosów w sumie: 27

Głosowanie skończone: 22 Styczeń 2007, 17:21

Pantarhei

Jakkolwiek z boinc-stats wynika, że SKB@P liczy PM, to nie ma go w naszym zestawieniu uczestników PM u RADA. Chyba nie został w tym projekcie dodany do drużyny.
Weźta i to naprawta!
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Pigu

faktycznie istniało takowe przeoczenie - już naprawiłem

Troll81

#922
http://www.allegro.pl/item904831315_bladecenter_ibm_14x_hs20_ladny_komplecik.html

Jest kilkanascie aukcji z serwerami balde  %) wszystkie w cenie ok 3k :D teraz wystarczy tylko zrzutka na szafy serwerowe :D i mamy super RAC w projektach CPU :D

Troll81

A co wy na to koledzy żeby wprowadzić comiesieczna dobrowolną składkę?? w ten sposób regularniej by srodki wpływały na SKB@P.

SzaMoT🍀

...jestem za, postaram się  nadrobić zaległości, mniejsze kwoty zawsze co miesiąc można wyskrobać... ;)

Peciak

Ja tam regularnie będę płacił ale jako anonim ... i za punkty w milce  %). Wg mojej rozpiski następna moja wpłata 31 marzec (złotówka dziennie)

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Vega

#926
czy nr konta do SKB@P z tego http://www.boincatpoland.org/smf/superkomputer-boincpoland/lista-darczyncow-projektu-skbp-edycja-trzecia/ linku jest aktualny? Można jeszcze dopłacać?

-----------------
ok, znalazłam poprawne konto. Czyli można wpłacać?

Troll81


Vega

skoro zachęcacie, to poszło ;)

BOINC@POLAND[HA$]

a gdzie zanalazłaś to ja tez chce cos wysłać...
w sprawie zakupu mocy z gpu to do kogo wbijać???


Szopler

Cytat: PBT_marian_boss
To jest numer wyłącznie do wpłat na SKB@P

Nowy numer konta
57 1140 2004 0000 3702 6676 0537
MARIUSZ SZAFRAŃSKI


KONIECZNIE PROSZĘ WYPEŁNIAĆ TAK JAK PODAŁEM PONIŻEJ
tytuł przelewu "zrzutka SKB@P", oraz login używany na forum

Wpłaty za pomocą PayPal na konto: pasjamariana@gmail.com

BOINC@POLAND[HA$]

no i fajnie.... poszla kaska moze dolozycie do grafy albo na co tam trzeba

gigi2000

Zauważyłem ze user SKB@P w niektórych projektach ustawiony jest na international zamiast na PL, celowo? Czy dobrze myślę, oznacza to, że jeśli np zaczniemy liczyć w milce, która ustawiona jest na international, to punkty powiększą wynik nie Polski ale international? (w ujęciu statystyk krajów)

AiDec

Dobrze myslisz, a ew. `International` wynika tylko z niedopatrzenia... W razie takich sytuacji w przyszlosci, to pukajcie bezposrednio na PW do Pigulca-naprawiacza :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

proszę mi zakablować które są źle to zaraz poprawię - tyczy zarówno kraju jak i teamu

milka już na Poland poprawiona

AiDec

Eeee, Pigu... Wstyd, shame normalnie :P. A jakiz to problem rzucic okiem: http://pl.boincstats.com/search/all_projects.php?cpid=5ba5a4c13d33da3c33fc501aad92ccbd



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

 XD zapomniałem o tej tabeli - dziś poprawię

Mchl

Akurat jeśli chodzi o kraje, to punkty chodzą za userem, więc krzywda się nie stała.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

ksysju

Hi

A to się normalnie obsługuje?  tzn daje dysk z linuksem i działa ?

W sumie tanio, tylko trochę strach co przyjdzie w tej paczce.
ksysju

Pigu

narodowość SKB@P poprawiona - poza Climate i RCN (tu jest ustawione pl, a nie widać :fright:), no i poza NQueens (nie aktywny?)

BOINC@POLAND[HA$]

Cytat: gigi2000 w 12 Luty 2010, 12:15
Zauważyłem ze user SKB@P w niektórych projektach ustawiony jest na international zamiast na PL, celowo? Czy dobrze myślę, oznacza to, że jeśli np zaczniemy liczyć w milce, która ustawiona jest na international, to punkty powiększą wynik nie Polski ale international? (w ujęciu statystyk krajów)

fajnie ze to zauwazyłeś a na nasz bystry kolega odrazu wychwycil temat i 4 godz pozniej dał wrzute do siebie na stronke jako news...
bravo... w takim kraju zyjemy hehehe do  nie dawna ich caly team byl international i to im nie przeszkadzalo...

Szopler

dotego wracają do internationala (podobno) XD

legis

Mam pytanie dotyczące SKB@P mianowicie z tego co się orientuje SKB@P powinien liczyć projekt miesiąca ?
http://pl.boincstats.com/stats/boinc_host_stats.php?pr=bo&st=0&userid=5ba5a4c13d33da3c33fc501aad92ccbd
a tutaj liczą tylko 2
komputer z pozycji pierwszej nie liczy projektu miesiąca
i kolejne pytanie czy można podpiąć freehal pod komputery SKB@P ?

apohawk

Może osoba (Pigu ?)obsługująca konta skb@p zapomniała wyłączyć pobieranie zadań CPU w MW ?
Proponowałbym także dodanie CC na niskim resource share w stosunku do MW, wtedy automatycznie będzie brał zadania z CC, gdy MW padnie, pod warunkiem, że bufor zadań nie będzie za duży. 0.2 dnia działa u mnie pod tym względem bardzo dobrze, CC liczę rzadko, a najczęściej jak zapomnę wyłączyć CC, gdy wydłużam cache w celu pobrania zadań do SIMAPa. U mnie resource share jest w stosunku 7:1, bo 7 ładnie wygląda ;) ale na SKB@P mogłoby być 10:1.
No good deed goes unpunished.

PBT_marian_boss

Cytat: legis w 18 Luty 2010, 22:49
Mam pytanie dotyczące SKB@P mianowicie z tego co się orientuje SKB@P powinien liczyć projekt miesiąca ?
http://pl.boincstats.com/stats/boinc_host_stats.php?pr=bo&st=0&userid=5ba5a4c13d33da3c33fc501aad92ccbd
a tutaj liczą tylko 2
komputer z pozycji pierwszej nie liczy projektu miesiąca
i kolejne pytanie czy można podpiąć freehal pod komputery SKB@P ?
Do SKB@P3 została wrzucona karta 5870, niestety liczenie na CPU projektu miesiąca i na GPU Milky powodowało zwiechy i restarty postanowiłem wyłączyć PM na tym komputerze. Przyczyną takiego zachowania maszynki jest prawdopodobnie niewystarczająca moc zasilacza, szczególnie że NFS mocno obciąża zasoby maszyny.

Tomasz R. Gwiazda

nie mozna tez byc pazernym :) Jednak punkty z tej karty przycmia urobek w projekcie miesiaca :)

lolek

Po oddaniu kasy dla Gigi trzeba będzie zbierać na zasiłki i może na trochę ramu co by hala odpalić

AiDec

Cytat: legis w 18 Luty 2010, 22:49
Mam pytanie dotyczące SKB@P mianowicie z tego co się orientuje SKB@P powinien liczyć projekt miesiąca ?

SKB@P (wszystkie trzy) sa na etapie przebudowy, a co za tym idzie pojawiaja sie problemy i niejednokrotnie trzeba cos wylaczyc badz cos przelaczyc. Dopoki nie bedzie potwierdzenia ze wszystko dziala jak nalezy i w 100% stabilnie, patrzcie `przez palce` na to co sie dzieje z SKB@P - maszynki i ich admin robia co moga i tak szybko jak moga, jednak pewne problemy nie sa rozwiazywalne natychmiastowo.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

To co?? organizujemy szybki sprincik finansowy na oddanie kasy i zakup zasiłki??

PBT_marian_boss

Kasa za 4850 już oddana,teraz zbiórka na ew. zasilacz i może RAM.

Tomasz R. Gwiazda

:D

Moze chwilowo odpoczeniemy ,a pozniej kolejna sciepe zrobimy zeby za jednym razem zebrac na zasilke, ram i kolejna karte ? :D

Aegis Maelstrom

Cytat: PBT_marian_boss w 19 Luty 2010, 13:43
Kasa za 4850 już oddana,teraz zbiórka na ew. zasilacz i może RAM.

Rewelacja, jestem pod wrażeniem kolegów.   :respect:

Poza tym zgadzam się z Tomkiem, ja bym osobiście chwilę zaczekał na kolejne wypłaty, może transakcje kupna punktów - i wtedy jedziemy z RAMem i czym tam do RAMu trzeba. :)

Tomasz R. Gwiazda

o wlasnie o tym zapomnialem.
Jak juz karty odrobia punkty. To mozna oglosci kolejna sprzedaz pkt za kase + zbiorke

Peciak

#953
Więc tak mam kartę z czerwca 2009 sapphire 4850 która u mnie zalega. Nie pisałem o tym bo jestem przeciwnikiem brania starych kart. Ale skoro jedna już jest to może dołożył by ją jako drugą do kompa. Zapłata oczywiście walucie zwaną Milka
http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?psn=000101&pid=214

oryginał foto  podeślę wieczorem...

Edit
Skoro wzięta to oryginału zdjęcia nie robię bo jest już zapakowana
Wysłano

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

BOINC@POLAND[HA$]

hmmm jeżeli chcesz za nią aby odrobiła punkty to chyba jest super fair.... w stosunku do teamu...
nie wiem jak reszta ale uważam że fajno godacie panocku...

krzyszp

Cytat: BOINC@POLAND[HA$] w 19 Luty 2010, 19:26
hmmm jeżeli chcesz za nią aby odrobiła punkty to chyba jest super fair.... w stosunku do teamu...
nie wiem jak reszta ale uważam że fajno godacie panocku...
100% poparcia i  :respect: dla kolegi!

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Aegis Maelstrom

Podobnie jak koledzy uważam, że propozycja jest zacna i szlachetna!  :respect:

lolek

Ja też popieram  :respect:

Troll81


legis

Dzięki panowie za odpowiedzi w sprawie liczenia nfs przez SKB@P
proszę jeszcze o odpowiedź
czy można podpiąć freehal pod komputery SKB@P?