GeForce 9600 GT nie liczy (starsze wersje)

Zaczęty przez PBT_marian_boss, 12 Styczeń 2010, 09:28

PBT_marian_boss

Witam, próbuję wykorzystać moją kartę graficzną do obliczeń SETI niestety przy próbie zassania próbek do liczenia dostaję komunikat:
NVIDIA GPU has become unusable; disabling tasks
Manager BOINC prawidłowo wykrywa kartę
NVIDIA GPU 0: GeForce 9600 GT (driver version 19562, CUDA version 3000, compute capability 1.1, 1024MB, 224 GFLOPS peak)

Konfiguracja systemu:
1. Windows XP 64bit
2. BOINC Manager wersja 6.10.18
2. Sterowniki wersja: 195.62 WHQL
    Data wydania: 2009.11.26

Czy coś zrobiłem źle, myślałem że wystarczy zainstalować pobrać próbki i już :)
W ustawieniach konta SETI mam:
Use CPU (enforced by 6.10+ clients) - no
Use NVIDIA GPU if present (enforced by 6.10+ clients) - yes

Troll81

CytatNVIDIA GPU has become unusable; disabling tasks

jeszcze w życiu czegoś takiego nie widziałem.... próbowałeś instalować inne sterowniki??? nawet starsze??

BOINC@POLAND[HA$]

a moze daj mu skozystac z cpu... czesto uzycie gpu powoduje sladowe uzycie cpu....

PBT_marian_boss

Cytat: HA$ w 12 Styczeń 2010, 12:26
a moze daj mu skozystac z cpu... czesto uzycie gpu powoduje sladowe uzycie cpu....
Na początku miał ustawione korzystanie z CPU, pobrał próbki na CPU i liczył, a na GPU nie chciał.

BOINC@POLAND[HA$]

hmm to nie wiem.. u mnie system widzi karte i wysyla zapytanie do serw o probki na cpu i gpu...
mysle ze musisz dokladnie przegrzebac w ustawieniach i moze restart projektu by cos zmienil
podobno najbardziej sprawdzajaca sie metoda - wyjdzmy - wejdzmy ;)



legis

może przesadziłeś z CUDAMI u Ciebie CUDA version 3000 u mnie CUDA version 2030 (przy próbkach tych co liczę w nawiasie napis cuda 23) mam ustawione pobieranie próbek tylko na GPU karta 9600 GT palit
ale dziś już nic nie zdziałasz bo we wtorki ufoludki maja wolne ;)

Adalbert

2010-01-12 20:17:54 NVIDIA GPU 0: GeForce 9600M GT (driver version 19562, CUDA version 3000, compute capability 1.1, 512MB, 80 GFLOPS peak)
Co prawda wersja mobilna, ale CUDA w tej samej wersji bo i te same sterowniki zainstalowane i wszystko ładnie ściąga na GPU.

Hani

Zgadza się app jest na 2.3 a nie 3.0. stąd tek komunikat. Miałem tak na win7


PBT_marian_boss

No ale można coś z tym zrobić? Może przestawić jakieś parametry?

gigi2000

#9
Zainstaluj starsze sterowniki.

Adalbert

Cytat: Hani w 12 Styczeń 2010, 22:29
Zgadza się app jest na 2.3 a nie 3.0. stąd tek komunikat. Miałem tak na win7
To nie jest reguła, też mam te same sterowniki zainstalowane, CUDA takie samo, Win7 i CC działa bez problemu.

Hani

Hmm... To może porównajcie wersję sterów... Rozumiem że masz zainstalowane Cuda 3.0 a przelicza Ci próbki na app 2.3 (???) Czy może zassało app 3.0 ?