Boinc w chmurze obliczeniowej (Cloud computing)

Zaczęty przez Akira, 28 Wrzesień 2010, 23:41

Szopler

uprawnienia folderów ponadawane?
chmod itp.

Szopler

klienta boinc najlepiej zainstalować najnowszego ze strony berkeley...

Ja to robie tak:

cd /home/szopler
wget http://[link_do_odpwiedniej_wersji]
mv [nazwa_pliku] [skrócona_nazwa_pliku]
sh [skrócona_nazwa_pliku]
cd ./BOINC
mcedit gui_rpc_auth.cfg
[zapis pustego pliku]


potem odpalam:

mcedit /etc/init.d/rc.local

#wklepuję:
cd /home/szopler/BOINC; /home/szopler/BOINC/boinc --allow_remote_gui_rpc&
#zapis


i reboot

RAD-Poland

@mimeq
@stasieks80_PL
obaj liczycie pod BM 6.2.14

przeliczyłem kilkanaście wu w chmurze bez problemów pod BM 6.10.58
testowałem tylko próbki Gravitational Wave S6 GC search v1.01 (SSE2)
(mają najlepszy stosunek czasu przeliczania do punktów, są wyłącznie na CPU i najmniejsze wymagania pamięci)

postępowałem zgodnie z wcześniej przedstawionymi wskazówkami
zaktualizowałem system
zainstalowałem nowego BM
radzę usunąć całkowicie starą wersję BM (działy się dziwne rzeczy przed usunięciem, wynikające z nieco innej organizacji/instalacji BM z ogólnie dostępnych/uniwersalnych paczek dla najświeższych wersji BM, a specjalnie przygotowanych dla Debiana z których instalowałem starą wersję)

może problem tkwi w BM, zmieniałem swojego nieco wcześniej ze względu na problemy w jednym z innych/nowych projektów
problem z innym numerem błędu, ale związany był z tworzeniem plików

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

mimeq

#123
Cytat: RAD-Poland w 04 Czerwiec 2011, 20:37

radzę usunąć całkowicie starą wersję BM (działy się dziwne rzeczy przed usunięciem, wynikające z nieco innej organizacji/instalacji BM z ogólnie dostępnych/uniwersalnych paczek dla najświeższych wersji BM, a specjalnie przygotowanych dla Debiana z których instalowałem starą wersję)

może problem tkwi w BM, zmieniałem swojego nieco wcześniej ze względu na problemy w jednym z innych/nowych projektów
problem z innym numerem błędu, ale związany był z tworzeniem plików

jak usunac ?   ;)

na jednym z cloudow instalowalem recznie (mniej wiecej jak z postu szoplera powyzej) to:

6.10.58 Recommended version Download (4.58 MB)

bez odinstalowywania tego co bylo wczeniej (inny katalog) i dalej ten sam blad byl przy einsteinie - absent czy jakos tak ...
wiec z braku laku sa odpalone tylko 2 clody jeden z aqua drugi z primaboinca  :(


SzaMoT🍀

Witam kamraci,
wpłaciłem parę groszy aby się pobawić w chmurę ale mam kilka pytań odnośnie uruchomienia usługi:

1. Nie rozumiem tej kwestii:
CytatLogujemy się na niej za pomocą ipeka z managera. Po zalogowaniu wykonujemy
2. Utkwiłem w tym miejscu i nie wiem co dalej zamieszczam zrzut ekranu:


po minucie traci połączenie z serwerem.


Ps. Proszę o łopatologiczne wyjaśnienie.

stasieks

Cytat: momi76 w 13 Sierpień 2011, 18:58
Witam kamraci,
wpłaciłem parę groszy aby się pobawić w chmurę ale mam kilka pytań odnośnie uruchomienia usługi:

1. Nie rozumiem tej kwestii:
CytatLogujemy się na niej za pomocą ipeka z managera. Po zalogowaniu wykonujemy
2. Utkwiłem w tym miejscu i nie wiem co dalej zamieszczam zrzut ekranu:


po minucie traci połączenie z serwerem.


Ps. Proszę o łopatologiczne wyjaśnienie.


Wpisz "root" na czarnym ekranie ("login as") i powinno być OK :)

SzaMoT🍀

CytatWpisz "root" na czarnym ekranie ("login as") i powinno być OK :)

Wpisuje root i pyta o hasło (jakie hasło wpisać?), po minucie traci połączenie.

stasieks

Cytat: momi76 w 13 Sierpień 2011, 20:35
CytatWpisz "root" na czarnym ekranie ("login as") i powinno być OK :)

Wpisuje root i pyta o hasło (jakie hasło wpisać?), po minucie traci połączenie.

Skoro pyta o hasło to źle przypisałeś prywatny klucz. W putty otwierasz z bocznego menu ssh, dalej auth i wskazujesz plik który zapisałeś w ovh konfigurując clouda. Następnie tworzysz hosta i powinno śmigać.

SzaMoT🍀

#128
Przebrnąłem przez ten etap, komputer został dodany na stronie projektu (podłączyłem do primegrid), ale żadnych próbek nie pobrał, co należy dalej zrobić? Jakie komendy wpisać? Jak zażydzać nim przez Boinc Task. Po wyłączeniu maszyny Cloud IP się zmienia.


stasieks

Cytat: momi76 w 13 Sierpień 2011, 22:09
Przebrnąłem przez ten etap, komputer został dodany na stronie projektu (podłączyłem do primegrid), ale żadnych próbek nie pobrał, co należy dalej zrobić? Jakie komendy wpisać? Jak zażydzać nim przez Boinc Task. Po wyłączeniu maszyny Claud IP się zmienia.]

Zadaj jakieś konkretne pytanie :) Skoro dołączyłeś się do projektu to wszystko OK.


stasieks

Cytat: momi76 w 14 Sierpień 2011, 12:03
Jak zarządzać komputerem Cloud przez Boinc Manager?

Przez Boinc Manager się nie uda. Ale przez BoincTasks dasz radę. Sprawdź post 64 w tym temacie.

SzaMoT🍀

Przerosła mnie ta konfiguracja :shame: Czy znajdzie się osoba którą mogę poprosić o skonfigurowanie tego ustrojstwa. Za pomoc odpracuję punktowo.

3Rni

wejdź na swój host ovh przez putty i wyedytuj plik remote_hosts.cfg, wpisując tam ip swojego domowego kompa np. tak: nano /var/lib/boinc-client/remote_hosts.cfg

na domowym odpal BM i wejdź w wybierz komputer, wpisz ip tego hosta z ovh... i steruj do bólu  ;D

ps. jak masz zmienne ip, to skorzystaj np. z dyndns-ip.com i tam zdobyty adres wpisuj w remote_hosts, identycznie postępuj przy programie BT

cya

SzaMoT🍀

Poradziłem sobie wielkie dzięki :boing:  Postąpiłem tak jak w 1 poście i dodałem poradę z postu 64.

AiDec

Chetnie odstapie komus kod dostepu - ja niestety nie mam czasu bawic sie z Linuksem. Prosze o PM od zainteresowanej osoby.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

PBT_marian_boss

Witam, proszę o pomoc. Zrobiłem tak jak w pierwszym poście ale nie pobiera mi próbek. Jakieś propozycje?

Cyfron

jakie wiadomości dostajesz od menagera boinc (--get_messages)

PBT_marian_boss

Jesteś wielki :)
Okazało się że w preferencjach mam pozaznaczane jakieś dziwne projekty do liczenia. Zaznaczyłem wszystko i ruszyło.


PBT_marian_boss

Jestem słaby w obsłudze BOINC z linii komend. Nie znam poleceń  :shame:

Cyfron

po zainstalowaniu potrzebujesz:

aby przyłączyć się do projektu:
boinccmd --host localhost --passwd passwd --project_attach http://einstein.phys.uwm.edu/ słaby_klucz

Aby sprawdzić stan managera:
boinccmd --host localhost --passwd passwd --get_state

i sprawdzić wiadomości:
boinccmd --host localhost --passwd passwd --get_messages

PBT_marian_boss

No teraz już wiem :) Jak na razie to liczy zobaczymy jaki będzie wynik.