Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

struzki

Zaczęty przez bartsob5, 07 Maj 2006, 12:09

bartsob5

mam pytanie.
ostatnio zaciagnalem probke climate, spod znaku BBC, (to znaczy projekt rosetta, aplikacja hadcm3lb 5.08)

narazie komp przewiduje 1833,5h obliczen wiec sie zastanawiam, co ile sa odsylane struzki? tylko mnie nie straszcie ze co 180 godzin!

Mchl

[link nie aktualny]Było tutaj



A skąd Rosetta Ci się do tego przypałętała? ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

ups, blad ktorego nie zauwazylem... ach to roztargnienie...

dzieki bardzo;)

jack78

Ja mam już 0,960% i dalej nic, żadnych punktów. Próbowałem ręcznej aktualizacji i nic nie daje, a jak znam mojego kompa to znów mi się próbka wysypie i 28 godzin liczenia pójdzie na marne. :cry:

Juras23

rób sobie zatem kopie

chyba co 3,25% jest zrzut strużki

AL

Dla próbek BBC rozsyłanych przez Climata to:
CytatJedna strużka na jeden rok czasu modelu. Model działa przez 160 lat, co daje strużkę co (1/160)*100%=0,625%
i 226 pkt za stróżkę.
Zwykłe próbki Climata - strużki chyba co jakieś 1.38%(tu niestety nie mam tak dokładnych danych :wink: ) i 160 pkt za strużkę.
Dodam tylko, że ostatnio Climat miał większe problemy z serwerami od strużek - i mogą się zdarzać nawet tygodniowe opóźnienia w naliczaniu indywidualnych punktów za stróżki - jak to miało miejsce niedawno.

jack78

Dziś mi zliczyło.
Aktualnie mam 0.962% i dostałem za to 226,8 pkt. Niestety liczyłem ją aż 28 godzin. :cry:
Projekt pewnie punktuje gdziEś w tych granicach, ponieważ wczoraj przy 0.960% punktów jeszcze nie miałem.

AL

---------- 23:04 28.06.2006 ----------

Z tego co mi się wydaje, to (jeśli climat nie ma problemów z serwerami/aktualizacją/ETC.)punkty są naliczane raz dziennie [z reguły wieczorem przy okazji wieczornej aktualizacji -( i nie mam tu na myśli aktualizacji boincstats) - projektu]. Punkty mimo iż kworum w tym projekcie wynosi 1 :lol:  nie są odrazu pokazywane/naliczane na stronie/koncie w climacie tak jak się to dzieje np. w Rosecie czy ralphie. Wczoraj np. w trakcie dnia, moje kompki przesłały 2 stróżki, a na stronie projektu efekty tego był widoczne dopiero wieczorem po aktualizacji. Dziś także przesyłały strużki - a efektów punktowych na razie nie widać - bedzie pewno po aktualizacji za parę godzin :D

---------- 19:04 08.09.2006 ----------

Cytat: "AL"Dla próbek BBC rozsyłanych przez Climata to:
CytatJedna strużka na jeden rok czasu modelu. Model działa przez 160 lat, co daje strużkę co (1/160)*100%=0,625%
i 226 pkt za stróżkę.
Nastąpiła ostatnio mała zmiana. Teraz dostajemy 259 pkt za stóżkę. Więcej informacji tutaj.