SETI@home Enhanced a punkty

Zaczęty przez AL, 24 Maj 2006, 12:55

AL

Zauważyłem ostatnio, że w konkurencyjnych teamach (szczególnie tych liczących głównie seti) spadły ostatnio dorobki punktowe. Oczywiście wiązało się to pewnie z tym, że nie każdy z użytkowników (szczególnie tych korzystających z optymalizacji) zaktualizował odpowiednio oprogramowanie w związku z czym przestał dostawać nowe próbki. Wydawałoby się iż jest to tylko kwestią czasu i ich RACe wrócą do normy i właśnie wtedy przeczytałem na pewnym forum(niestety już nie pamiętam gdzie to było - jakaś anglojęzyczna strona) o pewnej istotnej różnicy pomiędzy SETI@home Enhanced a jej poprzedniczką. Otóż SETI@home Enhanced jest mocno zoptymalizowana w przeciwieństwie do swojej poprzedniczki. Więc jeśli ktoś stosował optymalizację przy starej wersji-znacznie szybciej przeliczał i chyba suma, sumarum dostawał więcej punktów. Natomiast w SETI@home Enhanced optymalizacje (w szczególności pod konkretne procesory 3DNow!,SSE, SSE3) dają już tylko niewielki przyrost szybkości przeliczania (niestety nie mogę tego potwierdzić-bo dawno nie liczyłem seti i opieram się tu tylko na wypowiedzi z tamtego forum). Wniosek z tego taki, że teamy których użytkownicy masowo stosowali optymalizacje w seti, nawet jeśli teraz również będą korzystać z optymalizacji przy liczeniu SETI@home Enhanced; będą teraz miały mniejsze RAC'e (chyba).

Szerpa

W seti tem 2000 rac spadl dosyc mocno wiec chyba cos w tym jest .

Mchl

POnadto SETI Enhanced inaczej oblicza Claimed Credit. Robi to na podstawie rzeczywistej ilości wykonanych operacji zmiennoprzecinkowych, a nie mnożąc czas obliczeń przez benchmarki. Stąd też tam, gdzie były do tej pory zawyżane benchmarki (a wiemy, że można to robić na różne sposoby), teraz punkty poleciały w dół.
U nas też spadło chciałbym zauważyć, ale wpływ na wyniki zespołu jest mniejszy, gdyż SETI to raptem około 1/4 naszego RAC.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Tom

Zapodałem sobie ostatnio SETI na BOINC manager i pierwsza próbka liczyła mi się jakieś 6 godzin (czas CPU) jednak na "your account" pokazywało o połowe krótszy czas, dostałem 15 pkt. Druga próbka liczyła się już 18 godzin (czas CPU) i znowu inna wartość była podana przez "setiathome.berkeley.edu" tym razem 2,5 godziny !! punkty przyznane to 53 (czyli w sumie miernota, to już albert jest mniej pazerny). Można tą różnice jakoś wyjaśnić czy to normalna sytuacja?  8)
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=885bc8da28246e545e08fa0942ddc60d][/url]