Energia punktu zero (moduł EPZ | eng. ZPE)

Zaczęty przez kooboos, 12 Lipiec 2011, 15:05

apohawk

Z kolejnego punktu widzenia, to że jakieś prawo sprawdza się od 100 lat, nie znaczy, że nie znajdą się okoliczności, w których się nie sprawdzi i trzeba będzie wymyślać nowe prawo. Takich przykładów w nauce było mnóstwo. Tak więc, to że ktoś może w końcu wymyśli jakieś fajne urządzonko, być może nawet niezgodne z jakimś tam twierdzeniem, wcale nie należy określać mianem niemożliwego. Mało prawdopodobne? Tak. Niezrozumiałe? Na pewno. Niemożliwe? Nie.

O tym epz nic nie czytałem, więc w tym konkretnym przypadku się nie wypowiadam.
No good deed goes unpunished.

kooboos

#41
Po pierwsze troche odeszliscie od tematu... od zpe do raka, przez procki, cng, a na akcjach rzuc palenie konczac. Po drugie rozumiem dyskuje, wszkaze jest to forum i odpowiedni dzial do tego sluzacy, ale ludziska opanujcie sie troche, bez zbytniej napinki, przeciez mozna spokojnie pogadac:)
proszę podaj kilka prawdziwych powodów.
podalem przeciez :)
gdyby powyższe stwierdzenie było prawdziwe to powinniśmy obłożyć powietrze podatkiem.
mowisz to z taka lekkoscia jakbysmy takich podatkow nie placili... zwlaszcza europa :) co2 i inne cholerstwa, a jaka jest prawda to interesujacy sie tematem dobrze wiedza :)
Ile razy już czytałem o wspaniałych wynalazkach i spiskach przciwko ich twórcom, wykupywaniem patentów i ukrywaniem technologii przez "lobby"
samo usa w roku 2005 bodajze opatentowalo 9 tys urzadzen do przetwarzania energii rzekomo w celach militarnych co spokojnie moga ukrywac w tajemnicy i nie musza ujawniac co tak naprawde opatentowali.
wyobrażam, i co miałbym z tym zrobić? wynajmowac zbirów?
oczywiscie :) a myslisz, ze tak sie nie dzieje na swiecie? myslisz troche utopijnie...
wiesz ajka byłaby afera gdy gineli wynalazcy zajmujący się rpoblemem wytwarzania energii? dlaczego nikt nie wznawia ich badań?
tak jakby wszystko bylo dawane do ogolnoswiatowej informacji... wielu zginelo i wielu ginie. grebiennikov - poszukaj, naprawde warto:) budowal perpetum mobile i urzadzenie do poruszania sie z predkoscia kilku-kilkunastu machow jedynie dzieki strukturom porowatym. napisal ksiazke i ruscy go ciapneli, urzadzenia zniszczono. wielu wznawialo badania i nadal probuje. z jakim skutkiem? zawsze z takim samym - jak w przypadku grebiennkova i wielu innych.
netia jakoś trzyma sie na rynku, inpost, dialog, play, i cała masa róznych firm które jakoś nie uległy monopolom. serio myślisz że nie znalazł się ani jeden uparty do założenia własnej firmy?
netia,inpost,dialog i play sie nie umywa - nie ta branza kolego. zalozenie firmy nie rozwiazuje problemu.
A dalajlamę, ghandiego, wałęsę i cały tłum noblistów ludzie będa pamiętać.
apropo walesy to ogladnij "plusy dodatnie plusy ujemne" a poznasz jaki to jest [moderacja: człowiek] ludzie bazuja na tym co im przekaze opinia publiczna (samo to okreslenie jest w sobie spiskowe i "nie dla idiotow" ze tak powiem) w tym media i rzekome "fakty".
gdybym był włascicielem takiej firmy która wykupiła patent to natychmiast wdrożyłbym produkcję i wykosił konkurencję a wcześniej sprzedałbym im moje udziały w polach roponośnych Cheesy niech sie kisza z nikomu niepotrzebną ropą. A ja mam monopol i kosze kasę na prądzie Cheesy
sprobuj :) gwarantuje, ze znikniesz na raz, dwa, trzy.
O instalacjach CNG do aut benzynowych wiem od kilku lat. Cena litra na poziome 1,20 pln. A sa 3 stacje w całym dolnośląskim..... i jakoś też nie widze tłumów chętnych na przerabianie auta.....
tlumow do przerabiania brak, a czemu? bo brak stacji. dlaczego brak stacji? bo sie rzekomo nie oplaca. "latwiej" przeciez opierac sie na starszych rodzajach paliwa typu beznzyna, diesel czy lpg, nalozyc na to 200% czy wiecej podatek i zbijac kokosy.
Przedstawiają swój wynalazek jako super-rewolucyjny-tanijakbarszcz i wogóle hiper. potem wychodzi że tak naprawdę to nie jest tak tanio, jest upierdliwie, i wcale nie lepiej. I potem mówią że spisek lobby i inne dyrdymały. Dobre produkty bronia się same.
brzytwa okhama - najprostsze rozwiazania sa najlepsze. Tutaj to prawo dzialalo by rownie dobrze gdyby nie podatki i kosmiczne pieniadze jakie sie na tym zbija. Dobre produkty bronia sie same - swieta racja, ALE... Gospodarka opiera sie na obrocie pieniadza. Gdyby wprowadzic na rynek urzadzenie dajace energie za friko - gospodarka pada. Gospodarka pada - powstaje anarchia i mamy koniec swiata, ludzie sami sie powybijaja. Jedynym rozwiazaniem jest poszukac informacji, zdobyc odpowiednia wiedze inzynieryjno-konstruktorska i zbudowac takie urzadzenie samemu.
W takich USA, gdzie tzw. patenty podwodne (i tak w końcu publikowane) były problemem, od listopada 2000 roku wszystkie wnioski patentowe musza być publikowane. AFAIK są też niezłe rejestry patentów, patentów wygasłych itp.
nie jest tak jak mowisz w przypadku patentow militarnych i rzekomo zagrazajacych bezpieczenstwu narodowemu danego panstwa, na ktorego terenie zostal zlozony patent.
Z kolejnego punktu widzenia, to że jakieś prawo sprawdza się od 100 lat, nie znaczy, że nie znajdą się okoliczności, w których się nie sprawdzi i trzeba będzie wymyślać nowe prawo. Takich przykładów w nauce było mnóstwo
swieta racja. Nawet z einsteinem i jego e=mc2 jest podobnie. Samo twierdzenie bylo zalozone przy odpowiednich warunkach i jedynie wyrazalo zaleznosci wystepujace przy predkosciach bliskich predkosci swiatla. Generalnie Einstein mowil o przyspieszaniu do takich predkosci, nic nie wspominal o samym poruszaniu sie z taka predkoscia.
z tym Einsteinem sam troche odszedlem od tematu, ale nie ja jedyny:) mam maly pomysl, moze zanim ktos sie wypowie o ZPE, niech troche poczyta, od tego artkulu, ktory zamiescilem zaczynajac i nie schodzmy z tematu. Sam jestem zafascynowany tym tematem od wielu lat tak jak i antygrawitacja, ktorej poczatki siegaja II wojny swiatowej (nowa szwabia - projekt thor i chronos).
BTW bardzo dziekuje wszystkim, ktorzy sa zaciekawieni tematem :) i widze tez, ze tez tytul topicu jest zmieniony mimo, ze modul ZPE (czy EPZ,zalezy jaki kto jezyk woli) nie ma z termoelektronowym jednobiegunowym generatorem pradowym wiele wspolnego (chodzi o zasade dzialania i proces uzysku energii), jedynie zrodlo czerpania energii jest wspolne.

BTW2 jesli gdzies nastrzelalem jakis literowek, ortografow czy innych bykow jak male/wielkie litery to przepraszam, ale godzina jest juz dosc sensowna :) pozdrowka dla wszystkich i oczywiscie goraco zachecam do dalszej dyskusji. Mam szczera nadzieje, ze nie skonczy sie jedynie na dyskusji, gdyz w/w generator chce zbudowac, jednakze samemu nie jest to az tak proste jakby sie moglo wydawac. Dobranoc :)

Mchl

Cytat: kooboos w 14 Lipiec 2011, 01:41
Gospodarka opiera sie na obrocie pieniadza. Gdyby wprowadzic na rynek urzadzenie dajace energie za friko - gospodarka pada. Gospodarka pada - powstaje anarchia i mamy koniec swiata, ludzie sami sie powybijaja.

Oczywiście niewykluczony jest taki scenariusz, ale ja to wiedzę inaczej:
Pada gospodarka oparta na paliwach kopalnych, powstaje nowa gospodarka oparta na... trudno w  tym momencie powiedzieć na czym - prawdopodobni na informacji lub wręcz wiedzy. Byłaby to z pewnością rewolucja i to prawdopodobnie nie pokojowa. Natomaist czy skończyłoby to się anarchią i globalną wyżynką. Myślę, że nie...

Wracając do działań "ich" mających na celu utrudnianie życia wynalazcom źródeł darmowej energii. Coś kiepsko się starają skoro plany tych urządzeń są dostępne w sieci ;) We Włoszech mamy dwóch naukowców, którzy planują na październik otwarcie elektrowni działającej w oparciu o zimną fuzję. Mieli tylko problem z opatentowaniem, bo jak sami się przyznali, nie wiedzą jak ich wynalazek działa... No ale poczekajmy do jesieni. Albo naukowcy zostaną zniknięci, albo ruszy pierwsza na świecie elektrownia wykorzystująca fuzję jądrową, albo... projekt napotka na nieprzewidziane trudności techniczne i termin zostanie przełożony o trzy, sześć, dwanaście miesięcy...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

Kooboos lecisz uproszeczaniemi i ogólnikami, nie podajesz żadnych konkretów. Niestety tak właśnie jest ze wszelkie teorie spiskowe maja jedną wspólną cechę. Jak dokładnie zajrzeć to opierają się na uproszczeniach.

Prosiłem o podanie konkretów, -twoja odpowiedź brzmi że podałeś. A tak na serio nie ma żadnych konkretów. i nowych nie podasz.
Cytatinteresujacy sie tematem dobrze wiedza
to się podziel tą wiedzą. Konkrety bo ja nie wiem. Oświeć mnie proszę. I mówię to serio. Skoro jestem nieświadomy i naiwny to zdejmij mnie klapki z oczu.

Cytatsamo usa w roku 2005 bodajze opatentowalo 9 tys urzadzen do przetwarzania energii rzekomo w celach militarnych co spokojnie moga ukrywac w tajemnicy i nie musza ujawniac co tak naprawde opatentowali.
MOze dlatego że patenty są publikowane i jawne? A żeby mieć i patent i nie publikować go trzeba go zastrzec jako milittarny? Skąd wząłeś te dane? ile takich urządzeń było w 2004? ile w 2003? i w ogóle na przestrzeni choćby 10 lat?

Cytattak jakby wszystko bylo dawane do ogolnoswiatowej informacji... wielu zginelo i wielu ginie. grebiennikov - poszukaj, naprawde warto:) budowal perpetum mobile i urzadzenie do poruszania sie z predkoscia kilku-kilkunastu machow jedynie dzieki strukturom porowatym. napisal ksiazke i ruscy go ciapneli, urzadzenia zniszczono. wielu wznawialo badania i nadal probuje. z jakim skutkiem? zawsze z takim samym - jak w przypadku grebiennkova i wielu innych.

w Fakcie to przeczytam nawet że ktos miał katar na mazurach a ty twierdzisz że pismaki jeszcze by się do takiego tematu nie dorwały? Podaj prozę listę naukowców którzy kontynuowali jego badania i jakieś żródła co do ich życia i śmierci. Czyli prosze znów o konkrety. Daty miejsca nazwiska?

Cytat"latwiej" przeciez opierac sie na starszych rodzajach paliwa typu beznzyna, diesel czy lpg, nalozyc na to 200% czy wiecej podatek i zbijac kokosy.
LPG jest relatywnie nowym paliwem. Jego wadą jest to ze trzeba instalowac dodatkowy zbiornik co redukuje przestrzeń bagażową, droższe przeglądy rejestracyjne, brak mozliwości parkowania w parkingach podziemnych. CNG ma oprócz tcyh także szereg innych wad. Butle muszą być wysokociśnieniowe (gaz sprężony a nie skroplony) co oznacza zajęcie jeszcze większej przestrzeni. LPG tez na początku nie miało wielu stacji. Widocznie jego cena równoważyła wady instalacji a w przypadku CNG jeszcze do takiej sytuacji nie doszło. Oczywiście można by dokonać dokładnej analizy dlaczego LPG się przyjęło a CNG nie ale po co? łatwiej i szybcie walnąć pomysł że to spisek. To wszystko upraszcza i wiele tłumaczy.....

Cytatnetia,inpost,dialog i play sie nie umywa - nie ta branza kolego. zalozenie firmy nie rozwiazuje problemu.
no play podjął walkę z oligopolem 3 firm i można powiedzieć że wygrał. Ma swój kawał tortu. podobnie netia i dialog. Dlaczego więc niby się nie umywają? co do tego ma branża? Co rozwiązuje problem?

Cytatludzie bazuja na tym co im przekaze opinia publiczna
a opinia publiczna to nie ludzie? O Wałęsie czytałem dosyć sporo i wyrobiłem sobie zdanie. Niezaleznie od tego zajął on miejsce wśród noblistów i tego nikt mu nie zabierze, ludzie będą go pamiętać. A czy ktoś pamięta Marka Profusa? Najbogatszy polak 1994 roku?

Cytatbrzytwa okhama - najprostsze rozwiazania sa najlepsze.
Ludzie którzy używają uproszczeń bardzo często odwołują się do brzytwy okhama :D A ja ekonomii troszke studiowałem i wiem ze to nie tak do końca że gospodarka się rozleci.....
CytatGospodarka opiera sie na obrocie pieniadza
- to jest właśnie uproszczenie :D Rzucasz zdanie które jest prawdziwe ale nie jest całą prawdą. Nie znaczy to że jest kłamstwem. Po prostu to zdanie wywiera wrażenie że obrót pieniądza jest jedynym i najważniejszym fundamentem gospodarki. A to daleko idące uproszczenie. Może starczy 5 latkowi do zrozumienia kilku rzeczy ale juz nie jest wystarczające do rozumienia zjawisk mikro i makroekonomii.

CytatGospodarka pada - powstaje anarchia i mamy koniec swiata,
Gospodarka padała kilkukrotnie i jakoś końca świata nie było :D znów upraszczasz
CytatJedynym rozwiazaniem jest poszukac informacji, zdobyc odpowiednia wiedze inzynieryjno-konstruktorska i zbudowac takie urzadzenie samemu.
znów uproszczenie, bo nie jest to jedyne rozwiązanie ale proszę, zbuduj i pokaz że działa.

CytatSam jestem zafascynowany tym tematem od wielu lat tak jak i antygrawitacja, ktorej poczatki siegaja II wojny swiatowej (nowa szwabia - projekt thor i chronos).
:D a wiedźmina już czytałeś? Serio, niemcy mieli rónież projekty związane z okultyzmem i magią i oni w to wierzyli. Nawet maja opracowania "naukowe" na ten temat :D Proponuję pogadać z którymkolwiek z fizyków na temat dlaczego to nie działa :D
Jak słusznie zauważył mchl były już rewolucyjne zmiany w gospodarce i jakoś nie strzelano do ludzi. Np do wynalazcy maszyny parowej (zastąpienie pracy ludzi tańszą i to drastycznie pracą maszyny)...

Tomasz R. Gwiazda

CytatSerio, niemcy mieli rónież projekty związane z okultyzmem i magią i oni w to wierzyli.
tak zwany fakt autentyczny :P wiem bo w Wolfensteina gralem :D

kooboos

#45
to się podziel tą wiedzą. Konkrety bo ja nie wiem. Oświeć mnie proszę. I mówię to serio. Skoro jestem nieświadomy i naiwny to zdejmij mnie klapki z oczu.
po pierwsze nie o tym temat, po drugie nie jestem tutaj od zmieniania czyichs pogladow. Stworzylem ten topic po to, zeby poruszyc temat energii punktu zero i wymiany wiedzy na ten temat oraz poznania ludzi interesujacych sie tym tematem. Moge Cie jedynie nakierowac, nie zamierzam przekonywac, jesli bedziesz ciekaw musisz tez sam poszukac. Prosze: http://www32.zippyshare.com/v/54063627/file.html
w Fakcie to przeczytam nawet że ktos miał katar na mazurach a ty twierdzisz że pismaki jeszcze by się do takiego tematu nie dorwały? Podaj prozę listę naukowców którzy kontynuowali jego badania i jakieś żródła co do ich życia i śmierci. Czyli prosze znów o konkrety. Daty miejsca nazwiska?
nie chodzilo mi o te smieszna gazete Fakt tylko o rzekome fakty, ktore wpajaja nam media. Oczywiscie wieksza czesc z nich to prawda, ale jednak pozostaje czesc, ktora jest przeinaczona i podana w odpowiedni sposob (mam nadzieje,ze widziales,slyszales jak pieknie spreparowane wykresy liczby osob glosujacych na ktores tam czolowe partie byly spreparowane tak zeby wplynac odpowiednio na widza) albo jest pominieta i trzeba szukac samemu. Znowu schodzimy z tematu...
LPG jest relatywnie nowym paliwem. Jego wadą jest to ze trzeba instalowac dodatkowy zbiornik co redukuje przestrzeń bagażową, droższe przeglądy rejestracyjne, brak mozliwości parkowania w parkingach podziemnych. CNG ma oprócz tcyh także szereg innych wad. Butle muszą być wysokociśnieniowe (gaz sprężony a nie skroplony) co oznacza zajęcie jeszcze większej przestrzeni. LPG tez na początku nie miało wielu stacji. Widocznie jego cena równoważyła wady instalacji a w przypadku CNG jeszcze do takiej sytuacji nie doszło. Oczywiście można by dokonać dokładnej analizy dlaczego LPG się przyjęło a CNG nie ale po co? łatwiej i szybcie walnąć pomysł że to spisek. To wszystko upraszcza i wiele tłumaczy.....
nie musisz mi tlumaczyc czym charakteryzuje sie instalacja lpg,a czym cng. Jestem czlowiekiem natury technicznej, skonczylem technikum i studiuje mechatronike, a we wszelakim sprzecie siedze od dziecka. Nie mialem na mysli tutaj zadnego spisku tylko to, ze tansze technologie sa duuuuzo rzadziej wypuszczane na swiatlo dzienne gdyz mozna na starszych zarobic nieporownywalnie wieksze pieniadze, a jak widac w dzisiejszym swiecie dla wiekszosci ludzi tylko to ma znaczenie, zwlaszcza ludzi u wladzy, czy posiadajacych wielkie, duze i mniejsze korporacje.
no play podjął walkę z oligopolem 3 firm i można powiedzieć że wygrał. Ma swój kawał tortu. podobnie netia i dialog. Dlaczego więc niby się nie umywają? co do tego ma branża? Co rozwiązuje problem?
branza ma to do tego, ze tematem jest energia punktu zerowego, a nie telefonia GSM, ich historia i sukcesy. Co rozwiazuje problem napisalem dalej w poprzednim poscie.
- to jest właśnie uproszczenie
owszem jest to uproszczenie i to uzyte celowo z dwojakich powodow: jest to forum i staramy sie pisac krotko, zwiezle i na temat, bo wiadomo, ze ekonomia to temat rzeka, a ksiazek na ten temat ukazalo sie juz wystarczajaco duzo... drugie - nie o tym temat.
znów uproszczenie, bo nie jest to jedyne rozwiązanie ale proszę, zbuduj i pokaz że działa.
wlasnie po to zalozylem ten temat, aby w miare mozliwosci zdobyc jeszcze potrzebna wiedze.
a wiedźmina już czytałeś?
nie gustuje w tym rodzaju literatury :) czy mozemy juz zakonczyc te dygresje i skupic sie na temacie? a z Toba Trollku moge pogadac poprzez e-mail na nurtujace Cie tematy i problemy :) odezwij sie prosze na mojego mejla, ktorego znajdziesz pod moim avatarem.

Troll81

Cytatpo pierwsze nie o tym temat,
temat jets o energii punktu 0 a ja po prosyu poprosiłem o konkrety. Uchylasz się od odpowiedzi? To podaj choć żródła.

Co się tyczy gazet i manipulacji danymi to znany temat rzeka. Gazyet chca zwiększyć sprzedaż a osiągają to serwując sensacje. Nawet jeśli news nie jest sensacyjny to należy go na sensację przerobić. Królują na tym poletku Fakt, Superekspress i pewnie jeszcze wiele innych tytułów których nie znam.

tansze technologie sa duuuuzo rzadziej wypuszczane na swiatlo dzienne gdyz mozna na starszych zarobic nieporownywalnie wieksze pieniadze, a jak widac w dzisiejszym swiecie dla wiekszosci ludzi tylko to ma znaczenie, zwlaszcza ludzi u wladzy, czy posiadajacych wielkie, duze i mniejsze korporacje.

poprzyj prosze swoją tezę. Bo ja widzę że jak tylko jakakolwiek firma opracuje technologie którą mozna wykosić konkurencję to ją wprowadza w życie. Czasami tak sie spiesza z wprowadzaniem nowych technologii że wypuszaczją niedorobione produkty (niepodzielnie króluje tu rynek oprogramowania). W szczególności tłuką sie po ryjach duże korporacje gdzie nawet nieielka różnica technologiczna przekłada się na duże zyski (lub straty). Zresztą wystarczy spojrzeć na rynek komputerowy gdzie AMD jak tylko opracowało procek 64 bitowy to uderzyło nim w intela, jak tylko opracowali procek dwurdzeniowy to znów przywalili w intela. jak tylko intel opracował nowy proces technologiczny i ulepszony algorytm dzielenia to od razu przywalił w amd. Stare technologie i tak się sprzedaja bo na nowe jest narzucona większa marża (muszą się zwrócić koszty badań). Jak teraz amd wypuści platforme buldozer (ciekawe czy będzie tak rewolucyjna jak zapowiadają), to myslisz że świat od razu na nią przeskoczy?

Cytatbranza ma to do tego, ze tematem jest energia punktu zerowego, a nie telefonia GSM, ich historia i sukcesy.

a widzisz gdzieś branżę energii punktu zero? Zastosowałem analogię z innej branzy gdzie mamy do czynienia z oligopolem (czyli kilku dużych trzesie rynkiem).

Cytatekonomia to temat rzeka, a ksiazek na ten temat ukazalo sie juz wystarczajaco duzo... drugie - nie o tym temat.

tak ekonomia to jest duży temat i upraszczanie go często prowadzi do mylnych wniosków (wide mit zbitej szyby) dlatego nie należy używać zbytnich uproszczeń, lub jesli już chcesz pisać krótko odeślij do źródeł swej wiedzy. A temat wiem o czym jest. Ale skoro stawiasz tezy to je obroń a nie unikaj pytań. Tezybroni się dowodami a nie ogólnikami i uproszczeniami.

Odnosze wrażenie że jestes człowiekiem dla którego brak dowodu jest dowodem. To utrudnia dyskusje gdyż na moje prośby o konkrety odnośnie stawianych przez ciebie tez dostaje ogólniki lub unikasz odpowiedzi. Taka dyskusja nie jest merytoryczna. Mogę ci zacytować wszystkie postawione przez ciebie tezy i prosze przedstaw na nie dowody.

kooboos

Dlatego prosze o odzew na mejla :) bo dyskutowac na tak wiele tematow mozna miesiacami, a po prostu ten temat do tego nie sluzy. I mylisz sie co do mnie, bo dla mnie dowod jest pierwszym krokiem do podejmowania jakichkolwiek dalszych poszukiwan w danym temacie i drazenie go w miare mozliwosci.

Cyfron

a ja osobiście z wielkim zaangażowaniem śledzę ten wątek, ponieważ jak dla mnie jest on interesujący właśnie m.in. ze względu na tematy "poboczne" więc może warto, by było, aby o tym podyskutować jednak na forum (ale może w innym wątku?)?

Troll81

Wynalazki do produkcji energii to ogólnie temat szeroki niczym ocean. Jako fan technologii odnawialnych śledziłem takie doniesienia przez dosyć długi okres czasu. Niestety na wszystkich "cudownych" wynalazkach sie zawiodłem. Albo niedizałały albo właśnieich autor nie chciał udowodnić że działają. Przez długi czas byłem też aktywny na forum elektrodu o budowie elektrowni wiatrowych domowym sposobem (polecam bo to istna kopalnia wiedzy). Ogólnie na elektrodzie jest cała masa zapaleńców dla których zbudowanie nawet dosyć skomplikowanych urządzeń nie stanowi problemu. I jakoś żaden z nich nie zaprezentował działającego perpettum mobile. a wiatraków za to stanęło przynajmniej kilkanaście i to różnych konstrukcji (savoniusy, h-darrieusy, tradycyjne trzyłopatkowce i wiele "dziwadełek"). Ci zami ludzie nie tylko budowali sam wiatrak ale i generatory prądy, prostowniki falowniki i cała masę innych urządzeń okołowiatrakowych. Co najwazniejsze potrafia też podac wyliczenia odnośnie sprawności tych urządzeń podac parametry ich pracy a nawet wyliczyć opłacalność całej zabawy. Ja sam juz nawet skompletowałem sporo części do budowy własnej turbinki, ale projekt zmarł śmiercią naturalną z braku miejsca do postawienia.

reasumując nie podniecam się żadnym cudownym wynalazkiem dopóki ktos mi nie pokaże że to działa. I dopóki nie zobaczę to nie uwierzę.

Cyfron

a ja będę kibicował projektowi budowy tego generatora przez naszego Kamrata. Jak tylko będę mógł w jakiś sposób pomoc, to chętnie to zrobię, ale na razie nic nie wiem, więc przyglądam się temu wszystkiemu z boku.

kooboos - jakiej pomocy, czego byś potrzebował w związku z budową takiego generatora?

Mchl

Brawa za odwagę mimo głosów krytyki ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

pszyklejony

Wiele wynalazków powstało dzięki "niestandardowemu" mysleniu. Popieram.

Aegis Maelstrom

Słusznie, byle mieć w razie porażki cywilną odwagę do przyznania się do błędu. Np. "gdybym zajrzał do podręcznika fizyki i go zrozumiał to wiedziałbym, dlaczego akurat to się nie może udać". :P Taka odwaga zasługuje na szacunek, bo np. obsesyjna dłubanina czterdziesty rok Super Tajnego i Zbawiającego Ludzkość Urządzenia - niekoniecznie. 8)

Co do zabierania się od razu do budowy modelu: jeśli ktoś chce zaczynać od konstruowania - jego sprawa, z utęsknieniem czekam na efekty. Sam widząc opinie np. na anglojęzycznej Wikipedii o tym, że energia stanu zerowego oznacza najniższą osiągalną energię, a więc nie da się zejść z tą energią niżej, a więc ją do czegokolwiek pozyskać - raczej zacząłbym od intensywnego studiowania fizyki i próby zrozumienia problemu. Choćby po to by rozumieć, co ja właściwie chcę skonstruować, na jakiej zasadzie to _dokładnie_ działa i jak się to ma do praw termodynamiki i gdzie są trudności czy niemożliwości.

Tak czy inaczej, czekam na konkrety. :)

lolek

Marzyciele... Już to widzę jak ktoś w garażu stworzy perpetum mobile nie mając tak naprawdę wiedzy o tym co robi  :facepalm2:
Do postępu trzeba 3 x pieniędzy, 2x szczęścia i 1 x fantazji  :dunno:

kooboos

lolek nie wiem na jakiej podstawie takie wnioski wyciagnales, ale spoko :P zorientowalem sie troche w kosztach tego przedsiewziecia i chyba na planach projektowych sie skonczy... koszt wyprodukowania samego rotora jest zbyt duzy (>5 tys PLN). Nie stac mnie niestety :(