Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

MajkPascal

Zaczęty przez MajkPascal, 11 Kwiecień 2011, 19:09

MajkPascal

Witam wszystkich (jeszcze raz).

Moje dane prezentują się następująco.
Imię: Michał
Rok urodzenia: styczeń 1991
Aktualne miejsce zamieszkania: Kraków
Wykształcenie: Technik Informatyk, aktualnie student Informatyki na Politechnice Krakowskiej

Pozostałe informacje:
Jest to już druga wersja mojej wizytówki, wcześniejsza została zarchiwizowana w poście znajdującym się na dole tej strony (bezpośredni link)

BOINC nie dało mi o sobie zapomnieć i dzięki przychodzącym co jakiś czas powiadomieniom o zostaniu użytkownikiem dnia w DNA@home, po zakupie nowego sprzętu, postanowiłem tutaj wrócić. Połączyłem moje rozczłonkowane konta i po raz czwarty zabrałem się do liczenia.
Mam nadzieję że tym razem BOINC zatrzyma mnie przy sobie dłużej, gdyż jak na razie moim "rekordem wytrzymałości" jest około miesiąc osiągnięty rok temu na przełomie kwietnia i maja.

Na dzień dzisiejszy moja flota prezentuje się następująco:

  • Najczęściej użytkowany - laptop ASUS K53SV-SX984

    • Procesor: Intel Core i5-2430M@2.4GHz
    • RAM: 8GB DDR3 1333MHz
    • GPU: nVidia GF GT540M
    Jest to mój prywatny komputer z którego korzystam na co dzień.

  • Poprzedni laptop

    • Procesor: Intel Core2Duo T5800@2.0GHz
    • RAM: 3GB DDR2 667MHz
    • resztą nie ma co się chwalić ;)
    Obecnie w posiadaniu mojej siostry. Przydatny przy niestresującym liczeniu WCG.

  • Domowa stacjonarka

    • Procesor: Intel Core2Duo E7300@2.66GHz
    • RAM: 4GB DDR2 800MHz
    • GPU: nVidia GF 9600GT
    Drobne wspomożenie obliczeń CPU (ustawione na 50%), GPU włącza się po chwili bezczynności ze względu na niemożność jakiejkolwiek pracy przy w pełni obciążonej obliczeniami karcie.

W przygotowaniu jest również całodobowiec na bazie sprzętu otrzymanego od Cyfrona. Docelowo wykorzystywany w Radioactive (mam nadzieję że się nada) po zakupie czujki. Uzupełni on braki na mapie w okolicach Krosna na Podkarpaciu.


Teraz przyszła kolej na moje sygnaturki :)









Tego drugiego użytkownika dnia dostałem gdy moje konta były podzielone i tytuł ten przypadł drugiemu CPID.

"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"

Cyfron

bardzo zacna wizytówka - widać, że trochę poczytałeś forum, zanim się nam przedstawiłeś :)

Witamy!  :parrrty:

Troll81

 :parrrty: witaj nam na forum

na tej nv9600 ładnie policzysz primegrid :D

mimeq

 Witam ! :ahoy:


Grzes

Witamy!  :boing:

_Aleksander_

 :ahoy: Witaj! Każda karta z CUDA przyda się na czerwcowy wyścig Primegrid (PrimeGrid's Birthday/Summer Solstice)  :attack:

pszyklejony

Cześć :)
elegancka wizytówka, Seti zadusi jak kota, tego 373, zapomnij.

lolek

Witam kamrata  :parrrty:

Na tym celku to może DNA@Home się wyrobi,nic innego

Cyfron

ja na czymśpokroju 500MHz to liczę sobie WCG - z tego co widzę, to wyrabia się w czasie a odznaki jakieś tam się produkują :)

phobos


MajkPascal

#10
Cytat: pszyklejony w 11 Kwiecień 2011, 20:56
Cześć :)
elegancka wizytówka, Seti zadusi jak kota, tego 373, zapomnij.

Wychwyciłeś właśnie błąd w mojej wizytówce. Z rozpędu napisałem SETI, kiedy chodziło mi o SIMAP umieszczony w tabelce tuż obok.
Podciągnąłem na chwilę kabel do tego kompa i poznałem przyczynę dlaczego nie miał żadnych wyników. Z gniazda RJ-45 wysunęła się wtyczka i nie miał dostępu do sieci. Teraz powinno być wszystko dobrze.
Sprawdziłem też wyniki jego prac i przez tą ostatnią dobę przeliczył próbkę z Docking (dając mi 37pkt) oraz z DNA (tutaj muszę chwilę zaczekać na jakiegoś Intel Core2 Quad CPU Q9450 aby potwierdził moje obliczenia. Próbki dostaliśmy wczoraj w tym samym czasie a on nadal liczy. Widać czyj procesor jest lepszy XD).

Z ciekawości sprawdziłem jak liczy SETI. W polu do ukończenia pokazywało ok. 270 godzin i ciągle rosło. Twoje sformułowanie o kocie było więc bardzo trafne :) SIMAP jak na razie zapowiada się nie najgorzej.

"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"

Pigu

witaj :parrrty:

drWarlock

Witaj na pokładzie  :parrrty:

Troll81

na wolnych maszynach nieźle dają rady próbki WCG. a odznaki zgarnia sie tam nie za ilość a za czas wiec nie ma znaczenia ze komputer wolny :D

Tomasz R. Gwiazda

ale chyba nie za czas w projekcie tylko czas przeliczonych probek przez kompy


Witaj  :parrrty:



Troll81

ano. czas próbek. Ale im wolniejsza maszyna tym wolniej liczy. :D

GRID

Witam.
Bardzo piękna wizytówka.
@MajkPascal Mam pytanie ? Na jakiej stronie natrafiłeś na baner BOINC@Poland ?

emik



MajkPascal

Cytat: GRID w 12 Kwiecień 2011, 19:53
Witam.
Bardzo piękna wizytówka.
@MajkPascal Mam pytanie ? Na jakiej stronie natrafiłeś na baner BOINC@Poland ?
Na mojej stronie iGoogle pojawił się news o polskim grafenie prowadzący do serwisu kopalniawiedzy.pl (Polski grafen lepszy od konkurencji). Tam po lewej stronie na wszystkich podstronach umieszczony jest baner BOINC@Poland.

"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"

lolek

No to jakiś sukces kampanii Rafała (Grida)  :parrrty:

GRID

Nasz blog B@P Tech też ma opcję podczepienia pod iGoogle.

Wystarczy że klikniesz na to

Od czasu do czasu pojawia się jakiś artykuł.

Troll81

no proszę :D czyli banerek może się opłacić...

MajkPascal

Moja działalność w obszarach BOINCowych jest wielce niestabilna, i jeżeli dobrze liczę aktualnie jestem w trakcie czwartego podejścia do obliczeń rozproszonych. Ponieważ od ubiegłorocznego kwietnia minął już rok, kilka rzeczy się w tym czasie zmieniło, postanowiłem odrestaurować moją wizytówkę.
Jednak żeby nie utracić w całości jej poprzedniej wersji w tym poście umieściłem jej kopię zapasową.
CytatWitam wszystkich.
Chcąc jakoś rozpocząć moje członkostwo w teamie i na forum pomyślałem że zrobię to w tym miejscu.
Moje dane prezentują się następująco.
Imię: Michał
Rok urodzenia: styczeń 1991
Województwo: Podkarpackie
Wykształcenie: W tym roku kończę technikum informatyczne

Pozostałe informacje:
Moja przygoda z obliczeniami rozproszonymi zaczęła się już jakiś czas temu, z tego co pamiętam od artykułu w gazecie Komputer Świat lub KŚ Ekspert na temat SETI@Home. Było to jednak tylko krótkie sprawdzenie o co w tym chodzi i ze względu na niechęć do obciążania mojego AthlonaXP 1600 postanowiłem tego nie kontynuować.
Trochę czasu minęło i znowu przypomniałem sobie o wspomaganiu ludzkości. Założyłem konto na BOINC i zapisałem się do kilku projektów (SETI, Einstein i SZTAKI, Rectilinear Crossing No., WorldCommunity Grid) przy czym tylko w tym ostatnim zdobyłem 255 punktów, pod nazwą MasterAlex. Dołączyłem też do teamu BOINC@Poland. Znowu było to tylko jednodniowe zauroczenie i o BOINC zapomniałem.
Kilka dni temu, przypadkiem trafiłem na baner prowadzący do strony BOINC@Poland. Wyposażony już w trochę nowszy sprzęt postanowiłem spróbować ponownie (jak to się mówi "Do trzech razy sztuka"). Jak na razie mija już piąty dzień i jeszcze nie zrezygnowałem. Jestem więc na dobrej drodze ;D.

Ponieważ w zasadzie dopiero zaczynam, szukam projektu który najbardziej by mi odpowiadał.
Poszukiwania zacząłem od:

  • Einstein@Home,
  • SETI@Home (jest to chyba do tego stopnia klasyk że wstyd go nie liczyć  :shame:),
  • DNA@Home (któryś post na forum mnie zachęcił),
  • Docking@Home (ze względu na projekt miesiąca),
  • Roseta,
  • SIMAP (to samo co przy DNA),
  • DistributedDataMining,
  • PrimeGrid,
  • SZTAKI (odkopałem przed chwilą mój stary e-mail i połączyłem konto w projekcie z tym które miałem poprzednio, więc zobaczę co z tego wyjdzie. Poza tym ten projekt chyba coś nie za bardzo chce działać),
  • Malaria Control

A oto moja sygnaturka BOINCstats:


Pozostało mi opisać moją flotę:

  • Najczęściej użytkowany - laptop

    • Procesor: Intel Core2Duo T5800@2.0GHz
    • RAM: 3GB 667MHz
    • resztą nie ma co się chwalić  ;)

    Ponieważ stoi u mnie na biurku korzystam z niego najwięcej. Jego karta graficzna to zintegrowany Intel 4500HD więc do liczenia się nie nadaje.
    Mam na nim uruchomione trzy projekty: PrimeGrid, DNA@Home i Docking.


  • Najmocniejszy z posiadanych - kupiony w grudniu 2008

    • Procesor: Intel Core2Duo E7300@2.66GHz
    • GPU: GeForce 9600GT 512MB od Gainwarda
    • RAM: 2GB 800MHz od OCZ
    • MB: ASUS P5QL Pro

    Nie jest to może cudo pod względem wydajności, ale ma przynajmniej CUDA XD. Jest to taki "domowy" wspólny komputer więc działa kiedy jest potrzebny, albo kiedy ktoś "przypadkiem" 8) zapomni go wyłączyć. Uruchomiłem na nim wszystkie wspomniany wcześniej projekty więc działa w każdym po trochu. Jednak ze względu na różne priorytety dla różnych projektów jedne liczone są szybciej, a inne wolniej.

  • Full wypas (wg. standardów z końca XX wieku)

    • Procesor: Intel Celeron@373MHz (korzysta z pionowego slota zamiast poziomej podstawki :D)
    • RAM: 64MB SDRAM (włożone jest 128MB, ale albo płyta nie obsługuje tak wielkiej ilości pamięci, jest uszkodzona albo coś jest nie tak z kością)

    Sprzęt ten ulokowany jest w "rupieciarni", ukryty przed wzrokiem każdego kto o nim nie wie. Najnowsza w komputerze jest karta graficzna (GeForce 4 MX4400) pochodząca ze wspomnianego już wcześniej komputera w którym siedział AMD Athlon. W komputerze nie chce działać mysz, niezależnie czy jest podłączona poprzez USB czy PS/2. Jedynym celem jego uruchomienia jest sprawdzenie czy przez dwa dni pracy non-stop uda mu się przeliczyć chociaż jedną próbkę. Jak na razie minęły 24 godziny i w żadnym z uruchomionych 3 projektów (SIMAP, DNA i Docking) nie zanotowałem ukończonej próbki (sprawdzam to zdalnie poprzez strony projektów gdyż mam problem z podprowadzeniem zasilania dla monitora wystarczająco blisko by go podłączyć). Jutro bez względu na wyniki wyłączę ten komputer ponieważ pobrany przez niego prąd jest więcej wart niż korzyści jakie można uzyskać z jego pracy :-[).
    Na marginesie. Zamiast niego miałem uruchomić wspomniany już wcześniej komputer na Athlonie, ale na żadnej z trzech takich samych płyt (ECS K7S5A) występują te same objawy (czyli kompletny brak reakcji) - podejrzewam uszkodzenie procesora.

Gratuluję wszystkim którzy dobrnęli do końca mojego posta. Jest on tak długi że nie pamiętam nawet co chciałem tutaj jeszcze napisać (a wydaję mi się że miałem jeszcze jakiś pomysł:P). Kiedy mi się przypomni i do tego czasu znowu nie odechce obliczeń rozproszonych dopiszę to w tym miejscu.

"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"

EDU Enthusiast

milo cie znow widziec :)

Troll81

witamy po powrocie z wakacji :D

krzyszp

Witamy znowu :)

A odnośnie radioaktywnego, to ten Athlon nie będzie miał z nim żadnego problemu (ten projekt w zasadzie nie używa mocy procka).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

MajkPascal

Z okazji pierwszego miliona dodałem sobie tło do sygnaturki w podpisie i w wizytówce. Oraz zmodyfikowałem lekko samą wizytówkę: dodałem komputer stacjonarny, usuwając jednocześnie informacje o aktualnie liczonych projektach (jest to na tyle płynne że nie ma sensu tego opisywać).

"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"


Troll81

Gratuluje pierwszego miliona  :parrrty:

MajkPascal

W końcu, po powrocie do domu, uruchomiłem Cyfronowego złomka. Teraz próbuję wymyślić coś jak podprowadzić mu internet. Potem znajdę mu jakiś ciekawy projekt do liczenia i znowu będę czekać, by najprawdopodobniej zrealizować plan wyposażenia go w czujkę Radioactive@Home.
Później wstawię chyba jeszcze kilka zdjęć, dla urozmaicenia postu.

"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"

Troll81

dołącz go do projektów non CPU takich jak WuProp FreeHAL itp moze dorzucisz mu czujke QCN?

MajkPascal

Najnowsze wieści o mojej flocie:

  • stacjonarny dostał dodatkowe 2x1GB pamięci RAM co daje w sumie 4x1GB=4GB
  • w/w upgrade wraz z reinstalacją systemu dzięki której zniknął mój problem z nieuruchamianiem się BOINC na innych kontach niż moje sprawił że wspomniany komputer wrócił do liczenia. Teraz jedynym problemem jest czynnik ludzki przełączający użytkowników zamiast ich wylogowywać co (z tego co zauważyłem) blokuje BOINCowi dostęp do GPU
  • Złomek po wymianie radiatora i zasilacza pracuje troszkę ciszej. Problemy z dostępem do sieci uniemożliwiają mu tymczasowo liczenie.

Teraz mam zamiar pokombinować z płytami głównymi (aktualna nie chce uruchomić się bez podłączonego wiatraka od CPU a w moich testach obciążeniowych sam radiator spełnia swoją funkcję z wiatrakiem czy bez prawie tak samo) oraz jeszcze raz przetestować Athlony XP o ile Zalmanowa pasta termoprzewodząca już ich nie spaliła. (To wszystko oczywiście plany dla Złomka). Jak znajdę dłuży kabel ethernetowy to przeniosę AP do pokoju trochę bliżej routera co powinno zapewnić stabilny dostęp do sieci.

I jeszcze jedno. Czy we FreeHALu notoryczne błędy przy liczeniu mogą być powodem odcięcia innych komputerów na koncie od dostępu do próbek. Na Złomku każda próba liczenia kończyła się błędem i dziś zauważyłem że żaden z moich komputerów od FreeHALa próbek już nie dostaje. Czy brak próbek jest problemem ogólnym czy tylko u mnie występuje?

"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"

Cyfron

Free HAL ma czkawkę z dawaniem próbek - raz mam ładnie po próbkę na rdzeń, a np właśnie teraz nie daje serwer nic...