Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

domainoob - Tomasz

Zaczęty przez domainoob, 05 Wrzesień 2012, 16:22

domainoob

Witajcie. Mam na imię Tomasz.

Jestem mocno świeży w temacie liczenia.

Najbardziej interesuje mnie projekt Rosetta. Liczę tylko to.

Działam na laptopie:

Asus X53S:


  • GenuineIntel Intel(R) Core(TM) i5-2430M CPU @ 2.40GHz
  • 6 GB RAM
  • Geforce 520MX 1 GB

System:

  • Microsoft Windows 7 Home Premium x64 Edition, Service Pack 1,

Czy mógłbym prosić o wskazówki jak optymalnie ustawić BOINC manager'a aby nie uszkodzić laptopa (nie przegrzać)?

pozdrawiam

Tomasz

Cyfron

Witaj!

Proponuję, abyś dołączył też do WUProp i FreeHAL - są to projekty, które nie obciążają znacząco procesora, a dają punkty :) (WUProp daje jedną próbkę na komputer a FreeHAL może dać max po jednej próbce na rdzeń - w zależności od ustawień na stronie projektu).

Co do tego jak ustawić liczenie - zainstaluj sobie jakiś program, który pokazuje temperaturę procesora. Jeśli przy 100% obciążeniu nie ma za dużych temperatur (powyżej 80 stC) to nie masz się co martwić. Najprawdopodobniej jednak będzie trochę więcej, więc możesz ustawić w opcjach, żeby używał np 75% ilości procesorów.

Jak będziesz miał pytania, to śmiało pisz - jest tutaj trochę speców ;)

pawg

Witaj
Najprościej będzie jeśli zrobisz tak: kliknij "Aktywność" i przełącz wszystkie opcje na zawsze uruchomione. Następnie kliknij "Opcje" i przejdź do "Preferencje lokalne". Powinno się otworzyć okno, na jego dole jest opcja "używaj nie więcej niż xxx% mocy obliczeniowej procesora". Optymalnie będzie jeśli ustawisz ją na 80%.  ;)



domainoob

Witaj. Dzięki za odpowiedzi.

Co do projektów to nie interesują mnie punkty, tylko projekty które pomagają w badaniach na lekami (szczególnie na raka i infekcje), dlatego wybrałem Rosettę.

pozdrawiam

Tomasz

krzyszp

Nie tylko Rosetta liczy w temacie raka, WCG np. również.

Pozdrawiam nowego liczydłowego :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Kryniek

Witamy w zespole :parrrty:

Tak jak Krzysiu już wspomniał, zainteresuj się podprojektami WCG. Są zbliżone tematycznie z Rosettą. Poza tym witaj w klubie bo też lubię (i liczę) ten projekt - jak wszystkie białkowce ;).

aborek

 :ahoy:
Napisz jeszcze z jakiego jesteś miasta, to umieścimy Cię w rankingu województw.

EDU Enthusiast


Tobas

Witaj w klubie.

Mam tego samego lapka, tylko z i7 i GeForce 540.
Z moich doświadczeń:

- nie warto liczyć jednocześnie na grafie i CPU (temperatura grafy mocno idzie ponad 90C)
- licząc na CPU ustawiłem clock modulation 75% i disable turbo (używam RealTemp GT 3.6)
- co miesiąc przedmuchuję kompresorem sekcje chłodzenia.
- w boinc używam tylko 6 rdzeni (75% ogólnej liczby procesorów)

Przy tych zabiegach temperatura nie przekracza 80C i póki co (jakieś 9 miechów) chodzi w zasadzie 24h / dobę

Moim skromnym zdanie ten lapek nie nadaje się do liczenia, ale tak można powiedzieć w zasadzie o wszystkich stockowych kompach ;)

Pozdrawiam i życzę owocnego liczenia ;)

stiven

#9
 :ahoy:

Co do WUProp to chciałbym dodać tylko, że jego ideą jest zbieranie informacji o wydajności różnych sprzętów w obliczeniach boinc. Dzięki niemu można porównywać ile trwa(łoby) przeliczanie danej próbki na innym sprzęcie, ile dany projekt zjada ramu faktycznie, jaki jest limit czasu na zaraportowanie wyników, użycie dysku itp. Warto do niego dołączyć.

andy101fah


PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

d_worms


_Aleksander_


domainoob

Siemanko. Jestem z Warmińsko-Mazurskiego.

Dołączyłem do projektu World Comunity Grid: Help Conquer Cancer & Help Cure Muscular Dystrophy. Widzę w tym sens.

Tobas - dzięki za info o RealTemp :)

Ustawiłem Clock Modulation na 62,5 % i "zahaczyłem" Disable Turbo.

Temperatura trzyma się w okolicach 60-65 stopni C.

Na tych ustawieniach pracuje mi się całkiem dobrze, nie zauważam jakiegoś obciążenia.

ps. Niestety mam tylko dwa rdzenie...


pozdro

Troll81


MajkPascal

Na początek i ja witam.  :attack:

Cytat: domainoob w 05 Wrzesień 2012, 16:22

Działam na laptopie:

Asus X53S:


  • GenuineIntel Intel(R) Core(TM) i5-2430M CPU @ 2.40GHz
  • 6 GB RAM
  • Geforce 520MX 1 GB
Cytat: Tobas w 05 Wrzesień 2012, 19:57
Mam tego samego lapka, tylko z i7 i GeForce 540.

I ja mam laptopa z tej serii będącego gdzieś po środku - Intel i5 2430 + GeForce 540. Potwierdzam fakt rozgrzewania się GPU przy wykorzystaniu jego pełnych zasobów.
RealTemp bardzo się przydał. Dotychczas działałem z czterema wątkami na 100% przy temperaturach dochodzących do 90'C. Teraz widać różnicę.
Od siebie polecam widżety ze strony: http://blog.orbmu2k.de/ (może gdzieś już były wspominane).

"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"