Oddawanie krwi

Zaczęty przez Troll81, 05 Maj 2008, 09:39

Czy oddawałeś już krew ?

Tak, to proste
40 (60.6%)
Nie, boje się
4 (6.1%)
Nie, ale chciałbym
8 (12.1%)
Nie, ponieważ nie mogę
11 (16.7%)
Nie, bo jestem egoistą
3 (4.5%)

Głosów w sumie: 66

sknd

Cytat: AL w 24 Marzec 2013, 02:19
Tak swoją drogą - to po odznaki trzeba się gdzieś upomnieć - czy sami coś przydzielają po przekroczeniu odpowiedniego progu (bo ja chyba w końcu 6l przekroczyłem - a to chyba brąz?) ?

mam ten sam "problem",zdaje się że trzeba się zapisać do lokalnego koła krwiodawców

gregre

trzeba się zgłosić w RCKIK aby wystawili papierek i dalej do PCK,
osobiście czekam aż dobiję do 20l dopiero wtedy mam transport we Wrocławiu za free, 6l do niczego sensownego nie uprawnia (przecież nie będę się wpychał w kolejkę do lekarza przed mochery bo mnie zagdaczą  :D)

michal_saper

Cytat: gregre w 24 Marzec 2013, 10:40
6l do niczego sensownego nie uprawnia (przecież nie będę się wpychał w kolejkę do lekarza przed mochery bo mnie zagdaczą  :D)

Szczerze się przyznam, że do niedawna jeszcze nie zdawałem sobie sprawy, że w poradniach jest możliwość wejścia poza kolejką honorowego dawcy krwi. Co by jednak nie było to w Polsce za oddawanie krwi powinno się otrzymywać pieniądze.

sknd

wtedy by to już nie było honorowe ;)

AL

Cytat: michal_saper w 24 Marzec 2013, 23:49
Cytat: gregre w 24 Marzec 2013, 10:40
6l do niczego sensownego nie uprawnia (przecież nie będę się wpychał w kolejkę do lekarza przed mochery bo mnie zagdaczą  :D)

Szczerze się przyznam, że do niedawna jeszcze nie zdawałem sobie sprawy, że w poradniach jest możliwość wejścia poza kolejką honorowego dawcy krwi. ...

O ile nie boisz się "Bazyliszkowania" przez "moherowe berety" XD

Cytat...Co by jednak nie było to w Polsce za oddawanie krwi powinno się otrzymywać pieniądze.

Fajnie by było, ale nie liczyłbym na to - chcesz kasę za krew - to wybierz się na wycieczkę do naszych zachodnich sąsiadów - o ile mi wiadomo tam płacą i to całkiem nieźle, szczególnie za osocze - czy płytki krwi (za samą krew też płacą, ale mniej).

michal_saper

Zgadza się. Kiedyś w jakimś programie mówili, że ci którzy mieszkają blisko granicy z Niemcami, to jadą tam krew oddawać. Dla tych zwłaszcza bezrobotnych stanowi to jakąś alternatywę  :D Moje podejście jest takie, że krew to też lek...

Troll81

Dla tych którzy zechcą zataić niektóre dane też.....

problem płatnego krwiodawstwa jest taki ze ludzie nie przyznają się w ankiecie do pewnych rzeczy. A niektóre choróbska dopiero po pewnym czasie da się wykryć.

We wrocku darmowy transport jest od 18L

Jeśli chodzi o odznaki to zależy jak prężnie działa lokalne PCK. Czasem trzeba się upomnieć a czasem sami wręczają.

Jeśli chodzi  grupy krwi to przetacza się zawsze zgodną grupę. Chyba ze brakuje to wtedy się sięga po tę "kompatybilną".

michal_saper

Cytat: Troll81 w 25 Marzec 2013, 21:06

problem płatnego krwiodawstwa jest taki ze ludzie nie przyznają się w ankiecie do pewnych rzeczy. A niektóre choróbska dopiero po pewnym czasie da się wykryć.

Ale to już nie ma znaczenia czy krwiodawstwo będzie płatne czy też nie. Tak czy owak, pobraną krew się analizuje pod tym kątem pod jakim to tylko możliwe. Skoro jest opcja pobierania w chwili obecnej krwi, to nie zmieni się kompletnie nic poza tym tylko, że albo dostaniesz za to kasę, albo czekoladkę  :D Zapłatę za oddaną w takim przypadku krew, powinno się otrzymywać dopiero po jej przeanalizowaniu.

Troll81

Jak już wspomniałem e wszystko jesteś w stanie wykryć. Musisz wiec ufać że dawca prawdę ci przekazał w ankiecie. Np żółtaczki możesz nie wykryć nawet przez 6 miesięcy od zakażenia. Stąd pytania w ankiecie czy przebywałeś w areszcie/więzieniu....

Przy gratyfikacji finansowej istnieje pokusa oszustwa. A badania nic nie wykażą. Potem biorca krwi będzie miał WZW....


krwiodawcy

Witam serdecznie!
Ktoś z Was wspomniał o Łodzi. W tym mieście w ostatnim czasie dokonano małej zmiany przepisów, a może nawet nie małej. Mianowicie od 20 marca w MZK Łódź nie trzeba być krwiodawcą zameldowanym w tym mieście. Zniżka obowiązuje krwiodawców z całej Polski.
CytatNa podstawie decyzji Uchwały NR LVII/1172/13 Rady Miejskiej w Łodzi z dn. 6 lutego 2013 roku od dn. 20 marca 2013 roku osoby, którym nadano odznakę 'Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu' lub będące krwiodawcami, którzy oddali nie mniej niż 22 litry krwi mogą podróżować komunikacją miejską bezpłatnie. Osoby uprawnione do bezpłatnych przejazdów winny legitymować się legitymacją ,,Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu"wydaną przez ministra właściwego do spraw zdrowia lub zaświadczeniem o oddaniu nie mniej niż 22 litrów krwi, wydanym przez Stację Krwiodawstwa;ponadto, pasażer winien posiadać w czasie podróży dowód stwierdzający jego tożsamość. Darmowe przejazdy komunikacją miejską obejmują krwiodawców z całej Polski.
Co do zniżek w innych miastach to staram się zbierać i aktualizować na bieżąco http://krwiodawcy.org/ulgi-w-komunikacji-miejskiej

migawron

@krwiodawcy dzięki za info i witamy na forum, zapraszam do zapoznania się z wiki.



Troll81

 :respect:

piękna strona. Zapraszamy do wspólnego licznia BOINC

KrzychuP

muszę się w końcu doleczyć i pójść upuścić trochę krwawicy, termin już dawno minął  ::)

mordi

Ja zapraszam na 23 maja Akademia Obrony Narodowej w Warszawie ;) ostatnia zbiórka w tym roku akademickim u nas :)
Guard well the secret of steel...


Cyfron

ja właśnie niedawno byłem znowu :)

Troll81

a ja 2 miechy wakacji :( kleszcz mnie użarł.....

Troll81

checkpoint 18L zaliczony :D niniejszym zgłaszam złota odznakę :D

sknd

 :respect:

a ja musze kiedyś się do jakiegoś klubu krwiodawców zapisać, też już na jakiegoś badga nazbierałem przecie...

stiven

 :respect: :respect: :respect:
Zanim Cię dogonię to już będziesz Zasłużony Dla Zdrowia Narodu.

Troll81

Zapisywać się nie musisz. Ja się nie zapisywałem.

sknd

na pewno nigdy żadnego druczku ci nie podsunęli?

mordi

 :respect: :respect: :respect: :parrrty:
Guard well the secret of steel...


stiven

Jak chcesz otrzymać legitymację i odznakę zasłużonego krwiodawcy należy się zgłosić do lokalnego PCK (książeczka+dowód osobisty). Nie jest konieczne zapisywanie się do klubu. Wypełnienie druczka + pół tygodnia do tygodnia oczekiwania wystarcza.

Troll81

ja tam sobie druczka nie przypominam. Legitymację wydali mi w RCKiK czyli punkcie pobrań. Dostałem taka tekturkę gdzie było chyba 20 miejsc na donacje. Jak się skończyły to oddałem i dostałem "książeczkę" gdzie wpisali mi dotychczas oddaną ilość i inne dane osobowe. Z Książeczką poszedłem do PCK. Tam musiałem im podać adres na jaki mają mi wysłać odznakę.

apohawk

Gratulacje Trollu  :respect:
W dojo, gdzie ćwiczę, była ostatnio organizowana zbiórka krwi, więc stwierdziłem, że się w końcu ruszę. Efekt, dożywotnia dyskwalifikacja...  :(
No good deed goes unpunished.

Troll81


sknd

Cytat: stiven w 03 Lipiec 2013, 10:15
Jak chcesz otrzymać legitymację i odznakę zasłużonego krwiodawcy należy się zgłosić do lokalnego PCK (książeczka+dowód osobisty). Nie jest konieczne zapisywanie się do klubu. Wypełnienie druczka + pół tygodnia do tygodnia oczekiwania wystarcza.

obawiam się że miaszkam na takim zadupiu że nie ma lokalnego PCK  :(

Troll81

Bielsko Biała ul. Sobieskiego 6 33 822-82-11
Bytom    ul. Moniuszki 13 32 281-36-81
Chorzów    pl. Piastowskiego 19 32 241-17-78
Cieszyn    Rynek 6    33 852-01-74
Częstochowa    ul. Waszyngtona 47 a    tel./fax 34 324-77-58
Gliwice    ul. Wrocławska 16    tel./fax 32 231-70-68
Jastrzębie Zdrój ul. 1-go Maja 15   32 476-35-66
Jaworzno    ul. 1000 - lecia 12/1   32 752-55-34
Katowice    ul. PCK 8    tel./fax 32 257-16-56
Kłobuck    ul. Harcerska 4    
Knurów    ul. Wilsona 10    32 235-22-11
Lubliniec     ul. Sobieskiego 9    34 344-87-25
Piekary Śląskie    ul. Gen. Ziętka 60    32 287-38-38
Racibórz    ul. Mickiewicza 13/1    tel./fax 32 415-26-53
Rybnik    ul. Chrobrego 16    tel./fax 32 422-25-63
Sosnowiec    ul. 1-go Maja 21    32 266-23-11
Wodzisław Śląski    ul. Bogumińska 4b    32 455-18-72
Zabrze    ul. Wyzwolenia 7     32 271-36-34
Zawiercie    ul. Marszałkowska 2   32 672-26-13
Żywiec    ul. Aleja Wolności 2   33 861-26-83
Dom PCK Centrum Interwencji Kryzysowej    ul. Przy Kolei 7    32 248-39-10
Dom PCK w Chorzowie    Plac Piastowski 19   32 241-17-78

Argento

Cytując profosora Bartoszewskiego "Warto być przyzwoitym", mam zaszczyt być w gronie ludzi, którzy tak czynią. Szczere chapeau bas.

Mnie, na ostatniej donacji zapytano "Czy mam jeszcze co oddawać". To było miłe, wręcz bezcenne.
Dziękuję.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

sknd

dzięki Trollu, zainspirowałeś mnie, poguglałem i mam już mejla do oświęcimskiego oddziału PCK, zaraz skrobnę zapytanie  :p_arr:

apohawk

trollu, za stan zdrowia
No good deed goes unpunished.

Troll81

dożywotnio dyskwalifikujący stan zdrowia?? Oooostro.

Troll81



niedawno odebrane

cp

Cytat: Troll81 w 15 Sierpień 2013, 18:54


niedawno odebrane

:respect:  :respect:  :respect:

Zacny achievement odblokowany :)

mordi

oby jak najwięcej takich sukcesów :) ja dzisiaj dopiero 5 raz oddałem 0,45 ;) ale będę parł do przodu ;)
Guard well the secret of steel...


stiven

 :respect: :respect: :respect:
Gratulacje. Gonię Cię ale jeszcze dobrych kilka lat mi zejdzie o ile zdrowie pozwoli. 

gregre

Cytat: Troll81 w 15 Sierpień 2013, 18:54


niedawno odebrane
a ja dopiero w połowie

p.s. checkpoint zaliczyłeś, teraz coby nie było za łatwo to może 20l szpiku ?

Troll81


Karlik

Hmmm... ciekawe wyzwanie. Musiałbyś się pobawić w inżynierię genetyczną, żeby się dopasować do iluśtam biorców. :)

Troll81

18450 :D na checpoincie :D