Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

[Pomysł] Rozpropagujmy produkt naszego kolegi, czyli BoincXubuntu

Zaczęty przez Troll81, 08 Maj 2009, 15:54

Troll81

#40
ed2k://|file|BOINC-Ubuntu-9.04PL-i386-Remix.iso|693891072|EB3E5DF1A2FCB9F4699A425B480789D8|h=QUJVVGW7PZLENK2CZIPH4VOC437AEVP2|/ dla chętnych

czekam na boinc-xubuntu amd64 ver 9.04 :D a mam dwurdzeniowego lapka w najpliższym czasie w domciu i trza by go zdrowo wygrzać na prime :D

Troll81



Taka mała propozycja LOGO do produktu naszego kolegi :D Co wy na to koledzy?? Poprawiać??

krzyszp

Powoli się szykuję do 10.04 (obecnie nadal alfa), ale nowe wieści:
1. Już wiem, jak dodać tapetę (hurrrra).
2. Umiem zrobić torrenta.
3. Wielki minus - UCK robi obrazy tylko zgodne z systemem na jakim rusza (w sensie "bitowości"), także prawdopodobnie przyszłe wersje będą tylko 64bit/
4. Drugi minus - jeśli moje "przeróbki" mają być aktualizowane do najnowszych wersji pakietów to niestety, ale DVD...

Ps. A chce tego chociaż z dziesięć osób???

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81


AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Oczywiście sugestie co do logo mile widziane :D

Troll81

Wrzuci mi ktoś na chomika najnowsze dziecię naszego kolegi pod 64 bity?? potrzebuję potestować....

AL


G

Jestem za  :parrrty: - to temat na majowego newsa.
I pytanko : Czy ta kompilacja będzie już miała stery dla kart ATI GPU? Bo dobrze by było.
Nie znam Ubuntu. Jak sobie pomyślę np. o ./configure potem make potem make install, a potem kicha- to mi sie trochę nie chce. Leniwiec jakiś jestem, czy co? Ale na gotowca chętnie się przesiądę  XD ku chwale B@P.

krzyszp

Z dodawaniem sterowników jest pewien problem, bo część z nich to produkty własnościowe i ze względów prawnych nie bardzo mogę je dodawać do kompilacji. Co prawda nie ma to znaczenia, dopóki używamy tego tylko w swoim gronie, ale ostatnio dostawałem zapytania o naszą wersję z... Ukrainy i Nowej Zelandii  ;D

Niemniej, będę kombinował jak to zrobić (i które sterowniki są dostępne bez naruszania licencji).

Póki co zdecydowałem się zrezygnować z UCK i zamierzam następną wersję robić "ręcznie", to da mi trochę więcej swobody w konfiguracji "składanki".

Zastanawiam się także, jak zautomatyzować proces uaktualniania repozytorium, bo koniecznie chciałbym zrobić "repo" z najnowszą wersją managera i zamieścić na którymś z moich serwerów oraz dodać ten serwer do listy na kompilacji. Niestety, jest to kolejny problem do rozwiązania, a czas wolny mam ograniczony  :(
Ktoś może by pomógł?  :-\

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

G

To o czym piszesz , to chyba główna bolączka linuxów w ogóle. A przynajmniej u takich gamoni jak ja- tak to jest. Nie raz już zmieniałem dystrybucję aby nie kompilować kernela albo nie zbierać brakujących bibliotek po całym internecie. W pewnym momencie nakłady na bieżącą exploatację przewyższają korzyści jakie ona daje. Myślę że masz właściwą wizję rozwoju swojej dystrybucji- w końcu nie od razu kraków zbudowano.
Sprawdź proszę ten adres pod katem ochrony praw autorskich i wykorzystania wersji 10.4 w Twojej kompilacji. http://support.amd.com/us/gpudownload/linux/Pages/radeon_linux.aspx?type=2.4.1&product=2.4.1.3.36&lang=English


     

Troll81

CytatWrzuci mi ktoś na chomika najnowsze dziecię naszego kolegi pod 64 bity?? potrzebuję potestować....

nie musi być chomik. ale błagam wystaw mi ktoś obrazek do zassania....

krzyszp

9.10 jest na torrentach (na the pirate bay myślę), 10.04 nie jest gotowe (jeszcze nie ma stabilnej wersji).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Dlatego prosze osoby mogace wystawić mi plik na FTP lub innym serwisie, by go wystawiły.

Troll81

Nowa wersja ubuntu juz dostępna i to do tego na CD :D oczekujemy na wersję z BOINC :D

krzyszp

Postaram się zająć tym jutro, ale nie mogę obiecać :-)

W każdym bądź razie, plan jest taki, żeby przygotować ISO przed wtorkiem (w środę lecę do kraju) i zostawić na serwerze w firmie.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzyszp

Witam

BOINC-Ubuntu-10.04PL-64 gotowe. Na razie bez tapet, ale powinien działać dobrze. Jak znajdę trochę więcej czasu, to ulepszę (najlepiej, jak już wyjdzie spolszczona wersja).

Przypominam, że to wersja 64 bitowa.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka


krzyszp

Cytat: [PBT] Horpah w 06 Maj 2010, 12:59
no fajnie, a 32 bity ?

Nie będzie...
Żebym mógł przygotować kompilację w 32 bitach musiałbym dysponować kompem z zainstalowanym Ubuntu/Debianem 32bit. Niestety, moje dwie maszyny mają systemy w 64 bitach...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

sure thing :D

a tapetki z naszego zapasu tapetek mam nadzieję :D

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzyszp

Ktoś próbował już ściągać? Bo mam jednego peer'a, a nie wiem, czy firewall nie blokuje wysyłki?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

AiDec

Ten peer to ewidentnie ja.

Zapialem torrenta kilka godzin temu. Jak do tej pory nie udalo mi sie do Ciebie podlaczyc i sciagnac chocby bajta.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sstratoss

ściągnięte w 40 minut...1 seed i 1 peer z czego z "peer" nic się nie pociągneło. Własnie instaluje i bede stawiał to cudo  XD


:

krzyszp

Cytat: sstratoss w 08 Maj 2010, 00:52
ściągnięte w 40 minut...1 seed i 1 peer z czego z "peer" nic się nie pociągneło. Własnie instaluje i bede stawiał to cudo  XD

Dziwne. Transfer ok, ale powinny być dwa seed'y (serwer i mój komp roboczy w firmie). Możesz podać jak przedstawiał się seed? (uTorrent czy Deluge).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

sstratoss

ja to ssałem przez Vuze...zbytnio nie wiem gdzie tam są logi

I czy ktoś może mi pomóc w postawieniu GPU na tym linuxie. Po zainstalowaniu rekomendowanych sterów (do 8500GT) system nie wstaje :(
Ale nareszcie udało mi się ogarnąć Gruba2 i już win7 staruje normalnie  ;D


:

Troll81

a ja zainstalowałem ubu 10.4 i dziad nie umie się z moją siecią bezprzewodową połączyć. Próbowałem już wszystkich możliwych ustawień i dalej dupa. XP i win7 działają na niej bez problemu....

sstratoss

kurde już nie mam sił na tego "dziada"!!! Sformatowałem partycje (ext4 i swap), instaluje się "dziad" a potem jak prosi o ponowne uruchomienie komputera to wchodzi GRUB wybieram linuxa i potem monitor mi gaśnie i nic nie idzie juz zrobić (w trybie ratunkowym linuxa to samo). Chociaż już z nerwów podczas entego uruchamiania waliłem w klawiature i wyskoczył na chwilke komunikat inotify_add_watch(6...dalej nie pamiętam ale coś jeszcze sdc1....)
czyżby problem z partycją?? Dodam że win7 mam na sda, sdb to dysk z danymi a linux jest wlasnie postawiony na sdc...pomocy. Nawet LiveCD mi nie startuje(ten sam problem)


:

krzyszp

Cytat: Troll81 w 08 Maj 2010, 15:29
a ja zainstalowałem ubu 10.4 i dziad nie umie się z moją siecią bezprzewodową połączyć. Próbowałem już wszystkich możliwych ustawień i dalej dupa. XP i win7 działają na niej bez problemu....

Spróbuj użyć sterowników z Windows (najlepiej XP)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

hm.... sęk w tym że dziad widzi kartę i nawet usiłuje się łączyć ale mu nie wychodzi.....

pszyklejony

#70
Oj tam, bo to jest dla studentów z pryszczamy. One są bardzo wrażliwe na błędy dyskowe.
Ja  :attack: unixa, zobaczymy   ;D

krzyszp

No i BOINC-Ubuntu10.10beta386 gotowe...

Dwie sprawy: mam problem z tapetką - prawdopodobnie zły format pliku i/lub rozmiar - trzeba samemu ustawić...
Drugi problem to łącze, jeśli ktoś ma serwer/łącze or stmh dostępne, poproszę o namiar i puszczę na ftp...

Wersja 64bit i zaktualizowany obraz będą dostępne po wyjściu wersji produkcyjnej Ubu 10.10...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81


AL

Cytat: krzyszp w 06 Maj 2010, 11:46
Witam

BOINC-Ubuntu-10.04PL-64 gotowe. Na razie bez tapet, ale powinien działać dobrze. Jak znajdę trochę więcej czasu, to ulepszę (najlepiej, jak już wyjdzie spolszczona wersja).

Przypominam, że to wersja 64 bitowa.

Hmm od kilku dni strona leży - czy ktoś poratuje mnie działającym linkiem/plikiem torrent do tego softu?

krzyszp

Może być kłopot...
Torrent leży na moim serwerze w firmie, ale przez pogodę budynek z moim biurem stracił łączność ze światem, dzisiaj nawet dojechać się nie dało... :(

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

ech ta wielka brytania :)

a jutro w wawie zapowiadaja duze opady, ciekawe jak bedzie. Ja tam lopate do odkopywania samochodu kupiona mam

Troll81

Takoż łopate posiadam. Od zeszłego roku stała się nieodzowna.....

Al jak masz emule to ci wystawię sumke kontrolną :D jak koniecznie torrent to pisz na PW do AiDeca

AL

Cytat: Troll81 w 01 Grudzień 2010, 22:50
Takoż łopate posiadam. Od zeszłego roku stała się nieodzowna.....

Al jak masz emule to ci wystawię sumke kontrolną :D jak koniecznie torrent to pisz na PW do AiDeca

Saperkę to od dawna wożę, ale zawsze tak jakoś udawało się bokiem, rowem albo trasą mocno alternatywną na główną drogę wrócić - byle auta do "0" nie wyhamować - to zawsze się jakoś wyratowałem i to pomimo przedniego napędu i swego czasu braku zimówek, a podkreślam, że mieszkam w górach. Raz pożyczyłem siostrze saperkę i właśnie wtedy ten jeden jedyny raz by się przydała (by uniknąć czołówki z niedzielnym kierowcą wbiłem w głęboki rów). Na szczęście jechał ze mną kuzyn i wspólnymi siłami udało się stamtąd wydostać.

Wracając do tematu. Osiołka nie używam od dawna. Korzystam tylko mikrotorrenta, więc będę słał pw do AiDeca.

Ok. Dzięki pomocy AiDeca można od teraz pobierać tego poszukiwanego przeze mnie linuksa z mojego chomika:

BOINC-Ubuntu-10.04PL-64.iso

lub z chomika AiDeca