jakie projekty najlepiej liczyc na takim kompie??

Zaczęty przez sstratoss, 22 Lipiec 2009, 13:31

sstratoss

PROCESOR
AuthenticAMD
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ [x86 Family 15 Model 47 Stepping 2]   (1.8GHz)

SYSTEM
Microsoft Windows X P
Professional x86 Edition, Dodatek Service Pack 3, (05.01.2600.00)

KARTA GRAFICZNA
GeForce 6600 128MB MSI


:

Troll81

MIlkyway i Aqua :D oraz freehal (jak masz dobry net) i almare (jak masz dysk twardy nie do zarżnięcia) :D

X X X

Milky - ok, ale z Aqua od tygodnia nie dostałem ani jednej paczuszki. :(

A to Almere to w jakim celu jest kręcone? Opis jakiś nie po naszemu...

Troll81

hiszpanie se zrobili superkomputer :D na boincu :D ładnie punktuje bo mało proca wymaga ale strasznie często mieli dyskiem.

AiDec

Najpierw napisz jeszcze ile i jakiej pamieci tam masz. Do czego na codzien sluzy ten komp i czy bylby to dla Ciebie problem zmienic system na inny?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Kilka slow w temacie bo troche mi sie smiac chce (no offence panowie ;) ):

Co Wy polecacie? Humorzastego FreeHAL`a, co potrafi nawet kompa zwiesic, badz zapchac cale, kazde, najlepsze lacze? Almere ktory zajezdzi dysk w momencie i ktory daje probki raz na dwa tygodnie? AQUA co ten komp bedzie liczyl pol roku jedna probke jak dadza 240q?

Almere jest holenderski, a nie Hiszpanski ;). Almere daje probki raz na dwa tygodnie, rzuci tysiac probek, z czego ja zlapie 800-900 i przelicze w niecaly dzien wszystkie. I raczej nie jest potrzebne zeby ktos niszczyl sobie dysk i bardzo ograniczal komfort uzytkowania kompa aby nam pomoc podniesc staty w Almere - mamy pierwsze miejsce i zawsze bedziemy mieli (zagwarantowane przez Kosmosa XP, a w planach Kosmos II ;) ).

Milky tez nie bardzo ma sens. Owszem, dla tego kompa sie nadaje, ale nawet tysiac takich kompow nie zrobi tego co OxyOne w tym samym czasie.

Zatem naprawde dobrymi projektami dla tego kompa (nie znajac jeszcze odpowiedzi na moje pytania w poscie powyzej) beda jako podstawowe Enigma i Cosmology, a jako dodatkowe rzadko dajace jednostki The Lattice Project i Virtual Prairie.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

cosmo lubi u mnie zabrać do 750MB ramu pod koniec wu - niezła kicha się robi na quadzie :deadman:

Niekumaty Burak

Cytat: AiDec w 22 Lipiec 2009, 19:31
Co Wy polecacie? Humorzastego FreeHAL`a, co potrafi nawet kompa zwiesic, badz zapchac cale, kazde, najlepsze lacze?
Bedę bronił FreeHAL`a.
Mam Lenovo T61p, Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T 9300 @ 2500GHz 2,49GHz, 3,00 GB RAM, łącze 1,0 Mb/s gwarantowana połowa, Win xp SP 3. Przeliczam jednocześnie max. tj. 25 próbek, nie ma żadnych sensacji z komputerem i łączem. Dzienny urobek od kilkuset do ponad tysiąca punktów. Zgadza się, jest humorzasty, częściej ma zawieszony serwer niż działający, gdy nie wysyła próbek nie rozdzieram szat.
Dla słabszego komputera można ustawić mniejszą ilość próbek. Poszedłbym dalej, polecam każdemu, tylko trzeba sprawdzić ile dany komputer będzie bez sensacji trawił próbek.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81

u mnie freehal też ładnie siorbie punkty... A jak nie działa/nie ma wu/Tobias ma zły humor. To nie płaczę.....

TJM

FreeHAL już nie wciąga łącza, oprócz tego że WU są dość duże. Czasy maltretowania Wiki minęły, mam nadzieję ze bezpowrotnie.
A limit 25 WU jest łatwy do ominięcia, tylko omijanie go może nam zwabić Tobiasa na forum  :ph34r:

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

sstratoss

mam 2GB RAMu (PC3200 400MHz), komputer jest uzywany glownie do surfowania w necie i paru starych gierek online. Proszę o doradzenie jaki system zainstalowac (koniecznie windows), bo mam dylemat czy xp 64 bit czy viste 64 bit czy moze win7??


:

Troll81

ja bym instalował xp64 :D bo zwista i win7 szbko wsiorbaja te 2 gb ramu :D

AiDec

Pozwole sobie nie zgodzic sie z Toba Trollu. Na XPx64 te pare gierek sstratossowi na 50% nie zadziala - pisze to jako dlugotrwaly uzytkownik XPx64 i wielki zwolennik tego systemu (a zarazem nieszczesliwie wielki zwolennik gier, co sie gryzie z XPx64). XPx64 odpada - to jest system dla tych co sie znaja na kompach i lubia dlubac w systemie.

@Sstratoss: Albo zVista, albo Wzjeben. Wybor mocny kwas, czy mocna zasada  XD. Ciezko Ci doradzic. Ja Ci przedstawie plusy i minusy, a Ty sam bedziesz musial wybrac.

zVista jest generalnie z tylka od samego poczatku. Jest wkurzajaca na kazdym kroku i po 5 minutach zaczynasz sie zastanawiac przez ktore okno wyrzucic kompa. Ale zVista juz jest na rynku od dlugiego czasu. Wyszlo mnostwo poprawek, a po instalacji Service Packa 2 jest to juz naprawde stabilny i poprawnie dzialajacy system.

Wzjeben jest o wiele lepszym systemem, jednak to dopiero poczatki tego systemu i wciaz zawiera on wiele bledow. Oczywiscie z czasem te bledy beda eliminowane w miare ukazywania sie poprawek. Dlatego dostalbys teraz system z zalozenia lepszy od zVisty, ale z bledami ktore za jakis czas zostana usuniete.


I wyjasniajac: Wzjeben nie wezmie 2GB RAMu. Wzjeben ma mniejsze wymagania niz zVista, zajmuje mniej pamieci i generalnie lepiej sie sprawuje na wolniejszych, starszych kompach (jak Twoj).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

jesli sie mysli o x64 to warto pomyslec o wiekszej ilosci ram

Troll81

ja również używam xp64 i powiem ze jeszcze nie zdażyło się nie odpalić na nim gierki. MIałem problem z zainstalowaniem zonealarma, ale teraz używam comodo i sobie chwalę :D też sie wachałem z przesiadką na 64 ale przesiadłem się już rok temu i nie żałuję :D zawsze może istnieć możliwość dual boota :D na codzień używać win32 a od święta (typu wyścig) przesiadać się na linuxa64 :D

sstratoss

A teraz ostatnie pytanie.... jak to sie "moze" przelozyc na wydajnosc?? Tj. na przeliczanie probek.


:

Troll81

niektóre projekty są w stanie wykorzystać 64bitowy system (np primegrid) i wtedy wzrost prędkości przetwarzania próbek moze wynieść nawet 200%. Wszystko zależy od tego jak intensywnie aplikacja korzysta z 64bit oraz na jaki system najlepiej się programuje deweloperom. Np w primegrid najwolniej liczą chyba win32 a najszybciej linux64.

X X X

Cytat: AiDec w 22 Lipiec 2009, 19:31
1. Milky tez nie bardzo ma sens. Owszem, dla tego kompa sie nadaje, ale nawet tysiac takich kompow nie zrobi tego co OxyOne w tym samym czasie

2. Zatem naprawde dobrymi projektami [...] beda jako podstawowe Enigma i Cosmology
1. A dlaczego inni nie mają liczyć Milky? Każdy chce mieć trochę więcej punktów, choć z czołówką nie ma szans. Na moim starym AMD64 3000+ maksymalna sprawność dobowa po optymalizacjach wygląda teraz tak:
991 Milky
425 SETI
219 Enigma
164 FreeHAL
... cdn

2. Cosmo - wciągnąłem rozpoznawczo jedną próbkę i już drugą dobę ją męczę. Strasznie muli mi kompa, a na dodatek musiałem mu zwiększyć przydział pamięci. Nigdy więcej Cosmo!
:attack:


X X X

Dojnością nie powala, ale skoro są króciaki, to przetestuję. Pewnie za tydzień, bo jak wpada krowa typu Cosmo, to dwa dni z głowy.
:deadman:

Tomasz R. Gwiazda


AiDec

Cytat: Robert Zawecki w 27 Lipiec 2009, 20:08
1. A dlaczego inni nie mają liczyć Milky?

Przypuszczam ze zostalem zle zrozumiany. Napisalem `Milky tez nie bardzo ma sens` dlatego ze i tak nigdy nie osiagnie wielkich rezultatow w tym projekcie. Przytoczylem jako przyklad OxyOne i przytocze jeszcze raz piszac ze z kolei jest wiele projektow w ktorych OxyOne nie bedzie uczestniczyl. I dlatego warto brac wlasnie takie projekty.

Jesli zas chodzi Ci o to ze Milky dobrze punktuje, to zapewniam ze jest sporo projektow ktore punktuja jeszcze lepiej (chocby kilka projektow ze stajni PrimeGrid na systemach 64bit).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

Dopiero zaczynam i sprzęt mam niezbyt dobry, ale chwilowo nie znalazłem lepszego projektu od Milky.

Athlon 64 3000+
991 Milky
289 PrimeGrid

ICD 2500 x2
1058 Milky
506 PrimeGrid/AP26

Do OxyOne w żaden sposób nie doskoczę, ale nawet zespołowy plankton musi się pożywić. ;)

patyczak

Semptron 2800+ na SUSE 11.1 64bit liczy jedną próbkę AP26 dokładnie 20 min, co daje 936 pkt na dobę. Ten podprojekt zdecydowanie opłaca się liczyć na 64 bitach.
Skeczu z papugą nie będzie



AiDec

Przetestujecie sobie wszystkie podprojekty z PrimeGrid. Kazdy placi inaczej.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

 XD jeśli motywacją do liczenia w projekcie ma być to ze nie liczy w nim OxyOne czy AiDec.....

eh.... liczcie panowie co chcecie. dla punktów czy dla sprawy. wasz wybór. możemy podpowiadać co ma krótkie a co długie WU. który sie porjekt liczy lepiej na danym procku czy systemie operacyjnym. Ale które projekty sobie wybierzecie to już wasza osobista sprawa :D