AMD Phenom II X6 (Thuban)

Zaczęty przez apohawk, 05 Maj 2010, 22:39

apohawk

Bawił się ktoś już w to?

Na dniach będę instalował 1090T w płytę co teraz służy quadowi, a quad wyląduje w starej płycie, na której dwurdzeniowiec jedzie (AM2).

Zaje%$#@! sprawa, to to że te procki chodzą na AM3, a i na AM2 może i by poszły jak by update BIOSu był. Nie trzeba nowych płyt kupować co chwilę.
BIOSy już przygotowane (beta) i zobaczymy jak to wyjdzie. Życzcie szczęścia lub dorzućcie kilka swoich rad i uwag  ;D
No good deed goes unpunished.

Troll81

bois może i obsłuży w AM2 ale czy sekcja zasilania to stabilnie utrzyma?

syrian

nawet bez aktualizacji biosu te procki chodza na am2+ tylko tylko ze procek zglasza sie jako nieznany :D

sesef

Cytat: apohawk w 05 Maj 2010, 22:39
Bawił się ktoś już w to?

dnetc będzie stać na 1055T

apohawk

#4
Spoko, spoko. Thuban idzie do AM3, która go wspiera wg informacji producenta. http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ma790fxt-ud5p_10/
A quad idzie to AM2, która także go wspiera wg informacji producenta. http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ma69g-s3h_10/

EDIT
A dwurdzeniowiec prawdopodobnie idzie do "Kupię Sprzedam Oddam"  ;D
No good deed goes unpunished.

krzyszp

Cytat: apohawk w 06 Maj 2010, 19:07A dwurdzeniowiec prawdopodobnie idzie do "Kupię Sprzedam Oddam"  ;D

Z naciskiem na "oddam"?   :P

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

to ja chętnie przyjmę :D

sstratoss

a ja się zastanawiam czy bez kręcenia taki 1090 jest dużo lepszy niż 1055...bo w cenie tak :D


:

sesef

Cytat: sstratoss w 06 Maj 2010, 20:14
a ja się zastanawiam czy bez kręcenia taki 1090 jest dużo lepszy niż 1055...bo w cenie tak :D

Teoretycznie 1055 może być lepsza bo ma mocniejsze Turbo ale przy boinc to zastosowanie będzie miało średnie (raczej nie będzie wykorzystywane), a 1055 i 1090  przy kręceniu zatrzymają się w tym samym miejscu.

apohawk

No właśnie Turbo mnie g. obchodzi. Black Edition 1090 wziąłem po to, żeby NB podkręcić bezproblemowo. Gdzieś wyczytałem już nie pamiętam gdzie, że dla pamięci DDR3-1600 i szybszych defaultowy NB na 2GHz jest wąskim gardłem i AMD zaleca podkręcić NB do 2,4GHz, a ja mam właśnie DDR3-1600.

Właśnie go podłączyłem, na razie 3,2GHz na rdzeniach i 2,4GHz na NB. Czas poeksperymentować.  :attack:
No good deed goes unpunished.

sstratoss

wymarzone mobo pod X6  ;D
http://pclab.pl/news41688.html

Przy okazji rekord w OC dla 1090 to 6.8GHz


:

apohawk

Mam mobo z chipsetem 790FX, na której są 2 rozsądnie rozstawione sloty PCI-E, starczy ;D

Teraz ustawiłem 3,6GHz na 1,325V i NB na 2,4GHz. Na 3,8GHz się trochę restartuje, a nie chcę bardziej prądu podbijać, bo się będzie bardziej grzać, a tego byśmy nie chcieli  XD W szczególności w kontekście wyścigów PG.
Może później jeszcze się pobawię.

Niestety w BIOSie tego sensownie się nie dało ustawić. Musiałem ustawiać przez K10STAT i po każdym restarcie wymuszać te ustawienia od nowa. Jak ustawię w BIOSie, to traktowane jest to jako ustawienie dla trybu Turbo i kompletnie olewa także ustawienie w BIOSie prądu na CPU, żaden tryb z tego nie korzysta chyba. Cóż, wgrałem beta to wiele wymagać nie mogę  XD
No good deed goes unpunished.

Troll81

Jakaś masakra.... 6,8 Ghz na 6 jajkach........

lolek

Na jesieni będę zmieniał proc to może się skuszę na tego phenomka (jescze nigdy nie miałem w stacjonarce propcka intela  :D )

apohawk

Żaliłem się na win7 w wątku o majowym PM, więc skoro uporałem się z problemem  ;D, przydałoby się opisać w czym był problem dla potomnych ;)

Otóż problemem było win7 ;) A mianowicie zarówno coretemp jak i amd overdrive pokazywały niewłaściwe napięcie na CPU. Dla stanu P0 (najszybszy, "turbo" o ile się tego nie wyłączy) pokazywał 1,475V, w P1 1,3V, kompletnie ignorując wartość ustawioną przeze mnie w BIOSie o 1,5V niższą.
Gorzej, gdy podwyższałem lub obniżałem napięcie CPU przez AMD Overdrive, to zamiast ustawić wartość napięcia tak jak ustawiłem w aplikacji, to ustawiane to było względem aktualnego, czyli z poprawką w BIOSie, jednak wyświetlane dalej było tak jakby ustawienie w BIOSie nie istniało.
Teraz wyłączyłem tryb turbo w BIOSie (Core Performance Boost czy jakoś tak), ustawiłem zegary CPU, NB i napięcia tak jak chcę, a win7 pozostaje mi ignorować niepokojącą informację, że CPU jest grzane 1,475V.

Rano ustawiłem wszystko na fabrycznych wartościach i przetrwało bezawaryjnie, a w Docking mój zeppelin odzyskuje wiarygodność, już miał daily quota 1/CPU.

Teraz zostawię na noc ustawienia jakie miałem na winxp. CPU: 3,5GHz i 1,325V, NB: 2,4GHz i 1,15V. Na 3,6GHz musiałbym pewnie podbić napięcie, bo czasem coś się sypało. Z mocniejszym chłodzeniem to pewnie by 4GHz na 1,4V poszło, a mnożnik wg amd jest do x31.5, a w BIOSie do x35...

Rozwiązanie godne Dr House'a, aplikacje kłamią.  XD
No good deed goes unpunished.

Szopler

Nie mów, że Ci Everest źle w Win7 pokazuje...

Peciak

Cytat: 5z0pl3r w 12 Maj 2010, 21:51
Nie mów, że Ci Everest źle w Win7 pokazuje...
Ja mam takie podejrzenia, powiem więcej mam pewność

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

apohawk

Cytat: 5z0pl3r w 12 Maj 2010, 21:51
Nie mów, że Ci Everest źle w Win7 pokazuje...
Nie wiem o jaki Everest chodzi, ale założę się, że każda aplikacja źle pokaże to zasilanie CPU ;)
No good deed goes unpunished.

_Aleksander_

#18
Może komuś rozważającemu zakup tego procesora przyda się informacja, że wkrótce w Polsce pojawi się nowa wersja AMD Phenom II 1055T o obniżonym TDP z 125W do 95W.

Model procesora rozpoznacie po kodzie znajdującym się na pudełku:
Wersja 1055T 125W : HDT55TFBK6DGR lub w wersji BOX HDT55TFBGRBOX.
Wersja 1055T 95w   : HDT55TWFK6DGR lub w wersji BOX HDT55TWFGRBOX.

Dwie wersje różnią się od siebie w związku z obnizonym TDP:
Temperaturą pracy: 55-62C (dla wersji 125W),  55-71C (95W),
Zakresem napięć Vcore: 1.125-1.4V (dla wersji 125W), 1.075-1.375V (95W).