Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Parada Parowozów 2010

Zaczęty przez TJM, 15 Maj 2010, 11:26

TJM

Był ktoś 1-szego maja w Wolsztynie na paradzie, czy też B@P miał tam jednoosobową reprezentację %) ?
Byłem ze znajomym, wyprawa z kamerami - jeśli jakiś miłośnik parowozów chciałby obejrzeć filmy, to mam już sporą część na youtube - niestety ze względu na dużą ilość kręcących się osób i sporą stojących często w kadrze, filmy udostępniłem jako prywatne, na zaproszenie (po nicku z youtube).

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mori

Ja z chęcią obejrzałbym ładne zdjęcia, bo za filmikami generalnie nie przepadam... Masz takowe?

TJM

Zdjęć mam mało, takich typowo do oglądania to może kilka i to niespecjalnych - jako że znajomy jest modelarzem, cykaliśmy głównie foty elementów konstrukcyjnych parowozów.
Filmy ciągle obrabiam i dodaję nowe - po obróbce mają nierzadko ponad 1,5GB i muszę takie uploadować, więc jak wrzucę 2 dziennie to jest dobrze.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mori

1.5 GB? A kompresja? Przecież ten rozmiar to jest dobry dla 1080p :P

I szkoda, że nie masz zdjęć :( Bo przy takich rzeczach wychodzą naprawdę ładne i ciekawe kadry.

Troll81

Niestety nie byłem :( ale filmiki chętnie zobaczę :D podeślij linki

sstratoss

Ja też byłem ;D ale że skleroza nie boli to w tym całym pośpiechu zapomniałem aparatu z domu  >:(
Mam natomiast jakieś zdjęcia z zeszłego roku i chyba pare filmików, jak znajdę to też wrzucę na youtuba


:

Sebastian M. Bobrecki

Ja niestety nie byłem :( ale oglądałem relację przez internet.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

TJM

Cytat: Mori w 15 Maj 2010, 11:44
1.5 GB? A kompresja? Przecież ten rozmiar to jest dobry dla 1080p :P

To są (w większości) filmy z dość mocarnej kamery, takie rozmiary są już po kompresji. Minuta zajmuje około 150-200MB, niżej z jakością po kompresji nie da się zjechać, bo youtube nie chce wtedy zrobić filmików w wyższej jakości (i tak nie chce zrobić nic wyżej niż 480p, nie wiem czemu).
Najgorsze jest to, że ta kamera nagrywa 50fps z jakimś brzydkim blokowym interlace i na PC każdy ruch na boki wygląda wręcz okrutnie. Kombinowałem z różnymi filtrami deinterlace ale nie wiem czy wszystkie docelowe filmy będą od tego wolne.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Peciak

Cytat: TJM w 16 Maj 2010, 09:02
Najgorsze jest to, że ta kamera nagrywa 50fps z jakimś brzydkim blokowym interlace i na PC każdy ruch na boki wygląda wręcz okrutnie.
A czy przypadkiem w kamerze podczas kręcenia nie miałeś włączonej opcji stabilizacji ruchu, drżenia dłoni czy jak to się tam nazywa?

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Janek

Podobno PKP chce zlikwidować w tym roku połączenie Wolsztyn - Poznań, którego skłąd ciągną parowozy. Tym samym PKP zlikiduje jedyną czynną w Europie tego typu trasę >:( Ja koniecznie pojadę do Wolsztyna i pojadę tym pociągiem do Poznania, póki jeszcze jest okazja. Niestety nie ma już miejsc, żeby pojechać w kabinie parowozu lub przenocować w lokomotowni i brać udział w rozpalaniu parowozu :(

TJM

#10
Cytat: Piotr R. (Peciak) w 17 Maj 2010, 19:31
A czy przypadkiem w kamerze podczas kręcenia nie miałeś włączonej opcji stabilizacji ruchu, drżenia dłoni czy jak to się tam nazywa?

Nie, ta kamera po prostu tak nagrywa. Większość innych jakie widziałem ma liniowy interlace, który dużo łatwiej usunąć.


Cytat: Jan Stenzel w 18 Maj 2010, 08:41
Podobno PKP chce zlikwidować w tym roku połączenie Wolsztyn - Poznań, którego skłąd ciągną parowozy. Tym samym PKP zlikiduje jedyną czynną w Europie tego typu trasę >:( Ja koniecznie pojadę do Wolsztyna i pojadę tym pociągiem do Poznania, póki jeszcze jest okazja. Niestety nie ma już miejsc, żeby pojechać w kabinie parowozu lub przenocować w lokomotowni i brać udział w rozpalaniu parowozu :(

Dziwne, na paradzie mówili co innego. W każdym razie pociągiem dasz radę się przejechać chociażby na następnej paradzie - kilka zawsze jest ze wstępem dla każdego, ale nie wiem czy jest jakaś rezerwacja biletów - ja byłem na miejscu o 7 i już nie dało się na żaden kupić.



W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

No to se w kulki polecieli.... ta trasa powinna bys wpisana do rejestru zabytków....

emik

taka niestety nasza rzeczywistość - dziś na Radiu Wrocław mówili o nowo otwartej trasie Wrocław-Jakuszyce, której odcinek Szklarska Poręba - Jakuszyce został wybudowany za 15mln złotych, a już wiadomo, że każdego roku będzie przynosił około 1mln zł strat, a sama podróż z Wrocka do Jakuszyc, która powinna być zima oblegana przez narciarzy będzie trwała bagatela 6h XD


TJM

Widzę, że youtube udostępnia też jakiś adres z 'tajnym tokenem dostępu'. Nie wiem tylko czy jest jednorazowy czy wielorazowy (trzeba przetestować), ale działa chyba bez konta na youtube, tak więc jeśli ktoś chce rzucić okiem mogę przez PW podrzucić linki.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Ja poproszę linki :D

A jakuszyce to fajna miejscówka. tylko te 6h to grube przegięcie....