Stacja Bolidowa i współpraca z Pracownia komet i meteorów

Zaczęty przez Troll81, 22 Marzec 2015, 19:15

Troll81

Czy byliby chętni ludzi na zbudowanie stacji bolidowej i opiekowanie się nią? Koszt budowy takiej stacji to w zależności od kosztów ok 700 (przy założeniu że masz własny komputer) do powiedzmy 1500 złotych.

Skuteczność wykrywania wejścia bolidu w atmosferę zależy od gęstości i ustawienia stacji. Projekt jak nic do przetwarzania rozproszonego :D

necavi

Jak pamietam na forum byly nawet linki jak takie cos stworzyc do czasopism w pdf. Kiedys nawet mnie to krecilo, w Mlodym Techniku byl opis jak ten system dziala w Czechach, ale odpuszczam chwilowo, bo zona narzeka na rachunki za prad  :deadman:

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Działam i podjąłem temat :D Zainteresowało ich podłączanie np sensorów QCN (wykrywanie uderzenia w ziemie) itp ciekawostki. Niestety projekt byłby obsługowy :( czyli trzeba by było od czasu do czasu przeglądać wyniki obserwacji.

necavi

Ooo widzę, że  stara miłość nie rdzewieje -> LINK
Troll81 napisz czy konstrukcję chcesz oprzeć na kamerce + karta FG czy na aparacie foto?

Troll81

Raczej kamerka. Trwa ustalanie szczegółów. Niemniej jednak zasadniczo się to różni od BOINC. wyniki trzeba przeglądać samemu. Chyba że ktoś by napisał program "OCR" który sam oglądałby film i wyrzucał potencjalne meteory. Generalnie mam kilka pomysłów. ale to trzeba dogadać z odpowiednimi ludźmi.

kva.pl


LQG


kva.pl


Troll81

i to nie byle jaka bo matrox który nie jest produkowany od 10 lat :D