Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Identyfikacja piosenki

Zaczęty przez Troll81, 30 Grudzień 2015, 18:43

Troll81

ktoś wie co to za utwór??
https://www.youtube.com/watch?v=PqlZWDoTMI0

chodzi mi po czaszce od jakiegoś czasu ale ni hu hu nie mogę dojść co to

sknd

podejrzewam że apek do rozpoznawania muzyki próbowałeś?

zapodałem linka kumplowi, który mocno siedzi w tego typu brzmieniach, powiedział, że nie wie, co to, "ale sądzac po produkcji raczej jakiś amator"

... więc może najlepiej napisać do autora filmiku?

P.S. też mi to siadło, juz z piąty raz leci  :D

c_RaSz

Muzyczka dość taka... cieniutka. Wykorzystane są jakieś gotowce z komputerowej dźwiękoteki, i chyba nie za wiele w tym wkładu własnego autora, czy też "autora". Dlatego też cały czas się zastanawiałem, czy a nóż-widelec nie słuchaliśmy całkiem różnych kawałków? Mogło i tak być.
        Ja jestem wielkim fanem wykorzystywania cyfrowych  :whistle: urządzeń muzycznych, ale widzę też, że te wszystkie brzmienia, co to bym je określił jako "około-techno" — są domeną muzycznych miernot, i niedouków. Posklejają to, co jest dziełem kilku zapaleńców od nietypowych sampli, oraz tzw. "przygrywki", poskładowane w sekwencerach, jakieś pulsacje perkusyjne, też cudzego autorstwa, pomieszają, posklejają, i wydaje im się, że prześcignęli Jean Michel Jarre'a. I chyba dlatego muzycy z prawdziwego zdarzenia dość niechętnie wchodzą na "podwórko" tak wydeptane przez niedouków, i nie generują "wartości dodanej", jakichś pomysłów całkiem świeżych, czegoś, co by podniosło muzykę komputerową do rangi sztuki. Pomijając bardzo nieliczne wyjątki to owa muzyka nie sięgnęła jeszcze poziomu solidnego rzemiosła! Ot co...
Pozdrawiam, i leeecę

Krzysiak

Urzekła mnie twoja historia  :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

sknd

Cytat: c_RaSz w 30 Grudzień 2015, 22:29
(...) chyba dlatego muzycy z prawdziwego zdarzenia dość niechętnie wchodzą na "podwórko" tak wydeptane przez niedouków, i nie generują "wartości dodanej", jakichś pomysłów całkiem świeżych, czegoś, co by podniosło muzykę komputerową do rangi sztuki. Pomijając bardzo nieliczne wyjątki to owa muzyka nie sięgnęła jeszcze poziomu solidnego rzemiosła! Ot co...

a moim zdaniem głównie w elektronice dzieją się nowe rzeczy, bo w "starszych dźwiękach" już tyle się działo, że naprawdę ciężko wymyślić coś nowego, umożliwiają to nowe możliwości nowych "instrumentów"  ;)

stiven


Troll81

to ja poczekam aż ktoś to rozpozna. Albo faktycznie napiszę do autora filmiku.....

c_RaSz

Cytat: sknd w 31 Grudzień 2015, 06:50a moim zdaniem głównie w elektronice dzieją się nowe rzeczy, bo w "starszych dźwiękach" już tyle się działo, że naprawdę ciężko wymyślić coś nowego, umożliwiają to nowe możliwości nowych "instrumentów"  ;)
Hm, ujął bym to następująco:
tak głosi  :book: teoria, lecz praktyka pokazuje co insze! Bo, jak napisałem, "wyprodukowanie" jakiegoś cyfrowego kawałka stało się dziecinnie proste, no więc biorą się za to ludkowie, którzy bez elektroniki — nie zrobili by nic. I to tacy właśnie autorzy — zdominowali ten gatunek. Co powoduje, że muzycy z prawdziwego zdarzenia podchodzą do niego nieufnie. I w tym tkwi paradoks cyfryzacji muzyki.
Pozdrawiam, i leeecę

Krzysiak

A jaki waszym zdaniem najlepszy program do identyfikacji utworów ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

ryszard.korczyk

http://www.soundhound.com/?t=100852872992400080

LQG

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 02 Styczeń 2016, 19:37
A jaki waszym zdaniem najlepszy program do identyfikacji utworów ?
Shazam