Grzes

Zaczęty przez Grzes, 17 Wrzesień 2008, 17:23

Grzes

Witam serdecznie!

Na starcie wypada się przedstawić, na imie mi Grześ ;) mam 24 lata. Starczy czy jeszcze coś chcecie wiedzieć?  ;D

W zeszłym tygodniu zupełnie przypadkiem trafiłem na jedna ze stronek seti. Przypomniały mi się stare czasy. Liczyłem pierwotnie jeszcze na starej platformie seti w setitem2000 (tamtej nazwy nie przekręciłem?). Ze starych twarzy widzę Pigu i Duster. Witam ponownie :) Jeśli kogoś przeoczyłem to wybaczcie ale pamięć bywa zawodna. Nagromadziłem wtedy odrobinkę punktów i udało mi się teraz dane konta odkopać. Na początku 2007 roku przestałem liczyć.

Postanowiłem wrócić, jednak teraz przyłączyłem się do projektu Rosetta. Z jakim RAC? Po kilku dniach widzę, że jeśli nie będzie specjalnych problemów 200 dziennie może osiągnę. Pożyjemy zobaczymy.

Pozdrawiam :)

emik

Witamy na pokładzie kamrrrracie


AiDec

Cytat: Grzes w 17 Wrzesień 2008, 17:23
Na starcie wypada się przedstawić, na imie mi Grześ ;) mam 24 lata. Starczy czy jeszcze coś chcecie wiedzieć?  ;D

Witamy serdecznie :).

Mozesz jeszcze rzucic na tace jak do nas trafiles :).


Ja osobiscie bardzo sie ciesze ze osoby (takie jak Ty) wracaja do liczenia. Zastanawiam sie czasami ile osob zrezygnowalo z braku np. kolegow z ktorymi mogliby pogadac o liczeniu, czy braku supportu (tutaj 4um okazuje sie bardzo przydatne). Ile osob mogloby liczyc razem z nami, gdyby wiedzialy ze TUTAJ jest pomoc :). I w tych chwilach czuje sie jak kaznodzieja ktory ma ochote powiedziec: `idzcie i nawracajcie` ;D.

Ale wracajac do tematu: napisales jak wrociles do Seti, a ja jestem ciekaw jak trafiles do BOINC@Poland.


Cytat: Grzes w 17 Wrzesień 2008, 17:23
Ze starych twarzy widzę Pigu i Duster.

Pigu jest wszedzie ;D. Pigu jest wszystkim. Pigu jest Allmighty :P ;D.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

emik

Cytat: AiDec w 17 Wrzesień 2008, 17:43
Pigu jest wszedzie ;D. Pigu jest wszystkim. Pigu jest Allmighty :P ;D.

Aż strach otworzyć lodówkę ;D


Grzes

Jak do Was trafiłem? Aktualnie głowię nad avrami atmela a konkretnie gryzę się z atmega32.
Szukałem i szukałem.... na jednej ze stronek był link do stronki o seti. Linków obu stron nie potrafię teraz podać ale były to małe i jakieś stare stronki. Jak szybko je otwarłem tak szybko zamknąłem ;)

Przypomniała mi się właśnie setiteam2000. W 2006 roku jeszcze aktywnie tam liczyłem, na forum także zdarzało mi się nie raz posta napisać. Pod koniec roku powoli się z tym rozstawałem, mniej mnie było na forum ale już wtedy pojawiały się informacje o połączeniu z innym zespołem. Były to wtedy czasy jak Pigu pracował nad nową stroną. Do wczoraj nie wiedziałem jak to się potoczyło. Zacząłem szukać setiteam2000 i trafiłem właśnie tu :)
Odkopałem dane do mojego konta i zacząłem szukać. Liczą mi teraz 3 maszyny.
1) athlon xp 2000+@ (177*12,5, wykrywany jako 2700+), 1,7G ram
2) celeron M430, 510 ram
3) celeron 500MHz (z naciskiem na MHz! nie cel z jakiejś serii 500 ;)), 192 ramu.
Jest to routerek który śpi, nic nie robił a tylko prąd zżera. Pownien dziennie zaliczyć jakieś 30pkt.

Cytat: AiDec w 17 Wrzesień 2008, 17:43
Pigu jest wszedzie ;D. Pigu jest wszystkim. Pigu jest Allmighty :P ;D.

Tu się zgodzę :D Już wtedy było go pełno wszędzie :P ;D

AiDec

#5
Cytat: Grzes w 17 Wrzesień 2008, 17:56
Jest to routerek który śpi, nic nie robił a tylko prąd zżera. Pownien dziennie zaliczyć jakieś 30pkt.


A ja mam 3 routery SpeedTouch i jeden Dlinka - dalbys rade zapiac mi na nich BOINC`a? ;D Bo ja jakbym mogl, to nawet lodowke z Pigulcem w srodku bym podpial pod jakis projekt ;D (najchetniej pod Prime ;D ).

A tak powazniej to nie sadze zebys sie zatrzymal na dwusetnym RAC`u - jak znam zycie to zaraz podepniesz cos jeszcze i cos jeszcze... :) (jak kazdy normalny BOINCowiec (nie, to nie byl przytyk do Wiadomo_Kogo))



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Grzes

Cytat: AiDec w 17 Wrzesień 2008, 18:03
A ja mam 3 routery SpeedTouch i jeden Dlinka - dalbys rade zapiac mi na nich BOINC`a? ;D Bo ja jakbym mogl, to nawet lodowke z Pigulcem w srodku bym podpial pod jakis projekt ;D (najchetniej pod Prime ;D ).

Może być z tym pewien problem... ale myśle że jakiś stary TV da się wykorzystać :D

Cytat: AiDec w 17 Wrzesień 2008, 18:03
A tak powazniej to nie sadze zebys sie zatrzymal na dwusetnym RAC`u - jak znam zycie to zaraz podepniesz cos jeszcze i cos jeszcze... :) (jak kazdy normalny BOINCowiec (nie, to nie byl przytyk do Wiadomo_Kogo))
Zobaczymy jak to będzie, więcej kompów w domu na ten moment nie posiadam :P Te było najprościej podpiąć.

Pigu

Kogoż moje świńskie oczka widzą :D witaj kamrrracie, to nie tylko ja i Duster, wszyscy tu jesteśmy - od ERniego i Horpaha do najmniejszego liczątka.

btw: widzę, że zrobili paskudy ze mnie maskotkę, śmieją się ze mnie :'(

maro86

A pośród tego planktonu małych liczątek i ja z Setiteam2000 wiązałem swe początki..

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

Troll81

Witaj nam bracie :D

Grzes

Witajta ludki  :ahoy:

Jakiś czas temu miałem mały podryw... i podupadłem. Wtedy miałem do dyspozycji maszynę na athlonie xp2000+.... jeszcze nawaliła.
Wróciłem i przyszedłem by skopać kilku osobom 4 literki ;)

Pigu przyszedłem błagać o wybaczenie, obiecuję poprawę i dużo przeliczonych WU :)

Z rac w zespole nie zejdę poniżej pierwszej setki... brakuje mi jakiejś karty z cuda... trzeba się porozglądać to może coś znajdę a wtedy będzie wesoło...choć to trochę musi poczekać.

Aktualnie intel core2 duo e4500 pracuje jakieś 16h dziennie... na dniach 24/7/365... muszę tylko uporać się z kablami sieciowymi (same się nie doprowadzą)... a i3-350m pracuje po kilkanaście godzin i tak pewnie zostanie. Stawiam sobie za cel 1500pkt/dzień ;) Aktualny rac powyżej 500 ale leży dużo pending...

Pozdrawiam :)

Cyfron

witamy syna marnotrawnego  :whip:
;)

drWarlock

Witamy na pokładzie :)

GRID

Witam cie Grzes.
To jak nas znalazłeś przypomina mi słuszność pozycjonowania frazy SETI.
Problem tylko taki że robię to sam i zajmie to wiele czasu, ale fraza już poskoczyła i będą większe szanse że ktoś zaczepi o nas.

A po za tym jak Cię nie było, to wiele osób chciało skasować ci konto i innym którzy się nie pokazują od jakiegoś czasu. Na szczęście te plany nie doszły do skutku.

Grzes

Jeszcze mnie tu nie znienawidzono... dobrze  :whistle:

Wiem, że od dawna z teamu usuwane są osoby nieliczące... już dwa razy mnie wykopywano.... zawsze wracałem oknem  :ph34r:
Jednak usuwanie kont na forum nie nazwałbym dobrym pomysłem, jakby nie patrzeć ludzie mogą wrócić. Do zespołu dodać się ponownie to kilka kliknięć ale stracone posty na forum są nie do odzyskania. Ja ich miałem mało co nie zmienia faktu, że było ich 15.
Jakby nie patrzeć tak czy siak bym se nowe konto założył, jetem jak wrzód na tyłku ale inni mogli by się obrazić.

RAC podskoczył do 567.. tylko czekam na pierwszy 1000 ;)

krzyszp

No, i temat kasowania kont wrócił (i słusznie) dzięki Tobie :)

Obiecuję Cię nie kasować  ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

dlatego usuwam tylko osoby z zerowym dorobkiem postowym (no chyba że posty są po chińsku), i do tego takie które maja linki do sron komercyjnych w swoim profilu lub podpisie :D

Pigu

Cytat: Grzes w 06 Kwiecień 2011, 07:03

Pigu przyszedłem błagać o wybaczenie, obiecuję poprawę i dużo przeliczonych WU :)



trzymam za słowo

witaj znów  :parrrty:

Grzes

Właśnie do mnie dotarło, że przespałem ważną rocznicę...równo tydzień temu.

Dokładnie 12 lat temu odkryłem seti@home, od tego zaczęła się moja przygoda, było to 3 kwietnia 1999 roku... i pomyśleć, że wtedy starczył celeron 433MHz z 256MB ramu do liczenia na przyzwoitym poziomie  :P

Grzes

Przyszedł czas na małą aktualizacje....

Planowałem RAC na poziomie 1500/dzień, miło byłem zaskoczony faktem, że osiągnąłem ~2350 :)
Do starego poczciwego E4500 dorzuciłem GTS450 (512MB DDR5 128bit), planowałem GT240 ale ze względu na pewne okoliczności wyszło lepiej. Teraz tylko czekać na efekty  :attack:

Cyfron

no świetnie !  :parrrty:

GRID

Super, gratuluje i zapraszam od czasu do czasu na irca.

Troll81

 :parrrty:

Grzes

Dzięki Panowie :)

Ten wykresik muszę sobie udokumentować i to chyba będzie najlepsze miesce... muszę przekroczyć wynik sprzed lat :) Spadam chyba dostatecznie szybko  8)



ps. ze względu na tymczasowe miejsce przechowywania fotka może być momentami niedostępna ;) Docelowo przeniosę na lepsze miejsce.

Pigu

widzę, że zabrałeś się ostro do roboty  :parrrty:

wiosłować, wiosłować kamracie :whip:

GRID

Grzes jakbyś potrzebował bloga albo domeny to daj znać założe Ci coś za darmo. (jedynie link do B@P się postawi)

kret

witaj na pokładzie! :) górka ładna, oby tak dalej! :arrr: :arrr: :arrr:

Grzes

Cytat: GRID w 07 Maj 2011, 11:10
Grzes jakbyś potrzebował bloga albo domeny to daj znać założe Ci coś za darmo. (jedynie link do B@P się postawi)

Dzięki wielkie  :parrrty: ale mam domenkę grzes.info wraz z wirtualnym w ovh (rozdawali kilka lat temu 1000gp do domen). Host na którym jest obrazek w tej chwili to maszynka, dzięki której ten wykresik tak ładne się załamał XD
Mam problem z połaczeniami z ftp... chyba coś w iptables poknociłem, muszę poszukać w wolnej chwili  ::)
Za chwile dobije do 256k sumarycznie  :attack: W tej chwili wyrabia mi 80k na dobę, może będzie więcej.

Grzes

Udało się! Osiągnąłem cel sprzed lat! Udało sie upaść dostatecznie nisko i kości nie połamać  :boing:
Pigu obiecałem tym razem więcej punktów a to nie koniec jeszcze.



ostatni raz doszedłem tak daleko wg. boincstats: "33032 dnia 2005-12-15", dziś pozycja "32,335 z 2,190,463"  :parrrty:
W ramach małych osiągnięć dodam, że pod względem RAC udało się wyciągnąć: "1,963 z 2,190,463" choć wartość średnia w boincstats jeszcze się korygouje. Powinienem wspiąć się powyżej 1200 pozycji na świecie :)

W skali zespołu wygląda to trochę lepiej, 348 pozycja, aktualnie 41 RAC ale powinienem osiągnąć 20 pozycję.

Kolejne takie porównanie planuję na zdobyte 10mln, czyli jeszcze przed 10 sierpnia :)

Liczyć kamraci, liczyć!  :parrrty:

GRID

A umież tak manewrować RAC'em ?

Grzes

Gdybyś dorysował to odrobinę cieńszą kreską zacząłbym się zastanawiać nad błędem, choć wykresy na boincstats naprawdę potrafią wyglądać kosmicznie  %)

GRID

A wiesz jakie to zwierze ?

Troll81

Wieloryb :D

kret

Cytat: Troll81 w 18 Maj 2011, 13:08
Wieloryb :D
liczący wieloryb :-[

GRID

#34
Brawo. Troll wygrywa nową kartę ATI radeon 7990
Troll proszę o podanie adresu pod który mamy wysłać tą kartę. Gratulujemy.  :p_arr:

Grzes

Cytat: GRID w 18 Maj 2011, 13:56
Brawo. Troll81 wygrywa nową kartę ATI radeon 7990
Troll81 proszę o podanie adresu pod który mamy wysłać tą kartę. Gratulujemy.  :p_arr:

Ty uważaj żeby nam Troll81 na serce nie wykorkował  :boing:
Biedaczek z wrażenia zawału dostanie  %)

Troll81

Dostałem.... ty to serio mówisz?

aborek

Z dostępnoscią 7990 może być problem  ;) ale takiego Radeona 8500 (nowsza generacja ;D) to by można ufundować

Troll81

byleby liczył ku chwale teamu  :parrrty:

GRID