Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Zari

Zaczęty przez Zari, 07 Luty 2012, 22:36

Zari

Witam serdecznie.

W skrócie o mnie:

Mam na imię Paweł, rocznik 79, pochodzę z małopolski (skąd, można podejrzeć na mapce ;) ).
Zaczynałem od SETI, wg. BOINCstats w kwietniu 2004 roku czego nie pamiętam  :P

Wykształcenie: wyższe, inżynier elektrotechnik, specjalność przetwarzanie i użytkowanie energii elektrycznej

Kiedyś: pracowałem w Londynie, tam miałem pierwszy na stałe kontakt z netem i z SETI, pracowałem przy ocieplaniu budynków min. University Of East Anglia w Norwich.
Aktualnie: pracuję w Tauron Dystrybucja jako dyżurny dyspozytor ruchu, czyli pilnuje żeby ludzie z okolic Bochni i Tarnowa prądzik mieli :P (ale macki tej firmy aktualnie sięgają aktualnie po Wrocław a widzę że i stamtąd kilka osób jest :P)

Sprzęt: domowy X2 4200+ z HD4850
   laptop z T5500 1,66GHz
   w pracy i7 2600 z NV430 - w godzinach pracy (zazwyczaj 1 czasem 2)
      i5 sztuk 2, beznetowce, j.w.
Zainteresowania: MMO "Planet Calypso" (kiedyś Entropia Universe)-ale ostatnio bardzo rzadko, książki i filmy/seriale sf oraz fantasy, gry komputerowe od RTS po FPP  :)

Punktów do tej pory wiele nie nabiłem, ale postaram się o więcej. Proszę też dodać mnie do małopolski.

Mam 2 problemy:
- HD4850 nie liczy milki ani też collatza, wyskakuje "błąd", Prime zaś liczy bez problemów. System nowy, sterowniki nowe, próbowałem też starsze ale to samo.
- czy da się dodać statystyki z WCG do innych moich skoro tam mam inny nick(mój był niedostępny/zajęty)

Troll81

Witaj :D jako energetyk masz pewnie tańszy prąd :D

Ja mam prądzik od taurona :D

Staty WCG powinno dac się połączyć bez problemu. Wazne zeby mail podawany w projektach był taki sam i abyprzynajmniej na jednym kompie były podłączone wszystkie projekty w których liczysz. Wtedy identyfikator użytkownika sie ujednolici :D Moze to zajać kilka dni lub tygodni.

Twoja karta jakiej jest firmy? masz sterowniki producenta czy referencyjne?

krzyszp

Witam również :)

Co do karty - powymieniaj sterowniki, ATI jest kapryśne.
U mnie wcześniej na 12.1 chodził Moo i nic innego, teraz na 10.5 chodzi Collatz (i nic innego). Moja karta to 3870x2...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

Witaj :)

A prad za darmo masz? :)

Co do problemow...
to po kolei. Jaka wersja klienta BOINC? Jaka karta? Jakie sterowniki? Jakie bledy wyskakuja?
No i czy w kliencie Boinc jest zaznaczone zeby liczyl na GPU i czy na stronie projektow jest zaznaczone zeby wysylaly zadania GPU a nie CPU?

Troll81

noi i najważniejsze pytanie windows czy linuks?/

Zari

Po kolei:
prądu za darmo nie mam, jedynie ulga ale nigdy specjalnie nie liczyłem ile taniej (o ile się nie mylę to ulga jest na jakąś określoną liczbę zużytej energii ale nie wiem jaką, żeby za miło nie było to podatek od reszty i tak trzeba zapłacić ;P )

system - XP SP3
karta - Gigabyte HD4850, GV-R485OC-1GH
Boinc najnowszy, ale na portable 6.10.60 32bit też to samo
sterowniki - testowałem na dołączonych do karty, oraz catalystach ze strony AMD wersje:11-63, 11-12, 12-1(tak są podpisane)
Co do błędu to pisze po prostu błąd, jaki nie mam pojęcia. Stwierdziłem tylko że w zależności od sterowników przelicza milkę w czasie 1-2s lub około 20 sekund, później wyskakuje błąd. W czasie przeliczania brak obciążenia GPU.
W kliencie poustawiane żeby liczyło na GPU i tylko takie próbki ściąga.

Troll81

raz to dosyć wiekowy klient. Wymień na nowszy. dwa to 32 bitowy system :D w wielu projektach 64 bit daje niesamowitego kopa.

poza tym wersja Portable managera moze mieć z tym coś wspólnego. Ja mam ati 4770 win 7 i stry od producenta. wszystkie projekty liczy aż miło. BM mam w wersji 6.12.34

Tomasz R. Gwiazda

w kliencie wybierz opcje Zaawansowane a potem Event Log  (najlepiej na swiezo uruchomionym boincu)

i jak bedzie jakis BŁĄD ktory pojawi sie w zakladce ZADANIA, to w Event Logu powinna byc szersza informacja.

Poza tym na stronie projektu przy probkach mozna wejsc w szczegoly i zobaczyc z czym jest problem (znaczy wkleic na forum :) )

Zari

Troll81 liczę na najnowszym, tego drugiego używam tylko w pracy, brak możliwości instalowania.

Przykład z milki:
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/result.php?resultid=96689823

krzyszp

Cytat- Unhandled Exception Record -
Reason: Access Violation (0xc0000005) at address 0x026496E6 read attempt to address 0x0000014C
Wygląda na błąd pamięci... czyli sterowniki (i tego będę się trzymał) - niech mądrzejsi się wypowiedzą...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Cyfron

Witaj :)

Ja Tobie polecę jeszcze do liczenia WUProp i FreeHAL - projekty nie obciążające zbytnio procesora, a dające punkty - warto sobie je dopiąć :)

Zari

WUProp i FreeHAL dodane :)

Troll81 dzięki za podpowiedź odnośnie WCG. Rzeczywiście przy liczeniu na kompie razem z innymi projektami dopisało go do moich statystyk w BOINCstats.
Problem z HD4850 przy milce i collatz nadal istnieje. Moo i PG liczy poprawnie, nie chce mi się już ze sterownikami i windą bawić, pozostaje liczenie milki w pracy na NV :)

Cyfron

Na ATI najbardziej opłaca się liczyć właśnie Moo! - PG jest lepiej zoptymalizowany pod karty NV

Tomasz R. Gwiazda

dokladnie :)  :parrrty:

Zari

Zatem tak zrobię.
W domciu Moo a w pracy PG :)

Tomasz R. Gwiazda

jesli chodzi o NV to jak sie uda to polecam http://boinc.freerainbowtables.com/distrrtgen/index.php a PG stosowac jako projekt rezerwowy w przypadku gdy Distrgen nie bedzie mial probek

Mozna to calkiem sprytnie ustawic, po prostu w projekcie PG ustawic w preferencjach na samej gorze Resource share  na 0 a innym projekcie (Distr) np.  500
wtedy powinien liczyc sie Distrgen a gdy zabraknie probek pobierze sie WU z PG

No ale to juz Twoj wybor.

Cyfron

Dobrze Tomek gada - Ditrrgen lepiej punktuje na NV niż PrimeGrid. Zapomniałem o nim, bo nie dawał próbek (dopiero chyba od dziś/wczoraj "karmi")