[Pomysł] B@P jako narodowa drużyna Polski?

Zaczęty przez Bober, 08 Marzec 2007, 11:53

Wstępny sondaż poparcia dla pomysłu

Bardzo mi się podoba
72 (92.3%)
Można pomyśleć
4 (5.1%)
Wszystko mi jedno
1 (1.3%)
Jestem nastawiony sceptycznie
0 (0%)
Nie idę na to
1 (1.3%)

Głosów w sumie: 77

Głosowanie skończone: 08 Marzec 2007, 19:17

Niekumaty Burak

Fuzja zespołów w Polsce jest trudna bo jesteśmy indywidualistami. Należy zmienić podejście do tworzenia silnej drużyny narodowej. Spójrzmy na to oczyma liderów małych zepołów które chcemy "zjeść". Włożyli sporo pracy w tworzenie od podstaw zespołu, strony internetowej i moderowanie forum, należy to uszanować. Proponuję utworzyć nieformalną unię autonomicznych zespołów (nic mniej pompatycznego nie przyszło mi do głowy). W praktyce polegałoby to na tym, że członkowie małych zespołów przechodzą do nas, ale zespoły zachowują tożsamość poprzez zachowanie swojej nazwy i strony internetowej. Na stronie głównej umieszczamy informację, że jesteśmy unią i podajemy nazwy zespołów zrzeszonych. Na forum tworzymy dział poświęcony fuzjom i osobne tematy dla poszczególnych zespołów, czyli robimy maksymalnie dużo, by cały splendor ze zdobyczy punktowych nie spłynął tylko na nas. Reasumując - na zewnątrz silny zespół narodowy, wewnętrznie - unia autonomicznych zespołów.
Myślę, że idea tworzenia silnej drużyny narodowej jest dobra, trzeba tylko znaleźć klucz do sukcesu.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81

chyba nie doceniasz naszej narodowej indywidualnosci... unia raczej nie wchodzi w grę. Proponować przejście możemy, ale skuteczniejsze jest rekrutowanie userów niezrzeszonych jeszcze w żadnym zespole a takich mam już wyłapane kilkaset i wyłapuję nadal.

Czy znajdzie się ktoś kto mi pomoże mailowac do nich??

satanetv


Troll81

ok

Jak się wieczorem wykaraskam to podeślę listę :D

satanetv


Troll81

#445
Więc robimy tak:

Uruchamiamy sobie boincstats i każemy wyświetlić wszystkich liczydłowych z Polski
http://boincstats.com/stats/boinc_user_stats.php?pr=bo&st=0&co=12
sortujemy ich według RACu (co by do martwych kont nie pisać)
Znajdujemy uzera który nie jest zrzeszony w żadnym teamie (nie ma po prawej stronie ikonki z trzema ludzikami)
Otwieramy jego statsy szczegółowe (np. http://boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=257706 )
Patrzymy gdzie kolo liczy najintensywniej (w tym wypadku Seti)
Wchodzimy więc na stronę tegoż projektu i klikamy user search ( http://setiathome.berkeley.edu/user_search.php )
Wpisujemy ksywkę i wyszukujemy (http://setiathome.berkeley.edu/user_search.php?search_string=igor_b&search_type=name_prefix&country=any&profile=either&team=either&action=Search)
Jak już znajdziemy to klikamy jego profil (o ile taki istnieje) a następnie w profilu klikamy "send private message" (http://setiathome.berkeley.edu/pm.php?action=new&userid=5065) jesli nie ma profilu to można wysłać wiadomość używając samego ID użytkownika w projekcie.

Wpisujemy następującą wiadomość
CytatWitam kolegę uczestnika obliczeń na platformie Boinc
Natrafiłem na Twój nick podczas przeglądania statystyk boincstats i widzę iż pomimo wielkiego wkładu w obliczenia pozostajesz w chwili obecnej poza jakąkolwiek drużyną. W związku z tym chciałbym Cię serdecznie zaprosić do odwiedzenia strony zespołu Boinc@Poland (www) oraz naszego forum (www). Być może po poznaniu naszej ekipy zechcesz się do nas przyłączyć - z przyjemnością powitamy Cię w naszym gronie, a warto nadmienić iż jesteśmy obecnie najsilniejszą polską drużyną. Panuje u nas miła atmosfera i duch koleżeńskiej rywalizacji. Dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie tej wiadomości i pozdrawiam
Pigu z Boinc@Poland

oczywiście przedstawiamy się na końcu swoim nickiem lub imieniem a nie Piga :D

tego użytkownika z przykładu już werbuję :D

żeby robote jakoś sensownie podzielić ja przeszukam pierwsze 2000 userów z listy, następnie wyłowię tych niezrzeszonych i będę po kolei pisał do każdego z nich. Jak ktoś chce sie dołączyć to niech pisze od którego miejsca do którego bieże userów.


Co się zaś tyczy fuzji teamów. Jesli team ma kilkudziesięciu członków to faktycznie mogą nie chcieć fuzji. Ale jeśli team ma 5 członków z czego dwóch aktywnych?? http://boincstats.com/stats/boinc_team_graph.php?pr=bo&id=82158

może jednak rozważą dołączenie do nas?? trzeba by przepatrzeć ile takich teamów jest w polsce i moze napisac do ich founderów i zaprosić ich do fuzji.

Sergeant

#446
Pomysł Niekumatego można wypróbować. Akurat może ktoś będzie chciał się przyłączyć w ten sposób.

Dobra. Ja sprawdzę listę http://boincstats.com/stats/boinc_user_stats.php?pr=bo&st=0&co=12 od 2001 do 2100. Na razie tyle, zobaczę jak to będzie szło. Jeżeli w tej liście punkty gościa za dzień, tydzień, miesiąc są po 0, to nie ma go co zaczepiać.

Zgaduję, że w tym projekcie, w którym wysłałem do gościa wiadomość zapraszajacą należy ewentualnie oczekiwać odpowiedzi?
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

AiDec

Pomysl Niekumatego jest bardzo dobry. Do tej pory nie bralismy pod uwage pozostawienia autonomicznosci... (przynajmniej w kwestii formalnej). Sadze ze na dobry poczatek moznaby zmienic info o naszym zespole w projektach w korych liczymy, a dokladniej dopisac ze jestesmy `Unia Polskich Teamow` czy cos podobnego. Drobny kroczek, a bedzie `uprzejmiej` wygladal dla teamow ktorym fuzja zostanie zaproponowana. Informacja taka powinna rowniez zostac podana na stronie glownej B@P, ale to juz sprawa dla Mchl i absolutnie wymaga aceptacji Jego wysokosci (Juz pisze do Milosciwie nam panujacego).

Jesli zas chodzi o nicki dochodzacych liczydlowych, to przeciez nikt Im nie zabrania zmiany nicka z dotychczasowego <nick> na <tag_dotychczasowego_zespolu>_<nick>. Przyklad: PBT_marian_boss.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

pół roku miałem PBT w nicku zanim się zaaklimatyzowałem  :P

Troll81

#449
pierwszych 300 zaliczonych
mam problem z tymi:
http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=1261981
http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=991604
http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=1106554
http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=1266547


bo mają konta tylko w WCG a ten nie ma PM  :wth:

1700 to go

Troll81


OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

Robota jeszcze nie zakończona :D ale już widzę nowego liczydłowego (admin) na liście naszych członków :D wczoraj go werbowałem :D

Tomasz R. Gwiazda

zapraszasz od razu do wizyty na forum ?

OxyOne

Panowie potrzebuje banner o wymiarach 468x60 naszego B@P
Bedzie wisiał w sklepie internetowym...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Kryniek

Cytat: OxyOne w 10 Lipiec 2009, 10:40
Panowie potrzebuje banner o wymiarach 468x60 naszego B@P
Bedzie wisiał w sklepie internetowym...


Proszę bardzo:
http://images43.fotosik.pl/160/779ecc40ce5acf70.jpg

OxyOne

Juz jest... wisi w sklepie  :D
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

finito :D ale jako ze robota rozbita na raty a RAC dynamiczny jest.... pewnie niektórych pominąłem a do niektórych mailowałem dwukrotnie....

Niekumaty Burak

Cytat: AiDec w 09 Lipiec 2009, 17:45
Sadze ze na dobry poczatek moznaby zmienic info o naszym zespole w projektach w korych liczymy, a dokladniej dopisac ze jestesmy `Unia Polskich Teamow` czy cos podobnego.
Proponuję krok dalej - zmienić nazwę zespołu na BOINC@Poland - Union of Polish Team
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

jeśli już coś to TEAMS :D

a mnie sie podoba B@P :D

Pigu

po zmianie nazwy możemy sobie on nowa zbierać uotd :deadman:

imo ja się do nazwy przywiązałem

Troll81

fakt że sporo utracimy po zmianie nazwy a mamy więcej do stracenia niż mały zespół mający 10 userów.

Kryniek

Cytat: Niekumaty Burak w 11 Lipiec 2009, 11:16
Cytat: AiDec w 09 Lipiec 2009, 17:45
Sadze ze na dobry poczatek moznaby zmienic info o naszym zespole w projektach w korych liczymy, a dokladniej dopisac ze jestesmy `Unia Polskich Teamow` czy cos podobnego.
Proponuję krok dalej - zmienić nazwę zespołu na BOINC@Poland - Union of Polish Team

Kto o zdrowych zmysłach zmienia znaną i rozpromowaną markę? :wth:
A może by tak się skupić na dalszej promocji a nie tworzeniu jakiś unii które dadzą nam kilkunastu userów, których takich kilkunastu mamy jako przyrost co tydzień albo i szybciej.

buri

zmiana nazwy .... "pogięło?" - takie propozycje jak dla mnie nieakceptowalne! B@P to rozpoznawalna marka i nawet o tym nie powinniśmy myśleć.
Promocja, działania zaczepne itp. akcje. Cały czas brniemy do przodu i jest dobrze.

Nie dajmy się zwariować  :no:

OxyOne

Jezeli zmienimy nazwe i nie bedzie juz Boinc@Poland oficjalnie oswiadczam ze zaloze swoj zespół... :wth:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

satanetv

Przyszedł OxyOne i pozamiatał. XD

OxyOne

Bo ja zrozumiałem ze na "zewnatrz na swiat" bedzie nadal słuszny Boinc@Poland a "w srodku" miałobyc np jak PTB_marian_boss - przed nickiem nazwa swojego byłego - istniejacego teamu.

Takie moje przemyslenia... ja zmieniłem nazwe z NetMonitoring na OxyOne i nie bolało.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

satanetv

Może moje zdanie nie za wiele się liczy, ale też uważam, że Boinc@Poland to znana marka.

Niekumaty Burak

Dobra, zmiana nazwy jest na tę chwilę zbyta daleko idąca, a może tylko ślepą uliczką. Zastanówmy się nad sposobem fuzji z innymi zepołami, tak by nie było to proste zjadanie małego przez dużego.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81

to nie jest zjadanie (bo kojarzy się z wrogim przejęciem) tylko zaproszenie do współpracy i sorry ale jeśli łączylibyśmy się z podobnej wielkości teamem to moglibyśmy zmieniać nazwę ale raczej nie jest to dobre rozwiązanie jeśli mamy robić fuzję z zespołem który ma 100 członków...

możemy im zaproponować przejście do nas by wspólnie osiągać więcej ale to userzy mniejszego teamu dostaną korzyści. B@P dostanie minimalny wzrost RAC

PBT_marian_boss

Cytat: OxyOne w 11 Lipiec 2009, 13:14
Jezeli zmienimy nazwe i nie bedzie juz Boinc@Poland oficjalnie oswiadczam ze zaloze swoj zespół... :wth:

A ja do niego ochoczo przejdę :)

OxyOne

Cytat: PBT_marian_boss w 13 Lipiec 2009, 07:51
Cytat: OxyOne w 11 Lipiec 2009, 13:14
Jezeli zmienimy nazwe i nie bedzie juz Boinc@Poland oficjalnie oswiadczam ze zaloze swoj zespół... :wth:

A ja do niego ochoczo przejdę :)

A ja ochoczo z niego wyjde bo ja nie lubie jak sie mna rzuca na prawo na lewo jestem konserwatysta. Chyba ze muss ale takiego pressa nie mamy.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

PBT_marian_boss

Się trochę nie zrozumieliśmy, także jestem przeciwny zmianie nazwy. Więc przejdę do TWOJEGO teamu :)

OxyOne

Cytat: PBT_marian_boss w 13 Lipiec 2009, 12:46
Się trochę nie zrozumieliśmy, także jestem przeciwny zmianie nazwy. Więc przejdę do TWOJEGO teamu :)

To ja zle zrozumiałem...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

satanetv

Dajmy może spokój z tymi zmianami nazw i myślmy jak zwiększać RAC i pozyskiwać nowych liczących (takich co nie mają słomianego zapału). Ja swój RAC docelowo do końca sierpnia chce zwiększyć do 30k

Troll81

Podbijanie RAC to jedno. Werbunek niezrzeszonych liczydłowych to dwa, potencjalne fuzje to trzy a werbowanie całkiem nowych ludzi to cztery. I na tych obszarach powinniśmy się skupić oddzielnie.

Zapraszanie niezrzeszonych - co jakiś czas robić akcję zapraszania taką jak ostatnio
Podbijanie RAC to informowanie nszych liczydłowych o możliwościach zwiększania RAC, dojnych projektach itp
Fuzje to już zajęcie dla mchl
pozyskiwaniu nowych liczydłowych miała służyć akcja z ulotkami (teraz mam coś jescze w głowie :D )
tak że pomalutku trza brnąć do przodu bo do końca tygodnia spadamy na 17 miejsce w generalce...

sesef

Do tego liczydłowego już ktoś pisał http://boinc.thesonntags.com/collatz/hosts_user.php?userid=771 ?

3x 260 w porównaniu do OxyOne może nie jest dużo, ale zawsze coś.

Troll81

Ja chyba skropałem :D ale jak coś to skrob po raz drugi i nie krępuj się :D

sesef

Napisałem kilka zdanek poczekamy zobaczymy.