[Pomysł] B@P jako narodowa drużyna Polski?

Zaczęty przez Bober, 08 Marzec 2007, 11:53

Wstępny sondaż poparcia dla pomysłu

Bardzo mi się podoba
72 (92.3%)
Można pomyśleć
4 (5.1%)
Wszystko mi jedno
1 (1.3%)
Jestem nastawiony sceptycznie
0 (0%)
Nie idę na to
1 (1.3%)

Głosów w sumie: 77

Głosowanie skończone: 08 Marzec 2007, 19:17

PBT_vergere

Z pewnym zadowoleniem i rozbawieniem przeczytalem posta Artura :)

Zadowolony ze wsrod naszych userow sa roznorodni ludzie i kazdy prezentujac swoje poglada wzbogaca wachlarz przemyslen i motywacje dla ktoryc LICZYMY.
Rozbawiony bo odpowiem znanym pytaniem lekko parafrazujac je
..Nie pytaj jak inni popularyzuja Boinca powiedz jak TY to robisz...

pozdrawiam wszystkich punktomaniakow :)
zym że są chmury jeśli nie wytłumaczeniem nieba? Czym że jest życie jeśli nie ucieczką przed śmiercią.

Mchl

Nie znających Artura informuję, że jest on członkiem założycielem Stowarzyszenia "Polski Projekt BOINC" i to jednym z najaktywniej się udzielających, więc nie należy mu zarzucać bierności w promocji BOINC.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

Cytat: "Mchl"Nie znających Artura informuję, że jest on członkiem założycielem Stowarzyszenia "Polski Projekt BOINC" i to jednym z najaktywniej się udzielających, więc nie należy mu zarzucać bierności w promocji BOINC.


i właśnie dlatego - sorry Artur - tak to prywatnie czuję, że pojawia się nutka zazdrości - że to nie PPB, ale własnie B@P stworzył narodową drużynę.

Osobiście jestem sympatykiem wszelkiej możliwej promocji Boinc'a nie wazne czy przez PPB czy przez B@P czy przez inne formy/fora/zespoły.

Sam jestem nienormalny bo co wieczór sprawdzam swoje i zespołu staty. Nie mów Artur, że nigdy w staty nie zaglądasz i nie cieszysz się tym, że na przykład dziś Twoje kompki policzyły 1200 kredytków. Inaczej po co te kredytki :) ale taki temat był w innym wątku.

Pigu

CytatSam jestem nienormalny bo co wieczór sprawdzam swoje i zespołu staty.

tak rzadko? wcale nas nie szanujesz  :twisted:  staty trzba oglądać min raz na godzinę - wiadomo - "pańskie oko konia tuczy"

Mchl

Ale PPB nie ma i nigdy nie miało na celu tworzenia takiej drużyny. Wręcz przeciwnie. Jednym z założeń stowarzyszenia było, aby nie kojarzono go z żadnym zespołem, co i tak nie jest do końca możliwe.

Niektórych w tej całej zabawie interesują głównie punkty, inni liczą głównie dal nauki i punkty są tylko jakimś tam dodatkiem do tego a jeszcze inni gdzieś lawirują sobie pośrodku.

Nie podejrzewałbym Artura o zazdrość, bo znam go trochę lepiej niż pozostali. Jego opinia, choć moim zdaniem trochę krzywdząca, to jednak jest dla mnie (i powinna być też dla was) ważna. Bo w końcu punkty to nie wszystko ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

MJ19

Oczywiście,że punkty to tylko dodatek do założonego celu projektów.Post Artura(oczywiście z całysz szacunkiem dla niego)trochę niejako wrzuca wszystkich BOINC-ujących do jednego wora:liczących na potęgę,ogarniętych manią numerków.A przecież jest tak jak napisałeś Mchl,że jedni traktują to tak a inni zupełnie inaczej.Jednocześnie trzeba to traktować jako konstruktywną krytykę i razem jako drużyna a także każdy z osobna,musimy się do tego jakoś odnieść i zastanowić nad tym.

Juras23

Cytat: "Mchl"Ale PPB nie ma i nigdy nie miało na celu tworzenia takiej drużyny. ....
Bo w końcu punkty to nie wszystko ;)

chodziło mi tu o "zjednoczenie" drużyn, nawet pod innymi nazwami, ale symboliczna arena pojednania miała być tam, a zrodziła się nieoczekiwanie tutaj.

jasne że punkty to nie wszystko, są tylko i aż miłym dodatkiem...na pewno nie starałbym się tak bardzo z beznetowcami gdyby nie punkty...a dzięki temu kilka jednostek zawsze do przodu popycham w Rosecie czy w Einstein-ie

miszol

Cytat: "Artur"(...)
Wy liczycie wszystko, byle dużo punktów i taki jest wg mnie  Wasz wizerunek i ok, ale to nie znaczy, że już wszyscy w Polsce mają się upodobnić do B@P i agitować na rzecz numerka w statystykach. Przepraszam, jeśli kogoś to urazi, ale dla mnie to jest nijakie.

gdybym liczył tylko dla punktów to miałbym optymalizacje crunch3r'a i liczył tylko QMC, a tak nie jest...

Cytat: "Artur"(...)
Poza tym mnie osobiście i pewnie wielu innych ludzi odrzuca od wszelkich struktur, które narzucają innym i przypisują sobie od razu reprezentację narodu. Reprezentacja to jest właśnie w tych wszystkich zespołach, "niezbyt ważnych" jak to raz określił jeden z Waszych kolegów na Wikipedii.

nikt nikogo do niczego nie zmusza, można liczyć w B@P lub w innej drużynie, ale dla mnie świadomość że jestem w najlepszym polskim teamie to duża satysfakcja.
No ale fakt, może powinniśmy zrezygnować z "narodowej drużyny" na rzecz "największej polskiej drużyny"...

Cytat: "Artur"(...)
Moim zdaniem jest w tym boincowym świecie bardzo dużo miejsca dla różnych ciekawych zespołów i mam nadzieję, że będą się one pojawiać i rosnąć, a będzie ciekawiej.

i oby drużyny jak i nowi liczydłowi sie pojawiali, bo przecież BOINC to wspaniała sprawa!



wracając do reprezentacji narodu, mnie nikt nie pytał czy stadion narodowy ma być w Chorzowie (jeżeli się mylę to mnie poprawcie), a wolałbym Poznań ;) ale jakoś się z tym pogodziłem  :twisted:  :wink:

bartsob5

Cytat: "miszol"
Cytat: "Artur"(...)
Poza tym mnie osobiście i pewnie wielu innych ludzi odrzuca od wszelkich struktur, które narzucają innym i przypisują sobie od razu reprezentację narodu. Reprezentacja to jest właśnie w tych wszystkich zespołach, "niezbyt ważnych" jak to raz określił jeden z Waszych kolegów na Wikipedii.

nikt nikogo do niczego nie zmusza, można liczyć w B@P lub w innej drużynie, ale dla mnie świadomość że jestem w najlepszym polskim teamie to duża satysfakcja.
No ale fakt, może powinniśmy zrezygnować z "narodowej drużyny" na rzecz "największej polskiej drużyny"...

wracając do reprezentacji narodu, mnie nikt nie pytał czy stadion narodowy ma być w Chorzowie (jeżeli się mylę to mnie poprawcie), a wolałbym Poznań ;) ale jakoś się z tym pogodziłem  :twisted:  :wink:

mowilem, zeby z tym narodowym nie przesadzac, bo skonczy sie tak jak z solidarnym panstwem...

no a jesli chodzi o ta swiadomosc... no to moze samo bycie w tym teamie nic wlasciwie nie daje... ale swiadomosc, ze budowalo sie potege tego teamu (tutaj uklon w strone Mchla, Mattiego i Gave'a) a i ja nie skromnie musze napisac, ze jestem prawie tutaj od poczatku... i mysle ze koledzy z PBT tez moge czuc, ze tworzyli potege (badz co badz, pochodza z legendarnego teamu, o dlugich tradycjach, i 1/3 pkt pochodzi od nich) jednak jesli chodzi o zupelnie nowych uzytkonikow, to juz to nigdy nie bedzie to samo...

Artur

Odpowiem Wam króciutko i przepraszam, że może nie na wszystkie kwestie. Napisałem faktycznie ostro, co nie znaczy, że licznych zasług Boinc@Poland nie widzę, szczególnie roli informacyjnej, popularyzatorskiej, niesamowicie wg mnie ważnej wieloprojektowości, głównego udziału w Stowarzyszeniu PPB etc. To wszystko jest ok.

Jednak celowo piszę za ostro, żeby odwrócić Waszą i innych uwagę od tego, co moim zdaniem nie jest ważne. Jeśli krytykuję punktomanię to krytykuję ją u wszystkich - nie obchodzi mnie, czy występuje ona akurat w B@P, czy w innym zespole lub w projekcie takim jak np. Nanohive, w zasadzie to nie obchodzi mnie to, że ktoś się tą krytyką nie zgadza, bo mam rację. Równocześnie cieszy mnie fakt, że Mchl zauważa w tym coś ważnego a ktoś jeszcze coś konstruktywnego - to już jest coś.

Z kolei w ważności pozycji Polski  nie widzę szkodliwej punktomanii, pod warunkiem, że jako kraj nie liczymy specjalnie w projektach, dających niesprawiedliwie dużo punktów tylko po to, żeby wyprzedzić np. Czechów. Ta pozycja Polski - rzeczywiście narodowa - nie zagraża  ani różnorodności ani intelektualnej kulturze, jaką tworzą zespoły. To są moim zdaniem różne sprawy. Różnica między jednym silnym polskim zespołem, a silną pozycją całego kraju jest mniej więcej taka jak między silną partią, a silnym państwem, a podobieństwo wad silnego zespołu i silnej partii polega wg mnie na hermetyczności, w którą mogą popaść takie organizacje jeśli nie dać im krytycznej przeciwwagi.

W ten sposób możemy dojść do ciekawego wniosku, że B@P będzie tym lepsze im będzie miało lepszą konkurecję, co nie jest wcale takie głupie, jeśli wyjdziemy poza sferę punktów.

Ktoś napisał o sporcie.  Ze sportowego punktu widzenia kręcą różne rzeczy. Mogą np.  kręcic rozgrywki klubowe i w tym duchu sportowym ja osobiście nie zamierzam zmieniać barw klubowych tylko dlatego, że inny klub został mistrzem Polski w tym sezonie i myślę, że i Wy sami nie przeszlibyście do innego zespołu, gdyby miał nagle np. 2x tyle punktów co B@P i nawoływał Was do stworzenia narodowego klubu, gdyby równocześnie istniała jakaś ważna dla Was odmienność tego klubu.
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

KrzychuP

Cytat: "Artur"myślę, że i Wy sami nie przeszlibyście do innego zespołu, gdyby miał nagle np. 2x tyle punktów co B@P i nawoływał Was do stworzenia narodowego klubu
Hihi, przecież myśmy to właśnie zroblili, tyle że wspólny szyld przy negocjacjach został ustalony na B@P (ze względu na zakończone projekty), ja osobiście nie miałbym nic przeciwko zmianie na inny.

Cytat: "Mchl"Niektórych w tej całej zabawie interesują głównie punkty, inni liczą głównie dal nauki i punkty są tylko jakimś tam dodatkiem do tego a jeszcze inni gdzieś lawirują sobie pośrodku.
Ja chyba jestem tym pośrodku. Zacząłem zabawę z Boinc dla nauki, a punkty to dodatek który mobilizuje mnie do większej aktywności. Szkoda mi tylko, że brak mi czasu na zajęcie się propagowaniem idei przetwarzania rozproszonego

[PBT] Horpah

Cytat: "bartsob5"... i mysle ze koledzy z PBT tez moge czuc, ze tworzyli potege (badz co badz, pochodza z legendarnego teamu, o dlugich tradycjach, i 1/3 pkt pochodzi od nich) jednak jesli chodzi o zupelnie nowych uzytkonikow, to juz to nigdy nie bedzie to samo...

taka drobna korekta, PBT wniósł ponad połowę punktów, 24mln.B@P i 14mln.PBT

bartsob5

Cytat: "PBT_Horpah"
Cytat: "bartsob5"... i mysle ze koledzy z PBT tez moge czuc, ze tworzyli potege (badz co badz, pochodza z legendarnego teamu, o dlugich tradycjach, i 1/3 pkt pochodzi od nich) jednak jesli chodzi o zupelnie nowych uzytkonikow, to juz to nigdy nie bedzie to samo...

taka drobna korekta, PBT wniósł ponad połowę punktów, 24mln.B@P i 14mln.PBT

ale 14 z obecnych 42 to 1/3 i na tym sie wzorowalem ;) juz sie nie martwcie ;)

PBT_vergere

A ja bym po prostu sprawe odpuscil i tyle, kazdy z nas liczy dla jakiegos celu, czy to takie wazne czy ktos liczy dla nauki, czy dla punktow czy dla rywalizacji pod bialo-czerwonym szyldem z innymi krajami? Wazne ze robimy cos dobrego, cos co nie przynosi nam korzysci materialnej, co robimy dla naszej przyszlosci. Bez wzgledu na motywacje WYGRYWAMY wszyscy.

Pozdrawiam punktomaniakow, ideowcow i bezideowcow :) (beznetowcow tkaze :) )
zym że są chmury jeśli nie wytłumaczeniem nieba? Czym że jest życie jeśli nie ucieczką przed śmiercią.

maro86

Ładnie się rozpędzamy.. Z dnia na dzien przyłączają się kolejni.. Wczoraj około 20 osób ;-D

BTW - kiedys na przedmiot pod tytułem "Podstawy i algorytmy przetwarzania sygnałów" udało mi sie popełnić prezentację na temat uproszczonej zasady dzialania BOINC i Seti, będąca kompilacją informacji jakie znalazlem na ten temat w sieci...
Bylo to robione naprędce wiec nie zdazylem wrzucic tam linkow z informacjami skad bralem materialy... Byla to glownie wasza strona i chyba strona Boinc.pl

Moze po lekkiej przerobce daloby sie to wrzucić do materiałów?
przetwarzanie sygna³ów na przykladzie seti@home.rar


[edit]
Klikajcie na lewa strone linka ;-P

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

Pigu

taka mała sprawa :)

http://pl.boincstats.com/stats/user_stats.php?pr=sah&st=0&ti=113621

można by jakoś uświadomić tego pana?  :wink:

może zmienić nazwę teamu na "Nieaktywny"

[PBT] Horpah

to stare dzieje, on już dostał ode mnie emaila i liczy w B@P

Pigu

achtung :) kotś całkiem dzielnie liczy sobie w rosettcie w naszym nieaktywnym teamie

Bober

Cytat: "Pigu"achtung :) kotś całkiem dzielnie liczy sobie w rosettcie w naszym nieaktywnym teamie
tu widać kto :-k

[PBT] Horpah

Witam
w tym przypadku chyba oboje wiedzą co robią, na wszelki wypadek w opisie zespołu dodałem informację (tak jak w seti) gdzie należy dołączyć.

Bober

Cytat: "PBT_Horpah"Witam
w tym przypadku chyba oboje wiedzą co robią, na wszelki wypadek w opisie zespołu dodałem informację (tak jak w seti) gdzie należy dołączyć.

Widzę, że Stachu@Fiddex wrócił do PBT również w SETI. Szkoda :(

Ale to świadoma decyzja? Żadne złośliwe chochliki? Bo nie zapowiadał w żaden sposób tego przejścia...

CytatGóralu, czy ci nie żal
Odchodzić od stron ojczystych,
Świerkowych lasów i hal
I tych potoków srebrzystych?
Góralu, czy ci nie żal,
Góralu, wracaj do hal (czytaj B@P)!

:P

Juras23

Ciekawe jakie mieli motywy.....hmmm

D_T_G

Cytat: "Bober"Widzę, że Stachu@Fiddex wrócił do PBT również w SETI.

Dziwne, bo w mojej przeglądarce jest w B@Pie :P Poza tym to jest na 666 miejscu na świecie i może nie chce nam przynośić pecha? :wink:



A wracając do tematu, przydałyby się jakieś kolejne fuzje, gdzieś tutaj czytałem, że już wstępnie było coś obgadane z BOINC@Kołobrzeg i Poland w climacie, coś się zmieniło?


Bober

Rzeczywiście nie sprawdziłem bezpośrednio na stronie SETI. Czyli to musiały być jakieś chochliki na BoincStats :P

Pigu

znów jakieś zbłąkane dusze liczą na wraku PBT  :cry: prosiłbym uświadomić kamratów

[PBT] Horpah

Witam,
po dłuższej przerwie, napiszę w tym wątku, gdyż mam parę informacji dla byłych uczestników drużyny Poland BOINC Team

1. Nasza była strona oraz forum zniknęły dziś bezpowrotnie z sieci, gdyż skończył się opłacony dwuletni okres

2. Składam wielkie podziękowanie wszystkim z grupy PBT za ich wkład w dorobek naszego zespołu, a szczególnie tym którzy zechcieli dodać przydomek PBT do swej nazwy (wykazaliście się wielkim zgraniem, i zaangażowaniem w działalność zespołu, wielkie dzięki)

3. I na koniec, ponieważ w sieci nie ma już naszej strony proponuję powrót do naszych pierwotnych nazw użytkowników, myślę że już wystarczająco uczciliśmy pamięć naszej starej grupy i czas już skonsolidować nasz nowy zespół, choć nie mam nic przeciwko jeśli ktoś pozostanie przy tym PBT. Ja od dziś powracam do starej nazwy.

Pozdrawiam
     Horpah

sourcerer

" Horpah " jesli chcesz moge wygospodarowac troche miejsca na moim serverku (nazwa.pl)   :)

[PBT] Horpah

Cytat: "sourcerer"" Horpah " jesli chcesz moge wygospodarowac troche miejsca na moim serverku (nazwa.pl)   :)

dzięki

myślę że nie ma po co tego ciągnąć, fajnie było ale się skończyło :) i trzeba to zamknąć.

sourcerer


Pigu

nazwa usera poprawiona - okres żałoby zakończony ;) teraz czuję się jak prawdziwy B@Powiec hehe

Pigu

uhrr
http://pl.boincstats.com/stats/team_member_movement.php?pr=bo&id=11837c6ed7c2d089de4f2ac5a53ca6e0

stało się coś o czym nie wiemy, czy to tylko krzak boincstats? miało dzisiaj miejsce bardzo zmasowane dołączanie do teamu przez wielu doświadczonych liczydłowych  :o

D_T_G

Obstawiam, że rozpada się S@H Poland.


Bober

To BOINCstats znów zmieniło skrypt przydzielający do drużyn. Trudno powiedzieć na ile to trwała zmiana, bo Willy zrobił jakiś błąd i rezultaty poprawki mają być widoczne dopiero jutro po dobowym odświeżeniu statystyk.

Generalnie osoby, które dziś wskoczyły nam do drużyny nie są w B@P we wszystkich projektach i w takich przypadkach skrypt decyduje do której drużyny delikwenta przypisać w statystykach zbiorczych.

Pigu

zmieniło się na korzyść  :P a może zaproponujemy im pełne członkostwo?

OxyOne

Heh.. fajnie jakby doszli naprawde lecz... kilka osób wyprzedziło mnie a ja cisne PIGU cisne tylko 200K mam do ciebie niebawem odpalam 3 dodatkowe Q6600. Jestem tuz tuz a nadal daleko.

Ps. Pigu jak moje rac podskoczyło od ostatniego Twojego lukniecia??
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Pigu

no właśnie miałem takie wrażenie, że to na mnie personalnie się czaisz hehe ale teraz jeżeli ten rac masz stały, a nie chwilowy to jesteś już poza moim zasięgiem  :P

ghalebor

Tak sobie myślę patrząc na statystyki zespołu na tle kraju - jesteśmy na samym szczycie z największym urobkiem punktowym wsród polskich zespołów - wszystko idzie fajnie - ale - no własnie ale ...Wciąż gonimy pozostałe inne drużyny na swiecie - a gdyby tak połączyć wszystkie drużyny w jedno - wszystkie nasze maszyny liczyły by dla jednej narodowej drużyny - od zawsze wiadomo że w kupie jest raźniej ;) poza tym jakby zsumować wszystkie punkty to mielibyśmy pewnie szansę przebić się do 1 dziesiątki. Z drugiej strony obawiam się że taka jednomyślność i współdziałanie dla "wyższego wspólnego dobra" - Och jak to patriotycznie zabrzmiało :P patrząc na sferę polityki w naszym kraju nie jest możliwe. A może jednak gdyby udało sie przekonać większość pozostałych zespołów do połączenia sił. Może jednak by sie udało coś coś na kształt jednego wspólnego frontu liczydłowego utworzyć. Pozdrawiam Świątecznie

Mateusz

Mchl

WSL - Wspólny Front Liczydłowy
Lista nr eiπ - głosuj na nas!
;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

ghalebor

Nu cośik w ten deseń.

"Liczydło przewodnią siłom Narodó" :P


Troll81

problem polega na tym że inne drużyny nie zawsze chcą się przyłączyć do B@P. NIestety. Ponoć były już jakieś rozmowy z niektórymi teamami.