Chyba zmienię Firefox`a na Chrome

Zaczęty przez Krzysiak, 11 Marzec 2011, 16:00

Twoja ulubiona przeglądarka internetowa ?

Mozilla Firefox
23 (62.2%)
Opera
8 (21.6%)
Google Chrome
5 (13.5%)
Internet explorer
1 (2.7%)
Safari
0 (0%)

Głosów w sumie: 37

Krzysiak

Byłem ostatni zmuszony korzystać z Chrome i powiem szczerze chyba mnie przekonał do siebie  ;D powód?
Zainstalowałem na swoim kompie gdzie często mam Boinc ustawiony na 99% obciążenia a siedzę tylko na necie + czasami jakaś muza
I muszę przyznać że Chrome chodzi znacznie szybciej i mniej zamula kompa w porównaniu z Firefox`m
Może to tylko moje indywidualne odczycie ale coś w tym jest

A wy jakich przeglądarek używacie najczęściej ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

emik



Tobas

Ja używam IE...


... do ściągnięcia Chroma ;)

Tomasz R. Gwiazda

tez myslalem o zamianie przez zamulanie :)
ale poki co nie ma tych pluginow ktorych mi potrzeba (albo nie znalazlem co jest mozliwe bo krotko szukalem)

Chodzi o tego z FF , TabMix Plus
wiele rzedow otwartych kart

nie wiem czy tez jest opcja w Chrome zeby byl "pasek zakladek"



Krzysiak

Jest pasek zakładek  ;D - też się tego obawiałem - nawet importuje zakładki z FF


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Arthusp

Ja się ostatnio (w tym tyg.) przesiadłem z FF na Chroma. Powód: moje FF (nie wiem, czy każde tak ma) nie dało rady z automatycznym skryptem proxy+uwierzytelnianie na serwerze proxy. Co ciekawe: IE, podobnie jak Chrome, także dało radę. Ad-block jest, mouse gestures jest, reszty jeszcze nie zdążyłem obczaić.

lolek

A ja od dawna korzystam z opery- ze względu na gesty myszą, nie umiem już bez nich pracować z przeglądarką  :-[

kret

ja używam głównie FF, próbowałem się przesiąść na Chroma kilka razy..na wersje 10 już nawet się przesiadłem..ale wróciłem do FF..może zamula, ale tak jak Tomaszowi brakuje mi kilku pluginów w Chromie albo działają inaczej niż w FF i przez to nie da rady..czekam na FF 4.0 :) ale chromka i tak używać nie przestanę :)

ps. w FF i Chromie też są gesty :)

lolek

Cytat: kret w 11 Marzec 2011, 18:55

ps. w FF i Chromie też są gesty :)

O tym nie wiedziałem- muszę więc luknąć chrome,a liska nie lubię za zamulanie

kret

niby przez plugin a nie jako core'owa funkcjonalność jak w Operze, ale są i działają b. dobrze

mindc

ja siedzę pod FF, może dlatego że dużo klepię aplikacji pod przeglądarki, a FF wyświetla to tak, jak zaplanowałem to sobie w głowie....
FF zamula przy JavaScript i przy Flashu (odkąd pamiętam), straszliwie "rozlewa się" po pamięci 1GB RAMu i 1GB w swapie to normalka przy stronach które muszę mieć otwarte non-stop... ech....
w pracy siedzę na FF4 beta... co ciekawe - nie zamula tak jak FF2 i FF3 - ale że to beta, więc nie wszystko jest jeszcze tak jak powinno być....

Chrome - fakt - najszybszy w JavaScript... ale ma też swoje kompatybilnościowe "fochy" jak IE ...a wtyczki do FF rekompensują wszystko ;D

Opera... ech... te jej cachowanie stron mnie dobija...

IE - do ściągnięcia FF... i do sprawdzenia kompatybilności stron... bo standardowy user siedzi na IE...
no i bym zapomniał.... część interfejsów www w różnego rodzaju kamerach, UPS'ach, AccessPoint'ach pisane jest stricto pod IE...


Tomasz R. Gwiazda

Cytatno i bym zapomniał.... część interfejsów www w różnego rodzaju kamerach, UPS'ach, AccessPoint'ach pisane jest stricto pod IE...
sama prawda, u mnie zdarza sie ze np ogolnie stronki urzadzen chodza pod oboma FF i IE , ale np. pod FF nie widac jednej funkcji :)
tak samo tez jest w jednym z CMS'ow ktorych uzywamy

AiDec

Uzywam tylko FF. Probowalem Chromea, kilkakrotnie, zawsze si zawiodlem. Chodzi szybciej, ale to tylko dlatego ze jest prostsze. Jak rozbuduja Chroma do mozliwosci FF, to dopiero zacznie zamulac :). FF ma wszystko co potrzebuje, Chrome nie ma. Chrome chodzi szybciej, ale co z tego skoro brakuje mu wielu opcji.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

kret

no ja czekam na FF 4..jest już RC1, a około 18 marca powinna być pełna..większość addonów jakich potrzebuję jest już kompatybilna

G

Ja używam kilku różnych, ale spośród 5. czy 6.najczęściej Chrome. Ma największe pole aktywnego obrazu ( zakładki są na górnej belce i nie zajmują dodatkowo miejsca) , jest jedno pole adresowo-wyszukiwarkowe ( Chrome wybiera sama właściwą opcję) można błyskawicznie kopiować zakładki prawym przyciskiem myszy/Duplikuj. Zatem interesującą mnie stronę zostawiam otwartą , obok tworzę klona i tu mogę się cofnąć dowolną ilość kroków wstecz nie ruszając się z punktu wyjścia na zakładce obok. W FF mam oddzielny-e przycisk-i na historię (zależnie od wersji) , tu wystarczy przytrzymać ikonę "wstecz" - menu rozwija się samo.
Nie ma oczywiście rozwiązań idealnych. Jest jeszcze sprawa gustu - mi Chroma ze swoją prostotą wyglądu pasuje. Zwłaszcza,  że coraz rzadziej  korzystam z kombajnów pocztowych ( kiedyś duży plus dla Opery). Bo po kiego *** mi bajery, które obciążają system non-stop, a ja korzystam z nich tylko na Boże Narodzenie?

Troll81


Krzysiak

Ja zauważyłem jeszcze jedną - tak mi się na razie wydaje - różnicę/zaletę 
Teledyski z YouTube o wiele szybciej się ładują


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Cyfron

Cytathttp://gizmodo.pl/gadgets/18974/jak_podkrecic_chroma_do_granic_mozliwosci.html
Działa :)

kret

no ja właśnie w chromie oglądam TVdex :) a z tymi opcjami sprawdzę chętnie w domu :]

Cyfron

a ja właśnie wczoraj próbowałem się przesiąść na chroma no i oglądając wykop zaczął zjadać cały proc i tworzyły się "klony" procesu "chrome" i zjadał tyle samo co i Firefox, a gorzej działał (wg mnie - podczas przeglądania wykopu).

Wróciłem do FF

Tomasz R. Gwiazda

podobno FF 4 poki co wersja RC daje rade.
Przejela wiele rzeczy co bylo w pluginach

kret

Cytat: Cyfron w 14 Marzec 2011, 15:41
a ja właśnie wczoraj próbowałem się przesiąść na chroma no i oglądając wykop zaczął zjadać cały proc i tworzyły się "klony" procesu "chrome" i zjadał tyle samo co i Firefox, a gorzej działał (wg mnie - podczas przeglądania wykopu).

Wróciłem do FF
to nie klony, każda zakładka ma swój proces, tak samo jak plugin :)
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 14 Marzec 2011, 15:45
podobno FF 4 poki co wersja RC daje rade.
Przejela wiele rzeczy co bylo w pluginach
no właśnie też się bawiłem, już prawie wszystkie potrzebne mi pluginy mają wersję wspierającą 4.0.* więc jest nieźle :) a pełna ma być podobno 18 marca..ale nie wiem gdzie to widziałem

Cyfron

Cytat: kret w 14 Marzec 2011, 19:07
to nie klony, każda zakładka ma swój proces, tak samo jak plugin :)

Czyli chcesz powiedzieć, że jak odpale sobie 10 zakładek, to będę miał 10X chroma?
To ma być ta jego niewielkość i nie obciążanie?
To ja wole FF który sam zajmuje 200MB ale chodzi lepiej i nie ściemnia z małym zużywaniem zasobów  :whistle:

kret

Cytat: Cyfron w 14 Marzec 2011, 19:13
Cytat: kret w 14 Marzec 2011, 19:07
to nie klony, każda zakładka ma swój proces, tak samo jak plugin :)

Czyli chcesz powiedzieć, że jak odpale sobie 10 zakładek, to będę miał 10X chroma?
To ma być ta jego niewielkość i nie obciążanie?
To ja wole FF który sam zajmuje 200MB ale chodzi lepiej i nie ściemnia z małym zużywaniem zasobów  :whistle:
każda zakładka plus każdy plugin..pomysł jest ogólnie niezły bo można w ten sposób odseparować procesu od siebie i teoretycznie killować poszczególne zawieszające stronki

Cyfron

ale problem jest taki, że nie wiem który proces jest od którego (przynajmniej w winXP) :)

kret

#25
Cytat: Cyfron w 14 Marzec 2011, 19:42
ale problem jest taki, że nie wiem który proces jest od którego (przynajmniej w winXP) :)
bo to nie od tej strony :)
odpalasz Narzędzia > Wyświetl strony działające w tle

:)

Krzysiak

Witam
Po dzisiejszym zapoznaniu się z FireFox 4 dzisiejsza wersja stwierdzam że - wracam do liska
Chrome zostaje do Youtube  bo zbliżej nieznanych mi powodów filmy na nim ładują się najszybciej  :fright:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

bo i chrome i tube należą do google :D i tube rozpoznaje przeglądarkę i nie przycina transferu  XD

Machloj

ja tam już długo się przymierzałem do chroma, ale dopóki nie było sidebara się wstrzymywałem, ale od kiedy zainstalowałem ff 4.0 już zmieniłem plany ;) jak dla mnie najlepsze przeglądarka jaką dotychczas widziałem ;)

Troll81

#29
http://osnews.pl/wiesz-ze-nie-uzywasz-juz-http-google-spdy-ftw/

no to wiele tłumaczy......

Grzes

Ja pozostaję przy listku z jednej prostek przyczyny... tworząc strony www w ajaxie nie znajdę dla innych przeglądarek takiej bazy dodatków jak dla FF. Dla chromium powstał odpowiednik firebuga... lecz tylko odpowiednik. Nie potrafiłem się do niego przyzwyczaić, to była pierwsza i ostatnia próba zmiany ff na dziecko googla :)

WUPES

Cytat: Krzysiak_PL_GDA
A wy jakich przeglądarek używacie najczęściej ?

Opera, od wersji 4.6  :boing:

TJM

Ja używam Opery od lat, od wczesnych wersji 6 albo końcowych 5 (już nie pamiętam).
Były to jeszcze czasy, kiedy nie była darmowa a u góry wyświetlała pasek z reklamami, którego później pozbyłem się kiedy wprowadzili affiliate program.
Nie wyobrażam sobie używania innej przeglądarki, bo Opera ma wszystko czego potrzeba już w podstawowej wersji i dobrze skonfigurowana niszczy inne przeglądarki szybkością ładowania stron.
Na dodatek jestem alpha testerem (cały czas jadę na night buildach i innych dziwolągach), a takie buildy Opery są zazwyczaj stabilniejsze od stabilnych wersji innych przeglądarek. Na standardzie jest sobie włączona cały czas, podczas gdy np. FF ostatnim razem gdy sprawdzałem (używam go jako "drugorzędnej" przeglądarki) miał z tym poważne problemy.


Z Chrome czarno na białym widać, że google tu oszukuje, i żaden protokół nie ma tu nic do rzeczy. Kiedy mulą ich serwisy (np. ostatnimi czasy Panoramio mi zamulało) wystarczy sprawdzić prędkość transferu na danej trasie - np. kiedy Opera wyciągała mi 5-10kB/s w Chrome szło pełnym ryjem.
Co ciekawe, po ustawieniu w Operze user agenta Chrome nagle jakoś transfer się poprawił  :ph34r: (niestety wtedy zazwyczaj bardziej skomplikowane strony wyświetlają się z błędami)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

apohawk

Mam w domu włączone FF cały czas, wyłączam na czas aktualizacji FF lub jeśli aktualizacje win7 chcą restartu systemu. Czyli tak średnio uptime tydzień lub 2. FF wykrzacza mi się średnio raz na 3 miesiące.
No good deed goes unpunished.

GRID

#34
A ja po dzisiejszym dniu coraz bardziej przyzwyczajam się do Firefoxa (oraz thunderbira).
A mianowicie pierwszy raz skorzystałem z opcji synchronizacji wszystkiego (zakładki, hasła, ustawienia itp) między wieloma komputerami i przyznam mi się to spodobało. Pracuje na wielu komputerach i już widać pierwsze efekty.

WUPES

Cytat: TJM w 13 Kwiecień 2011, 09:15
Ja używam Opery od lat, od wczesnych wersji 6 albo końcowych 5 (już nie pamiętam).
Były to jeszcze czasy, kiedy nie była darmowa a u góry wyświetlała pasek z reklamami, którego później pozbyłem się kiedy wprowadzili affiliate program.
Odnalazłem e-maila rejestracyjnego wersji 6.xx z 29 czerwca 2002 z przesłanym kodem i potwierdzeniem zapłaty 40 USD.
Mocno wtedy byłem wkurzony, bo za przejscie z wersji 5 na 6 trzeba było płacić, podobnie jak wczesniej za przejscie z wersji 4 na 5. I powiedziałem sobie że to już ostatni raz.... - na szczęście firma Opera się zreflektowała i dalszych opłat już nie było... 

A co do FF
Po deinstalacji odzyskałem ponad 1 GB przestrzeni na dysku systemowym C pomimo tego że wszystkie programy internetowe są instalowane na oddzielnej partycji- dysk I. Pomimo tego że FF także ma  (miał) swój katalog na tym dysku, to pobierał  i upychał dane na dysku systemowym. Opera także próbowała to robić (pomimo instalacji na I) ale wystarczyła  odpowiednia prosta konfiguracja i po problemie.
Zamiast FF mam starego Kameleona 1.5.4  oraz nowszą wersję testową F354 co w zupełności wystarcza jeżeli potrzebuję Gecko.

czach

ehlo,

A ja niedawno zmieniłem Operę Next na Chrome. Głównie ze względu na współpracę z G+ no i oczywiście z pozostałymi usługami Google.
Niestety, Chrome jednak trochę bardziej _zamula_ niż Opera (przy odpalonym BOINC).
--
Marcin Trzaska /czach/

tomeh

Ja tam mam chrome i nie mam zamiaru jej wymienić. Myślę że jest dobra.
To jest Temat - tematy z różnych dziecin życia

GRID

http://kopalniawiedzy.pl/Chrome-Google-nagroda-Pwn2Own-CanSecWest-konkurs-hakerski,15286

sknd

od zawsze lubiłem Operę, ale coś mnie ostatnio wkurzają jej problemy z flashem (linux) i od paru dni próbuję przesiadki na Irona, taką wersję Chrome pozbawioną googlowskich szpiegów, i muszę przynać że coraz bardziej mi się podoba.