Pojawił się nowy menadżer 7.0.25

Zaczęty przez Krzysiak, 27 Marzec 2011, 20:52

adams

A czy można zainstalować nowszą wersę na starszą bez utraty dotychczasowych obliczanych zadań ?


andy101fah

U mnie po aktualizacji ubuntu na 12.04 64bit automatycznie zainstalował się manager 7.0.24 i bez problemu ruszyły wszystkie poprzednie projekty. Nawet nie zauważyłem początkowo żadnej zmiany.

Preszus

#42
Nowy manager dla win7 64bit to kicha dla PrimeGrid. Ma problemy z pobieraniem próbek (jakieś opóźnienia), pobiera próbki GFN dla CPU podczas gdy zaznaczone jest tylko GPU. Wróciłem do starszej wersji.

http://stats.free-dc.org/pgridtag.php?id=108303&theme=1


stiven

Cytat: adams w 01 Maj 2012, 19:33
A czy można zainstalować nowszą wersę na starszą bez utraty dotychczasowych obliczanych zadań ?
Testowane. Można.

Cytat: Preszus w 01 Maj 2012, 19:56
Nowy manager dla win7 64bit to kicha dla PrimeGrid. Ma problemy z pobieraniem próbek (jakieś opóźnienia), pobiera próbki GFN dla CPU podczas gdy zaznaczone jest tylko GPU. Wróciłem do starszej wersji.
Stary manager robi u mnie te same fochy więc to nie wina nowego. Za pobieranie próbek z opóźnieniem odpowiada nowa metoda zarządzania buforem. Tak ma być i ma to urzeczywistnić to co ustawia się w "przydział zasobów". Manager w wersji 6 zasysał pod korek zadań z pierwszego projektu, który się zgłosił. Ten ma pilnować aby inne też coś mogły wysłać. Ponadto można ustawić minimalny i maksymalny bufor próbek i po testach na dwóch hostach śmiem twierdzić, że to nawet działa.

Preszus

Cytat: stiven w 02 Maj 2012, 00:51

Stary manager robi u mnie te same fochy więc to nie wina nowego. Za pobieranie próbek z opóźnieniem odpowiada nowa metoda zarządzania buforem. Tak ma być i ma to urzeczywistnić to co ustawia się w "przydział zasobów". Manager w wersji 6 zasysał pod korek zadań z pierwszego projektu, który się zgłosił. Ten ma pilnować aby inne też coś mogły wysłać. Ponadto można ustawić minimalny i maksymalny bufor próbek i po testach na dwóch hostach śmiem twierdzić, że to nawet działa.

To kiepskie jest to nowe zarządzanie i z planów wyszły nici w tej wersji skoro przy całkowitej bezczynności procka przez godzinę lub więcej nic nie pobiera a ja otrzymuję info z managera że nie ma próbek do policzenia które wybrałem (a fizycznie na serwerze są) albo pobieranie niezaznaczonych zadań. Po powrocie do wersji 6.12.34 problem znikł.

http://stats.free-dc.org/pgridtag.php?id=108303&theme=1


kotfryc

Cytat: andy101fah w 01 Maj 2012, 19:48
U mnie po aktualizacji ubuntu na 12.04 64bit automatycznie zainstalował się manager 7.0.24 i bez problemu ruszyły wszystkie poprzednie projekty. Nawet nie zauważyłem początkowo żadnej zmiany.
U mnie przy takiej konfiguracji jak u Ciebie niestety nie działa, musiałem wrócić do poprzedniej wersji...
http://www.boincatpoland.org/smf/boinc-i-linux/ubuntu-12-04-i-problemy-z-boinc-solucja-dla-lamerow/

Krzysiak

Dziś po raz drugi spróbowałem zainstalować nawy menadżer 7.0.25 pod XP
Niestety projekty na GPU nie chcą startować  :wth: mimo wykrycia kart graficznych


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

adams

#47
U mnie ruszył POEM na ATI ale ostatnio nie chce pobierać nowych zadań. W poprzedniej wersji ściągał ich za dużo i przeszedłem na sterowanie ręczne.
Powrót do wcześniejszej wersji niszczy zadania. Zainstalowałem WCG managera. Zniszczyłem sobie poprzednie zadania. Czy da się doinstalować 'normalnego' BM i liczyć na dwu BM - czy ktoś próbował - czy się gryzą. Bo na BM 7.coś tam mogę liczyć POEM-a przy użyciu ATI co nie było możliwe na BM 6.coś tam, ani na WGC BM bo on też jest 6.coś tam.


gregre

u mnie po zmianie menadżera próbka Milky liczy się 3m55sec, wcześniej 2min52sec jakaś różnica jest...

kret

po zmianie na 7.0.25 poza tym, że mi wywaliło podpięte projekty i jakby się od nowa zapisywał (i nie wszystkie się powiodły..) to coś mi się dzieje z liczeniem..te same projekty a punktuje po 1k-10k dziennie kiedy wyciągałem wcześniej spokojnie 60k i więcej..WTF?

ps. witam po przerwie :P