Dziwne punktowanie na wersji Boinc 7

Zaczęty przez kret, 19 Maj 2012, 01:11

kret

Mam do Was pytanie. Czy na Boinc w wersji 7 normalnie nalicza Wam punkty? Ja mam wrażenie, że coś jest mocno nie tak..albo z moimi ustawieniami albo z liczeniem. Na wersji 6 byłem w stanie wyciągnąć spokojnie 50k dziennie, teraz ledwo 10k przekraczam a i tam częściej punktuję po 2-3 tysiące :/ Wiem, że w tej wersji zmienił się cały algorytm schedulera, ale na brak tasków nie narzekam. Tylko coś z tymi punktami "nie tego". Preferencje nie zmienione, projekty w większości te same, godziny pracy kompa podobne..o co kaman? Czasami jak patrzę na to co wysłałem/liczę to mam wrażenie jakby checkpointy nie działały :?

Jak tak dalej pójdzie wrócę do wersji 6..

Jakieś pomysły?

Troll81

zobacz ile tasków dla kart graficznych przerobiłeś....

lolek

Tyle że checkpointy to raczej nie działka menedżera tylko aplikacji. Sprawdź najpierw load GPU, mi kiedyś się coś pochrzaniło i zaczął grafa liczyła tylko na 30%.

A najlepiej daj najpierw link do tasków i powiedz na czym liczysz  ;)

kret

sprzęt się nie zmienił więc wpływu być nie powinno, ale podaję..

procek mierny, bo E5200 ciut podkręcony
8GB RAM
GTX460@296.10

z GPU liczy mi PrimeGrid, Donate i Alberta'a..load jes raczej ok, bo jak działa (głównie przez PG) to 2D nie wyrabia z odrysowywaniem pulpitu itp.

lolek

pytałem się o konfing i link do kompów/zadań bo masz ukryte komputery, a w logach czasem bywa coś ciekawego...

stiven

Na tych sterownikach GPU wali błędami. Wróć do 285. To tak na początek.

kret

Cytat: lolek w 19 Maj 2012, 12:08
pytałem się o konfing i link do kompów/zadań bo masz ukryte komputery, a w logach czasem bywa coś ciekawego...
ok, to z Donate
http://donateathome.org/results.php?hostid=1403
to z Ablert'a
http://albert.phys.uwm.edu/results.php?hostid=2447
a w PrimeGrid nie zmienie teraz widoczności kompów, bo coś stronka zamierzła ;)

jaki inny konfig Ci podać..wolno dziś myślę :?

Cytat: stiven w 19 Maj 2012, 15:53
Na tych sterownikach GPU wali błędami. Wróć do 285. To tak na początek.
ok, wrócę do 285 ale z tego co pamiętam to sypanie błędami było spowodowane wywalaniem się sterownika podczas przechodzenia z/do trybu uśpienia monitora co mam wyłączone :)

stiven

Po mojemu zmiana RAC może wynikać z tego, że pobrało więcej próbek alberta na GPU, które punktują duuużo duuużo słabiej niż PrimeGrid. Pośrednio mógł się do tego przyczynić nowy manager, który nico inaczej zarządza zasysaniem próbek (min i max bufor, przydział zasobów).

lolek

Dokładnie tak jak pisze Stiven, masz sporo przeliczonych WU alberta, a te punktują tragicznie...

kret

ok, dzięki Panowie :parrrty: zrobiłem na razie stopa dla WU Alberta, zobaczymy :)

w PG większość czasu zajmuje mi liczenie "Geneferów", ale zobaczym, może to faktycznie przez fakt, że Albertowe próbki zapychają grafę słabo przy tym punktując :)

dam znać za parę dni czy uratowaliście mój RAC %)

stiven

Genefery same z siebie się lubią wywalać (u mnie na przykład na GT 430 bez wyłączonego przyspieszania sprzętowego za każdym razem gdy włączałem filmik na youtube). Dodatkowo punktują znacznie słabiej (2-2,5 raza) niż c/w sieve czy pps sieve. To też może mieć wpływ.

Zachęcam do zajrzenia do drużynowej tabelki punktowania poszczególnych projektów na różnych kartach:

http://www.boincatpoland.org/smf/liczenie-na-gpu/porownanie-rac-na-roznych-modelach-kart/

kret

kurde..powiem Wam, że to jakby CPU nie punktowało..przykład..przez nockę komp zrobił 900pktów..nie wiem co jest grane :/ wcześniej wyciągałem 20-40k :/

stiven

O ile to Twój host: http://www.primegrid.com/results.php?hostid=250701 i nie pomyliłem niczego to liczyłeś przez ostatnie dni tylko jedno zadanie w primegrid: Genefer (World Record). Na grafice. Zapunktowało jak widać. Gdyby szły c/w sievie albo pps sieve to punktów byłoby 2,5 raza tyle. Na CPU nie liczyłeś nic z PG.

Jakie jeszcze projekty mielisz teraz? Może jakieś długie zadania lecą albo takie które długo się walidują. Trochę zbyt mało danych podajesz aby jednoznacznie wskazać co jest powodem.

kret

liczę aktualnie o co w załączniku

dziwi mnie po prostu, że taki san rzeczy jest po aktualizacji do Boinc'a 7, na 6 było jakoś inaczej..wiem, że inaczej działa cały scheduler, no ale mam wrażenie, że to wpływa na pobieranie/ilość tasków a nie ogólny wynik punktowy..

co do PG, tak to mój komp, tak liczy się kobyła genefer ;) na razie spróbujemy wyłączyć genefer w opcjach i zobaczymy, ale nadal mam wrażenie, że cpu słabo też coś liczy

stiven

Punktacja CPU zależy od wybranego projektu potocznie mówiąc od jego "dojności". Nasz na liście kilka, których nie znam ale podtrzymuję zdanie co do Primegrid oraz Alberta na GPU.

kret

oki stiven, dam sobie tydzień :) w PG wyłączyłem już Genefera, zobaczymy jak pójdzie na innych, przejrzę też jeszcze raz listę i dostosuję sobie mielone projekty :)

potem się zobaczy

najwyżej zmienię proca :P

stiven

A na co teraz się zdecydowałeś na GPU? Widzę, że nie na c/w sieve ani pps sieve z PG. A te punktują bardzo ładnie.

kret

ustawiłem sobie oddzielny profil w PG na c/w sieve i pps sieve, zobaczymy :)

liczę teraz Einsteina, Donate i chyba niewiele więcej..w tej chili te widzę aktywne (z taskami)

ogólnie poprawiło się..to jednak liczenie genfera mi tak zabijało RAC chyba :fright: