Co zrobić, aby w wyścigach brało udział więcej liczydłowych?

Zaczęty przez Ufol, 15 Sierpień 2011, 16:58

Ufol

Mało nas w wyścigach. Musimy coś zrobić aby bardziej się w nich liczyć. Mam kilka wolnych myśli, byćmoże któraś okaże się mądra.
1. Ogłaszanie ważnych wyścigów:
Kilkakrotnie temat już się pojawiał. Myślę o zawodach strategicznych, takich, w których mamy szansę na zajęcie dobrego miejsca. Jeżeli taką szansę mamy, to wyścig trzeba wypromować poprzez powiadomienia: Na stronie głównej w wiadomościach zespołu, w newsletterach oraz przez kanał rss. Im więcej liczydłowych wie, tym lepiej. Oczywiście przyłączą się tylko ochotnicy, ale wielu z nich zwyczajnie nie ma pojęcia, że co kolwiek się odbywa.
2. Śledzenie zapowiedzi w Boincstats:
Często tam zaglądałem, ale dawno to było. Starałem się sprawdzać w działach, wyścigi projektów oraz wyścigi drużyn. Ostatnio tego zaniechałem, ponieważ wydawało mi się, że nic nowego na choryzoncie nie widać. Dziś zajrzałem i zrozumiałem, że trzeba zaglądać częściej, bo kilka wyścigów mi uciekło. Po prostu zapowiedzi nie pojawiają się z dużym wyprzedzeniem. Trzeba być na bieżąco. Potrzebny jest ktoś, kto co: Dajmy na to, tydzień, sprawdzałby zapowiedzi w obydwu działach i wrzucał to na forum do niniejszego działu. Jakby co mogę to robić, chcę się tylko upewnić, czy nie będzie to zaśmiecaniem naszej witryny. Mogę pisać do kogoś na prywatną wiadomość i po konsultacji zakładać nowy temat.
3. W czym bierzemy udział?
Jak sprawa wygląda od kuchni? Czy Kapitan może zgłosić swoją załogę do wszystkich regat, czy za każdym razem musi ją zapisywać? Gdyby można się dogadać z Boincstats, że np. uczestniczymy we wszystkich wyścigach zespołów, to kwestia byłaby oczywista. Nie istniałyby wątpliwości w rodzaju:
" Zauważyłem wyścig i... No właśnie co? Zakładać temat w dziale wyścigi teamów? Może napisać do kogoś ze Starej Gwardii z zapytaniem o to, może nic nie robić bo przecież jak jesteśmy zapisani to wątek się pojawi itd. itp. "
Sytuacja musi być jasna. Przyczyniłoby się to do uzyskania lepszych wyników.
4. Serie wyścigów:
Wzorcowym przykładem jest Primegrid. Czy tworzyć jeden temat dla całej, rocznej serii. A może osobny temat dla każdego podwyścigu? Musimy się na coś zdecydować? Obecnie wkradł się nam haos, ponieważ osobne wątki są zakładane w dziale poświęconym Primegridowi. Czy nie uważacie za słuszny pomysł, na utworzenie osobnego działu o wyścigach mieszanych. Tam znajdowałby się wątek o każdym z nich z osobna. Link do tego działu znajdowałby się na stronie głównej. Byćmoże przeceniam wartość wyścigów w Primegridzie, lecz na swoją obronę mogę przywołać lekturę wątków poświęconych temu zagadnieniu. Zawody wzbudzają większe emocje niż prowadzone w innych projektach. Takie są przynajmniej moje odczucia. Osobiście liczę w białkowcach, ale wiadomo, że Primegrid jest popularny. Dlaczego więc nie wyzyskać tego dla zajęcia wyższego miejsca?
5. Czy nie przesadzasz z przejmowaniem się całym tym majdanem?
Wszyscy wiemy, że to zabawa, ale jeśli bierze się udział w turnieju, to należy się postarać o odniesienie maksymalnego sukcesu. Nie twierdzę, że nagle zaczniemy wygrywać, ale może po zmianach będziemy nieco wyżej w klasyfikacji. Posłuży to także promowaniu drużyny.
Jak napisałem na wstępie, to co znajduje się w tym poście, to moje wolne myśli. Pomysły powstałe w mojej łepetynie i haotycznie wrzucone na forum. Czy coś z tego ma sens? To się okaże. Chciałem jakoś rozpocząć dyskusję. Mam nadzieję, że razem dojdziemy do czegoś użytecznego.
Jakie są wasze pomysły w tym temacie?

GRID

Ogłaszać nowe wyścigi możesz poprzez zakładanie nowych wątków w odpowiedniej kategorii na pewno się przyda. Czasami możesz napisać o tym newsletterze. Linków do takich wątków z głównej raczej bym nie dawał, to temat dla zainteresowanych. Tyle wiem na temat wyścigów....

Mociumpel

Nie wyścigi ale szerzej:
1. Z jednej strony chcielibysmy być wysoko w punktacji zespołowej lub w projektach - wymaga to albo wielu liczących pomalutku (cztać: głównie na CPU) co kto lubi, albo niewielu ale mocno punktując (czytać: wszelkie projekty "punktodajne" na GPU), z drugiej strony duża część z liczących po odpaleniu managera i "wsiorbaniu" projektu który akurat ich interesuje po prostu zapomina o "dogladaniu krówki ile mleka daje" bo to dla idei - obydwa te punkty widzenia Boinca nie zawsze ze soba zbieżne
2. W związku z powyższym:
- tych którzy Biuletyn otrzymują poinformować zaraz na wstepie o tym co "za moment, za chwilę" będzie do liczenia aby wsparły o ile mogą i chcą.
- wskazać KONKRETNIE (temat wrzucic w każdy biuletyn i odnosnik do podpietego na pierwszej stronie forum/strony)tym którzy chcieliby być MASTER of Boinc projektów na na CPU i GPU, które w danym momencie (miesiącu?) chcielibyśmy podciągnąc w statsach - zbieżne to z projekrtem miesiąca ale ze wskazaniem na podwyższenie konkretnych statsów które team potrzebuje ;) w danym czasie.
- akcje reklamowe w realu darowac sobie (więcej tu przypadkowości niz skutkó - myslę na głos) a skupic sie na rozmowach z jakimiś portalami - może zgodzą sie na promocje nas (baner za baner), a przy okazji ktos kto miałby ochote i zna sie na czyms dobrze i pisze sprawnie zaproponowac NASZ tekst Boinca promujący na takim portalu w zamian za coś w określonym czasie (cos ala tekst sponsorowany)

Ufol

Powinniśmy wypracować jakiś wzór informowania o wyścigu w dziale o nich traktującym. Moja propozycja wygląda tak:
http://www.boincatpoland.org/smf/wyscigi-teamow/simap-october-%2711-challenge/

3Rni

a czemu nie zorganizujecie swojego wyscigu - te race organizowane poprzez boincstats są jak każdy wie trochę naciągane /buforowanie/
macie swoje - prowadzone przez waszych userow projekty, zróbcie wyścig na zasadach jak w PG a nie BS
myślę ze będą chętni ze świata do startu
nie mogę pisać za pnt ale ja bym chętnie wystartował, w bs race nie lubię startować bo juz na starcie albo trzeba "oszukać" albo byc wielkim naiwnym

Ufol

Odkopuję wątek, bo diametralnie zmieniła się sytuacja. Mianowicie, od zawodów w Simapie, do których adres podałem w poprzednim poście, jesteśmy zapisani do wszystkich wyścigów drużyn na Boinc Stats. Kto namierzy wyścig, niech zakłada temat.

Cyfron

no jest tak zrobione i było o tym mówione, że z automatu jesteśmy dopisywani do każdego wyścigu jaki jest na Boincstats.

Ufol

Napisałem o tym w niniejszym wątku mając świadomość, iż dubluję wiadomość. Na swoją obronę powiem, że zrobiłem to, gdyż taka sytuacja dezaktualizuje niektóre tezy postawione w dyskusji.