[2011-09-12 - 2011-09-18] Rosetta@Home - World September Song

Zaczęty przez emik, 09 Wrzesień 2011, 19:27

emik

http://pl.boincstats.com/bam/challengeChat.php?chid=145

zaraz napiszę do Ojca Założyciela aby nas zapisał


Aegis Maelstrom

 :p_arr: Tak jest!

Doskonała okazja aby powalczyć!  :attack:  :boing:

Cyfron

to trzeba pobuforować trochę !!
Do dzieła - napchać bufory, wstrzymać komunikację z netem i odsyłać po starcie wyścigu!!

aborek


AL

Ok. Ojciec Założyciel powiadomiony i już nas przyłączył do wyścigu.

Cyfron

a ja już walcze z zapychaniem bufora, ale cienko, bo nawet nie mam próbek na 48h (do początku wyścigu) ...

Aegis Maelstrom

Hmmm, a wyścigi boincstats nie mają ochrony przed buforowaniem (tzn. liczenie tylko punktów za jednostki wysłane po początku wyścigu)? Czy tak miały tylko wyścigi zespołów robione przez projekty, takie jak w PrimeGrid?

Cyfron

tylko wyścigi organizowane przez projekty liczą punkty za próbki pobrane i odesłane w trakcie trwania wyścigu.
Wyścigi Boincstats zaliczają próbki, które zostały odesłane w trakcie trwania wyścigu (nie trzeba pobierać w trakcie wyścigu)

Dooo boooojuuu....  :whistle: :boing:

Cyfron

już wiem jak zrobić, żeby dla Rosetty pobierało do bufora - miałem z tym problem.
Trzeba było ustawić jakikolwiek resource share (miałem ustawione 0 jako projekt backupowy).
Do tego, w ustawieniach projekt, trzeba ustawić sobie jakiś konkretny czas przeliczania próbki, bo jak się tego nie zrobi, to serwer nie wie ile ma wysłać pracy, bo wysyła pracę o różnej długości.
Chodzi o opcję: "Target CPU run time" na stronie: http://boinc.bakerlab.org/rosetta/prefs.php?subset=project

Paudys

Bufory napchane  :)
Wracam do liczenia po letniej przerwie spowodowanej ilością ciepła wytwarzanego przez mój komputer...
Marcin
BOINC@Poland - liczymy na Ciebie!

Cyfron

no - zaczyna być chłodniej - zaczynam myśleć też o jakimś lekkim podkręceniu kilku kompów, bo już nie będzie takich problemów z ciepłem (bo w końcu kilka pomieszczeń będą kompy grzać  :attack: )

ryszard.korczyk

Taka uwaga do buforujących, wyścig zaczyna się o 2:00 naszego czasu! Więc żeby ktoś nie wypuścił bufora po 0:00, ale przed 2:00 ;). Sam bym się na to złapał  :facepalm2:.

Cyfron

dla bezpieczeństwa (i wygody) to ja puszczę bufory dopiero jakoś w poniedziałek i to nie koniecznie rano ;)

Aegis Maelstrom

Zawsze jeśli chcecie mocniej przybuforować można spróbować zmienić długość liczenia próbki, dla pewności przed ostatnim pobraniem, a potem nabrać jeszcze parę takich 12-godzinnych albo 24-godzinnych.  XD

Mi się aż tak nie chce, zresztą wciąż mi z bufora schodzi WCG, bo wpadła ta nowa Laiszmanioza i zapchała mi kolejkę na wiele dni, a nie chciałem abortować...

ryszard.korczyk

Bufory wysłane i 1 miejsce w wyścigu, ale pewnie nie na długo. :)


Cyfron

fajnie na chwile obecną wyglądają statystyki tego wyścigu:
w pierwszej 100 uczestników mamy 59 z naszego zespołu, a co najfajniejsze miejsca od 1 do 13 włącznie są zajęte przez nasz zespół XD.
Ryśka Korczyka pewnie nie szybko ktoś łyknie z pierwszego miejsca :whistle:

Troll81

Nawet Tomek Gwiazda nie da rady, oj nie.....  %)

ryszard.korczyk

Bronię się dzielnie. ;) Choć nie wszystkie sprzęty liczą, jeden niestety ma coś innego do robienia nie związanego z BOINC.

ryszard.korczyk

Widzę, że PanStaszek przejmie prowadzenie i nie jestem wstanie się obronić :(.
Zespołowo naprawdę sporą przewagę wypracowaliśmy.

PanStaszek

O w mordę, wygrywam i nawet o tym nie wiedziałem ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

mimeq

Troche ponad polowa wyscigu i przekroczylismy 1 000 000 pkt   :parrrty:


Troll81


Aegis Maelstrom


Svistak


Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Cyfron

fajnie to wygląda - mamy 2x więcej niż następny zespół  :arrr:

Agbar

Jeszcze 3 minuty do końca i mamy ponad 1M więcej niż L'Alliance Francophone. Zemsta za ostatni wyścig WCG (gdzie było odwrotnie). :attack:

stiven

Ten wyścig się nie łapie do http://www.boincatpoland.org/smf/zespol-boincpoland/wyscigi-boincpoland-klasyfikacja-uczestnikow-w-sezonie-2011/ ?

emik

do tej klasyfikacji łapią się tylko wyścigi PrimeGrid i DNETC