[19.01.2012 - 26.01.2012] WorldCommunityGrid - Australia Day end date

Zaczęty przez Szopler, 15 Styczeń 2012, 15:55

Kryniek

Cytat: aborek w 19 Styczeń 2012, 13:13
Awansowałem do pierwszej setki (97) :boing:

Gdzie to sprawdzasz? ???

Frankofoni nas niedużo wyprzedzają, aczkolwiek ich przewaga powoli się powiększa



mimeq



Narazie 188 - wystartowalem ze sporym opoznieniem (praca) ...


Kryniek

Dzięki, nie mogłem tego złapać :shame:

No no 55 miejsce, nie jest źle



edit:

Dziś może mi się uda dołączyć jeszcze i5 do wyścigu, to może będzie szansa na lepszą pozycję...

mimeq

Liczycie ktorys podprojekt specjanie na potrzeby wyscigu (wiecej pkt, szybsza walidacja) czy to co akurat ptrzebujecie/chcecie ?


Troll81


Hani

85ty :)
... a wynik ogólny  :p_arr: nigdy bym się nie spodziewał.


AL

108 miejsce - ale dziś od rana miałem wyłączony prąd - dopiero teraz włączyli - 10godzin w plecy...

Tobas

Kiedyś to analizowałem pod kątem punktacji i chyba HCC ma najszybsze próbki przez to najlepszy stosunek czasu do punktacji, poza tym się kończy - dwa powody aby liczyć  ;D

Szopler


PanStaszek

Noo, w końcu w pierwszej setce (88) i powolutku w górę !


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

armar

Oj, wczoraj byłem 33, a dziś już 39 :(
Francuskojęzyczni mają całkiem spore wyprzedzenie, trzeba się zmobilizować.   :attack:

mimeq

Od porzedniego wpisu (19.01 15:05) awans z 188 na 97 miejsce  :attack:


armar

Wygląda na to, że niewiele nam brakuje do zrównania prędkości liczenia.
Zostawiam laptopy na noc w kuchni... :)

ryszard.korczyk


Kryniek

Mój i5 dorzucił trochę mocy i już jestem na 39 miejscu :)

Kurde, brakuje nam z kilkanaście hostów, aby realnie dogonić fankofonów. Z obecną mocą nadal będziemy na 2 miejscu ze stałą różnicą punktów do nich %)

Troll81

frankofoni to jest siła. Zobaczcie lepiej kogo zostawiliśmy z tyłu.

ryszard.korczyk

SKBP też dołączyłem do wyścigu, za zgodą paru osób na IRC.

lukaszja


Troll81

bo jak statek ma 50 sterników to ciężko nim kierować :D jednak na okrętach najlepiej się sprawdza silna centralizacja dowódcy w postaci kapitana niż demokracja wsród załogi...

Szopler

Pod warunkiem, że kapitan jest człowiekiem a nie !%#@$ ...

AL


Cyfron

Cytat: lukaszja w 21 Styczeń 2012, 23:10
I słusznie! Dziwię się, że nie był podpięty 8)

nie był podpięty, bo nie mamy czasu, aby co dzień/tydzień zmieniać projekty na SKB@P, bo i tak obecna robota pochłania mega dużo czasu, a Ryśkowi.k powinniście na prawdę bardzo dziękować, bo bez niego, to na pewno by nie liczyły teraz kompy ile liczą - na prawdę robi kawał wielkiej, dobrej roboty!

lukaszja

Cyfron!
Ależ ja nie chciałem nikogo urazić! Serio!
Doceniam ilość roboty, którą wykonujecie! Wielki szacun! :respect:
Miałem na myśli bardziej generalną myśl - przynajmniej dla mnie naturalne jest, że SKB@P powinien nas wspierać w prestiżowych zawodach a za takie uważam wyścigi w WCG, zwłaszcza biorąc pod uwagę nasze miejsce w wyścigu oraz ilość i zaangażowanie osób biorących w nim udział!
Jeszcze szerzej - chodzi mi o sposób podejmowania decyzji co do SKB@P nie tylko tym razem!
Np. kolizja PM z wyścigiem WCG - co wówczas?
Peace!

PS Proszę o ewentualne przeniesienie mojego posta aby nie zaśmiecać wątku o wyścigu!


armar

Cytat: ryszard.korczyk w 21 Styczeń 2012, 23:09
SKBP też dołączyłem do wyścigu, za zgodą paru osób na IRC.

Super  :respect:

Co prawda nadal mają przewagę w RAC, ale jeśli nie zdążymy tego zmienić, to będzie dla nich ciężko zarobiona wygrana.  ;D

Właśnie na jednym testowanym komputerze zmieniam soft na 32 bitowy.
Wiecie może dlaczego Linux 64 bit nie otrzymuje próbek, a jak otrzyma to próbka ma status "Detached"?

RAD-Poland

Cytat: armarB@P] link=topic=6727.msg174301#msg174301 date=1327232050]
...
Wiecie może dlaczego Linux 64 bit nie otrzymuje próbek, a jak otrzyma to próbka ma status "Detached"?

możliwa przyczyna to
host zgłasza platformę 64 bit a nie ma odpowiedniej aplikacji, jest tylko w podprojekcie "Computing for Clean Water" aby liczyć w innych
stwórz plik "cc_config.xml" lub jeśli go posiadasz dopisz w nim
<cc_config>                                                                                                                       
<options>                                                                                                                         
<alt_platform>i686-pc-linux-gnu</alt_platform>                                                                                     
</options>                                                                                                                         
</cc_config>


EDIT: problem ujawnia się coraz częściej w różnych projektach, ale wygląda że jest to związane z wersją boinc, w starszych nie potrzebuję dopisywać tej linii

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

armar

Dziękuję za informację :)

Dużo tracę w szybkości liczenia paczek WCG na systemie 32 bitowym względem 64 bitowego?

Cyfron

Cytat: lukaszja w 22 Styczeń 2012, 12:15
Cyfron!
Ależ ja nie chciałem nikogo urazić! Serio!

Ale nikt się nie obraził czy nie czuje urażony :) ja tylko informuję :)
Ja po prostu nie mogę wyjść z podziwu, jak robota RK przełożyła się na RAC SKB@P i ile on daje od siebie i ile robi w zakresie tych kompów.
Poważnie - gdyby nie on, to tych grafik i tylu kompów działających pewnie by nie było ... :respect:

ryszard.korczyk


Troll81


AL


AL

Cytat: Krn w 19 Styczeń 2012, 15:11

Frankofoni nas niedużo wyprzedzają, aczkolwiek ich przewaga powoli się powiększa



Jako ciekawostka właśnie sprawdziłem, że wczoraj zapunktowało u nich 515 użytkowników (z 3142), natomiast u nas 271 z 1743. Jak z tego wynika % jest ich raz więcej, ale po punktach nie widać tego aż tak bardzo XD

armar

413 794 punktów różnicy i się powiększa. :(
Raczej już nie przegonimy francuskojęzycznych.   :shame:
Niemniej jednak nie odpuszczam.   :attack:

Troll81

krótkoi w temacie. Potrzebujemy zwiększyć ilosć aktywnych do 2000 a najlepiej 3000 :D

PanStaszek



"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

ryszard.korczyk

Ja już też pełną mocą, ale nie odpuszczę, może będzie 1 miejsce wśród B@P

armar

Cytat: ryszard.korczyk w 23 Styczeń 2012, 14:58
Ja już też pełną mocą, ale nie odpuszczę, może będzie 1 miejsce wśród B@P
Może...  8)


W każdym razie SKB@P dziś skoczył o ponad 2500 pkt : 
http://pl.boincstats.com/stats/user_graph.php?pr=wcg&id=485276
a to jest wynik w oparciu o potwierdzone paczki, więc będzie sporo więcej.   :)
Ciekaw jestem kiedy zostaną przyznane punkty za ostatnie paczki odesłane przed końcem wyścigu.

ryszard.korczyk

Cytat: armarB@P] link=topic=6727.msg174545#msg174545 date=1327336379]
Cytat: ryszard.korczyk w 23 Styczeń 2012, 14:58
Ja już też pełną mocą, ale nie odpuszczę, może będzie 1 miejsce wśród B@P
Może...  8)
Widzę, że 2 ścigaczy się do mnie dobiera, nic, czas pogodzić się z 3 miejscem.

armar

Wykresy pokazują, że PanStaszek Cię jutro wyprzedzi: