[01-02-2012 - 08-02-2012] Rosetta@Home - Winter Protein Race

Zaczęty przez Slavkoyama, 31 Styczeń 2012, 21:40

Slavkoyama

Startujemy w kolejnym wyścigu. Dla wszystkich, co lubią Rózię :)

Strona konkursu:
http://pl.boincstats.com/bam/challengeChat.php?pr=rosetta&chid=180

Top 4:

Szopler

Przykro mi. Rosetta daje WU cały czas a SIMAP tylko na początku miesiąca, więc wybór jest oczywisty :P

Kryniek

A ja na pewno jakoś wspomogę wyścig, jeśli bierzemy udział ;)

Aegis Maelstrom

 :p_arr:

Mam nadzieję, że moja maszynka hen daleko ode mnie coś przeliczy w tym wyścigu :) (bo poza tym próbuję wyrobić osobiste cele w WCG).

Tym razem szczególnie wypada wystartować (i w ogóle karmić R@h), by dać pozytywny feedback na przebudzenie komunikacyjne Rosetty (w połowie stycznia naukowcy odpowiedzieli na prośby paru osób, w tym moje, i zamieścili szereg ciekawych komunikatów na temat obecnego stanu prac, podprojektów w Rozetce, kolejnego sukcesu FoldIt! itp.). Gdy znajdę czas, spróbuję coś potłumaczyć.

Kryniek

Cytat: Aegis Maelstrom w 01 Luty 2012, 00:30
Tym razem szczególnie wypada wystartować (i w ogóle karmić R@h), by dać pozytywny feedback na przebudzenie komunikacyjne Rosetty (w połowie stycznia naukowcy odpowiedzieli na prośby paru osób, w tym moje, i zamieścili szereg ciekawych komunikatów na temat obecnego stanu prac, podprojektów w Rozetce, kolejnego sukcesu FoldIt! itp.). Gdy znajdę czas, spróbuję coś potłumaczyć.

To czekam Aegis. Lubie jak piszesz o aspektach naukowych tego projektu. Jest to bardzo motywujące i przypomina mi (i nie tylko pewnie mi), że nie tylko punkty i staty. Opisujesz efekt tego co mój komp jeden z drugim mielił :)

Ps. Może w WCG też być coś podobnego czasem skronął? :whistle:

Aegis Maelstrom

Cieszę się, że ktoś to czyta.  :D

Osobiście bardzo zmotywowała mnie uwaga jednego z liczydłowych szmat czasu temu, który domagał się informacji po polsku, bo nie posługuje się wystarczająco biegle angielskim (ba, przy tekstach biologicznych to ja sam jestem mięciutki i to są żmudne amatorskie tłumaczenia przy pomocy Wikipedii). Człowiek ma absolutną rację - Polacy nie mają jeszcze obowiązku posługiwania się angielszczyzną, a bez angielskiego (czasem alternatywnie niemieckiego) są odcięci od większości tekstów tłumaczących co to właściwie jest.

Druga sprawa, fajnie jest mieć wiele informacji w jednym miejscu, łącznie z archiwami wiadomości itp. To bardzo przydatne dla np. ciekawych wszystkiego pasjonatów albo przy dyskusjach.

Trzecia rzecz, tak można skuteczniej propagować informację: wielu ludzi nie trafia na strony projektów (bo język, bo lenistwo, bo czasami te strony naprawdę zniechęcają, bo cośtam).

Co do WCG - na styczeń planowałem m.in. strzelenie artykułu opisującego AutoDock - nieco konkurencyjny wobec Rosetty soft stosowany m.in. w paru podprojektach WCG.

Chciałem też kiedyś rozpisać mój post dla Ufola o różnicach między projektami biologicznymi i też zrobić z tego jakiś szkielet artykułu, coby można go było aktualizować, rozpisywać i prędko wyjaśniać różnice każdemu np. nowoprzybyłemu, bez długich dociekań.

Niestety w styczniu byłem strasznie zarobiony i było mnie mniej nawet na forum. Mam nadzieję, że w następnych miesiącach będzie lepiej, mam jeszcze sporo rzeczy do rozpisania.

PanStaszek



"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Krzysiak

To i ja tym razem coś dorzucę od siebie  :boing:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Ufol

Walka jest naprawdę zażarta, szkoda tylko, że tak nam żabki odskoczyły. Cieszy mnie rosnąca popularność wyścigów. W zeszłym roku głównie ja pisałem w tym dziale a w 2012 zainteresowanie zawodami zdecydowanie wzrosło. Dobrze by było gdybyśmy wygrali, bo mamy wspaniałe tradycje w Rosetcie, warto je podtrzymywać. Co myślicie o jakiejś wiadomości na głównej. Francuzi w WCG są nie do pokonania, ale w Rosetcie tak i należy to wyzyskać dla chwały drużyny.

Troll81


Ufol

Jeżeli w Boincu możemy mówić o jakiejś strategii, to właśnie nadszedł ten moment. Trzeba wygrać ten wyścig i podtrzymać dobrą passę w Rosetcie. Mamy szansę na zwycięstwo. Dlatego apeluję o umieszczenie wiadomości na stronie głównej.

armar


cobram

Ja w rozetce działam już od dawna. Więc po cichu ale skutecznie wspieram wyścig.

armar

Oj, chyba musieliby wszyscy członkowie zespołu zrezygnować z liczenia innych projektów CPU, byśmy mogli wygrać ten wyścig... :(

armar

Może powinniśmy poprosić członków innych polskich drużyn o wsparcie?    :shame:

totislaw

Koło zmieniać, kichę pompować, gonić, gonić...!



armar

Zaczynamy doganiać francuskojęzycznych!   ;D

Szopler, i tak nie wygrasz w SIMAP, więc proszę, wstrzymaj go na 3 dni i wspomóż Rosetę.  ;)

PanStaszek

Kurcze, żeby nie PM i podział mocy 50/50 to może bym się i na podium wślizgnął  :)


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

mimeq

Dorzuce cos zaraz  - na poczatek clouda  :p_arr:


ryszard.korczyk

Na parę dni dołączą moje ix'y. Ale raczej Francuzów nie łykniemy.

Krzysiak

Czy próbki w tym projekcie potrafią się zawiesić i blokować rdzeń ?
Bo standardowo liczą się np koło 3,5 h a jedna wisi już 8,5 h

Dobra zatrzymałem ją na chwilę potem wznowiłem próbka zgineła z listy   :wth: - trochę czasu się zmarnowało

O trochę się zbliżyliśmy do rywali


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

ryszard.korczyk


armar

Mieli 54 tysiące punktów przewagi, a teraz ich przewaga zmalała do 9 tysięcy.
Dobrze nam idzie  ::)

armar

8 tysięcy różnicy, ale to Boinc@Poland teraz prowadzi.  :p_arr:

ryszard.korczyk

Już przewaga kilkanaście tyś. Mam nadzieje, że nie trzymają nic w buforach na koniec ;). Swoją drogą aktualna przewaga to nie dużo, bo jeden lekko fanatyczny boincowiec może wszystko zmienić, w 2 dni 16tyś dołożyłem w wyścigu. Więc nie odpuszczamy i ciśniemy do końca!

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Sir_Behemoth


PanStaszek

Każdy punkcik na wagę złota i jest duża szansa że dzięki temu wygramy  :p_arr:


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

ryszard.korczyk

 :parrrty:
Nieźle, czołówka indywidualna też niezła.

Sir_Behemoth


Ufol

Wielkie dzięki dla wszystkich. To jeden z najważniejszych wyścigów w czasie mojej obecności w drużynie. Pozwalam sobie na tak śmiałą ocenę, ponieważ stało się coś istotnego. Dobitnie udowodniliśmy, że potrafimy działać strategicznie. Liczą się przede wszystkim zwycięstwa. W Simapie i WCG na razie niestety nie mamy na to dużych szans, więc należy wykorzystywać inne projekty do promowania zespołu. Niech wiedzą, że w Rosetcie wygrywa Boinc@Poland.

Sebastian M. Bobrecki

Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.