[Pomysł] Mała Propozycja - poddział "Giełda"

Zaczęty przez Nawiedzony, 04 Wrzesień 2010, 00:28

Nawiedzony

W dziale "Komputery" w poddziale "Sprzęt" jest coś takiego jak sprzedam oddam zamienię, aczkolwiek korzystanie z takiego jednego długiego tematu jest dość niewygodne. Wpadłem na pomysł, że można by w "Komputery" zrobić poddział "Giełda" (albo jakoś podobnie), gdzie każdy w osobnym wątku mógłby zgłaszać swoje oferty (ale również linki do aukcji itp) pod odpowiednim tytułem np: Oddam procesor..., Kupie Kartę... Wymienię... Szukam taniego... itp. Wtedy po zakończeniu/wycofaniu transakcji wątek byłby zamykany.
To tylko taka moja mała propozycja bo wydaje mi się  że taki mały kącik o handlowaniu/wymianie podzespołów byłby bardziej przejrzysty  ;)

apohawk

Dla mnie wątek "sprzedam oddam zamienię" jest przejrzysty. Przeglądam jeden temat i wiem, co się dzieje na "giełdzie", a nie dzieje się na tyle dużo, żeby nie dało się tego ogarnąć. Nie ma sensu grzebać głęboko w historii tego wątku, bo na 99% nieaktualne. Skakać po 10 wątkach o tym samym, to by mi się może nie chciało.
No good deed goes unpunished.

[PBT] Horpah

#2
a ja popieram, czemu nie
w dziale sprzęt założyć dział SPRZEDAM-KUPIĘ-ZAMIENIĘ-ODDAM
będzie przejrzyście, niektóre rzeczy nie od razu znajdują nabywców i giną z oczu bo są nowe posty, a tak będzie można zajrzeć do nie zamkniętych tematów. proponuję też dodawać w nazwie tematu na początku słowo sprzedam/kupię/oddam.
Dla przykładu tak jak na tym forum:
http://openlinksys.info/forum/viewforum.php?forum_id=18

Troll81

pytanie jak dużo ruchu jest na wątku. Ja tu widzę tak z jedną propozycję na miesiąc. Czasem dwie. i z reguły po wystawieniu ogłoszenia sprzęt szybciutko trafia w dobre rączki.... ale wraz ze wzrostem popularności wątku można by pomysleć o wydzieleniu działu.....

goofyx

Ruchu może na razie nie ma dużo, ale zgadzam się z odziałem na pod fora, a każda oferta to oddzielny wątek <- będzie przejrzyście i ładnie.
W tej chwili (przynajmniej ja osobiście) nie wiem która oferta jest aktualna, zakładając, że wątek sprzedaży ma kilka stron

apohawk

Jak podzielisz na osobne wątki, to dalej nie będziesz wiedział, czy aktualna, bo jak się ktoś nie doczekał odzewu, to mógł sprzedać znajomym lub na allegro i zapomnieć, że miesiąc wcześniej w ogóle pisał na forum. Nic nie zyskujesz.
Jak nie wiesz czy aktualna, to pytaj.
No good deed goes unpunished.

Troll81

mozna by zamykać wątki i wtedy twórca wątku byłby obowiazany zamknąć wątek :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 27 Październik 2010, 16:30
mozna by zamykać wątki i wtedy twórca wątku byłby obowiazany zamknąć wątek :D
dokładnie

apohawk

Brzmi dumnie, ale jak byś to egzekwował? Sam byś przeglądał, który wątek nie jest zamknięty i nieaktualny, a potem wymierzał kary dla zapominalskich? Niby jakie?
Mało masz zajęć? ;)
No good deed goes unpunished.

kempler

Stworzyłem dział Giełda. Jeśli ktoś ma lepszą nazwę to proszę pisać. Nie będę tworzył poddziałów bo to chyba nie ma sensu. Twórzcie wątki, albo nie :) Jak chcecie :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

goofyx

Cytat: kempler w 27 Październik 2010, 18:02
Stworzyłem dział Giełda. Jeśli ktoś ma lepszą nazwę to proszę pisać. Nie będę tworzył poddziałów bo to chyba nie ma sensu. Twórzcie wątki, albo nie :) Jak chcecie :)
Proponuję aby przyjąć że w temacie wątku w Giełdzie trzeba określić czego ma dotyczyć np.: jeśli chcemy coś sprzedać to temat zaczynamy od "[Sprzedam]" np.: "[Sprzedam]Athlon 1,2 GHz" <- inne przedroski to "[Kupię]", "[Oddam]", "[Zamienię]"

Co wy na to?
Będzie widać o co chodzi w temacie ;)


Troll81


goofyx