Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Klopoty z seti

Zaczęty przez hub_lan, 26 Maj 2007, 09:10

hub_lan

Witam
od odstatniej awarii mam klopot z seti a dokladniej nie pobiera mi probek do przeliczenia
juz kilka razy zrestartowalem projekt i w koncu opuscilem projekt i dodalem go ponownie
dalej bez rezultatu dzis odinstalowalem BOINC menager-a i zainstalowalem najnowsza (5.4.9)
wersje i po dodaniu projektu teoretycznie pobral pliki projektu przynajmniej tak sie zachowywal ale nie pobral 2 probek ktore sie wyswietlily jako pobierane
od razu napisze ze nie mam i nie mialem zadnych optymalizacji
system, komp i net chodzi OK (rosetta tez) :)
ma ktos pomysl co jeszcze moge zanim sobie dam siana i zostane tylko na rosetta
pozdrowka
wojtek ==>> hub_lan
img]http://www.boincstats.com/signature/user_714431_project-1.gif[/img]
...z każdym dniem przybywa ludzi którzy mogą mnie pocałować w d... przez cytrynkę żeby im za słodko nie było...

Pigu

CytatMay 25, 2007
We are back up after some additional complications. There will be a period of "catch up" before things are back to normal.

May 25, 2007
The database and project have been down for a few hours. We're working on the slow feeder problem that was causing work distribution to go slowly.

chłopaki są świadomi problemów i działają :) może w końcu będzie dobrze

xer

witam, nie chce robic nowego watku wiec tu sie zapytam .... dostalem dzis taki komunikat ..


2007-06-16 17:01:56|SETI@home|Computation for task 08ap99ab.6331.29024.53410.3.157_1 finished
2007-06-16 17:01:56|SETI@home|Starting 08ap99ab.6331.24288.478398.3.78_3
2007-06-16 17:01:56|SETI@home|[error] Process creation failed: Odmowa dostępu. (0x5)
2007-06-16 17:01:57|SETI@home|[error] Process creation failed: Odmowa dostępu. (0x5)
2007-06-16 17:01:58|SETI@home|[error] Process creation failed: Odmowa dostępu. (0x5)
2007-06-16 17:01:58|SETI@home|[error] Process creation failed: Odmowa dostępu. (0x5)
2007-06-16 17:01:59|SETI@home|[error] Process creation failed: Odmowa dostępu. (0x5)
2007-06-16 17:05:32|SETI@home|[error] Process creation failed: Odmowa dostępu. (0x5)


i tak ze wszystkimi probkami, nie wiem co sie stalo i jak mozna zaradzic temu zeby na przyszlosc nie bylo takich problemow. Bede wdzieczny jesli ktos mi to wytlumaczy ....

pozdrawiam
xer

kempler

Masz pełne prawa zapisu/odczytu katalogu z BOINC ?
Używasz optymalizacji ?
Sprawdź katalog BOINC antywirusem.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

xer

nie do konca rozumiem co masz na mysli przez

Cytat
Masz pełne prawa zapisu/odczytu katalogu z BOINC ?

tak uzywam optymalizacji - sse2

sprawdzilem antywirusem i nic nie znalazłem.

kempler

Wyrzucenie optymalizacji może pomóc ale to nic pewnego.
Bardziej chodzi o to:
Jako administrator systemu masz możliwość ustawienia praw zapisu/odczytu do dysków, partycji, folderów i plików. Może się zdarzyć tak że nie masz praw aby zapisać coś w danym folderze lub pliku. W tym przypadku w katalogu BOINC.

A czy BOINC Manager działa na tym samym kompie na którym zostały ściągnięte WU ?

Wejdź na swoje konto w Seti, potem Results. Masz listę wyników, daj na Results ID jakiejś błędnej próbki i tam jest Exit Status. Napisz co tam pisze.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

xer

Optymalizacja dziala, klijent pobral nowe probki i jak narazie wszystko dziala jak nalezy... Klijenta nie przenosze miedzy komputerami sciaga, liczy na tym samym.

Exit status   -185 (0xffffff47)

takie cos mam .... nawet nie chce sie domyslac co to moze znaczyc ....

kempler

No te kody mówią bardzo dużo :)

Kod 185 :

This is an error that will occur when:
- if BOINC couldn't start the application
- if files are missing
- catch other error returns
- on nonzero exit or signal
- if exceeded resource limit
- catch-all for resume/start errors

czyli nie to co myślałem.

jak działa to dobrze :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

xer

w sumie nic wielkiego sie nie stalo, o ile ta sytuacja sie nie bedzie powtarzac. Akurat nie bylo mnie w domu a klijent sam nie polaczyl sie z serwerem po nowe probk. Dziekuje za pomoc

[PBT] Horpah

xer a przypadkiem nie podkręcałeś pamięci ?

xer

hej, nie pamieci nie tykalem w zasadzie nic nie podkrecalem. Dzis komputer chodzil cały dzien i zadnych takich przykrych niespodzianek nie bylo :) wiec mam nadzieje ze to byl tylko jednorazowy incydent

PMG

Może sie przegrzał ? Bo teraz ( u mnie przynajmniej) są chłodniejsze dni bo pada to tempertatura spadła

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

xer

to raczej też mało prawdopodobne, zawsze jak wychodze z domu ustawiam wiatrak na maxymalne obroty zeby chlodzil procesor. Przy okazji okazało sie ze moje ramy jedank hmm nie chodza tak jak powinny to znaczy maja zle ustawione timingi ..... moze ktos wie jak to dokladnie zmienic..... wiem ze w biosie mniej wiecej wiem gdzie ale dokladnie nie wiem co powinienem pozmieniac

Mam Abit KN9 taka plyte

i te ramy

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2/GeIL/DDR2_Ultra/GeIL_Dual_Ultra_2x_1GB_DDR2_800_MHz/pelny,id,24722/


płyta wykryła je jako 5 - 5 - 5 - 18 a powinno byc 4 - 4 - 4 - 12 nie wie mczy to moze miec z tym cos wspolnego ale wole dmuchac na zime skoro producent pisze ze ma byc 4 - 4 - 4 - 12 to niech tak bedzie. Bede wdzieczny jesli ktos mnie naprawde lopatologicznie naprowadzi :)

Dzieki z gory


ps. jesli to jest jednak watek do dzialu "sprzet" to przepraszam ze zasmiecam tu watek i prosilbym o ewentualne przeniesienie - jesli to komus w tym miejscu ten post nie odpowiada :)

Wydmek

Mam pytanie - bo nie wiem o co chodzi.

Miałem drobną awarię (padł mi komplet pamiątek?? chyba bo na razie są w reklamacji) ale od tego momentu strasznie spadł mi RAC (Manager pobiera próbki które liczą się od 7 do 60 godzin - a przedtem było to zazwyczj 3-6 godzin) - czy też tak macie ewentualnie wiecie o co chodzi??

Zaznaczam że na beznetowcu 4 z pobranych próbek nie przeliczył bo  magager zgłosił mi jakiś błąd.

Zaznaczę że obydwa kompy które głównie "robią" mi wynik pracują praktycznie tak samo długo jak przed awarią

I co wy na to??
 miało być tak pięknie - wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy!! :)



Pigu

też macie teraz problemy z nowymi wu? od powrotu z wyjazdu nie bardzo chce pobierać :( czasem coś wpadnie, ale generalnie więcej dziennie przerabiam niż dostaje nowych, a manager jeszcze bezczelnie

2007-09-02 10:40:29|SETI@home|(not requesting new work or reporting completed tasks)

pffrt zarz mi bufor się wypróżni (czysty boinc i set, bez optymalek) boinc 5.10.13, set 5.27

[PBT] Horpah

niestety jest problem z pobieraniem nowych próbek i to niezależnie czy klient używa optymalizacji czy nie
pozostaje ponawiać ściąganie i co 6-7 się udaje
zauważyłem że dobre wyniki daje kliknięcie od razu w dwie próbki by ponownie spróbował i często się udaje że jedną ściąga

Pigu

problem nie tyle w tym, że wiszą na statusie download - w końcu je zasysa, ale w tym, że nie prosi o jeszcze a do zapełnienia bufora daleka droga

tito

U mnie potrafiło zasysać przez 20 godzin jeden unit, ale wcześniej, czy później zassało i przeliczyło. Nic nie jest stracone. Ale fakt - nic poza tym nie zasysa i jeśli nie byłbym podpięty do innego projektu, to komp byłby idle.

Pigu

zdaje się, że już wszystko w normie

[PBT] Horpah

---------- 21:19 29.09.2007 ----------

i znowu coś się sypneło

---------- 13:25 04.10.2007 ----------

chyba znowu działa, ciekawe jak długo

Pigu

mam bufor 500wu, więc jestem spokojny hehe polecam każdemu