Charity Engine

Zaczęty przez Kociak, 19 Grudzień 2011, 03:37

Kociak

http://charityengine.com/

Ciekawy pomysł, prawda? Moc obliczeniowa wolontariuszy sprzedawana firmom lub instytucjom, połowa przychodu przeznaczana na cele charytatywne, druga na nagrodę dla losowego uczestnika. Przy planowanej wysokości nagród (do 1 miliona dolarów) projekt może zdobyć ogromną popularność :)

Na facebooku ma już ponad 430 tysięcy fanów.


EDIT:

To NIE jest projekt tylko menadżer projektów (jak BAM!)

Invite do tego jest w artykule na temat... Invite = "TNW" czy jakoś tak ;)


AL

No i chyba będzie chodził na BOINC'owym mgr o ile dobrze zrozumiałem. Tyle, że póki co chyba tylko beta testy - bo do zarejestrowania potrzeba invita.

Troll81

to wprowadzi powazną konkurencję dla BOINC.

[PNT] Obix007

jak narazie liczy to projekty BOINCowe - malaria i einstein dla zainteresowanych invite: "If you want to get involved today, The Next Web's readers can sign-up using the following invite code: TNW. "
nie jest mi wiadome czy podłączy was do swoich kont jeśli ktoś ma.
http://thenextweb.com/apps/2011/12/14/charity-engine-donate-spare-pc-power-and-stand-a-chance-to-win-a-1m-invites/


MarcinB

Jak będzie chodzić na Boincu a wygląda na to że tak to może konkurencji nie będzie tylko nowy projekt :) Zapewne zyska popularność  :D

MarcinB

#5
Przy instalacji wywaliło mi starego klienta boinca :/ Z nowego jednak można korzystać tak samo jak ze starego


Edit . Na Charity engine jest problem żeby dołączyć się do wszystkich projektów . Wywala błąd "zły adres email" na razie wróciłem do Boinca

Tobas

Zalogowałem się, odpaliłem u siebie w postaci dodania nowego account managera do boinc'a.
Dołożył mi dwa projekty einstein i malaria - tylko nie wiem czy liczy na moje konta.
Nazwę konta mam Tobas, bo taką podałem przy logowaniu, ale nie pokazuje mi
teamu i dorobku punktowego. Policzę trochę na jednym kompie i zobaczę czy się zsynchronizuje

Karlik

Ja miałem już wcześniej dołączonego einsteina i on mi został, a nowe konto malarii powstało na adres email jakiś w domenie gridrepublic.org bodajże. Zmieniłem hasło i mail, zobaczymy co z tego będzie :attack:

AL

U mnie przy próbie dodania wywala błąd:
"2011-12-19 17:27:00 |  | Fetching configuration file from http://charityengine.com/get_project_config.php"
Próbowałem na 6.10.58 i na 7.0.3
Potem spróbowałem ichniego oprogramowania i wywaliło mojego mgr, podłączyło do einsteina i malarii - ale bez drużyny i dorobku. W malarii przeliczyłem parę próbek, odesłałem, wchodzę na konto malarii - a tam wogóle żadnych próbek mi nie wyświetliło. W dodatku to ichnie oprogramowanie pomotało mi coś w sterownikach grafiki - bo boinc mgr przestał ją rozpoznawać...
Wróciłem do mojego ulubionego 6.10.58 i dalej grafiki nie widziało. Musiałem wyciąć wszystkie stery i zainstalować od nowa.

BTW.

Dzięki [PNT] Obix007 za informacje! :parrrty: :respect:

Karlik

Teraz zauważyłem
[Einstein@Home] Already attached to a different account
Słowem, na swoich kontach raczej nie będziemy tego liczyć (choć kto wie...).

sknd

i nie lubi linuxa...  :bad:

AL

Cytat: Karlik w 19 Grudzień 2011, 17:43
Teraz zauważyłem
[Einstein@Home] Already attached to a different account
Słowem, na swoich kontach raczej nie będziemy tego liczyć (choć kto wie...).

A na jakim mgr BOINC udało Ci się wogóle podłączyć?

Szopler

Błąd podłączenia do projektu -224 ??

lolek

Ja też nie mogę się podłączyć

Szopler

#14
Okazuje się, że to działa tylko z ich wersją menadżera (klon BOINCowego) który podczas instalacji wywala zainstalowany wcześniej BOINC.
Sorry, ale żadna firma nie będzie decydować co mam liczyć w danej chwili a przynajmniej nie w ten sposób - tworzy w projektach w których już mam konta BOINC jakieś konta klony (bo ta sama nazwa usera i mail - teoretycznie nie możliwe), bez zespołu i jako międzynarodowe. Ja to zlewam - niech się staną normalnym projektem BOINC działającym jak wrapper i wysyłającym jednostki wybranych przez siebie projektów to pogadamy...

Aktualizacja ciemnego luda: :shame:
To nie jest projekt BOINC tylko Menadżer projektów jak BAM! lub GridRepublic...
I tak też trzeba go dodawać - odłączyć się od BAM! a podłączyć tutaj.

lolek

na razie to chyba szkoda zachodu na to - trzeba poczekać i zobaczyć jak się rozwinie...

Szopler

#16
Proszę moda aby dodał info w pierwszym wątku albo w tytule, że:

To NIE jest projekt tylko menadżer projektów (jak BAM!)

Invite do tego jest w artykule na temat... Invite = "TNW" czy jakoś tak ;)

MarcinB

Wygląda na to że chcą przewrócić obecny system do góry nogami. Projekty które nie będą mogły płacić otrzymają 5% mocy obliczeniowej przyznawanej przez komisje złożoną z grona naukowców. Projekt podobno wspiera dyrektor  BOINC David Anderson.

Troll81

no to trochę lipa...

Aegis Maelstrom

Jak dla mnie sprawa jest jasna i tak powinno pozostać: BOINC to jest BOINC, a Charity Grid to jest inna platforma będąca klonem BOINCa. Nie wiem, czy działalność na niej powinna być powodem zainteresowania zespołu BOINC@Poland: chyba, że zamierzamy się też zajmować Folding@home, distributed.net itp.

Oczywiście Charity Grid stanowi poważną konkurencję dla obecnego BOINC i nastąpi pewien odpływ chętnych. Jaki, to zależy od polityki BOINC.

Niestety, nie do końca jasna jest dla mnie rola Andersona. Jeśli sytuacja przestanie być jasna i przy użyciu Andersona Charity Grid będzie szybko kanibalizowało dotychczasowy BOINC liczący projekty za darmo, będę musiał przemyśleć sprawę.

Boję się, że dojdzie do konfliktu podobnego jak między Open Source a Free Software między zwolennikami rozproszonego liczenia jako takiego (np. także za pieniądze), a osobami wolącymi np. wspierać charytatywnie/woluntatywnie bezpośrednio wybrane projekty naukowe ("nie chcę kasy, nie chcę losu, nie chcę przelewać na Amnesty International, chcę by <tu wstaw ukochany projekt> dokonywał postępów w pracach").

Zobaczymy co z tego wyniknie. Może wszystko wyjdzie na plus: będzie znacznie więcej liczących ogółem, idea się spopularyzuje, a projekty aktywniej będą walczyły o moce np. dzieląc się informacjami o postępwach naukowych, szanując liczydłowych itd.

A może wyjdzie na minus i będzie kwas, kolejne pole do podziałów i mniej badań publicznych, a więcej zamkniętych badań za kasę, które i tak by się dokonały.

Tak czy inaczej, prędzej czy później pewnie i tak by ktoś to zrobił. Pieniądze leżą na ulicy...

taktu

Zastanawia mnie czy ktoś próbuje ubić interes na liczydłowych, czy może jest to sposób promocje i wytrącenie argumentu "a co ja mogę z tego mieć"? Odnoszę jednak wrażenie że to raczej pierwsza opcja...


AL

Jako ciekawostka dodam, że te kilka próbek z malarii które przeliczyłem i odesłałem pod tym ichnim mgr zapunktowało. Dzięki temu w BS stworzyło mi dodatkowy profil z tymi tylko punktami gdzie pozatym jestem bezdrużynowy i międzynarodowy.

jabu74 - ekspert

poszedłbym na to gdyby druga polowa była dzielona sprawiedliwie pomiędzy wszystkimi liczącymi

goofyx

Cytat: jabu74 - ekspert w 02 Styczeń 2012, 10:07
poszedłbym na to gdyby druga polowa była dzielona sprawiedliwie pomiędzy wszystkimi liczącymi
znowu mam zapędy konspiracyjne, ale...
uważam, że te nagrody i podziała kasy to ustawiona lipa ;)