Zasady głosowania na projekt miesiąca - dyskusja

Zaczęty przez eclipse99, 31 Grudzień 2008, 02:08

satanetv

Wzór jest do kitu przy milce próg wyszedł 25000 prawie

@sergeant Przecież i ja i wielu innych też mogłoby zapuścić sobie 2 -3 projekty które ich interesują i nie brać czynnego udziału w liczeniu PM bo projekt na który głosowali nie wygrał. Ja chciałem POEM prawdopodobnie wygra Einstein. To co zapuścić na wszystkich kompach POEM i olać Alberta. Ktoś inny chce Alberta a on nie wygrywa tylko POEM. To co ja zadowolony bo liczę to co chce a on nie bierze udziału w PM bo Albert przegrał. No jeżeli zostało stworzone coś takiego jak PM to jeżeli głosujesz a twój projekt przegrał włóż choć trochę mocy obliczeniowej w to co wygrało. Kiedyś wygra projekt na który ty głosujesz a wtedy też będziesz chciał żeby jak najwięcej ludzi to liczyło. A też mogę powiedzieć nie głosowałem na to to liczcie sobie. Pozdrawiam

Troll81

Zawsze można sparwadzić tych 11 userów sprawdzając adres mailowy pod którym się rejestrowali :D fakt że można pozakładać n skrzynek mailowych i oczywiście każde ograniczenia da się ominąć ale byłoby to prostym sposobem na weryfikację tychże 11 postów. A jeślimokaże się tak jak kiedyś że głosowała 1 osoba za pomocą iluśtam fikcyjnych kont. To nie chciałbym być w skórze tej osoby....

lolek

Trollu ja sam mam zarejestrowane 5 kont pocztowych więc to raczej nic nie da, poza tym ta osoba nie była by chyba aż takim idiotą żeby rejestrować wszystkich "forumowiczów" na jeden email

Troll81

warto sprawdzić :D zadziwiająca ilość ludzi jest... mało inteligentnych. Przy ostatnim wywale w głosowaniu wszystkie nowe konta założono z jednego IP. więc i to warto sprawdzić :D

kempler

Z tego wszystkiego robi się jakaś masakra. To miała być ZABAWA a robi się z tego głosowanie jak na prezydenta. Każdy pomysł można obejść i pokazać jakie ma wady. Progi punktowe ? Teraz przycisnąłem na dwa kompy i mam RAC 135. Łał. A przez ponad pół roku miałem chyba RAC 30. Wzory ? Może jeszcze to scałkujemy. Sprawdzanie maili ? Ciekawe kto będzie miał czas żeby to przypilnować. Ilość postów ? Mam zdanie jak Gargul. Porażka jakaś.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

KrzychuP

Cytat: kempler w 29 Maj 2009, 10:27
Z tego wszystkiego robi się jakaś masakra. To miała być ZABAWA a robi się z tego głosowanie jak na prezydenta. Każdy pomysł można obejść i pokazać jakie ma wady. Progi punktowe ? Teraz przycisnąłem na dwa kompy i mam RAC 135. Łał. A przez ponad pół roku miałem chyba RAC 30. Wzory ? Może jeszcze to scałkujemy. Sprawdzanie maili ? Ciekawe kto będzie miał czas żeby to przypilnować. Ilość postów ? Mam zdanie jak Gargul. Porażka jakaś.
Popieram  :attack:

Pantarhei

Panie i Panowie.
Zastanawiam się czy problem nowych userów {takich jak ja np.} "wypaczających" wyniki głosowania nie jest czasem biciem piany.
Czy kiedykolwiek zdarzyło się że jakaś zorganizowana grupa sabotażystów zagłosowała i popsuła Wam zabawę?
Może się mylę, ale Boinc ze swej idei zakłada egalitaryzm, a propozycje niektórych zmierzają do wykształcenia grupy uprzywilejowanej.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

kempler

Cytat: Pantarhei w 29 Maj 2009, 10:55
Panie i Panowie.
Zastanawiam się czy problem nowych userów {takich jak ja np.} "wypaczających" wyniki głosowania nie jest czasem biciem piany.
Czy kiedykolwiek zdarzyło się że jakaś zorganizowana grupa sabotażystów zagłosowała i popsuła Wam zabawę?
Tak. Jeden użytkownik (wiemy kto) zafałszował poprzedni system czyli ankietę. Fikcyjne konta.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

lolek

Ja ze swej strony jestem za weryfikacją ale taką mało upierdliwą. Nikt przecież nie będzie sprawdzał IP, bez przesady. I tak że nikt nie wpadł na pomysł przydzielania ilości głosów proporcjonalnie do RACu. Ale jakaś forma powinna być,  może jednak zostawmy ten link do profilu jako mało uprzykrzający życie, a dający sporą pewność. Wszelkim pomysłom dzielącym userów na lepszych i gorszych mówię nie.

Pantarhei

Więc problem jednak jest.
A swoja drogą to muszę się przyznać, że jak ja się zapisałem na forum to miałem jakieś 400 kredytów, jeden projekt i pierwsze, co zrobiłem to zagłosowałem na spinhenge (czy jak to sie pisze) w którym to wcale nie uczestniczyłem, dlatego że inny glosujący napisał o nim że to stary i dobry projekt. Ot co. Oczywiscie przegrałem.
Ufam, że kiedyś będzie mi to wybaczone.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

lolek

Ja drugiego dnia pobytu na forum oddałem swój pierwszy głos, na milkę i też przegrałem. Rozgrzeszam cię a jako pokutę zadają 1000000 punktów w BOINC  ;D

Troll81

Projekt miesiąca ma być zabawą, ale przestaje być zabawne gdy ktoś tę zabawę psuje (i to właśnie potencjalny psowacz traktuje to głosowanie jak głosowanie na prezydenta). Mnie po prostu irytuje że ktoś mi psuje dobry FUN. NIe mam nic przeciwko temu by świeżoprzybyły przyszedł na forum i zagłosował. Nawet jeśli nie nabija postów a kompa nawet nie podpiął do BOINC. ale jeśli jakiś kolo pozakładał sobie n kont i teraz robi mnie w ciula to już tego "nie zniesę".

tomacha2001

No to dyskusja poczęści sie mnie dotyczy. Forum obserwowałem już dłuższy czas. Wreszcie jak zobaczyłem głosowanie czerwca to postanowiłem sie zarejestrować i oddać głos. Wiem że może to źle wyglądał ale tak sie akurat złożył.

Co do weryfikacji to jak nie będzie mocno uciążliwa to mogę się zweryfikować. Zaraz postaram się uzupełnić trochę profil/sygnaturkę.

Troll81

#133
Po prostu trochę to dziwnie wyglądało jak od roku jest juz głosowanie a w tym miesiącu 11 nowych userów się zarejestrowało i od razu zagłosowało. Wcześniej oczywiście też się to zdarzało ale nie na taką skalę. Myślę że jest to efekt wzrtostu popularności naszego teamu spowodowanego przez genialny ruch marketingowy Deway'a :D

http://www.allprojectstats.com/usergraph.php?mode=4&projekt=0&team=119693 jak widać krzywą nowych userów w teamie troszkę "wygło" w górę :D

Niestety nie wiąże się to ze wzrostem RAC

http://www.allprojectstats.com/usergraph.php?mode=1&projekt=0&team=119693

Ale może to kwestia tego że nasi najpotężniejsci liczydłowi porzucili freehal'a :D bo RAC zaczął klękać jakos tak w Marcu :D

KrzychuP

Zauważ, że w marcu liczyliśmy Milkę, a ta doooobrze punktowała nawet na CPU, o GPU nie wspominając, w kwietniu był już inny projekt miesiąca i zaczęły się problemy z dostępnością WU w Milce, więc moc poszła w inne projekty, a do tego prawie wszyscy porzucili FreeHal'a.

Cytat: Troll81 w 29 Maj 2009, 12:02
Projekt miesiąca ma być zabawą, ale przestaje być zabawne gdy ktoś tę zabawę psuje.

Proszę o dowód, że tak się stało/dzieje po ostatnim i jedynym przypadku kantowania. Wtedy możemy podyskutować o zmianach.
Po co utrudniać nowo przybyłym życie od razu na starcie?

Angelus

Weryfikacja - nie popieram wprowadzania jakiejś utrudniającej życie zwykłym szarym userom bo taki jeden (a może z drugim nawet) który chce się z innymi pobawić, zrobić reszcie psikusa czy wybrać swojego prezydenta (zależy od jego motywów) tym bardziej poświęci czas by obejść wszelkie formy weryfikacji (większość się jakoś na pewno da jak nie wszystkie) a userzy dla których oddanie głosu na projekt miesiąca jest po prostu wyrażeniem swojej opinii i nie podchodzą do tego jak choćby do wyborów do parlamentu europejskiego ;) po prostu zniechęcą się do głosowania albo je oleją :/
Generalnie jestem przeciwny jakiejkolwiek weryfikacji - myślę że w przypadku podejrzeń działań sabotujących (np. 6 głosów z 6 nowych kont o 6 rano) zrobi się "aferka" jak teraz ;) i ew. oszust zostania złapany przy użyciu dostępnych środków albo będzie cieszył się że wywołał takie zamieszanie i uszło mu to na sucho.
Takie moje dwa zdania w tej jakże interesującej dyskusji :D


Troll81

Ale ktoś by musiał sprawdzać te wątpliwe głosy... bo inaczej nie wychwycilibyśmy czy ktoś nas robi w balona. zobacz sobie jak wygląda czołówka w głosowaniu na projekt czerwca i wyobraź sobie że teraz jakiś cwaniaczek zrobił kilka kont niekoniecznie jedno po drugim. Wystarczą trzy konta i zmieni wynik głosowania, a tym samym może wpłynąć na RAC całego teamu. Weź pod uwagę że sporo osób się bawi w PM i że ma to znaczący wpływ na nasz RAC czyli również na szanse naszego zespołu. Taki Stachu AiDec Albo Netmonitoring mają naprawdę imponującą moc a POEM zdecydowanie lepiej punktuje od Einstein. A wziąłeś pod uwagę że taki numer może nam na przykład wykręcić konkurencja?? niekoniecznie z Polski. Inni ludzie też znają polski albo po prostu ktoś zechce nas "prztęperować". Do niedawna mieliśmy realne szanse na top 10 w tym roku, a teraz może się okazać że spadniemy na 16 miejsce. A osiągnięcie top10 to duża promocja dla naszego teamu...

i nie chodzi mi tu o temperowanie nowych userów. tylko o możliwość sprawdzenia czy ktoś nas w jajo nie robi. Tak ciężko założyć profil??? według mnie stopień komplikacji taki sam jak założenie konta na naszym forum. Ale już samo to by utrudniło i zniechęciło niektórych. Czy fakt że włamywacz i tak może wybić ci szybę sprawia że nie zamykasz drzwi do domu???

KrzychuP

A ja do znudzenia będę powtarzał:

To jest ZABAWA, a nie głosowanie, czy wysłać bombę atomową na Koreę Północną

PanStaszek

Ale każda zabawa ma jakieś reguły i nikt z bawiących nie lubi gdy się je łamie.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Pantarhei

Myślę że z tej całej sytuacji jest chyba kompromisowe wyjście.
Żeby wykluczyć przypadki gdy ktoś ad hoc sie rejestruje tylko po to by oddać głos albo rejestruje n-kont, można by wprowadzić blokadę czasową.
Głosować mógłby user dopiero dnia następnego po dniu rejestracji. Zwykle wszelkie takie chuligańskie zabawy mają słomiany zapał i taki ktoś nie wróciłby do tematu bo by mu się nie chciało.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

a ja po prostu zagłosuję nogami. Jesli ktoś mi psuje zabawę to ja się przestaję bawić  XP jeśli okaże się że ktoś nas robi w bambuko to przestanę w ogóle się interesować projektem miesiąc a co za tym idzie i konkuresem na liczydłowego roku. A szkoda bo te dwie rzeczy to coś co napędza nasz team w sporym stopni. Dużo ludzi się w to zaangażowało, a jak widać po ankiecie, większość członków teamu jest za jakąś formą kontroli.

emik



Pigu

a ja wciąż jestem za opcją by ważne były tylko głosy użytkowników, którzy mieli jakiekolwiek punkty w 2 ostatnich projektach miesiąca
zalety:
- chcesz by inni liczyli twój ulubiony projekt? licz choć trochę to co lubią inni - to jest zasadne bez względu na to czy w głosowaniu są wałki czy nie
- posiadanie fikcyjnych kont forum jest dodatkowo utrudnione potrzebą posiadania dodatkowych kont boinc oraz przeliczania w na nich
- aby móc majstrować przy wynikach należy przewidzieć taką chęć z 2 miesięcznym wyprzedzeniem %)

Pigu

- brak dodatkowych komplikacji po stronie głosujących (zakładania profili itp - wystarczy podać nick Boinc oraz wybrany projekt np: Pigu - Seti)

Angelus

Cytat: Pigu w 29 Maj 2009, 17:20
a ja wciąż jestem za opcją by ważne były tylko głosy użytkowników, którzy mieli jakiekolwiek punkty w 2 ostatnich projektach miesiąca
zalety:
- chcesz by inni liczyli twój ulubiony projekt? licz choć trochę to co lubią inni - to jest zasadne bez względu na to czy w głosowaniu są wałki czy nie
- posiadanie fikcyjnych kont forum jest dodatkowo utrudnione potrzebą posiadania dodatkowych kont boinc oraz przeliczania w na nich
- aby móc majstrować przy wynikach należy przewidzieć taką chęć z 2 miesięcznym wyprzedzeniem %)

Zdecydowanie nie chcę by ktoś liczył to co ja - pragnę by każdy liczył to co uważa za słuszne! :)
Wynikałoby z tego pomysłu że nie licząc obecnego PM mam blokadę na głos w 2 kolejnych głosowaniach a w miare uczciwe mogłyby być tylko 2 najbliższe bo w 3 brałyby udział hipotetyczne fikcyjne konta złośnika/ów :D Mógłbym się założyć że osobnicy którzy chcą wałkami próbować zmienić wynik głosowania pozakładaliby nowe konta a ucierpieliby na tym wszyscy Ci których to aż tak nie rusza :) Jakby okazało się że w głosowaniu za 2 miechy PM został wybrany głównie głosami osób zarejestrowanych po ew. zmianie zasad głosowania (weryfikacji, dostępu do oddania głosu) nie byłoby to dziwne? Co wtedy byście zmienili? Pół roku w zespole? Głosują tylko osoby z Wawy, Wrocka? Tylko TOPka TEAMu? Może zorganizować wybory na Radę Zespołu która decydowałaby za wszystkich? A może po prostu nie róbmy problemów...

Ja może jestem dziwny ale nie ma osoby na świecie która swoimi machlojkami by mnie do czegoś zmusiła - jak PM mi nie odpowiada to liczę inne projekty i czekam że w przyszłym miesiącu będzie coś co mi pasuje - punkty w wszelkich projektach idą do puli zespołu ale jak zespół nagle zacznie mi coś narzucać czy czegoś ode mnie wymagać to go po prostu ze smutkiem zmienię :(
Liczę dla idei a nie dla innych, nie dysponuję ogromną mocą obliczeniową i do tego jestem w waszym gronie nowy więc moje zdanie nic nie zmieni ale takich jak ja może być więcej... Jak są fani projektów które ja osobiście uważam za marnowanie prądu i postanowią swoimi głosami sprawić iż stanie się on PM to po prostu robię sobie miesiąc przerwy w wyścigach i liczę że w kolejnym miesiącu będzie wybrane coś co pozwoli mi się udzielić. Nie musi to być mój ulubiony projekt ale taki który uznam za "godny" i który nie wywoła u mnie wątpliwości w sens płacenia wyższych rachunków za prąd :)


Jak macie z tym aż tak wielki problem ustalcie 2 projekty miesiąca!!! Zazwyczaj raczej pomiędzy 2 głównymi kandydatami toczy się "walka" o prymat więc dopuszczenie ich obydwu rozwiązałoby problem a userzu liczyliby ten który im bardziej odpowiada  :ph34r:

Troll81

Cytatucierpieliby na tym wszyscy Ci których to aż tak nie rusza
z ankiety wynika ze rusza całkiem sporo osób.

Ponadto PM liczy się do konkursu na liczydłowego roku, wpływa na RAC teamu (wystarczy zobaczyć co się działo jak PM było milky albo prime). Naprawdę tak bardzo by ci to życie uprzykrzyło gdybyś musiał podać link do sygnaturki/profilu czy czego tam jeszcze?? A nie przeszkadzało ci to przy zakładaniu konta na forum (dodatkowo był mail aktywacyjny)??

lolek

Mam wrażenie że jestem gdzieś po środku. Ja nie przyłączem się do projektów miesiąca jeśli  mnie nie interesują (liczę biochemię+SETI), poza tym o ile kojarzę wyniki tego głosowania mają wpływ na to co liczy SKB@P i bardziej obchodzi mnie to pod tym względem. Jedyną rzeczą której bym chciał to jeden liczydłowy=jeden głos nic poza tym.

stn

Po pierwsze zdecydujmy się o co nam chodzi. Liczymy dla punktów, dla celu czy żeby się pochwalić ludziom. Jeżeli chcemy punkty to idziemy w Milke z naszymi radkami (o ile jakies wU poleca). Jak chcemy cel to WCG, sama nazwa mowi za siebie. Pozatym mam nadzieje ze mnie ktoś wyslucha. Jaki sens ma np. robienie PM SAH. Przeciez to jest bez sensu... Szukajmy kosmitów, może ich znajdziemy a wtedy oni przyleca i nas zjedza ; o. Projekt jest popularny, ale ani nie daje punktów, ani przez te 10 lat SETI@home Enchanced nic nie znalazło. Projekty typu PrimeGRid maja jeszcze jakis sens bo za kilka lat takie AP bedzie mozna wykorzystac w kryptografi zeby ludzie nie rozkradli czego sie da. Powinnismy zrobic liste projektow ktore chcemy liczyc i ma to jakis sens. Nie ma co sie rzucac na LHC ktore nie ma probek, wystarczajaco duzo ludzi na nie czeka wiec im je dajmy. Zajmijmy sie czyms sensownym, a nie tracmy pradu na szukanie zielonych braci czy ustawianiu gigantycznego tostera.

lolek

@stn popieram cię, ale może najpierw uporajmy się z jednym zamieszaniem, a dopiero później róbmy następne ;)

Ps. mój procek liczy dla nauki (aktualnie POEM), moje GPU dla punktów (SETI) bo nic innego nie pójdzie na 8500, a nie chcę żeby się kurzyła

stn

Ja teraz próbuje tylko dobić 10k w SETI i 10k w prime. Robie mniej wiecej tak jak ty - nie mam siły meczyc sie z gpugridem bo probka robi sie z 20 godzin na 9600GSO. Ew. można robić 2 PM, 1 punktujący i 2 majacy jakis cel. Ew. Podprojekt Miesiaca - np. liczby Influenze w WCG. Ew. jeżeli ma być kłótnia o SKB@P to niech ci którzy wyłożyli kase decydują - bedzie sprawiedliwie. Proponuje wstrzymać kłótnie, liczyć kto chce Einstein czy tam POEM, a w następnym miesiącu zrobić nowe zasady. Będą wakacje i bedzie nad czym myśleć.

Troll81

dyskusja o tym kto ma głosować a kto nie już była zaraz po złożeniu SKB@P i po wyłonieniu się pomysłu PM. Wtedy nie pomyśleliśmy o zabezpieczeniach i znalazł się ktoś kto to wykorzystał, niby by pokazać jak to można nas w wała zrobić. Ale gdyby nie sprawdzono że z jednego IP nagle założono ileś tam kont i oddano głosy to by sprawa nie wyszła na jaw. Wtedy sporo osób się wkurzyło. Już wtedy rozgorzała dyskusja o tym by wprowadzić jakieś zasady. ale to przycichło. W tym miesiącu znów w głosowaniu wzięła udział spora grupa "świeżaków", więc nauczeni doświadczeniem niektórzy z nas się zaniepokoili. Rozbijanie PM na jakieś kawałki nic nie da, a widać po ankiecie że jest spore poparcie dla idei weryfikacji głosów. Więc może poczekajmy do końca ankiety i w zależności od wyników ustalimy czy będzie weryfikacja czy nie. A jeśli będzie to jaka.

Była kiedyś koncepcja że tylko ci co dorzucili się do SKB@P mogą głosować a to już by znacznie uprzykrzyło oszukiwanie :D ale też znacznie ograniczyło ilość biorących udział w zabawie (a tego nie chcemy).

lolek

tak jak mówi Troll poczekajmy do końca ankiety i wtedy pomyślimy, bo to się staje nudne. skoro jest demokracja to niech poprostu większość zdecyduje

Angelus

Cytat: Troll81 w 29 Maj 2009, 18:30
Cytatucierpieliby na tym wszyscy Ci których to aż tak nie rusza
z ankiety wynika ze rusza całkiem sporo osób.

Ponadto PM liczy się do konkursu na liczydłowego roku, wpływa na RAC teamu (wystarczy zobaczyć co się działo jak PM było milky albo prime). Naprawdę tak bardzo by ci to życie uprzykrzyło gdybyś musiał podać link do sygnaturki/profilu czy czego tam jeszcze?? A nie przeszkadzało ci to przy zakładaniu konta na forum (dodatkowo był mail aktywacyjny)??

Tylko i wyłącznie wyraziłem swoją opinię, której nadal będę się trzymał i miała ona na celu pokazanie że nie wszyscy myślą tak samo. Czy dodam link do sygnaturki/profilu czy wytatuuję sobie go na czole okaże się wtedy gdy ew. będę do tego zmuszony :) Wolałbym tego nie robić ale tego nie wykluczam :D Czy podawanie czegokolwiek przy zakładaniu konta na forum mi przeszkadzało? To nieistotne! Mogło przeszkadzać ale jednak zdecydowałem się na to mimo wszystko. Nie mieszajmy ogórków z kisielem :)

Co do SKB@P to uważam iż osoby które się dołożyły powinny same głosować czy SK ma liczyć projekt miesiąca czy ew. jakiś inny projekt, wybrany przez nich, tak samo jak zwykły user może wybrać czy do PM przystępuje czy nie. To byłoby dość sprawiedliwe z punktu widzenia osoby nie należącej jak na razie do grona współtwórców SKB@P...

Sergeant

Ludzie, skończmy już tę dyskusję. Albo wprowadzamy jakieś nieuciążliwe ograniczenie (gdzie nie trzeba mieć mieć magistra z matematyki, aby przeliczyć pozwolenie), albo w ogóle żadnych ograniczeń. Kto nie chce liczyć projektu miesiaca, to przecież nie musi tego robić. Ostatnie dwa miesiące są projekty, których nie liczę. Nie ma mnie w liście projektu miesiąca i tyle. Ale przecież to nie znaczy, że nie liczę dla zespołu. Swoje punkty w każdym miesiącu daję i tak. Po moich statystykach widzę, że w miesiacach, gdy liczyłem SETI i Milkyway przyrost moich punktów był taki sam. W tym przyrost będzie większy, mimo, że nie liczę projektu miesiaca (trochę więcej czasu przy komputerze). Poprzedniego miesiąca nie liczę, bo dostałem gratis 5000 za Milkyway.

Przecież i tak liczymy na chwałe zespołu. Możliwe, że projekt miesiaca mobilizuje do większego liczenia, ale chyba nie ma znaczenia, który projekt liczymy.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Pigu

Cytat: Pigu w 29 Maj 2009, 17:20
a ja wciąż jestem za opcją by ważne były tylko głosy użytkowników, którzy mieli jakiekolwiek punkty w 2 ostatnich projektach miesiąca
zalety:
- chcesz by inni liczyli twój ulubiony projekt? licz choć trochę to co lubią inni - to jest zasadne bez względu na to czy w głosowaniu są wałki czy nie
- posiadanie fikcyjnych kont forum jest dodatkowo utrudnione potrzebą posiadania dodatkowych kont boinc oraz przeliczania w na nich
- aby móc majstrować przy wynikach należy przewidzieć taką chęć z 2 miesięcznym wyprzedzeniem %)
- brak dodatkowych komplikacji po stronie głosujących (zakładania profili itp - wystarczy podać nick Boinc oraz wybrany projekt np: Pigu - Seti)

wciąż jestem za moim rozwiązaniem - wymóg liczenia 1 wu w dwóch ostatnich projektach miesiąca nie jest chyba tak trudny do osiągnięcia? skutecznie blokuje wałki i co ważne choć w minimalnym stopniu mobilizuje do liczenia projektu miesiąca

Troll81

Zanim rozpoczniemy głosowanie na sierpień przydałoby się wykrystalizować nowe reguły. Z mojego punktu widzenia tajność głosowania to raz a dwa przechodzenie punktów na następny miesiąc.

AiDec

Ode mnie:

- Tajne glosowanie: TAK
- Przechodzenie punktow: NIE



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Timaxi

Ode mnie
Tajne głosowanie Tak- bardzo dużo ludzi (w tym ja ) czasami sugeruje się już obecnymi wynikami i wiedząc lub przypuszczając, że ów projekt ciężko będzie przebić głosują na niego.
Przechodzenie punktów- wydaje mi się że Nie chodź można było by się nad tym zastanowić

I jeszcze pytanko jak będzie wyglądała (o ile będzie wprowadzona) weryfikacja głosów i w jaki sposób będzie wyglądało głosownie ?


Niekumaty Burak

Wygląda na to, że coraz bardziej brniemy w ślepą uliczkę  :deadman:. Proponuję utworzyć "żelazną" listę projektów które będą rotacyjnie PM. Tutaj należy odłożyć na bok demokrację  :attack:. Listę "żelazną" i kolejność na niej powinni ułożyć Szanowni Administratorzy  :parrrty:. Dobór projektów na listę jest oczywisty, powinien uwzględnić wyniki dotychczasowych głosowań. Oczywiście projekty zakończone będą usuwane, zaś nowe, regularnie wysyłające próbki dodawane. Jest istotny problem, ewentualna akceptacja tego pomysłu powinna być przegłosowana   XD.

P.S.
Proszę nie sugerować się emotikonkami i poważnie się zastanowić  :respect:.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.