Posadź drzewo za darmo. Własnymi rękoma.

Zaczęty przez deway, 23 Lipiec 2009, 14:30

deway

Pierwszym 5000 osobom, które włączą się do tej akcji, poczta dostarczy za darmo sadzonkę drzewka (Euonymus europeus), wraz z instrukcją sadzenia. Za posadzenie drzewka i udokumentowanie tego zdjęciem, mamy także szansę na nagrodę. Click a Tree to akcja Komisji Europejskiej, która ma nas zachęcić do działań na rzecz środowiska.

http://www.wykop.pl/ramka/213749/posadz-drzewo-za-darmo-wlasnymi-rekoma

;D potem zostanie mi tylko jeszcze spłodzić syna i wybudowac dom ;)
"Szaleństwo: robić wciąż to samo, a oczekiwać różnych rezultatów" Albert Einstein

Troll81

u mnie już rośnie jeden dąbek a w domu w doniczce juz drugie awokado puściło pędy :D jak znajdę miejsce dla tego drzewka to posadzę :D

Troll81

niezłe jaja

CytatJaki gatunek drzewa wybrać?
Wyjaśniamy, iż pierwszych 5000 uczestników zarejestrowanych w kampanii ,,Zasadź Drzewo"  otrzyma sadzonkę Trzmieliny brodawkowatej

to tyle ze stronki którą podałeś :D

a to z wikipedii

CytatRoślina silnie trująca: Wszystkie części rośliny, ale przede wszystkim owoce zawierają glikozydy: ewobiozyd, ewomonozyd i ewonozyd[2]. Zatrucie trzmieliną zwyczajną powoduje osłabienie, wymioty, biegunkę, dreszcze, konwulsje, zaburzenia w pracy serca, paraliż, a w końcu śmierć[3] . Za śmiertelną dla dorosłego człowieka dawkę uważa się 35 owoców[3].

może jednak nie posadzę....

Pigu


Szopler

Chcą zredukować populację? NWO? :wth:

OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

buri

 XD

u mnie za oknem brzózki się rozrastają jak głupie więc mi ta akcja nie potrzebna .. każdy tylko myśli jak je tu wyciąć :attack:

deway

CytatJaki gatunek drzewa wybrać?

Wyjaśniamy, iż pierwszych 5000 uczestników zarejestrowanych w kampanii ,,Zasadź Drzewo"  otrzyma sadzonkę Trzmieliny brodawkowatej. Możesz także zasadzić inne drzewo, musisz tylko przemyśleć wybór jego gatunku, ponieważ nie każde zaadaptuje się do warunków klimatycznych w danej okolicy. Najmniej wymagające są drzewa owocowe. Aby otrzymać informacje na temat drzew jakie mogą być sadzone w Twojej okolicy, możesz skontaktować się z leśnikiem lub ogrodnikiem. Sprawdź dodatkowe linki dotyczące specyfiki gatunków drzew, które mogą być sadzone w Twoim kraju.

Wzrost Twojego drzewa zależy od kilku czynników, takich jak: wybrany gatunek, miejsce zasadzenia, staranność, z jaką je zasadzisz i jak będziesz się o nie później troszczył. Ważna jest również pora roku, w jakiej będziesz sadził drzewo - najlepsza do tego jest wiosna.
W akcji można sadzić drzewa jakie się chce, sadzonkę dostajemy jednak taką a nie inną, to projekt Europejski więc musieli wybrać coś co wszędzie rośnie.
Tylko co mnie zmartwiło, że to krzew a nie drzewo ;) Miało być: posadzić drzewo, spłodzić syna i wybudowac dom ;) a tu jakiś krzak z tego wyszedł ;D


Wiele roślin jest trujących, np. bardzo popularny i bardzo ąłdny kwiat który stoi koło mojego biurka:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Difenbachia
CytatRoślina silnie trująca
Sok tej rośliny jest trujący. Zawiera kryształy szczawianu wapnia (rafidy), które po spożyciu podrażniają błony śluzowe i wywołują ich obrzęk. Objawami zatrucia są mdłości, biegunka, opuchnięcie języka, zaburzenia rytmu serca, odurzenie i paraliż[4].
Sprawdzcie swoje kwiaty doniczkowe, może wasi sprzedawcy mają coś wspólnego z NWO :D
"Szaleństwo: robić wciąż to samo, a oczekiwać różnych rezultatów" Albert Einstein

Troll81

u mnie rosną 3 bazylie jedna pietruszka i dwa avocado :D wszystko jadalne i na parapecie w kuchni :D

KrzychuP

a skąd Trollu wziąłeś sadzonkę/nasiono avocado ?

mnie się 1 jedyny raz udało wyhodować z pestki takiego kupionego w sklepie owocu, ale zginęło marnie podczas przeprowadzki  :(
potem próbowałem ponownie, ale już się ani razu nie udało

Troll81

oba wychodowane od pestki :D  tylko od momentu wsadzenia w ziemię do pierwszego pędu mija nawet 3 miesiące. NO i musisz dbać by ziemia była bardzo wilgotna...

TJM

Obok mojego biurka przez lata stoi kwiatek (w zasadzie to krzak) który niby jest trujący, a jego soki mogą niby nawet wypalać dziury w skórze. Przez te wszystkie lata jakoś ani raz mi nie zaszkodził, a te soki powodują jedynie chwilowe podrażnienia skóry, już gorsze są kolce które ma na wszystkich gałązkach - każde przesadzanie (ostatnio pół roku temu do doniczki 30l) czuję przez następny tydzień %)

A te drzewka są jeszcze dostępne ? Chciałem wbić na stronkę zobaczyć, ale mam chwilowo 'dokument sprowadzony ma zerowy rozmiar' - siedzę na backup necie i proxy systemu Opera Turbo, bo od rana mam jakiś problem z połączeniem.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tomasz R. Gwiazda

mnie sie od pestki udalo wychodowac cytryny

ale zonk, tak wychodowane drzewko to moze za 10lat moze miec owoce...

Dlatego lepiej kupic sadzonke :)

TRZECIAK

Moja cytryna z pestki miała pierwsze owoce po 2 latach (niestety jakby to powiedzieć te pierwsze były słabo jadalne). Niestety po 6 latach drzewko zostało zniszczone na imprezie. ;)


Troll81

a ja zasadziłem avocado od pestki i już drugie mi rożnie. ale zaczyna owocować po wyrośnięciu na 4 metry.... gdzie ja toto pomieszczę??