[Pomysł] Reklama naszego TEAMu

Zaczęty przez Szopler, 16 Kwiecień 2008, 18:01

Szopler

Opisy do umieszczenia na GG lub Tlenie ;)

"Komp chodzi 24/7?Pomóż nauce!Więcej: http://www.boincatpoland.org . Wesprzyj nasz narodowy zespół !!"

"Pomóż nauce!Więcej: http://www.boincatpoland.org .Czesi wyżej od nas w rankingu światowym - działaj!"

"Masz wielordzeniowego proca, a siedzisz głównie w excelu? Nie szkodzi! http://www.boincatpoland.org"

"Stać Cię,żeby płacić ~50zł więcej za prąd?Pomóż!Licz z nami! http://www.boincatpoland.org ;)"

Pozdro!

Pigu

to ostatnie niefajne :P o kosztach dobrze mówić dopiero gdy już pojawi się zaangażowanie

emik

u mnie na GG stale wisi: "http://www.boincatpoland.org/ <- niech twój komputer się nie marnuje"


IThorne

Dobre z tymi Czechami :)

U mnie na gg jest tekst "Jestem człowiekiem nauki, mam zainstalowanego BOINCa". Fajny tekst, ale nie reklama naszego teamu.



Szopler

Siedzę w tym (z przerwami) od 28 Lipca 1999 czyli dnia kiedy dowiedziałem się o Seti :).
I należę raczej do grupy "sponsorzy" ;) bo mój komp w nocy nie robi nic po za liczeniem BOINCa...
Więc to ostatnie to tak dla żartu ;)...

Pozdro!

Troll81

jakis czas temu proponowałem zrobienie filmiku promocyjnego na youtube. ale przeszło bez echa.

AL

Cytat: Troll81 w 17 Kwiecień 2008, 09:45
jakis czas temu proponowałem zrobienie filmiku promocyjnego na youtube. ale przeszło bez echa.

Zapewne ze względu na brak potencjalnych wykonawców tego zgoła świetnego pomysłu.

Troll81

A ja powolutku pracuję nad scenariuszem. Potem montaż i udźwiękowienie. A potem release :D

Mchl

Casting jakiś będzie? Bo znam świetnego aktora...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

solanum

już napisałem to w nieodpowiednim miejscu, ale skopiuje tutaj :)

'Witajcie, jeżeli chodzi o filmik reklamowy też mogę pomóc. mam pewne doświadczenie w robieniu filmików, chociaż nie były to reklamy - raczej etiudy, filmiki z imprez, czy teledyski.
Jeżeli chodzi o BOINC@Poland i generalnie o SETI to świadomość ludzi jest prawie zerowa (ja sam jestem od niedawna, chociaż o seti słyszałem znacznie wcześniej). Przydałoby się zastanowić jak w kilkanaście sekund przekonać do obejrzenia, w kilkadziesiąt przedstawić problem a maksymalnie w kilkaset nakłonić do przyłączenia się.'

ps: może i reklama Narodowej Drużyny :) ?

Pigu

tylko proszę o ankietę przed dołączeniem podkładu muzycznego  ;D

Mchl

Cytat: Pigu w 17 Kwiecień 2008, 23:55
tylko proszę o ankietę przed dołączeniem podkładu muzycznego  ;D

A ja jestem za pozostawieniem reżyserowi wolnej ręki. Proces twórczy kiepsko znosi demokrację :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

a ja kiepsko znoszę muzykę niemetalową  ;)

solanum

a czy była już ankieta dotycząca Drużyny Narodowej?

Troll81

Jeśli już muzyka to coś w stylu marsza wojskowego. W moim założeniu film ma przypominać propagandę PRL. Metal nijak się do tego nadaje. Choć sam słucham namiętnie :D

Bober


solanum

#16
ponad 92 % na tak, 0% na nie - to może i w celach można to zapisać?

Fajny pomysł z tą propagandą PRLu - podoba mi się :)

Pigu


solanum

hehehe. dokładnie tak :)
myślałem też o takiej pisanej rozmowie przez komunikator - gg, albo skype...

Troll81

Ja tam raczej nie lubie bombardowania na gg czy innych komunikatorach, a swój opis GG stosuje w celach propagandy politycznej :D Ale popularny filmik na Youtube powinien trochę pomóc. Mozna by go jeszcze wrzucić na serwisy typu wrzuta itp.

Pigu

mógłbym mu nabić oglądalność - w końcu od tego jestem specjalistą

Troll81

Pigu zatrudnij się w pozycjonowaniu stron. Twój talent się marnuje, a tak nabiłbys kasę :D

solanum

ale nie chodziło mi o bombardowanie na gg, tylko reklamę typu:

Kasia (14:14:21): Cześć Łukasz, co robisz?
Łukaszek (14:15:43): Słucham muzy, piszę pracę tą głupią pracę na polski, sprawdzam skrzynkę, < i tutaj parę zdań o BOINC typu: szukam sygnałów od kosmitów, modeluje klimat XXI wieku i trójwymiarowe białka oraz tworze nowe do walki z Hiv itp. >  - (oczywiście bardziej fachowo)
Kasia (14:17:32): :O??
Łukaszek (14:18:06): www.boinc.berkeley.edu/download.php
Łukaszek (14:18:43): DOŁĄCZ DO NAS :)

Coś w tym stylu. Może to być filmik, może to być plakat... coś takiego. Tylko fajnie by było jakby ktoś napisał to w miarę ładnie i składnie i przekonywująco.

DamageInc

Cytat: solanum w 18 Kwiecień 2008, 06:55
a czy była już ankieta dotycząca Drużyny Narodowej?

Ja tez ale nie kazdy podziela nasze muzyczne nalecialosci. Podklad powinien byc prosty, melodyczny bez wokalu tak wedlug mnie przynajmniej.


"If you can't beat us, join us!"

solanum

to może jakiś przykład?

Pigu

behemoth....

a może kilka wersji z różnymi podkładami?

Mchl

"...piosenka optymistyczna, żartobliwa, wesoła z akcentami humorystycznymi. W sumie uważam, ze potrzeba nam jest zdrowych, wesołych, optymistycznych piosenek właśnie takich... Nawet czasami żartobliwie-ironicznych."

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

to teraz moja propozycja "six feet under - no warning shot"

Tak ironiczna jest że ho ho

Pigu


DamageInc

Albo sciezka dzwiekowa z jakiegos horroru plus cos w stylu licz dla nas albo dowiemy sie gdzie mieszkasz i Ci dom spalimy.

Nie nie wiem. Nie przychodzi mi nic do glowy w tej chwili.


"If you can't beat us, join us!"

solanum

właściwie to byle co się przyda ;] jak nie ma nic. ja po maju będę już wolny jak sarna więc coś sklecę (mam nadzieje) będzie to raczej ze zdjęć, niż kręcone kamerką, i raczej pisane niż mówione, bo nagłośnienia nie mam dobrego. właściwie żadnego nie mam :) ale pomysł z propagandą prl jest fajny. szkoda, że nie mieszkamy w jednym mieście, bo kamerkę mam i moglibyśmy coś nakręcić.

Troll81

MOżna dojechać :D a może by tak pomysł na scenariusz dla naszych aktywistów?? Bo mnie się coś ostatnio rozjeżdża koncepcja.

solanum

właściwie to nie ma co liczyć na jakieś wielkie gwiazdy i wytwórnie. Trzeba tak zrobić aby było wiarygodne i przekonywujące. Bawienie się w aktorstwo + nieprofesjonalny sprzęt = to może być klapa. Lepiej byłoby chyba myśleć nad czym takim gdzie dzwięk można dać jedynie z mp3. Np: nakręcenie czegoś na czarnobiało, przyspieszenie taśmy, ew. nałożenie efektu starego filmu, muzyczka na pianinku a słowa na czarnej planszy. Albo może znaleźć Różową Panterę, jak czegoś szuka w kompie i muzyczka, albo Simpsonów, albo może Flinstonowie mieli kiedyś komputer i dosztukować BOINC. Bo raczej wątpie żeby Bolek i Lolek mieli komputer.
Albo Jetsonowie :)

solanum

No, albo posadzić ojca założyciela na fotelu, przed regałem książek i obok biurka z kompem, i niech opowie jak założył imperium. Taki typowy dokument.

kempler

Cytat: solanum w 28 Kwiecień 2008, 23:26
No, albo posadzić ojca założyciela na fotelu, przed regałem książek i obok biurka z kompem, i niech opowie jak założył imperium. Taki typowy dokument.
Chciałbym to zobaczyć :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Byłbym ostrożny w używaniu postaci typu simpsonowie, flintstonowie itd. Prawa autorskie mogą gryźć.

Mchl

Cytat: kempler w 28 Kwiecień 2008, 23:34
Cytat: solanum w 28 Kwiecień 2008, 23:26
No, albo posadzić ojca założyciela na fotelu, przed regałem książek i obok biurka z kompem, i niech opowie jak założył imperium. Taki typowy dokument.
Chciałbym to zobaczyć :)

Może jeszcze fajkę mam palić?

Jeśli mam w czymś grać, to ja to widzę tak:
http://pl.youtube.com/watch?v=H0QfVDebLFg

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

#37
a może http://pl.youtube.com/watch?v=Jv1GqFZgHVA&feature=related

Troll81

A mam taki pomysł jeszcze na reklamowanie naszego temu. Naklejki na samochody :D Chętnia na tylnej klapie albo w innym ciekawym miejscu umieściłbym :D MOzna by też zaprojektować jakiś plakat. Sam chętnie porozwieszałbym we wrocku :D

Mchl

"Zatrąb jeśli zwijasz białka"  ;D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org