[Pomysł] Serwer statystyk B@P

Zaczęty przez Pigu, 15 Luty 2010, 00:05

G

Piguś  :respect: - jak by to nie było dla Ciecie wielkim problemem - rozważ proszę wprowadzenie na stronkę większej liczby kolorów  ::) - np. tak jak to zrobiłeś w polu pod tekstem " Witaj Kamracie ...." Zmiana tła - nawet bez ramki - grupuje domyślnie pokrewne elementy strony i nie obciąża sieci. Oczywiście to tylko propozycja  :respect: .

JaRa

Mam baboka 505 711 855,46 - w styczniu 2010 suma rac jest powtórzeniem sumy punktów :)



Pigu

Cytat: G w 23 Marzec 2010, 20:26
Piguś  :respect: - jak by to nie było dla Ciecie wielkim problemem - rozważ proszę wprowadzenie na stronkę większej liczby kolorów  ::) - np. tak jak to zrobiłeś w polu pod tekstem " Witaj Kamracie ...." Zmiana tła - nawet bez ramki - grupuje domyślnie pokrewne elementy strony i nie obciąża sieci. Oczywiście to tylko propozycja  :respect: .
masz na myśli wsadzenie menu nawigacji w ramkę?

Cytat: JaRa w 23 Marzec 2010, 20:36
Mam baboka 505 711 855,46 - w styczniu 2010 suma rac jest powtórzeniem sumy punktów :)
poprawiony - czekam na następne  %) polecam szczególnej uwadze, czy dobrze obliczyłem te zielone/czerwone cyfry XD

apohawk

Fajne, fajne  :respect:
Czekam na wyścigi i projekt miesiąca  :parrrty:
No good deed goes unpunished.

Troll81


Pigu

Zmodernizowałem stronę główną rankingu województw: http://www.pigu.pl/viewpage.php?page_id=2
proszę o uwagi odnośnie zawartości, w razie braku przystępuję do następnych statów

Troll81

 :parrrty: wyśmienita robota

Pigu

pojawiła się statystyka przodownika pracy dla projektów zakończonych http://www.pigu.pl/viewpage.php?page_id=7
zapraszam do zapoznania się oraz do zachwalania pfu - dawania konstruktywnych uwag

statystyka dla projektów aktywnych "się już robi"

emik

medal mógłby być większy, bo nie widać na nim napisu


Sergeant

Przeczytaj drugi punkt regulaminu Przodownik pracy. Wydaje mi się, że jedno "w" jest niepotrzebne.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Pigu

Nadliczbowe "w" zostało usunięte

co do medalu: duży można obejrzeć przy okazji regulaminu, tutaj nie chciałem nadmiernie rozwlekać strony
acz oczywiście jeżeli brać kamracia postanowi, że lepiej dać tym miejscu większy, to oczywiście tak się stanie - poczekajmy zatem na jeszcze kilka opinii

w międzyczasie pojawiła się statystyka dla projektów aktywnych: http://www.pigu.pl/viewpage.php?page_id=6
zapraszam do zapoznania się i podzielenia uwagami

btw: nie wiedziałem, że Tomasz aż tak bardzo dominuje  :respect:

apohawk

Fajne. Może dałoby radę eksportować z tego sygnaturki w jakich projektach jest się 1. w teamie? ;D
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

Pigu: swietna robota :)

Pytanko, to niestety dziala w oparciu o prace czlowieka a nie skryptu jakiegos ? Musisz recznie aktualizowac i sledzic to?



Pigu

niestety działa to w oparciu o moją dłubaninę - jeżeli ktoś zapragnie proces zautomatyzować, to ma u mnie skibkę z najprzedniejszym wieprzowym smalczykiem  %)

forumowe nagrody powinienem porozdawać w oparciu o te wyniki już wkrótce (tzn złote medale już przypisane - np u AiDeczka http://www.boincatpoland.org/smf/index.php?action=profile;u=1155;sa=awards )

Szopler

Może zrobić coś w oparciu o Mindc'owy RACLive - skrypcik w perlu ? Nie koniecznie odznaki, ale jakieś inne statsy :)

Pigu

przygotowałem logo dla projektu miesiąca: http://pigu.pl/viewpage.php?page_id=8 (obecne logo grand prix kombinuję przesunąć dla rywalizacji wyścigowej)

jak się wam kamraci nowe logo podoba?

Sergeant

Może w te kartki wpisać nazwy miesięcy, albo nazwy Projekt miesiąca. Bo tak to jest trochę niejednoznaczne.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Pigu

chciałem wam zaprezentować nowe formatowanie tabel (nareszcie na globalnych stylach, a nie przenoszone z excela) - dzięki niemu cała sprawa tworzenia nowych tabel zostanie znacznie uproszczona

kolorystyka zapewne ulegnie jeszcze zmianie (obecnie no mój gust jest zbyt intensywna)

http://pigu.pl/viewpage.php?page_id=4

jak się wam podoba w stosunku do poprzedniej wersji? (przerobiłem wstępnie przodownika pracy i zacząłem ranking woj) jak widać styl formatuje już w poziomie (zeberka i nagłówek), formatowanie w pionie pojawi się mam nadzieję wkrótce (ustalana odgórnie szerokość kolumn, formatowanie w kolumnach)

Szopler

IMO dużo lepiej, ale kolorki jak sam zauważyłeś delikatnie zbyt jaskrawe :).

Jeszcze wykresy dodać i mamy BoincStats II ;)

apohawk

No good deed goes unpunished.

Sergeant

Może sumę dać innym kolorem (dla odróżnienia).
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Pigu

Cytat: sergeant w 05 Czerwiec 2010, 22:05
Może sumę dać innym kolorem (dla odróżnienia).

jest to dość skomplikowana koncepcja (oskryptowanie rozróżnia wers nagłówkowe oraz wersy parzyste/nieparzyste - z innymi będzie kłopot), ale postarałem się coś na to poradzić - zobacz teraz

przy okazji dodałem czerwone/zielone strzałeczki do zobrazowania ruchów w tabeli

emik

super robota Pigu :parrrty: i cmoknięcie w różowiutki ryjeczek ;)


Troll81

 :parrrty: jesteś wielki Pigulcu

Sergeant

No i trochę rozciągnąć ostatnią kolumnę, nie mieszczą się dłuższe liczby. Ale jest superancko.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

Pigu ruszasz cos w tym temacie??

Pigu

ruszę ruszę - nadrabiam zaległości - pojawia się coraz więcej czasu  :attack:

Troll81

a do przeczytania całe forum jeszcze :D

Pigu


Cyfron

Dlaczego Zespół AGH ma 0.0 pkt.... skoro ja do niego należę ?

Poza tym, suma punktów podana w "Lista grup w drużynie BOINC@Poland:" nie zgadza się z punktami podanymi w tabelce w "TOP 10 grup w teamie BOINC@Poland:"

krzyszp

Program, który aktualizuje statystyki został zablokowany przez firewalla :), a popełniłem błąd i strona podaje statystyki bieżące na podstawie CURDATE() MySQL'a, co w przypadku awarii programu powoduje wyświetlanie "0" (bo nie ma danych dzisiejszych) - włączyłem go ponownie wieczorem "ręcznie" - takie problemy muszą jeszcze przez jakiś czas występować...
W ogóle, to myślę już nad przejściem na skrypt w shell'u, zwłaszcza, że mam już porty przekierowane na serwerze.

Niestety, mam też obowiązki i jutro też mnie nie będzie w biurze, więc dopiero w piątek mogę kontynuować pracę nad stroną....
A dzięki temu, że parę osób tam zagląda, to wychodzą na jaw różne "kwiatki"...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Cyfron

myślę, że wszyscy rozumiemy, ale warto się dzielić na bieżąco z "dziurami", bo może coś się przeoczyło, a my to wyłapiemy i będzie potem śmigać pięknie, że szok :)

krzyszp

To może ja komuś app do ściągania danych podeślę?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Cyfron

tzn - co, jak, na jakim systemie i co ten ktoś miałby z tym robić?

krzyszp

Zainstalować, odpalić, mieć ~12GB wolnego miejsca na dysku "c" i gzip.exe w odpowiednim katalogu :). System winxp, vista, lub 7...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Cyfron

gdyby to mogło być 12GB na "d" to bym przyjął, ale na C to niestety nie posiadam takiej ilości wolnego...

krzyszp

T ospecjalnie dla Ciebie skompiluję na "d" lub podeślę źródła VS

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Cyfron

ale od razu mowie, ze ja tam nic nie zrobie od siebie - musisz mi wszystko wyjasnic co i jak mam zrobic (łopatologicznie  %) ) a to zrobię.

Na D zdecydowanie to może być. Mam troche wolnego, to mogę go poświęcić dla dobra Teamu (mam nadzieje, że nie permanentnie ;) )

krzyszp

Ok, później skompiluję wersję dla Ciebie i dam Ci PW z moim mailem, to podeślę program.

Generalnie, to jest bezobsługowy, to komenda cli :)
Program korzysta z biblioteko VMMySQLDirect - powinna się zainstalować razem z app, ale tego nie mam jak sprawdzić (wszystkie kompy mają ją u mnie poinstalowaną).
Niestety, zdarza mu się wywalić, właściwie nie wiem dlaczego, nie ma tam nic niskopoziomowego, ale nieźle żre pamięć w czasie działania (plik seti ze statsami userów ma ok 340MB - cały jest ładowany do ramu i tam obrabiany).

Teraz czekam, czy wywali się na lapku, jak nie, to powinien działać ok i u Ciebie, najlepiej ustawić go w harmonogramie zadań np. na 1.00 w nocy...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Pigu

mogę obczaić co i jak  :attack: