Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

[Pomysł] Pomoc

Zaczęty przez krzyszp, 04 Marzec 2010, 23:25

krzyszp

Jak każdy już wie, jesteśmy dość sporą grupą ludzi...

Ta myśl, pojawiła się już u mnie wcześniej, ale dopiero nabrała realnych kształtów przy zbiórkach na SKB@P.

Dlaczego nie wykorzystamy naszej popularności także do innych, ale także bardzo przydatnych celów?

Proponuję wstawienie stałego elementu na stronie głównej i forum jako modułu pod nazwą np. "Pomóż" - ale to nie ma być link - to ma być normalna notka, w której zamieszczamy ogłoszenie osoby apelującej o pomoc w sytuacjach, gdzie pieniądze decydują o zdrowiu lub życiu osoby, na której z jakiś względów nam zależy (może to być rodzina, znajomy lub ktoś, czyj apel w internecie zwrócił naszą uwagę)...

Poddaję pomysł dyskusji...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81


AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Kryniek


Peciak

Co byśmy tylko Nasza Marką i Boincem nie firmowali jakichś naciągaczy. Wystarczy jedna wpada i cały nasz prestiż diabli wezmą.

Delikatne przeciw.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

lolek

Tak, ale po weryfikacji takiego apelu (chodzi mi o te znalezione w necie, jeśli ktoś z naszych kamratów lub jego bliskich potrzebował by takiej pomocy to jak najbardziej TAK). Jest tylko jeden szkopuł kto by miał to weryfikować. A niestety naciągaczy nie brakuje  :( Dla pomocy kamratom 3X TAK, dla ogłoszeń z internetu mam obawy podobne jak Piotr

Troll81

ogłoszenia z internetu odpadają  :attack: tylko te które zostały zweryfikowane przez naszych liczydłowych.

Zacznijmy od tego że propozycja umieszczenia apelu powinna wyjść od jednego z naszych liczydłowych. i to ta osoba będzie odpowiedzialna za weryfikację....

krzyszp

Dokładnie.

Natomiast odnośnie ogłoszeń z internetu - część z nich daje się łatwo zweryfikować (np. http://paulapruska.blogspot.com/ - właściwie prawie zakończona akcja, dlatego ją wybrałem) i dla takich ogłoszeń nie warto mówić STOP.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

emik

zawsze jest pewny Pajacyk


Troll81

http://www.boincatpoland.org/wiki/8_marca_2010_Pro%C5%9Bba_o_pomoc

Gdyby AL zdecydował się wrzucić newsa na wykop to czy pomoglibyście wykopać??

Skret

oczywiście ....

a w sprawie szczytnych celów ... to zbiórki na SKB@P idą dosyć sprawnie ... może 10% przeznaczyć na wybraną w głosowaniu fundację ?

Troll81

A spytasz się wszystkich którzy dali kasę??

Skret

nie .. odgórnie nałożyć podatek 10% ... jak ktoś nie chce to nie wpłaca ;)

Może głupie ... ale skuteczne - osobiście nie chciałoby mi się robić 10 przelewów ... na skb@p... na fundacje ... itd...

Troll81

A jak ja chce pomóc to mi się chce.... nie lubię podatków.

G

Także zalecałbym ostrożność ze zbiórkami kasy na cokolwiek, bo - o ile wiem  :fright:- druzyna jako taka, nie ma osobowości prawnej. Chyba , że jest inaczej.