[Pomysł] pozycjonowanie www.boincatpoland.org

Zaczęty przez GRID, 11 Styczeń 2011, 23:55

taktu

Cytat: GRID w 15 Grudzień 2011, 20:19
Ale np system SMF przerabia tekst www.boincatpoland.org od razu na link. A mógłby tego nie robić, a najlepiej jeszcze tylko w przypadku nie zalogowanych. (zostawiałby sam tekst.)

Myślę że to będzie dobre na początek, potrzebuje tylko info której wersji smf używamy? Na oficjalnej widzę jedynie 2.0.1 ale chciałbym mieć pewność żeby nie było problemów.


GRID


taktu

No niestety jeszcze nie tym razem, znalazłem tą opcje w konfiguracji ;)

CytatAutomatically link posted URLs


GRID

#43
test - www.boincatpoland.org
Pytanie czy tak zostawić czy nie ?
Będziesz kombinował jeszcze coś ?

taktu

Myślę że lepiej jeśli nie linkuje z automatu, chętnie pokombinuję tylko potrzebuję konkretów, co gdzie i jak zmienić :) Rozmawiałem też w pracy z ludźmi którzy trochę więcej wiedzą o pozycjonowaniu, najlepsze efekty będą kiedy z innych stron będą linki prowadziły do nas, z odpowiednią frazą. Czyli np. link o tytule przetwarzanie rozproszone który prowadziłby do B@P itd. w zależności pod jakie hasło chcemy pozycjonować stronę. Analogicznie w artykułach.


kotfryc

Cytat: Gołąbpocztowy w 16 Grudzień 2011, 11:14
To może skrypt który będzie tworzył coś w stylu boincatpoland.org/r/wp.pl i kierował do wp.pl dopiero wtedy?
Kiedyś pisałem o czymś takim  :p_arr:


Z automatu to można bana od Google zarobić ;)
Jeśli chcemy pozycjonować nasze forum/stronę to niestety bez odpowiednich finansów nie da rady na dzień dzisiejszy (moje zdanie). W moim odczuciu trzeba by było wyizolować grupę interesujących nas fraz i zlecić copywriterowi 100-300 artykułów, dać to na PresellPage. A później linkować głęboko nie do strony głównej, a do działów, wątków i artów na Wiki.
Stworzyć "zaplecze" dla naszej strony (tylko kto utrzyma kilkadziesiąt domen na różnych IP ?).
Co 3 miesiące powtarzać powyższe działania.  :arrr: i jeszcze raz i do skutku...

GRID

Listę fraz obecnie można skrócić do zaokrąglić do 5-10
Wolnych IP mam 7-10. Mógłbym zamieścić napisane artykuły na tych ip.
Czas - muszę poświęcić na inne cele.
pieniądze - muszę poświęcić na inne cele.

Ale na pewno dokończymy ten plan.

Troll81

to ja poprosze o tematy artykułów i ich parametry....

Tomasz R. Gwiazda

a propos precli to mozna zamowic napisanie na rozne tematy z okreslonymi warunkami brzegowymi

kotfryc

Troll to bardzo niewdzięczna robota dla kogoś kto się tym nie zajmuje "zawodowo", pewnie lepiej by było gdybyś się zajął konkursami, albo edycją Wiki itp...  :dunno: bo tak frustrowałbyś się tylko bez powodu...  :-[
Tomek można zamówić oczywiście. Artykuł powinien mieć około 800-2000 znaków, zawierać słowa kluczowe. Dawno niczego nie zlecałem, ale chyba ceny jakoś tragicznie się nie zmieniły, więc za tekst który ma nogi (ale niekoniecznie ręce ;) ) to około 3zł za 1000 znaków. Zakładając że każdy artykuł będzie miał te 1000 znaków to mamy koszt około 300zł za same artykuły. A trzeba to jeszcze na jakieś precle wcisnąć. I nie ma gwarancji, że będzie cokolwiek lepiej...
Zastanawiam się czy w ogóle takie zabiegi mają sens w przypadku tak dużego tworu jak nasza strona  :wacko: , myślę że samą optymalizacją można jeszcze sporo działać. Ja i tak póki co nie mam czasu na to, Grid też zawalony... ale może gdzieś w lutym przyjrzę się tematowi...

Troll81


GRID

Cytat: GRID w 18 Grudzień 2011, 14:17
pieniądze - muszę poświęcić na inne cele.
W sumie wiele kasy nam nie potrzeba dużo (przynajmniej w początkowym etapie). Ostatnio kupuje domeny w OVH za 2,5 zł. (Mogę je parkować na różnych IP {max 8})

Troll jak chcesz coś na święta porobić to możesz napisać kilka artykułów na temat : Redundancja - jeżeli poznasz lepiej temat to możesz nawet dopisać/poprawić ten artykuł.

GRID

#52
Dzięki waszym staraniom koledzy jesteśmy coraz bliżej celu. Którym jest osiągnięcie pierwszego miejsca w frazie Forum naukowe lub forum nauka. Jeszcze daleka droga ale warto, bo w tej dziedzinie praktycznie niema nic ciekawego do odwiedzenia w polskim internecie. Forum B@P wskoczyło również o 9 pozycji w górę pod frazą forum.

Kolejnym krok milowy na pewno po części został osiągnięty dzięki Taku. Któremu chciał się zainstalować testowe forum, aby popchnąć sprawę systemu linków na naszym forum. Przez co forum oczyściło się z tysięcy linków wychodzących, a i zauważyłem że przez to że więcej osób zaczęło tworzyć ładniejsze posty. (wcześniej ktoś pisał: zobacz sobie na http://www.boincatpoland.org/smf a teraz pisze zobacz sobie na forum naukowym).

Wiele zasługi jest pewnie też w ogólnej pracy wielu osób które skoncentrowały się na zamieszczaniu treści tekstowych i graficznych.  :respect: Dzięki którym nasze forum oprócz BOINC, pomaga wielu osobom nie związanym z tą tematyką, które po prostu szukają pomocy na necie.

W efekcie co jeszcze nie dawno było rekordem (1k odwiedzin dziennie) jest teraz normą. Dodam że średnia odsłon to 6k dziennie. (od kwietnia do  grudnia zaliczyliśmy 1.5 miliona odsłon) W tym roku pewnie będzie 3-4 miliony.  :)

ps. Swego czasu byłem zarejestrowany na forum www.scientist.pl ale szybko forum się wypaliło, a na koniec dostałem jakieś info że zablokowano mi konto.

Troll81

oby się to przełożyło na większą ilość rejestrujących się :D i oczywiście aktywnie liczących...

GRID

Pomagać ludziom można i altruistycznie.

Kryniek

GIRD a co sądzisz o tym, aby zachęcić jak najwięcej osób, aby w każdym projekcie w swoim profilu umieszczali link do strony naszego zespołu?

Tak jak np. mam to tutaj - http://boinc.bakerlab.org/rosetta/show_user.php?userid=288378

Widzę że mało ludzi w ogóle umieszcza jakikolwiek link. Gdyby spora liczba osób, to zrobiła wyszła by niezła sumka stron które linkują do naszej strony. Doliczyć do tego trzeba strony BOINCStats itd. które również te adresy przechwytują od projektów co daje nam kolejne przekierowania.
Liczba użytkowników x Liczba projektów = masa linków

Realizacja:
- Przyklejony temat (lub jakoś inaczej eksponowany) o tym aby każdy dodał link do naszej strony w swoich projektach
- informacja w naszym mailingu do użytkowników
- inne formy dotarcia do naszych użytkowników o których być może nie wiem (trochę mnie nie było na forum...)

Ps. Jeśli była już taka akcja to sorki, ale nie zauważyłem.

GRID

#56
To dobry pomysł. Dobrze jest nie linkować tylko boincatpoland.org ale również inne opcje: boincatpoland.org/smf, blog.boincatpoland.org, boincatpoland.org/wiki/SIMAP,...., boinc.com.pl
Można dać to do newslettera.

ps. dobrze że znowu jesteś z nami Krn :)

krzyszp

U mnie już wszystkie profile (tam, gdzie mam założone) linkują do naszej strony, myślałem, że to taki standard :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

GRID

Cytat: krzyszp w 16 Styczeń 2012, 15:32
U mnie już wszystkie profile (tam, gdzie mam założone) linkują do naszej strony, myślałem, że to taki standard :)
znając życie to pewnie taki standard wśród 25% osób.

Troll81

to zapodaj jakie linki byłyby najlepsze :D zamieszcze wszystkie :D

GRID

Zrób tak, w profilu Qcn daj linka do wiki QCN, w GPUGRID daj http://www.boincatpoland.org/wiki/PS3GRID, w simap link do simap wiki i tak dalej, a resztę daj na bloga, forum, boinc.com.pl,

Troll81

nie tak łatwo "zrób" :D uczestniczę w ponad 100 projektach. w niektórych minimalny RAC jest wymagany do utworzenia profilu....

mimeq

U mnie tez raczej nie bylo nic - na szybko w polowie projektow dodalem "sznur" do forum. Reszta jutro.


AL

Cytat: Troll81 w 16 Styczeń 2012, 19:15
nie tak łatwo "zrób" :D uczestniczę w ponad 100 projektach. w niektórych minimalny RAC jest wymagany do utworzenia profilu....
No to witaj w klubie. A ilu projektów w ogóle nie ma na naszej wiki...
W sumie dobry temat do newslettera. Tylko dałbym ogólniej, mianowicie w ogóle o zakładaniu profili z kilkoma przykładami tzw. gotowcami do skopiowania z forum lub wiki. No i oczywiście linki. Może to być w formie takiej, że nie koniecznie zmuszamy kogoś do wklejania naszych linków - wręcz przeciwnie -niech wklejają linki do swoich stron (no chyba, że takowych nie mają - to wtedy do naszej) - to ich zachęci do założenia profili wogóle. A dopiero w opisach profili mogliby wklejać nasze linki i nas reklamować.

Troll81

to pisz :D ja jak się przyłączam do projektu i ma on coś więcej niż standardowe

CytatXXX is a research project that uses Internet-connected computers to do research in XXX. You can participate by downloading and running a free program on your computer.

to od razu zakładam arta i robie tłumaczenie. Ostatnio jednak mało casu kruca bomba...