[Pomysł] Serwer BOINC <- dla Windowsa

Zaczęty przez goofyx, 07 Czerwiec 2011, 19:25

goofyx

Słyszał ktoś o takim rozwiązaniu?

ps.: jak myślicie ciężkie do zrobienia by to było?

Szopler

Cytat: BerkeleyI don't think it can be done, as it will break a lot of the code, since that's written with Linux in mind. I've just asked one of the developers and he says he hasn't heard of anyone doing a port to Windows either, because of the loads of breaking stuff.

In the end it's more expensive than it's worth. It may be easier to learn about how to deal with Linux then.

Having said that, it might be possible to run the server code on Windows with Cygwin installed. But even then it's a lot of figuring out for yourself as no-one has done it before.

Tobas

A możesz zdradzić po co chciałbyś sobie tak życie utrudnić?

goofyx

Bo jestem Polakiem i nazywam się goofyx <- i od jakiegoś czasu cierpię na brak wyzwań na wysokim szczeblu.

Tomasz R. Gwiazda

goofyx: lol , dobre


hmm boinc to niszowy towar, bez zastosowania komercyjnego (zasadniczo)
APache, Php, MySql tez bylo pierwotnie tylko na Linuxa, a jak sie potem okazalo na Win wyszlo. Ba czasami okazuje sie ze lazi na tym lepiej/szybciej (web serwer IIS7 z PHP)
takze szanse ze sie pojawi na ta platforme i bedzie rozwijane sa raczej znikome wlasnie dlatego ze na tym "biznes" krecic sie nie bedzie...

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 07 Czerwiec 2011, 21:12
Ba czasami okazuje sie ze lazi na tym lepiej/szybciej (web serwer IIS7 z PHP)

Wow, skąd masz takie dane??? Jakieś testy?

Z moich porównań wynika, że może być tylko gorzej (o bezpieczeństwie nie wspomnę)...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

hmm w jakis portalu technologicznym bylo info o tym, ze przeszli na serwer oparty o Win i II7 i byly wymierne kozysci w wydajnosci wlasnie z php

krzyszp

Chyba chodzi Ci o Dziennik Internautów (to oni przeszli), zapomnieli tylko wspomnieć, że MS jest ich "partnerem"...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

Cytat: krzyszp w 08 Czerwiec 2011, 11:44
Chyba chodzi Ci o Dziennik Internautów (to oni przeszli), zapomnieli tylko wspomnieć, że MS jest ich "partnerem"...
A to coś zmienia?


A wracając do tematu.
Wiem, że to nisza <- ale kto wie może gdyby była wersja na winde więcej ludzi by się w to pobawiło (założę się, że na pewno więcej projektów by było )<- nie mówię, że zrobię taką wersję <- ale taki pomysł mnie naszedł.

Troll81

O partnerach i ich produktach pisze się dobrze albo wcale. Taka jest zasada.

Pytanie tylko kto to przepisze/przekompiluje? jak już teraz akipa z berkley nie wyrabia się z supportem jednego serwera BOINC to teraz dołóż im jeszcze wersję na windę....

-


goofyx

Cytat: Robert63 w 08 Czerwiec 2011, 13:35
Witam,
Gerasim@home chyba stoi na windzie :
http://gerasim.boinc.ru/users/server_status.aspx

hmm, gdyby mieli porta linuksowego serwera boinc to by było o nim trochę głośniej <- w sensie o serwerze pod winde.
Może tylko serwer bazy danej mają na SQL server na Windzie.

goofyx

maila do admina posłałem z zapytaniem.
zobaczymy.

Troll81

Microsoft SQL Server 10.0.4000.0

też mi się zdaje że tylko baza na nim chula.....

Tomasz R. Gwiazda

przy duzych projektach czasami jest tak ze sa conajmniej 3 maszynki
serwer BOINC, serwer WWW, serwer SQL

goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 08 Czerwiec 2011, 14:48
przy duzych projektach czasami jest tak ze sa conajmniej 3 maszynki
serwer BOINC, serwer WWW, serwer SQL
Wiem

Troll81

#16
do szybkiej zabawy polecam

http://boinc.berkeley.edu/trac/wiki/CloudServer

ale może przygotuję jakąś wirtualke w formacie OVF i damy ją jako plik do ściagnięcia z naszych zasobów? taki gotowiec.....

Hani

Albo źle to rozumie albo to jednak na jednym hoście stoi...


Server status
Program                Host    Status
Web server             AS7       Running
upload_download_server    AS7       Running
scheduler             AS7       Running
rpc handler             AS7       Running
validator                AS7       Running
assimilator             AS7       Running
file deleter             AS7       Running
dbpurge                AS7       Running


goofyx

Cytat: Troll81 w 08 Czerwiec 2011, 16:29
do szybkiej zabawy polecam

http://boinc.berkeley.edu/trac/wiki/CloudServer

ale może przygotuję jakąś wirtualke w formacie OVF i damy ją jako plik do ściagnięcia z naszych zasobów? taki gotowiec.....
Ja z chęcią.
O ile i tak zrobiłem postęp ostatnio co do instalacji serwera boinc <- o tyle ciągle staje na tym że serwer niby jest, ale apache stwierdza, że nie pokaże mi jego strony <- i tak już chyba 10 razy.

Troll81

pewnie uprawnienia się sypły. Dziś spróbuję na szybko wysmażyć OVF

goofyx

Cytat: Troll81 w 08 Czerwiec 2011, 20:47
pewnie uprawnienia się sypły. Dziś spróbuję na szybko wysmażyć OVF
o Tak :)
I od razu linka do mnie :D

A ma ktoś tutoriala jak operować na serwerze od momentu jego uruchomieni tzn.: dorzucenie aplikacji, tworzenie WU, dbanie o to żeby nie było burdelu.
Na forum PNT jest opis do chwili uruchomienia, ale nie znalazłem nigdzie co dalej.

Troll81


goofyx

Cytat: Troll81 w 08 Czerwiec 2011, 21:50
molestuj TJM :D
napisałem PW :)
on mnie kiedyś przeklnie ;) <- zresztą nie tylko on :)

Troll81

ugrzązłem.... moze jutro?

goofyx

Cytat: Troll81 w 09 Czerwiec 2011, 00:39
ugrzązłem.... moze jutro?
Pamiętaj, że lud czeka na ovf :D

Troll81

a ja czekam żeby się kiedyś wyspać. Nie pamiętam kiedy ostatnio położyłem się spać przed 12 w noc, ba przed 2 w nocy....

drWarlock

to wypij jedną a przed drugą się połóż :)

goofyx

Cytat: Troll81 w 09 Czerwiec 2011, 09:21
a ja czekam żeby się kiedyś wyspać. Nie pamiętam kiedy ostatnio położyłem się spać przed 12 w noc, ba przed 2 w nocy....
Moje motto: "Szkoda czasu na sen, wyśpię się po śmierci" :D

Troll81

problem polega na tym że jak rano zaspie to nie mam czasu na kawę a musze wsiąść w auto.....

Tomasz R. Gwiazda

Sleep is for weak! :)

dla tych co niedosypiaja, polecam zrobienie dzieciaka :) nowa definicja niedospania :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 09 Czerwiec 2011, 09:50
problem polega na tym że jak rano zaspie to nie mam czasu na kawę a musze wsiąść w auto.....
Ja się przyzwyczaiłem ;) <- ale kawa to obowiązkowy punkt programu :D

goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 09 Czerwiec 2011, 10:00
Sleep is for weak! :)

dla tych co niedosypiaja, polecam zrobienie dzieciaka :) nowa definicja niedospania :D
Mam bliźniaki <- na początku był hardKore :D

Troll81


drWarlock

dokladnie
moze mu chodzilo o blizniacze serwery, wiesz pdc bdc :D

goofyx

Cytat: drWarlock w 09 Czerwiec 2011, 11:15
dokladnie
moze mu chodzilo o blizniacze serwery, wiesz pdc bdc :D
;p

Cytat: Troll81 w 09 Czerwiec 2011, 10:56
zaczął się offtop
u nas to standard ,- w sumie zamykam temat

TJM

Nie wiem czy dostaliście odpowiedź z Gerasima (bo nie chciało mi się czytać całego wątku), tamtejsza administracja przepisała chyba znaczną część serwera od zera pod Win i jest to serwer kompatybilny z BOINC, a nie BOINC. Przynajmniej tak było ostatnim razem, kiedy się tym interesowałem.
Był/jest również podobny projekt ze znaczną częścią środowiska serwerowego przepisanego w Perlu, bodajże zwie się to perlBOINC, ale nie wiem czy cokolwiek jeszcze jest rozwijane. P.S. na to co piszą w server_status nie ma co patrzeć, bo część informacji wyświetlana jest np. z konfigu projektu i można tam wpisać co się chce.

Jeśli zaś chodzi o przeniesienie oryginalnego środowiska serwerowego pod Windows, to znając dość dobrze źródła serwera po prostu nie jestem w stanie sobie wyobrazić jaki ogrom pracy byłby do tego potrzebny. Źródła są miejscami niesamowicie zagmatwane, brak jest komentarzy i dokumentacji, ogólnie dla osoby która nie miesza w tym na codzień - horror*, na dodatek w wielu miejscach zastosowano rozwiązania raczej typowe dla linuchów i trzeba by mocno się głowić, żeby to przeportować.

* - nierzadko prościej jest napisać sobie jakiś daemon od nowa zamiast przerabiać gotowce, nawet dołączone z szablonami.
Enigma na ten przykład ma level 2 validator, assimilator, work generator i wrappery wejściowe/wyjściowe napisane od zera w PHP.
Jako ciekawostkę dodam, że swego czasu oba wrappery i work generator były napisane pod Windows w..... Autoicie. Zrezygnowałem z nich tylko dlatego, że z konieczności musiałem zredukować serwer do jednej maszyny, zamiast zajmowanych początkowo 2 - kod sieciowy Autoita jest świetny (oparty na bibliotekach Windows) i musiałem moje piękne wielowątkowe wrapperki w pocie czoła przepisywać do PHP....



W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

goofyx

Podając ten pomysł miałem i mam świadomość, że tego nie da się zrobić w 2-3 wieczorki i dlatego nie rzuciłem się jeszcze na taki projekt.
Nie ukrywam, że dalej mam na niego ochotę ;) <- tak jak pisałem, byłby to niezły motyw promujący BOINC i to nie tylko w skali naszego kraju ale i w skali globalnej.

TJM

A jest w ogóle jakiś sposób, żeby Windows rozróżniał wielkość liter w plikach (np. dwa pliki w katalogu, dupa i DUPA)? Jeśli nie ma, to tyle byłoby z całego pomysłu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

goofyx

Cytat: TJM w 15 Lipiec 2011, 08:40
A jest w ogóle jakiś sposób, żeby Windows rozróżniał wielkość liter w plikach (np. dwa pliki w katalogu, dupa i DUPA)? Jeśli nie ma, to tyle byłoby z całego pomysłu.

i tak i nie.
1. systemowo nie rozróżnia
2. programowo tak tzn.: napisany program może mieć funkcję rozpoznawanie dużych/małych liter

TJM

No to jest na dzieńdobry pierwszy problem nie do ominięcia, bo różne rzeczy (np. pliki od WU) mogą mieć nazwy które na Windows będą się powtarzać i system będzie nadpisywał jedne na drugie zamiast usadzać obok.
Nawiasem mówiąc tutaj wychodzi ciekawy zgrzyt nawet w oryginalnym kodzie klienta, bo można (nawet niechcący) stworzyć workunity które na maszynach z Windows będą się sypać, a na Linuksie nie.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.