[Pomysł] Promocja teamu za pomocą Wi-Fi

Zaczęty przez Szopler, 30 Grudzień 2011, 16:57

Szopler

Wystarczy zmienić nazwę swojej sieci na "www.boincatpoland.org" XD

GRID

#1
Ja już to zrobiłem. Około 20-30 razy. Jeżdżę po biurach/domach i konfiguruje routery.
Dobry pomysł.

lolek


Troll81

ciekawy pomysł. po przenosinach do nowego domku rozpatrzę tę opcję :D podobnie jak zmianę routera....

kotfryc

No ja słyszałem kiedyś o innej formie promocji  ;)
http://www.wykop.pl/link/183793/gazeta-pl-pluje-do-big-macow-mam-nadzieje-ze-mcdonald-posprzata/

Svistak


Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

armar

Cytat: Szopler w 30 Grudzień 2011, 16:57
Wystarczy zmienić nazwę swojej sieci na "www.boincatpoland.org" XD
Świetny pomysł.   :parrrty:
Zrobione   :p_arr:

taktu

wręcz genialny :respect: również zrobione :)


AL

Pomysł niezły, choć ja od dawna używam go w odwrotnym celu. Acha nazwa mojej sieci to F*ckingNeo.

MarcinB

No proszę , świetny pomysł  :parrrty: będzie wykonane  :p_arr:

Sebastian M. Bobrecki

Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Troll81

a ja mam dodatkowy pomysł. Co wy na to by sieci wifi oznaczone jako www.boincatpoland.org miały ustawione jedno hasło? w ten sposób jak znajdę się blisko waszego AP to od razu będę mógł skorzystać z neta??

Szopler

Jakiś pomysł jak zrobić aby to hasło nie wypłynęło i ktoś się nam nie włamał?

Troll81

ja tam mogę podać osobom którym ufam :D

Karlik

Opcją byłoby zrobienie enterprise'owej wersji sieci z centralnym serwerem (lub rozproszonym) uwierzytelniającym. Wtedy każdy logowałby się na własne konto. Coś w stylu eduroamu, ale do tego trzebaby lepszych routerków niż przeciętne domowe :dunno:

GRID

Cytat: Karlik w 31 Grudzień 2011, 15:49
Opcją byłoby zrobienie enterprise'owej wersji sieci z centralnym serwerem (lub rozproszonym) uwierzytelniającym. Wtedy każdy logowałby się na własne konto. Coś w stylu eduroamu, ale do tego trzebaby lepszych routerków niż przeciętne domowe :dunno:
a regulaminie podane by było aby móc kożystać na stałe z sieci trzeba by zainstalować program BOINC a następnie miesięcznie robić 300k Racu.

JaRa

Cytat: Szopler w 30 Grudzień 2011, 16:57
Wystarczy zmienić nazwę swojej sieci na "www.boincatpoland.org" XD

Zrobione



tito

Router mi padł - przy okazji stawiania nowej sieci opartej na netbooku nazwa została zmieniona na tę słuszną.  :arrr:

Pigu

ja z definicji disable ssid broadcast

Szopler


Troll81

tak jak i tuzin innych rzeczy. Mi wystarczy że dam filtrowanie po macach i WPA2. 99% leszczy nie da rady a ci co dadzą maja lepszy łeb ode mnie :D

Pigu


ryszard.korczyk

Można by przygotować hotspoty, logujesz się do sieci niezabezpieczonej ale ze specjalnym routingiem. Jakąby stronę wpisać przekieruje Cię na stronę logowania do hotspotu, tam informacja o B@P oraz informację jak się zalogować. Oczywiście blokady czasowe na korzystanie trzeba ustawić.
http://www.mikrotik.org.pl/arts.php?g=14
http://www.akademiawifi.pl/content/view/79/98/

Szopler

Nie wiem dla czego ale zamiast kodów mam od jakiegoś czasu kwadraciki... :fright:

Cyfron

hmm... a może zrobić tak, że jak np laptop nie używa żadnego wifi, to żeby tworzył swoją siec wifi z taką nazwą?
Może też coś takiego zrobić na telefonach?

GRID

dzisiaj zainteresowałem się tematem hostspotu. Jedną sieć wifi widzę w całej brukseli. To może być niezły pomysł.

armar

Cytat: Cyfron w 08 Styczeń 2012, 11:07Może też coś takiego zrobić na telefonach?
No to moja komórka nie tylko liczy, ale jeszcze promuje www.boincatpoland.org (z tym, że w moim HTC Sensation S nie da się ustawić nazwy z kropkami, więc jest "www boincatpoland org", ale wiadomo o co chodzi).

krzyszp

Cytat: armarB@P] link=topic=6620.msg171768#msg171768 date=1326051283]
Cytat: Cyfron w 08 Styczeń 2012, 11:07Może też coś takiego zrobić na telefonach?
No to moja komórka nie tylko liczy, ale jeszcze promuje www.boincatpoland.org (z tym, że w moim HTC Sensation S nie da się ustawić nazwy z kropkami, więc jest "www boincatpoland org", ale wiadomo o co chodzi).
A możesz napisać, jak to zrobić?
To i moja by promowała...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Cyfron

chętnie się też dowiem jak na moim G1 to zrobić :)

armar

W Androidzie wchodzimy w Ustawienia -> Siedzi zwykłe i bezprzewodowe -> Ustawienia hotspotu Wi-Fi
Tam wpisujemy w pola:
Nazwa routera (SSID): www boincatpoland org
Zabezpieczenia: WPA2
Hasło: tu trzeba coś wymyśleć

Następnie naciskamy na "Hotspot Wi-Fi"

Zapewne nie każda komórka ma taką opcję.

Troll81


GRID


krzyszp

Jeszcze tylko pytanie, czy to spowoduje brak transmisji po mojej aktualnej sieci WiFi w telefonie, czyli w momencie jak mam AP włączone, to mój telefon będzie wszystko ściągał po 3G (pakietowo)?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

armar

Cytat: krzyszp w 09 Styczeń 2012, 14:56
Jeszcze tylko pytanie, czy to spowoduje brak transmisji po mojej aktualnej sieci WiFi w telefonie
Tak, telefon albo działa jak odbiornik sieci Wi-Fi, albo jako router korzystając przy tym z innego niż Wi-Fi źródła dostępu do Internetu.

Cytat: krzyszp w 09 Styczeń 2012, 14:56czyli w momencie jak mam AP włączone, to mój telefon będzie wszystko ściągał po 3G (pakietowo)?
Jeśli włączysz 3G (ja mam domyślnie wyłączone, bo nie lubię płacić wyższych rachunków).

Cyfron

na moim G1 chyba nie da tak rady... (ustawić hotspota)

armar

#35
Cytat: Cyfron w 09 Styczeń 2012, 16:01
na moim G1 chyba nie da tak rady... (ustawić hotspota)
Da się, ale łatwo nie jest: http://forums.tmonews.com/index.php?topic=7274.0

Troll81


armar

Cytat: Troll81 w 09 Styczeń 2012, 18:54
A na ZTE blade da się??
Nie wiem, ale tu podają, że się da: http://www.articlesnatch.com/Article/How-Zte-Blade-V880-Works-As-A-Portable-Wifi-Hotspot-/2536698
:)

Troll81

może w innej wersji softu :( u mnie niema "Tethering & portable hotspot"

Gołąbpocztowy

Cytat: Cyfron w 09 Styczeń 2012, 16:01
na moim G1 chyba nie da tak rady... (ustawić hotspota)
Jak miałem g1 to ściągnąłem aplikację z marketu, która dodawała taką funkcjonalość. Nazywała się "Wifi teethering" albo coś w ten deseń. Nie wiem cz wymaga zrootowanego telefonu bo taki miałem.