Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Błąd w najnowszych managerach...

Zaczęty przez Szopler, 17 Styczeń 2009, 20:34

Szopler

Nie mam pewności czy to błąd, czy tylko ja tak mam, ale...
Teraz mam 6.6.0, poprzednio 6.5.0, poprzednio 6.4.5... ;) I zostawia mi w pamięci aplikację choć status WU jest wstrzymany, albo mimo "Zamknij podłączonego klienta" lub Zamknięcie menadżera liczy sobie WU dalej i dopiero jak killnę proces, to... ale wiadomo czym to grozi.
Czy ktoś też tak ma? Dodam, że w opcjach mam WYŁĄCZONE pozostawianie aplikacji projektów w mem.

emik

a jaki projekt czy wszystkie? bo może to wina projektu


AiDec

Mam to samo, od dawna, juz sie przyzwyczailem :). Mam to na wielu roznych kompach, roznych BM, z roznymi projektami. Wiec albo wina siedzi gleboko w BM, albo w Win (np. w jakims patch`u sprzed pol roku).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Machloj

ja też tak mam - 6.5.0 - na szczęście nigdy nie wyłączam menadżera, więc mi to kompletnie nie przeszkadza  ;)

Szopler

Czyli się wyjaśniło :), Problem dotyczy wszystkich projektów, więc to na pewno BM...

TJM

U mnie to samo, na dodatek developerzy też się ostatnio skapnęli, dziś nawet coś na liście mailingowej o tym było.
Raczej niewielka przeszkoda, wystarczy zamknąć managera i killnąć boinc.exe, po chwili aplikacje liczące same się zamkną w bezpieczny sposób.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

MarcinG

nie wiem jak na widowsie ale na linuxie tez tak mialem , wiec za kazdym razem przelaczam tryb advanced do tego trybu prostszego w ktorym nic nie widac :) i wtedy zamykam boinca i automatycznie zamyka mi procesy liczenia.

Chyba ze ten trick nie pomaga to kiluje samego boinca ale jeszcze w top widac procesy ktore w ciagu kilku, kilkunastu sekund automatycznie sie zamkna.

U mnie tak wlasnie jest.

prospector

Ja też tak mam w wersji 6,4,7 ale zawsze przed wyłączeniem boinca wstrzymuję jego pracę z pozycji "aktywność".
Ta metoda jest w 100% skuteczna i bezpieczna.


http://www.therainforestsite.com/clickToGive/home.faces?siteId=4

Foxas

Witam wszystkich !
Czy w nowej wersji programu 6.6.36 nadal występuje ten problem ? bo nie wiem czy instalować.
w win i linuksie mam to samo. program liczy choć go wyłączyłem :(

[PBT] Horpah

ta wersja 6.6.36 wydaje się być naprawdę już nieźle dopracowana, POLECAM
Tylko pamiętajcie Win musi być zaktualizowany i mieć uruchomiony NetFramework 3.5SP1.
Odnośnie tego co piszecie powyżej:
po zainstalowaniu boinc managera(BM), restarcie systemu i uruchomienia BM trzeba uważać przy jego zamknięciu, gdyż wyskakuje wtedy okno z pytanie czy chcesz aby po zamknięciu BM aplikacje projektów nadal liczyły czy nie, jest też pytanie czy BM ma pytać za każdym razem o to czy nie. Gdy zaznaczymy aby się nie pytał więcej i wybierzemy opcję by nie zamykał aplikacji projektów to już tak pozostanie, chyba pomoże już tylko całkowite odinstalowanie i wyczyszczenie rejestru.

AiDec

Siedzisz na tej wersji 6.6.36? Jesli tak, to bede bardzo ciekaw Twoich (i nie tylko) opinii. Mnie tez ta wersja wyglada na pierwsza stabilna z galezi 6.6.x i jesli jeszcze kilka osob (Ty?) to potwierdzi, to w razie czego moglaby sie stac wersja zalecana...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

Cytat: Horpah w 14 Czerwiec 2009, 12:39
ta wersja 6.6.36 wydaje się być naprawdę już nieźle dopracowana, POLECAM
Tylko pamiętajcie Win musi być zaktualizowany i mieć uruchomiony NetFramework 3.5SP1.
Odnośnie tego co piszecie powyżej:
po zainstalowaniu boinc managera(BM), restarcie systemu i uruchomienia BM trzeba uważać przy jego zamknięciu, gdyż wyskakuje wtedy okno z pytanie czy chcesz aby po zamknięciu BM aplikacje projektów nadal liczyły czy nie, jest też pytanie czy BM ma pytać za każdym razem o to czy nie. Gdy zaznaczymy aby się nie pytał więcej i wybierzemy opcję by nie zamykał aplikacji projektów to już tak pozostanie, chyba pomoże już tylko całkowite odinstalowanie i wyczyszczenie rejestru.

Czasem w Zaawansowane / Ustawienia nie można włączyć - Pokazuj okno dialogowe przy zamykaniu?

[PBT] Horpah

#12
faktycznie jest taka opcja
zaawansowane/ustawienia/ogólne "okno dialogowe przy zamykaniu"

Ja używam właśnie tej 6.6.36 i jak na razie nie trafiłem na problemy, pobiera prawidłowo, nie trzeba startować w milce przypominacza, jestem zadowolony.

Troll81

to może i ja przejdę na 6,6,36 bo mi coś próbek einsteina nie chce pobierać a buforek się kończy :(

Foxas

u mnie działa ta opcja zamykania projektów. ale musiałem przeinstalować boinca całkowicie, włącznie z czyszczeniem rejestrów. pod windą.

D_T_G

A czy w 6.6.36 działa zdalne sterowanie? Zainstalowałem na winxp boinc jako usługę (protected), stworzyłem remote_hosts.cfg i dodałem swoje lan-owe ip i nazwę kompa. Uruchomiłem usługę w services.msc, boinc uwidział remote_hosts, bo w messages było, że nie rozpoznował nazwy hosta w remote_hosts.cfg, więc zostawiłem tylko ip i restartowałem usługę. Ale i tak nie mogłem się podłączyć ze swojego kompa. Po drodze nie było firewalli, to musi być coś z winy boinca na windowsie...


KrzychuP

Tak piszecie ładnie o tej wersji (6.6.36), że postanowiłem spróbować.

Niestety, przestał liczyć na GPU po zainstalowaniu.
Coś powinienem zmienić, ustawić?

Na razie wróciłem do 6.5.0

Tomasz R. Gwiazda

a ja wczoraj instalowalem na 7maszynach najnowszego klienta w tym na jedym kompie gdzie sa obliczenia GPU i...

....


WSZYSTKO DZIALA :)

Pigu

widzę rośniesz na mocarza  :respect:

KrzychuP

Kolejny kiks 6.6.36

Na domowym kompie ignoruje moje ustawienie, żeby nie czyścił pamięci po przełączeniu na inny projekt i elegancko wywala z pamięci aplikację, którą przed chwilą spauzował, mimo, że na różne sposoby prosiłem go  ;) żeby tego nie robił.
(mam na myśli zmianę odpowiednich ustawień czy to w BAM, czy w samym projekcie, czy bezpośrednio w managerze, a nie agitację słowną  ;) (choć nie będę ukrywał, że kilka słów poleciało pod jegoż adresem po kolejnym niezadziałaniu tej opcji))

Zatem...

... back to 6.5.0