Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Przejęcie teamów

Zaczęty przez PMG, 16 Październik 2007, 20:42

PMG

Wiecie tak mnie naszło. Skoro połączyliśmy siły (nie)dawno z innym teamem a jest teraz ta opcja "łączenia" teamów (czy też przejmowania) to czy jest możliwość połaczenia z tymi "porzuconymi" szczątkami teamów ? znaczy większe części przeszły do B@P - ale te mniejsze pozostały. Można je przyłaczyć ? czy na jakiej zasadzie działa to przejmowanie ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

AL

To dość skomplikowana kwestia i odpowiadając w skrócie - niestety niema takiej możliwości.

Bober

To nawet nie jest skomplikowane. Takiej opcji po prostu nie ma. Chyba, że sie to kiedyś zmieni.

PMG

Czyli takie przejęcie jak tutaj [moderacja: link nie aktualny] zostało opisane nie możemy zrobić ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Bober

Takie przejęcia polegają na zamianie nazw drużyn. Także nie ma możliwości dodania nam tego, co zostało po fuzjach, w których uczestniczyliśmy.

AL

W przypadku na który się powołujesz - Artur przejmował inne drużyny w poszczególnych projektach - w których te inne miały znacznie więcej punktów niż grupa POLAND. Po ich przejęciu zmieniał im nazwę na POLAND - a "starej" POLAND zmieniał bodajrze na BOINC ECOLOGY FOUNDATION (lub coś w tym stylu). O ile w przypadku grupy POLAND było to łatwe do przeprowadzenia - ponieważ w tych poszczególnych projektach liczyło bardzo niewiele osób albo wręcz tylko Artur (a wiadomo, że po zamianie nazw drużyn - użytkownicy muszą sami się przepisać do nowej drużyny z "większym" ddorobkiem punktowym) - w naszym przypadku byłoby to praktycznie bardzo trudne do wykonania choćby właśnie z tego względu, że w poszczególnych projektach mamy dużo więcej uczestników i przy takich roszadach byłoby nieuniknione - stracić część z nich. Ponadto potwierdzam to co napisał Bober - niema opcji łączenia czy tak jak w przypadku hostów "mergowania" drużyn, mogą się tylko one wymieniać nazwami.

Juras23

No a co z opcją "zjadania" drużyn porzuconych - nie przez zmianę nazw dwoch drużyn, ale właśnie przez opcję Przejmij Drużynę czy coś podobnego - gdzieś o tym czytałem, że można to zrobić jeśli admin drużyny nie odpowie przez 3 miesiące na wezwanie to drużyna przechodzi do osoby żądającej - no chyba że mi się to przyśniło hehe :)

[PBT] Horpah

Cytat: "Juras23"jeśli admin drużyny nie odpowie przez 3 miesiące na wezwanie to drużyna przechodzi do osoby żądającej - no chyba że mi się to przyśniło hehe :)

nie, nie przyśniło ci się, faktycznie możesz wystąpić o foundera i jeśli obecny founder nie zajrzy do swej skrzynki emailowej i nie odpowie to zostaniesz founderem tej drużyny, ale niestety nadal nie ma możliwości połączenia punktów obu drużyn.

AL

No i wystarczą tylko 2-m-ce. Sprawdzałem.

bartsob5

Cytat: "Juras23"No a co z opcją "zjadania" drużyn porzuconych - nie przez zmianę nazw dwoch drużyn, ale właśnie przez opcję Przejmij Drużynę czy coś podobnego - gdzieś o tym czytałem, że można to zrobić jeśli admin drużyny nie odpowie przez 3 miesiące na wezwanie to drużyna przechodzi do osoby żądającej - no chyba że mi się to przyśniło hehe :)

ja hbym powiedzial ze nie mozemy tego uczynic z bardziej prozaicznego powodu:
nie ma juz (w praktycznie zadnym) projekcie druzyny, ktora by miala wiecej punktow od nas (tudziez jakis wzglednie dobry rac) a jej zalozyciel bylby kompletnie nie aktywny... no ale oczywiscie, jesli znajdziecie odpowiednich kandydatow...

D_T_G

Cytat: "bartsob5"ja hbym powiedzial ze nie mozemy tego uczynic z bardziej prozaicznego powodu:
nie ma juz (w praktycznie zadnym) projekcie druzyny, ktora by miala wiecej punktow od nas (tudziez jakis wzglednie dobry rac) a jej zalozyciel bylby kompletnie nie aktywny... no ale oczywiscie, jesli znajdziecie odpowiednich kandydatow...

Poland z WCG, nie w BOINCu ale w punktach UD, ma wciąż większą dzienną produkcję(Poland, B@P), i biorąc pod uwagę fakt, że BOINC lepiej punktuje to muszą dysponować znacznie większą mocą obliczeniową. Potencjał jest w nich taki, że chcąc nie chcąc będą musieli całkowicie przejść na BOINCa w przyszłości chcąc dalej liczyć WCG, jako że całkowicie on na niego migruje. Founder JERZY nie jest aktywny od marca br (JERZY), tylko że tam trzeba o foundera ubiegać się w znacznie mniej sformalizowany sposób, przez samych administratorów projektu (szczegóły z forum), ale może to też potrwać znacznie krócej. Dziwi mnie, że Artur jeszcze się o to nie ubiegał.


cracovian

Powinninsmy przejac SETI.USA. Niemcy sie slinia, ale nie daja rady.
http://setiathome.berkeley.edu/top_teams.php
img]http://www.boincstats.com/signature/user_124014.gif[/img]

Juras23

Jeśli my przejmiemy drużynę z większą ilością punktów to na jej koncie pojawią się nasze punkty - to z kolei powoduje, że nasze punkty są dostępne do wymiany dla innej drużyny - wciąż pod nazwą tej starej - czyli mogą być wymienione w kolejnej transakcji z kimś innym - i tym sposobem możemy całkiem powaznie stwierdzić że punkty BOINC dążą do zjednoczenia się i nie mogą zniknąć -  hmmm - jakiś taki przebłysk mi się udzielił :) heh

deway

Może ktoś opisać jak wygląda aktualnie przejmowanie/łączenie teamów?

W innym temacie znalazłem wypowiedź Mchl'a z sierpnia 2008:
Cytat: Mchl w 14 Sierpień 2008, 22:12
Nie "przelać".

Ktoś kto zdobędzie dostęp do konta opiekuna zespołu, może w pierwszej kolejności przekazać uprawnienia na inne konto, a w drugiej kolejności zmienić nazwę i inne dane zespołu na swoje.
(Nota bene, w ten sam sposób dokonaliśmy fuzji zespołów w SETI i Einsteinie).
Odzyskanie zespołu po takiej akcji zależy od dobrej woli administratorów projektów, w których taka sytacja się przydarzyła.
1. Chodzi mi o wyjaśnienie następującej sytuacji:
- jest inny zespół niż BOINC@Poland
- użytkownicy z tego zespołu przechodzą do BOINC@Poland
- co się dzieje dalej? z tego co zrozumiałem to albo:
a) punkty zostają na koncie tego "martwego" zespołu i zespół "widmo" istnieje sobie po prostu w statystykach
albo
b) gdyby BOINC@Poland tego chciało to moglibyśmy się "wymienić" nazwami w projektach w których inny zespół ma przewagę punktową (zmiana nazw przez adminów, my zmieniamy wtedy nazwę na dowolną, a oni zmieniają nazwę zespołu na naszą, przez co mamy ich większą liczbę punktów)
albo
c) istnieje obecnie coś takiego jak łączenie punktów zespołów?

2. Czy martwe zespoły w projektach można jakoś przejąć bez ich twórców?
"Szaleństwo: robić wciąż to samo, a oczekiwać różnych rezultatów" Albert Einstein

Mchl

1.
a) tak
b) tak
c) nie
2. tak

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

deway

Bez c) nie mamy po co robić 2., a tym bardziej b), bo w Polsce w żadnym projekcie nie ma żadnej drużyny lepszej niż BOINC@Poland (jeśli jest to tylko dlatego, że dany projekt nie cieszy się zainteresowaniem).

Doczytałem w innym temacie:
2. wykonuje się poprzez wysłanie wiadomości o przejmowaniu zespołu do właściciela drużyny w danym projekcie (admin do admina), jeśli ten nie odpowie w określonym czasie, drużyna zostaje przejęta.
"Szaleństwo: robić wciąż to samo, a oczekiwać różnych rezultatów" Albert Einstein

Troll81

Taaaaaa. ale takie przejmowanie zespołów w sposób "wrogi" nie jest mile widziane na Boincstats. Poza tym sprawia to tyle że admin jednego zespołu staje się adminem drugiego, ale punktów nadal nie można łączyć :(

Tomasz R. Gwiazda

Chyba lepsze jest pokojowe przejecie :) Wskazac zalety (Duzy moze wiecej), forum ect

Troll81

odało się z jedną drużyną :) może kiedyś uda się z innymi :)

Mchl

Cytat: Troll81 w 23 Maj 2009, 13:36
odało się z jedną drużyną :) może kiedyś uda się z innymi :)

Z dwiema

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

stn

A jest gdzies lista drużyn, z którymi prowadzimy rozmowy?

Troll81

u Mchl'a na biurku o ile w ogóle :D

Mchl

Zamieszczam poniżej

Cytat: lista
1.

Wszystkie większe zespoły zostały już zaproszone, więc jeżeli jeszcze z nami nie są, to pewnie tak już zostanie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

zaprośmy mniejsze :D

Szopler

Jestem za... wiele drobnych zespołów z zaangażowanymi userami jest więcej warta niż jeden duży gdzie 90% założyło konta kiedyś i już nie liczy.

Kryniek

Z jednej strony fajne są te fuzje, ale z drugiej fajnie by mieć też jakąś konkurencje w Polsce. Dodałoby to trochę pikanterii w rywalizacji :)

KrzychuP

W Polsce nie mamy konkurencji  XD XD XD XD XD XD XD

Konkurencję mamy za południową granicą.  :P

BIJ CZECHA!!!  :attack: :attack: :attack: :attack: :attack: :attack:

AiDec

To prawda, w Polsce nie mamy konkurencji i nie chcemy miec. Konkurencje mamy za granica, czyli (jak pisuje Jarek) B@P kontra reszta swiata  :arrr:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka