Lista darczyńców projektu SKB@P - edycja trzecia

Zaczęty przez Troll81, 16 Lipiec 2008, 09:23

Czy warto organizować zrzutkę numer 3??

Tak
12 (75%)
Nie
3 (18.8%)
Nie jestem zainteresowany
1 (6.3%)

Głosów w sumie: 16

PBT_marian_boss

Według moich wyliczeń mamy uzbierane 1244,62. Wyliczyłem na szybko że niestety jeszcze trochę brakuje:

i7775
PŁYTA809438
CPU1025650
COOLERBOX47
RAM350250
GPU7777
SUMA22611462

Ceny złapane z allegro, pod i7 najtańsza płyta, RAM 3x1GB 1600Mhz. Wydaje mi się że nie ma co składać platformy na i7 bo drogo na wychodzi. Nawet kupując bez VAT'u potrzeba jeszcze trochę.

Pigu

jeżeli ten i7 ma mieć 4 core to odpuśćmy

sesef

Ja bym się wstrzymał chociaż do końca stycznia jutro premierę ma Phenom II co prawda nie ma co go porównywać z i7 (jak tu porównywać 8 wątków z 4) ale jest on porównywalny w wielu testach z Q9950 i Q9450 i myślę, że intel trochę albo więcej niż trochę zjedzie z cenami tych swoich quadów na 775 co działa nam na korzyść będzie można włożyć lepszy procek :)


@PBT_marian_boss
Co do DDR3 nie ma sensu pchać się w 3x1GB całkowicie wystarczy 2x1 GB przyrost pomiędzy triple a dual jest niewielki i już za tą różnice lepiej kupić jakąś chłodziarkę.

3Rni

a czy 8 watków boinc na i7  = 2x4core dobrego quada... bo jeśli nie to uważam ze lepiej dobrego QX z porządną baza na OC

Szopler

Spoko, jutro wypłata ;) jak tylko mi coś zostanie to dorzucę...

IThorne

Dorzuciłem 10 PLN, więc łącznie wspomogłem 2 i 3 akcje po 25 PLN



Troll81

Trzech króli było wczoraj... a tak myślałem że fajnie by było poskładać 3 kompa na święto 3 króli

Szopler

Wystarczy jak poskładamy go na 14 lutego z miłości do BOINC'a :P.

sesef

http://www.purepc.pl/procesory/AMD_Dragon_oraz_Phenom_II?page=0%2C0

Niedługo sporo się zmieni na rynku procesorów.

Troll81


IThorne

A jak by wygladało ewentualny zakup tego proca AMD wraz ze wszystkimi komponentami? Bo 800 stów za to procka tej klasy to wcale nie dużo...



Szopler

Dorzuciłem jeszce 5.00 pln do okrągłych 50. I to by było na tyle w tej edycji :P.

jarod_e

To ja też jeszcze dorzucę do ognia, równe 50,  a co  ;D 
No i podtrzymuję nadal moją propozycję na sprzęt bez Waty   P-)

Coby odświeżyć temat cen to aktualnie wygląda to np tak:
      i7   775
PŁYTA    850   430
CPU       855   775
COOLER   BOX   48
RAM      330   210
GPU        77   77
SUMA      2112   1540

Konfiguracja dla S775 - Asus P5Q-E, Q9400,2x1GB 1200MHz CL5
Konfiguracja dla i7 - Asus P6T Deluxe, i7-920, 2x1GB 1866MHz CL8


Machloj

a wiadomo już co phenom II sobą prezentuje? myślę, że jak teraz jest niecałe 600zł różnicy to może jeszcze troszeczkę poczekamy i weźmiemy i7?

jarod_e

W sieci jest sporo recek, generalnie jest znacznie lepiej jesli chodzi o cieplo - w stoku nie więcej niż 30st C.
No i ma potencjał OC - zwykle 3.8GHz to nie problem na AC. Ale jeśli chodzi o liczenie to nadal słabo wypada przy Intelu i nie mówię tu o nowych i7.
Pod boinca raczej lepszy będzie q9450 z dużym potencjałem pod OC.
No chyba że AMD spuści mocno z ceny wtedy się zastanowię nad wymianą  :P

Troll81

Tak piszecie że brakuje "tylko" 600 zł. A od kilku miechów ozbieraliśmy niezo ponad dwa razy tyle. Znajdą się chętni do sponsoringu i7?? Bo lepiej złożyć słabszego kompa już teraz niż nieco szybszego za pół roku.

Szopler

ile wydajniejszy będzie ten nowy komp - 10% ?
ile będzie droższy - 50% ?

No to moim zdaniem składamy coś na Quadzie i rozpoczynamy zbiórkę na karty bo CUDA są przyszłością BOINC.

Pigu

popieram - kupmy coś w końcu, bo jak nie liczy to nie punktuje :(

Troll81

Niedługo przekroczymy magiczną barierę 1400 zł więc proponuję powoli rozpoczać zakupy. Pierwszy post został uzupełniony o wpłaty podane przez Mariana. Sprawdźcie czy wszyscy są na liście i z odpowiednimi kwotami. W razie W będziemy wyjaśniać :D

Troll81

Pierwszy post update'owany. Kiedy robimy zakupy??

sesef

#180
http://www.purepc.pl/sprzet_pc/procesory/obnizki_cen_core_2_quad

No i mamy odpowiedź na Phenoma II :) Warto zaczekać jeszcze z tydzień może 2, aż ceny wejdą w życie w Polsce.

No to po sesji może sam coś nowego poskładam.

Troll81

Marian kiedy zaczynamy zakupy?? ile jeszcze brakuje kasy? rozruszajmy trochę pirackie towarzycho i pchnijmy sprawę do końca :D

sesef

Chyba nie prędko :(

1 USD 3.3381

Tragedia procesory miały stanieć a wyjdzie na to że podrożeją bo złotówka bardziej poleci niż ta obniżka.

PBT_marian_boss

Cytat: Troll81 w 20 Styczeń 2009, 21:51
Marian kiedy zaczynamy zakupy?? ile jeszcze brakuje kasy? rozruszajmy trochę pirackie towarzycho i pchnijmy sprawę do końca :D

Masz przecież całą listę, od tamtej pory nic nie wpłynęło. Trzeba przeliczyć ile jeszcze brakuje.

Troll81

wstępne wyliczenia mówiły że komp będzie kosztować 1462 Cooler boxowy to ja ci wysłać mogę :D na 775 pasujący co powinno nieco obniżyć cenę :D

Uzbieranych mamy 1359,62, Tak wuiec jeszcze conajmniej 50złotych potrzeba. A to już niewiele. Marian Podaj tak na szybko aktualną kalkuację ceny kompa. Bo złotówka bardzo w dół idzie i ceny moga już być wyższe. Dlatego proponuję w miarę szybko rozpocząć zakupy nim dolar jeszcze bardziej podrożeje.

PBT_marian_boss

Cytat
Jasne, już się robi ..  tylko jest jeden problem - tych proców prawie nigdzie nie ma w handlu (tylko w jakiś sklepach, o ile to prawda co piszą), a jak są to w cenie trochę kosmicznej - 655 pln.
W cenie nie wiele wyższej możemy mieć Intel Core 2 Q9400 Quad Core, 2.66GHz, 1333FSB, 6MB cache, LGA775, 45nm, BOX - za 750 pln lub w wersji OEM za 700 ale z gwarancją na rok.
ASUS P5Q-E - 488
Patriot ViperSeries DDR2 2x1GB 1200mhz 5-5-5-15 DIMM kit - 233
ASUS EN6200LE Geforce GF6200LE 64MB DDR (TC256MB), TV&VGA, PCI-E, BOX - 85
Cooler Master Hyper TX2 - 50

Czyli razem z Q9400 wychodzi 1606, czyli brakuje około 250 zł.
Podane ceny to ceny netto od "zaufanego naszego człowieka" :)

Szopler

Gdyby ta kasa była wpłacana na konto z % to już byśmy mieli, a tak wpłacamy, wpłacamy i końca (kompa) nie widać :no:

cezar






PBT_marian_boss

Cytat: Szopler w 22 Styczeń 2009, 17:55
Gdyby ta kasa była wpłacana na konto z % to już byśmy mieli, a tak wpłacamy, wpłacamy i końca (kompa) nie widać :no:

Żeby zarobić przez rok brakująca nam kwotę to chyba tylko na giełdzie dał byś radę, ja nie widziałem jeszcze takiej lokaty która w rok zarabia 25%

PanStaszek

Cytat: Szopler w 22 Styczeń 2009, 17:55
Gdyby ta kasa była wpłacana na konto z % to już byśmy mieli, a tak wpłacamy, wpłacamy i końca (kompa) nie widać :no:
Napisz w jakim banku masz lokaty, też jestem zainteresowany takim wysokim oprocentowaniem  ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Troll81

Zostało już bardzo niewiele :) kochani forumowicze pomóżcie dokończyć nasze dzieło :D każda wpłata, nawet 5 zł się liczy. jest nas grubo ponad 1000 osób. Naprawdę nawet najmniejszy wkład się liczy.

Szopler

Cytat: stachu @ fiddex w 22 Styczeń 2009, 21:30
Cytat: Szopler w 22 Styczeń 2009, 17:55
Gdyby ta kasa była wpłacana na konto z % to już byśmy mieli, a tak wpłacamy, wpłacamy i końca (kompa) nie widać :no:
Napisz w jakim banku masz lokaty, też jestem zainteresowany takim wysokim oprocentowaniem  ;D


Bank "Złota Skarpeta" Sp. z o.o.  XD

Machloj

Szoplerowi chodziło o konto z % - wpłacasz na lokatę i dostajesz skrzynkę piwa - po wypiciu widzisz swoją kasę podwójnie (jak masz słabą głowę to nawet potrójnie)  ;)

Szopler


Szopler


sciagacz

czy moze ktos podac nr konta to sie doloze po wypłacie :)

ZdrowaMarchewa

Cytat: Troll81 w 16 Lipiec 2008, 09:23

To jest nowy numer wyłącznie do wpłat na SKB@P

96 1140 2017 0000 4302 0585 2241
MARIUSZ SZAFRAŃSKI

tytuł przelewu "zrzutka SKB@P", oraz login używany na forum


Dodatkowe szczegóły w pierwszym poście  ;)

sciagacz

Dziwny zbieg okoliczności ale nazwisko właściciela konta jest identycze z moim.
a kaska wpłynie ok 15 lutego

Machloj

hem...jestem "szczęśliwym" posiadaczem takiej oto płyty: http://www.bazarcen.pl/product_670185.html - myślę, że by się spokojnie nadała do tego kompa - jest tylko jedno "ale" - mianowicie po kilku tygodniach bezproblemowego działania nagle przestała ze mną współpracować - podczas włączania zatrzymywała się na sekcji związanej z zasilaniem proca - dałem ją do obejrzenia jakiemuś pierwszemu lepszemu serwisantowi - stwierdził. że "coś" się z nią stało, ale on nie potrafi powiedzieć co (nic nie jest przypalone, kondensatory też są ok!) - może ktoś wie gdzie w okolicy krakowa można sprawdzić dokładnie co się jej stało - albo ktoś się zaoferuje i sam sprawdzi co nie hula :) - to w sumie porządna płyta jest i troszkę byśmy mogli zejść z kosztów...

btw. w sumie gdzieś powinienem mieć gwarancję, ale z tym może być i tak problem bo kupiłem ją w Sirius.pl XD

Troll81

ścieżka przerwana na płycie?? naprawa byłaby wtedy nieopłacalna :(