Lista darczyńców projektu SKB@P - edycja trzecia

Zaczęty przez Troll81, 16 Lipiec 2008, 09:23

Czy warto organizować zrzutkę numer 3??

Tak
12 (75%)
Nie
3 (18.8%)
Nie jestem zainteresowany
1 (6.3%)

Głosów w sumie: 16

PBT_marian_boss

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 06 Styczeń 2010, 21:04
ja bym nie krecil, wazniejsze zeby pracowaly stabilnie i bez przerwy

Na tych ustawieniach działa już kilka dni a podejrzewam że dużo więcej nie da rady.

Troll81

Lista darczyńców powinna być już zamknięta jakiś czas temu..... teraz zbieramy na GPU. Nota bene 8400GS powinna dać radę liczyć Collatza.....

TJM

I SETI pewnie też, nawet z rozsądną prędkością.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

lolek

Ja polecał bym CC znacznie lepiej punktuje, a przy tym aplikacja na CUDA jest stabilniejsza ( z SETI miewałem problemy). W CC ta grafa zrobi >2k

tito


Tomasz R. Gwiazda

narazie nie :) (chyba)

ale mysle ze za miesiac mozemy zrobic jakas akcje na konkretny cel

Troll81


PBT_marian_boss

Raczej zasilacz, na tym co teraz jest SKB@P nie chodzą stabilnie.

Troll81

MOże warto rozruszac cos w temacie zbiórki? niedługo wypłaty  %) Podaj Marian co potrzeba i mniej więcej za ile :D

33oliver

Panowie, nie przebrnąłem przez cały wątek ale do rzeczy....

Mogę udostępnić miejsce w piwnicy budynku, w którym mieszkam, kilka pomieszczeń - gdzie jest bardzo chłodno i nie potrzeba klimatyzacji a co najważniejsze - nie trzeba płacić za prąd :)

Jestem z Katowic i mieszkam w samym centrum miasta. Problem może być tylko jeden - trzeba by było pociągnąć internet do piwnicy i porozmawiać z administratorem sieci aby zgodził sie dołączyć te kompy do sieci.

Jak na razie tylko daję taką propozycję a Wy dajcie znać czy jesteście zainteresowani. Nie daje gwarancji, że to wypali bo trzeba uzyskac pewne zgody, ale aby zaczac dzialac musi byc zainteresowanie z Waszej strony. Więcej info na ten temat w PM. Ewentualne sprawy bedzie mozna dopiąć po wakacjach bo teraz udaje sie na urlop. Ale kontakt tutaj bede miec zawsze wiec jakby co to mozna pytac o szczegoly.

Troll81


33oliver

Żeby wejść do budynku trzeba mieć klucz do głównych drzwi, który posiada jedynie 8 mieszkańców budynku oraz portier.

Troll81

A żeby się włamać?? czy kiedykolwiek okradziono tę piwnicę. Czy mieszkańcy trzymaja tam materiały łatwopalne? Czy piwnica może zostac zalana?

Pytań jest wiele. Jednak serwerownie są lepiej przystosowane do trzymania w nich kompów. Wierze w twoje szczere chęci ale nie zagwarantujesz że sasiad nie ma w piwnicy obok kanistrów z benzyną, albo że jego synalek nie jest miłośnikiem wykopków i nie trzyma niewypałów w piwnicy. Piwnicami często ciągnięte sa piony kanalizacyjne albo wodne. Tu równiez może byc problem.

Peciak

Zacznijmy może od tego że czy w ogóle mamy te kompy co maja tam stać - bo chyba nie 

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Szopler

#374
Cytat: 33oliver w 01 Lipiec 2010, 12:57
Żeby wejść do budynku trzeba mieć klucz do głównych drzwi, który posiada jedynie 8 mieszkańców budynku oraz portier.

Domofon jest?
Bo jak jest to odpada - ludziska mają tendencję do otwierania każdemu kto się nawinie.
Mieszkałem na studiach na tzw. nowym osiedlu. Wejście do garaży było przez klatkę do której klucze mieli tylko mieszkańcy, a przy wejściu za pierwszymi zamkniętymi (przeszklonymi) drzwiami była kamera.
Nie dość, że samochody w garażu były regularnie okradane to jeszcze kamerę przy wejściu zwinęli...

33oliver

Do domu nie wchodzi nikt poza mieszkańcami, piwnice są puste - jak na piwnice duże pomieszczenia - jest to tzw dom asystenta znajdujący się na terenie uczelni. Nie ma wejścia do domu z ulicy, wejście przez portiernie a od dziś ma być "jakaś" ochrona obiektu w postaci ochroniarza - jeszcze go nie widziałem więc nie wiem czy będzie to jakiś emeryt o lasce ;) czy osiłek z siłowni.

Na parterze wszystkie okna maja rolety antywłamaniowe, nie ma domofonu.

Owszem, w piwnicy są instalacje wodno-kanalizacyjne.

Troll81

Domofon akurat niewiele daje, Tak jak i ochroniarz. W mojej uczelni opędzlowali dziekanat. Wleźli koło portiera włamali się do dziekanatu. Rozkręcili nowiuśkie kompy i zabrali z nich bebechy w plecakach....

kempler

Ja powiem tak. Za krótko się znamy. Sorry ale jesteś na forum od 22 maja i ja osobiście nie ufam Ci na tyle aby przeznaczyć kasę na kompy które będą pod Twoją opieką. Nie zrozum mnie źle, nie mam nic do Ciebie.  :parrrty:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

33oliver

Ok, nie ma sprawy... może kiedyś powrócimy do tematu.

kempler

To tylko moje zdanie więc kontynuuj. To że ja mam wątpliwości nie znaczy że inni mają :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Na razie kompo jest dobrze w serwerowni u mariana :D

EDU Enthusiast

mmm piwnica musiala by miec klimatyzacje nawet jeden komp potrafilby nagrzac w takiej przez tyg hehe + wilgoc mozliwa

TJM

Chciałbym to zobaczyć, jak jeden komp nagrzewa nawet małą piwnicę.
U mnie w sezonie grzewczym piec i kupa żelastwa instalacji C/O z których ucieka kilka kW ciepła 24 godziny na dobę nie daje rady podnieść temperatury nawet o 5 stopni, a co dopiero jakiś śmieszny blaszak.
W typowej piwnicy temperatura jest praktycznie stała z niewielkimi odchyłkami w czasie dużych mrozów i upałów.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Fakt ale wilgoć i kurz mogą zrobić sporo zamieszania....

AiDec

Moim zdaniem nie ma na razie sensu stawiania dodatkowych kompow. Mamy bardzo duze mozliwosci upgrade dotychczasowych. Do kompa z Taganem 1300 mozemy wlozyc 2x 5870, do dwoch pozostalych kompow mozemy wlozyc po 2x 5970 i do nich w tym celu nalezaloby dorzucic zasilki a la Silverstone 1500. Zatem do dotychczasowych kompow mamy mozliwosci dolozenia ca. 15k-20k pln.

IMHO plan:

1. Kupic 5870 do kompa z Taganem 1300
2. Kupic druga 5870
3. Silverstone do kolejnego SKB@P... 2x 5970.... i tak dalej.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

Cytat: AiDec w 02 Lipiec 2010, 00:46
Moim zdaniem nie ma na razie sensu stawiania dodatkowych kompow. Mamy bardzo duze mozliwosci upgrade dotychczasowych. Do kompa z Taganem 1300 mozemy wlozyc 2x 5870, do dwoch pozostalych kompow mozemy wlozyc po 2x 5970 i do nich w tym celu nalezaloby dorzucic zasilki a la Silverstone 1500. Zatem do dotychczasowych kompow mamy mozliwosci dolozenia ca. 15k-20k pln.

IMHO plan:

1. Kupic 5870 do kompa z Taganem 1300
2. Kupic druga 5870
3. Silverstone do kolejnego SKB@P... 2x 5970.... i tak dalej.

Dla 2x59 spokojnie 1 kW starsza. SS1,5k to jest dla 4x59 :)

Troll81

Dlatego proponuję zbiórkę. Niedługo ppieniążki wpłyna na konto :D

Panowie zrzuta  :attack: :attack: :attack: :attack: :attack: :attack:

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Tomasz R. Gwiazda

kempler: nowy sezon Futuramy widziales moze ? :)

kempler

widziałem wszystkie dawno temu :) bender się zmeczył :p dr zoidber go zastąpi :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Tomasz R. Gwiazda

no ale teraz nowy sezon jest 6 i 3 odcinki juz wyszly :) to kontynuacja po filmach pelnometrazowych

Cyfron

Panowie - słabe miejsce na dyskusje o serialach  :no:

Troll81

Ano offtop. Do przeniesienia do działu "rozmowy nieboincowane"

Cyfron

odgrzewamy, odgrzewamy i dalej zbieramy :)

Ja ciut tam kapnąłem i Mariana poinformowałem :)

apohawk

Przypomnijcie mi w drugiej połowie sierpnia, bo spory wydatek mnie czeka i wstrzymuję wszelkie inne wydatki.
No good deed goes unpunished.

Troll81

Przydałoby się zrobić nowy wątek z tabelką.... To by zmobilizowało ludzi....

kotfryc

Cytat: Troll81 w 16 Lipiec 2010, 09:44
Przydałoby się zrobić nowy wątek z tabelką.... To by zmobilizowało ludzi....
Mogę coś dorzucić, ale nie karzcie mi przebijać się przez 16 stron dyskusji która się zaczęła w 2008 r.  %) Jeśli mają byś nowi liczydłowi, nowi zrzutkowicze to trzeba czasem jakieś wątki odświerzyć. Wiem, że niektóre osoby siedzą już tutaj bardzo długo, ale z perspektywy osoby nowej na forum to jest to dyskusja paru starych pierników o... w sumie już nie wiadomo o czym bo lista darczyńców jest z takiego i takiego roku... Dajcie szansę nowym  ;)

apohawk

http://www.boincatpoland.org/smf/superkomputer-boincpoland/lista-darczyncow-projektu-skbp-modernizacja/
Tu masz świeży wątek. Ale masz rację. Dzięki za opinię.
Proszę moderatora o przyklejenie wątku o modernizacji i zamknięcie tego wątku. Będzie przejrzyściej.
No good deed goes unpunished.

kotfryc

Problem w tym, że to TA dyskusja pojawia się domyślnie jako nr 1 w tym dziale, a nie ta "aktualna". Nowe osoby na forum raczej nie będą chciały się przebijać przez ileś tam tematów żeby znaleźć te aktualne wątki. Także albo trzeba pogrzebać w opcjach SMF, albo zrobić archiwum i tam przenosić takie wątki a w ich miejsce zrobić post przyklejony z opisem tego co ze zbiórek dało się zrobić ... Czyli jakie kompy stoją, ile policzyły, kto się składał na jakie maszyny i zdjęcia. Do jednych przemówić mogą osiągnięcia, innych nic nie przekona dopóki na własne gały fotek nie zobaczą.  :fright:

Troll81

zdjecia są na wiki :D ale masz rację. Trzecia zbiórka juz sie zakończyła i można ja zamknąć. A w wątku o modernizacji podpiąć arta z wiki