Krytyka SKB@P (Superkomputer B@P)

Zaczęty przez Artur, 06 Czerwiec 2008, 15:21

Artur

Cytat: Troll81 w 06 Czerwiec 2008, 12:44
Jasne. Aler ponadto B@P jest mocno zgrany. Jest stała grupa bardzo aktywnych userów i np udaje nam się przeprowadzić zrzutkę na wspólny komp liczący na konto drużyny :D

To jeden z najgłupszych pomysłów, jaki Wam wpadł do głowy. Według mnie tego typu kretyńskie inicjatywy przesądzą o powstaniu bardziej inteligentnej alternatywy dla BOINC.



EDIT:
Temat został stworzony z postów wydzielonych z różnych istniejących wcześniej wątków.
Bober
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Artur

Cytat: Troll81 w 06 Czerwiec 2008, 15:38
hm... ciekawie oceniasz inicjaty obywatelską w wykonaniu naszej drużyny. Czy mógłbyś jeszcze zdradzić dlaczego ten pomysł jest tak głupi i kretyński?? I jaką widzisz bardziej inteligentną alternatywę dla BOINC? Bo z twojej wypowiedzi wniooskuję że nie popierasz w pełni idei przetwarzania rozproszonego na zasadzie wolontariatu. Dlaczego więc uczestniczysz w projektach? Bo widzę tu pewną sprzeczność.

Nie znam co prawda treści maial jaki kolega niechcący ci wysłał ale nie sądzę by był on na takim poziomie jak twoja odpowiedź. Mam wrażenie że wyładowujesz swoje frustracje na naszym forum. Rozumiem twoje rozgoryczenie i zdenerwowanie faktem dostania niechcianej poczty, ale ludzie kulturalni zazwyczaj kończą na skasowaniu takiego maila, lub co najwyżej na odesłaniu maila z prośbą o zaprzestanie spamowania. W moim odczuci Twoja reakcja była niewspółmierna a odpowiedź nacechowana agresją pod kątem naszego teamu.

Życzę więc więcej wewnętrznego spokoju i opanowania, oraz refleksji nad przyszłymi wypowiedziami na naszym forum.

"Inicjatywę obywatelską", hehe no proszę mamy nową nazwę i już wszyscy w B@P zgodnie wierzymy w jej sens.

Pomysł jest kretyński, bowiem zaprzecza idei wykorzystania wolnych mocy obliczeniowych, zachęca do kreowania nowych mocy zamiast rzeczywiście wykorzystania istniejących. Zdaje się, że jest pewna różnica w wykorzystaniu istniejącego kompa a w tworzeniu nowego?

Uczestniczę i zachęcam do mądrego uczestnictwa w BOINC, tępiąc kretyńskie inicjatywy - jeżeli widzisz sprzeczność, to Twój problem.

Bardziej inteligentna alternatywa BOINC = bardziej ekologiczna (w dobrym rozumieniu tego słowa) i o jeszcze kilku cechach - sami zobaczycie jak powstaną ;) hehe. Może to kwestia 2 może 5 a może 10 lat, ale pojawi się - z nią zniknie kretynizm zespołów typu B@P.

Jeżeli chodzi o reakcję na głupotę, to nigdy nie byłem i nie będę kulturalny ;)

Dziękuję za życzenia - wewnętrznego spokoju i opanowania mam wystarczająco dużo, a wybucham sporadycznie, gdy widzę pleniącą się wokół głupotę.

Pozdrawiam
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Bober

#2
Dyskusja na ten temat z Arturem miała miejsce tu
url=http://www.polskiprojektboinc.vel.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=186
i nie widzę sensu powtarzania jej na naszym forum.

Pigu

Cytat: Artur w 06 Czerwiec 2008, 16:23
z nią zniknie kretynizm zespołów typu B@P.

Hola hola kolego, możesz mieć odmienne zdanie odnośnie przydziału mocy dla nauki i używać boinca ekologicznie - tylko podczas pracy wygaszacza ekranu (acz ze względów ekologicznych radzę wtedy hibernować), ale bądź tak dobry i nie ubliżaj mi, szczególnie na moim podwórku  :( ok? dziękuję.

Bober

Nie da rady. Ten osobnik posługuje się rynsztokowym słownictwem na co dzień.

Troll81

Poziom kolegi Artura jest tak niski że nie będę się już zniżał do dyskusji z nim. Przepraszam niniejszym kolegów za obniżenie poziomu dyskusji. Starałem się wytłumaczyć pewne rzeczy koledze, ale najwyraźniej nie jest on "przemakalny" dla argumentów wyrażanych językiem kulturalnych ludzi. Co się zaś tyczy idei BOINC to jak widzę kolega ma strasznie restrykcyjne podejście, i każdego kto myśli o tym w inny sposób nazywa głupkiem i kretynem (tylko dla tego że sam ma inną wizję świata). Pozostaje tylko współczuć koledze wąskich horyzontów myślowych i ubogiego słownictwa. A teamowi kołobrzeg rzyczę wysokiego RAC i niskiego zużycia prądu, oraz wielu nowych członków z nieco szerszymi horyzontami myślowymi niż Artur.

Artur

Cytat: Troll81 w 06 Czerwiec 2008, 16:58
Poziom kolegi Artura jest tak niski że nie będę się już zniżał do dyskusji z nim. Przepraszam niniejszym kolegów za obniżenie poziomu dyskusji. Starałem się wytłumaczyć pewne rzeczy koledze,

Jakoś kolego opórcz Twoich pytań, wrażeń, odczuć i życzeń trudno było dostrzec w Twoim poprzednim poście cień tłumaczenia czegokolwiek, więc nie .... (i  w tym miejscu również nie będę kulturalny, hehe), czego to zaś nie tłumaczyłeś. Gdzież to był ten argument, na który miałbym odpowiedzieć?

Z czym mam dyskutować? Z Twoimi wrażeniami, odczuciami czy życzeniami?
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Artur

Cytat: Pigu w 06 Czerwiec 2008, 16:47
Cytat: Artur w 06 Czerwiec 2008, 16:23
z nią zniknie kretynizm zespołów typu B@P.

Hola hola kolego, możesz mieć odmienne zdanie odnośnie przydziału mocy dla nauki i używać boinca ekologicznie - tylko podczas pracy wygaszacza ekranu (acz ze względów ekologicznych radzę wtedy hibernować), ale bądź tak dobry i nie ubliżaj mi, szczególnie na moim podwórku  :( ok? dziękuję.


"Ekologicznie" znaczy podczas pracy wygaszacza, hehe  Sam to wymyśliłeś?

Bądźmy precyzyjni nie ubliżyłem osobiście Tobie tylko temu zespołowi, który uważam za ekologicznie (w dobrym rozumieniu tego słowa) szkodliwy.
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Artur

Cytat: Bober w 06 Czerwiec 2008, 16:49
Nie da rady. Ten osobnik posługuje się rynsztokowym słownictwem na co dzień.

Częstość używania słowa "kretyn" (które, gdybyś nie wiedział nie jest słowem rynsztokowym) zależy od tego, jak często spotykam kretynów ;). Wczoraj spotkałem i dzisiaj również, ale może jutro będzie lepszy dzień.
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Pigu

#9
Wszystko co używa energii elektrycznej (zresztą jakiejkolwiek innej) jest ekologicznie szkodliwe, pytanie jest tylko, czy jesteśmy gotowi ponieść ten koszt w zamian za możliwy, acz niekonieczny rezultat. Za dużo poświęcasz Arturze uwagi (sądząc z lektury wątku na PPB) słowom "wolna" moc obliczeniowa. Wolna moc to ta, którą użytkownik jest gotów odstąpić projektom. W moim odczuciu boinc nie powstał po to by wygrzewać procki, tylko po to by liczyć projekty, więc komp który liczy tylko boinc nie jest sprzeczny z jego założeniami. Dodatkowo chciałbym zauważyć, iż pogoń za punktami nie jest zła, punkty są wyznacznikiem naszego wkładu w dany projekt, a w mej opinii lepiej zdziałać więcej niż mniej. Punktomaniactwo zaczyna się wg. mnie w momencie, gdy zatracamy cele projektów i jesteśmy skłonni liczyć byle bzdurę, o ile tylko dobrze punktuje. Odnośnie kwestii marnotrawstwa zasobów i superkomputerów. Nie zapominajcie, że koszt zakupu sprzętu w takim przypadku ponosiłby projekt (więc większość projektów realizowanych na uczelniach nigdy nie zaczęłaby działania), zaś dzięki boinc mamy możliwość (wszyscy miłośnicy sf chociażby) kontynuowania dzieła seti (i to w dodatku we własnym domu - to wielka frajda i hobby), tak więc podczas gdy wielkie superkompy liczą trajektorie rakiet ;) nasz "super" komp liczy białeczka, może koszt mopsa (tzn koszt utrzymania, nie zakupu) jest wyższy (a może niższy) niż na blue gene, może szłoby liczyć niższymi kosztami "zasobów", ale nie mieliśmy takiej opcji - mogliśmy kupić co mamy, albo nic.

Proponuję odciąć wątek po przeprosinach boberka i przenieść do nowego tematu, bo tu mieliśmy dyskutować nad metodami reklamy boinc wśród potencjalnych liczydłowych, a nie dyskutować z Arturem

Cytat"Ekologicznie" znaczy podczas pracy wygaszacza, hehe  Sam to wymyśliłeś?
tak, sam  ;) zauważ, że w czasie działania wygaszacza masz pewność, że zasoby brane przez boinc są wolne i nic nie traci na płynności ms-office

Machloj

#10
zawsze się zastanawiam, skąd się biorą tacy ludzie...muszę założyć sobie coś podobnego do greenpeace! fanatycy na polu bitwy są najlepsi  ;D

Artur...a wiesz, że oddychając wytwarzasz szkodliwy CO2?   ::)

edit.
a powiedz mi czemu się w takim razie przejmujesz tym, że ktoś z Twojego zespołu odejdzie, jeśli jak twierdzisz zbieranie punktów jest kretynizmem? widzisz sprzeczność, to Twój problem. :)

Artur

Cytat: Pigu w 06 Czerwiec 2008, 17:59
Wszystko co używa energii elektrycznej (zresztą jakiejkolwiek innej) jest ekologicznie szkodliwe, 

Oczywiście, że nie!
Szkodliwość zaczyna się tam, gdzie mając do wyboru większe i mniejsze koszty dla środowiska świadomie wybieramy te większe. Dlatego jesteście dla mnie ekologicznie ewidentnie szkodliwym zespołem, bo świadomie dokonujecie wyborów, które są dla środowiska bardziej kosztowne, podczas gdy ten sam efekt można osiągnąć przy mniejszych kosztach.

Weźmy odpady.
Sam proces tworzenia odpadów nie jest nieekologiczny, bo jest konieczny. Nie da się ich nie tworzyć nawet przy największej trosce o środowisko.
Ale sposób ich tworzenia i wykorzystania (lub niewykorzystania) może być nieekologiczny, tzn. taki, że koszty dla środowiska są większe niż konieczne.

To są takie proste rzeczy, że powinny być zrozumiałe już od IQ 80 i szczerze mówiąc to nie wiem, co tu jest dalej do tłumaczenia.
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Machloj

w Twoich wypowiedziach widać zasadę: nie mam argumentów, więc zacznę ich obrażać

Pigu

Cytat: Artur w 06 Czerwiec 2008, 18:42
Oczywiście, że nie!
Szkodliwość zaczyna się tam, gdzie mając do wyboru większe i mniejsze koszty dla środowiska świadomie wybieramy te większe. Dlatego jesteście dla mnie ekologicznie ewidentnie szkodliwym zespołem, bo świadomie dokonujecie wyborów, które są dla środowiska bardziej kosztowne, podczas gdy ten sam efekt można osiągnąć przy mniejszych kosztach.

Polemizowałbym nad definicją szkodliwości, jednak rozumiem twój pogląd. Jak mniemam, gdy liczę jakiś projekt podczas oglądania filmu na kompie, to jestem pożyteczny, podczas gdy zostawiając go włączonego dla binca na noc przechodzę w fazę szkodnika. W mojej opinii byłem dla środowiska równo szkodliwy cały czas, zaś dla nauki (z różnym natężeniem) pożyteczny.
Wybór by szkodzić środowisku (oraz własnemu portfelowi) i pomagać nauce podjęliśmy wchodząc w boinc (bo do tego się boinc sprowadza), za to mylisz się twierdząc, że zarzucamy "ekologiczne" pozyskiwanie nowych maszyn na rzecz "nieekologicznego" - naszym zamiarem jest uzupełnienie tych pierwszych o te drugie
i na koniec - czy człowiek oglądaliśmy tv jest szkodnikiem? hmm w sumie tak - marnotrawi ziemskie zasoby ku swej przyjemności... to tak jak my, bo boinc o nasze hobby (i w dodatku pożyteczne - ot taki bajer)

Artur

Cytat: Machloj w 06 Czerwiec 2008, 18:23
zawsze się zastanawiam, skąd się biorą tacy ludzie...muszę założyć sobie coś podobnego do greenpeace! fanatycy na polu bitwy są najlepsi  ;D

Artur...a wiesz, że oddychając wytwarzasz szkodliwy CO2?   ::)

edit.
a powiedz mi czemu się w takim razie przejmujesz tym, że ktoś z Twojego zespołu odejdzie, jeśli jak twierdzisz zbieranie punktów jest kretynizmem? widzisz sprzeczność, to Twój problem. :)


To jest właśnie ciekawe, że nawet trudno Ci sobie wyobrazić inne powody przejmowania się niż punktowe. A tu niespodzianka! Punkty mam w 4 literach a sprzeczności nie ma, hehe - musisz mi uwierzyć, że tak od razu jest to zbyt trudne do pojęcia przez kogoś ogarniętego manią na tle punktów. Na tłumaczenie szkoda czasu i ... tlenu :).
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Troll81

Najwyraźniej Artur nie pojmuje celu działanie ludzi którzy stworzyli BOINC. Naukowcy stworzyli tą platformę nie po to by była ekologiczna, ale po to by "bez kosztów własnych" zbudować superkomputer. Nadrzędnym ich celem jest zapewnienie możliwie wysokiej "szybkości" tego komputera więc wprowadzili element wsółzawodnictwa w postaci punktów kredytowych, zakładania drużyn liczenia pod flagą danego państwa oraz tytuły UotD. I jeśli ktoś jeszcze ma złudzenia to może się ich pozbyć. W Berkley studenci budują specjale klastry przeznaczone do BOINC (przykład projektu PS3 Grid) tworząc jak to Artur wyraził "dodatkowe" moce obliczeniowe :D Po prostu dla naukowców emisja CO2 nie ma znaczenia w tym wypadku. Liczy się że nawet mało znany naukowiec ma dostęp do potencjalnego "superkomputera" jeśli przyciągnie odpowiednią rzeszę chętnych użytkowników. I zapewniam cię Arturze że ma w nosie ile wygeneruje CO2. Nasz team jest przynajmniej o tyle ekologiczny że zamiast liczyć na "starych trupach" składamy się na szybką maszyne w której stosunek mocy obliczeniowej do mocy pobieranej jest w  miarę wysoki. I wyobraź sobie że większość naszych użytkowników nie liczy dla punktów tylko liczy te projekty w które wierzy. Poza tym nadużywasz słowa "kretyn", gdyż jest to określenie medyczne związane z wadą w rozwoju umysłowym czyli tzw. kretynizm. Ty używasz go natomiast nieadekwatnie i stąd zamieniasz je w słowo wprost z rynsztoka. Po prostu ma ono kilka znaczeń a ty nie użyłeś go w znaczeniu medycznym. Ponadto używasz również innych słów pood które już nijak nie da się podpiąć terminologii medyczne. Ale ty pewnie i do słowa kurwa podepniesz staropolskie korzenie (już wszak kochanowski użył tego słowa w fraszkach). Stąd też sprawiasz wrażenie zwykłego chama i do tego fanatyka jedynie słusznej wizji platformy obliczeń rozproszonych. Jeśli w moich wypowiedziach nie potrafisz dostrzec argumentacji to znaczy że masz również problemy z czytaniem ze zrozumieniem. no ale tak już mają ludzie zatracający o fanatyzm. Obrażasz nasz team a to jeszcze gorsze od obrażania poszczególnych osób, gdyż krzywdzisz wielu ludzi którzy nawet od roku nie zajrzeli na to forum.

Wybacz ale twoje zachowanie nie kwalifikuje się nawet do tego bym je adekwatnie nazwał. po prostu w języku ludzi kulturalnych nie ma wystarczająco słowa. Wiem natomiast że ty zapewne znalazłbyś conajmniej kilkanaście soczystych określeń. Widząc że nie przemówię do ciebie zapewne i tym postem, pozostaje mi tylko życzyć ci byś spotykał na swej drodze jak najwięcej osobników podobnych do Ciebie. Może w końcu przejrzysz na oczy.

bartsob5

w mysl starego porzekadła

CytatNie rozmawiaj z debilem, bo sprowadzi rozmowe na swój poziom i pokona cię doświadczeniem

proponuje zakończyć tą dyskusje, względnie przenieść ją gdzieś indziej.

artur - upomnienie za słownictwo i pisanie postów pod rząd (jest coś takiego jak funkcja edit, wiesz?)
troll - upomnienie za podsycanie kłótni - wolność slowa wolnoscia, ale na takie pyskówki (i ich podtrzymywanie) bede reagowal.

Artur

Cytat: Pigu w 06 Czerwiec 2008, 18:59
mylisz się twierdząc, że zarzucamy "ekologiczne" pozyskiwanie nowych maszyn na rzecz "nieekologicznego" - naszym zamiarem jest uzupełnienie tych pierwszych o te drugie
i na koniec - czy człowiek oglądaliśmy tv jest szkodnikiem? hmm w sumie tak - marnotrawi ziemskie zasoby ku swej przyjemności... to tak jak my, bo boinc o nasze hobby (i w dodatku pożyteczne - ot taki bajer)

Trudno każdego człowieka oglądającego TV uznać za szkodnika, ale z pewnością gdyby oglądał jednocześnie to samo na kilku odbiornikach byłby idiotą.

W moim przekonaniu na pewno nieekologiczne jest zasadniczo liczenie w godzinach szczytu (są wyjątki takie jak brak wyników pośrednich, termin) i kupowanie sprzętu specjalnie dla BOINC. Ktoś może mieć bardziej restrykcyjne podejście, jeśli przewiduje dotkliwy kryzys energetyczny związany z wyczerpaniem się złóż ropy i węgla, który wyprzedzi kryzys związany z wyczerpywaniem się rzadkich pierwiastków.

Jeżeli jak napisałeś, Waszym celem jest uzupełnianie ekologicznych maszyn o nieekologiczne, to cel ten jest jawnie nieekologiczny, to dla mnie i dla wielu ludzi oznacza po prostu, szkodliwy.

Nie wiadomo, czy nie bardziej szkodliwe jest jednak rozpowszechnianie dziecięcych, naiwnych poglądów, że nauka nas uratuje, podczas gdy my będziemy mieć wszystko gdzieś i wmawianie różnym bezmyślnym istotom, że wielce w ten sposób pomagają ludzkości. To kompletna iluzja. Nauka w nieracjonalnie zorganizowanym społeczeństwie jest również nieracjonalnie wykorzystywana. Nieracjonalnie zorganizowanym tzn. nastawionym na bieżące potrzeby, zresztą w dużej mierze sztucznie kreowane przez tych, komu na tym zależy, bez strategii i mechanizmów, które zapewniłyby równowagę surowcową i energetyczną w dłuższym okresie.
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Artur

#18
Skoro wiemy już co o sobie myślimy, to chyba nie ma potrzeby tego powtarzać (osobiście słowo fanatyk mnie rozbawiło, hehe). OK -tym razem po wypowiedzi kolegi pewne oceny zachowam dla siebie (nie są łagodniejsze).
Cytat: Troll81 w 06 Czerwiec 2008, 20:48
Najwyraźniej Artur nie pojmuje celu działanie ludzi którzy stworzyli BOINC.

Doszedłem do wniosku, iż rozmowy z ludźmi, którzy wyciągają np. taki wniosek jak ten powyżej na podstawie wypowiedzi o konieczności liczenia ekologicznego nie mają żadnego sensu.

Równie "logicznie" można byłoby zarzucić komuś krytykującemu nieeokologiczny samochód, że nie rozumie celów producentów samochodów. Oczywiście producenci nie produkują samochodów po to by były tylko ekologiczne, ale przy dziecinnie prostych założeniach celem ludzkości jest, by były one możliwie ekologiczne.

Kolega nie rozumie, że te same cele można osiągać różnymi sposobami. W szczególności porównanie tych sposobów może nam dać sposoby bardziej i mniej ekologiczne.

Wskazywanie celów BOINC nie jest żadną sensowną odpowiedzią na krytykę nieekologicznych sposobów ich realizacji, które promuje B@P. Podobnie  nie jest nią wskazywanie jakiegoś bliżej nieokreślonego budowania klastrów przez studentów, gdzie możemy przypuszczać chodzi również o cele edukacyjne, testowanie istotniejszych możliwości technicznych niż zwykłego kompa, itp. ale nawet gdyby ich nie było to i tak wskazywanie innych nieekologicznych działań również nie byłoby sensowną odpowiedzią na tę krytykę. Zbyt dużo jest prostych błędów rozumowania w Twoich wypowiedziach bym uważał dyskusję z Tobą za sensowną, tym bardziej w miejscu gdzie promuje się nieekologiczne praktyki.

Wasze składkowe kompy są nieekologicznie bez względu na ich parametry, bowiem można znaleźć tysiące komputerów o zbliżonych parametrach, które jako niededykowane wyłącznie BOINC w oczywisty sposób używane mogą być dla BOINC z wielokrotnie nawet lepszymi wskaźnikami MFLOPS/W a poza tym bez konieczności zużycia na nie dodatkowych surowców. Dla ludzi nieogarniętych manią punktów i posiadających  jakieś przynajmniej przeciętne IQ powinno być to stosunkowo proste.

Zasadniczo, dbając o własne zasoby intelektualne postanowiłem nie umieszczać już na tym forum żadnych postów, o ile jakiś spamer czy akwizytor nie wejdzie mi znowu w drogę, więc z góry ignoruję wszelkie ewentualne błędy w odpowiedziach, pisanie nie na temat etc.
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Artur

#19
Cytat: AiDec w 22 Czerwiec 2008, 14:53
Hej hej - przylaczam sie do SKB@P :). Wlasnie zaatakowalem `prądodawcę` ( :P ) o numer konta :). SKB@P - swietny, swietny pomysl!! Gratuluje przede wszystkim Simkowi! Btw, jako nowy na 4um i zarazem w BOINC czytam sobie to 4um posty po postach i ostatnio czytalem historie sprzed lat, o ktorych Wy juz zapewne nawet nie pamietacie :). O tym jak to ktos chcial do SKB@P kupowac monitor, klawe, myszke :). Fajnie tak sobie poczytac o poczatkach. Zaluje ze nie dolaczylem do Was wczesniej, ale i tak sie ciesze ze teraz a nie za 2 lata :). Nie mialem co prawda udzialu w SKB@P1, ale mam nadzieje na SKB@P2 :).

Nie no to jest niezły folklor hehe, a to dobre - świetnym pomysłem jest pomysł, który na PC-tach zużywa na BOINC ok 2x więcej energii niż w przypadku liczenia "przy okazji" a ponadto trzeba jeszcze zużyć ponad 200 kg cennych surowców, żeby taki kretyński SKB@P stworzyć.
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

KrzychuP


Machloj

AiDec - poznaj Artura :) najlepiej nie czytać jego postów, a już pod żadnym pozorem na nie nie odpowiadaj :D

Artur

Cytat: KrzychuP w 23 Czerwiec 2008, 13:28
Nudny jesteś  :P

Typowa merytoryczna odpowiedź na poziomie B@P ;)
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

KrzychuP

Cytat: Artur w 23 Czerwiec 2008, 13:31
Cytat: KrzychuP w 23 Czerwiec 2008, 13:28
Nudny jesteś  :P
Typowa merytoryczna odpowiedź na poziomie B@P ;)
Cieszę się, że Ci się spodobała.
Powinieneś może pokorespondować z gośćmi od "Roadrunner'a".
Ten to dopiero będzie zużywał energii do liczenia i to jeszcze jeszcze jaki nieekologiczny cel.
Cytat: AiDec w 22 Czerwiec 2008, 20:50
A propos superkomputerow: http://www.cdrinfo.pl/news/12730. Blisko mocy przetwarzania BOINC.

Artur

Cytat: Machloj w 23 Czerwiec 2008, 13:29
AiDec - poznaj Artura :) najlepiej nie czytać jego postów, a już pod żadnym pozorem na nie nie odpowiadaj :D
Oczywiście! hehe Najlepiej myśleć, że jesteśmy wielce potrzebni Światu zużywając 2x wiecej energii niż to potrzebne.
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Artur

Cytat: KrzychuP w 23 Czerwiec 2008, 13:35
Cytat: Artur w 23 Czerwiec 2008, 13:31
Cytat: KrzychuP w 23 Czerwiec 2008, 13:28
Nudny jesteś  :P
Typowa merytoryczna odpowiedź na poziomie B@P ;)
Cieszę się, że Ci się spodobała.
Powinieneś może pokorespondować z gośćmi od "Roadrunner'a".
Ten to dopiero będzie zużywał energii do liczenia i to jeszcze jeszcze jaki nieekologiczny cel.
Cytat: AiDec w 22 Czerwiec 2008, 20:50
A propos superkomputerow: http://www.cdrinfo.pl/news/12730. Blisko mocy przetwarzania BOINC.
Nie na temat!
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

KrzychuP

Cytat: Artur w 23 Czerwiec 2008, 13:39
Nie na temat!
Najłatwiej tak napisać.
To jaki jest temat?
Nie czasem: budowanie komputera do celów obliczeniowych, który będzie zużywał niepotrzebnie energię?
Proszę mnie oświecić i to bardzo jasno. Domagam się halogenu co najmniej 10kW, w przeciwnym razie może do mnie nie dotrzeć.  :P

Mchl

Cytat: Machloj w 23 Czerwiec 2008, 13:29
AiDec - poznaj Artura :) najlepiej nie czytać jego postów, a już pod żadnym pozorem na nie nie odpowiadaj :D

Czytać można. Odpowiadać na własne ryzyko :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Artur

Cytat: KrzychuP w 23 Czerwiec 2008, 13:45
Cytat: Artur w 23 Czerwiec 2008, 13:39
Nie na temat!
Najłatwiej tak napisać.
A po co ja Ci mam coś człowieku pisać, skoro Twoją "niełatwą" hehehehe odpowiedzią było "Nudny jesteś"
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

KrzychuP

Cytat: Artur w 23 Czerwiec 2008, 14:02
Cytat: KrzychuP w 23 Czerwiec 2008, 13:45
Cytat: Artur w 23 Czerwiec 2008, 13:39
Nie na temat!
Najłatwiej tak napisać.
A po co ja Ci mam coś człowieku pisać, skoro Twoją "niełatwą" hehehehe odpowiedzią było "Nudny jesteś"
Zapomniałeś o:
Cytat: KrzychuP w 23 Czerwiec 2008, 13:45
To jaki jest temat?
Nie czasem: budowanie komputera do celów obliczeniowych, który będzie zużywał niepotrzebnie energię?
Proszę mnie oświecić i to bardzo jasno. Domagam się halogenu co najmniej 10kW, w przeciwnym razie może do mnie nie dotrzeć.  :P
Co do "Nudny jesteś", to już przecież przerabialiśmy na tym forum Twoje "zarzuty" i nie widzę sensu kontynuować dyskusji, która do niczego nie prowadzi.

Artur

#30
po co mi jakiś ciąg dalszy i strata czasu z kimś czyj "intelekt" już poznałem

Temat ;) :

"SKB@P zużywa na BOINC ok 2x więcej energii niż w przypadku liczenia "przy okazji" a ponadto trzeba jeszcze zużyć ponad 200 kg cennych surowców, żeby taki kretyński SKB@P stworzyć"
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Troll81

no i fajnie że grzeje powietrze i super że 200 kg surowców trza dodatkowo zużyc. Arturze już przerabialiśmy dyskusję i znamy nawzajem swoje argumenty. NIe jestes tu mile widziany, idź sobie, nie chcemy cię tu. Sio. Jeśli to do ciebie nie dociera to już nie wiem jak ci to można kulturalnie wytłumaczyć. NIe lubimy cię i nie przyjmujemy twoich argumentów. Nazwij to jak chcesz i myśl sobie co zechcesz bo nas to nie obchodzi. DOWIDZENIA.

Jeśniej już chyba nie można, bo musiałbym być zacząć być chamski.

Machloj

prace ludziom dajemy...mają co jeść i mają pieniążki na wspieranie ekologii  ;D

Mchl

Cytat: Troll81 w 23 Czerwiec 2008, 14:33
NIe jestes tu mile widziany, idź sobie, nie chcemy cię tu. Sio. Jeśli to do ciebie nie dociera to już nie wiem jak ci to można kulturalnie wytłumaczyć. NIe lubimy cię i nie przyjmujemy twoich argumentów. Nazwij to jak chcesz i myśl sobie co zechcesz bo nas to nie obchodzi. DOWIDZENIA.

Nie mów za wszystkich. Ja tam Artura szanuję., chociaż czasami nie bardzo rozumiem.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

Cytat: Artur w 23 Czerwiec 2008, 14:18
"SKB@P zużywa na BOINC ok 2x więcej energii niż w przypadku liczenia "przy okazji" a ponadto trzeba jeszcze zużyć ponad 200 kg cennych surowców, żeby taki kretyński SKB@P stworzyć"
A sens zdania nie jest ten sam, co napisałem?
Cytat: KrzychuP w 23 Czerwiec 2008, 13:45
budowanie komputera do celów obliczeniowych, który będzie zużywał niepotrzebnie energię?
A co to wnosi nowego do dyskusji, Twoje zdanie przecież znamy. Podobno szkoda Ci czasu na dyskusje z nami.
Cytat: Artur w 23 Czerwiec 2008, 14:18po co mi jakiś ciąg dalszy i strata czasu z kimś czyj "intelekt" już poznałem

I co, mam jeszcze raz tak samo powtórzyć "nudny jesteś"? Też nie wnosi to niczego nowego do dyskusji.

Trolliku spokojnie  ;)
Jak Artur będzie miał jakieś nowe merytoryczne argumenty, oprócz powtórnego użycia słowa "kretyński", to zapraszamy serdecznie.
Nasze forum zawsze było otwarte dla wszystkich, w tym też członków innych drużyn, którzy mają odmienne od naszego zdanie, i tym się szczycimy.
Za obelgi i pewne insynuacje (np. na temat naszego intelektu) się nie obrażamy, bo nie ma sensu zniżać się do czyjegoś poziomu, jeśli zamiast spróbować nas przekonać, próbuje rozpocząć kłótnie.

EDIT:
Mości Kapitanie zdążyłeś mnie wyprzedzić.  ;)

Artur

Cytat: Troll81 w 23 Czerwiec 2008, 14:33
no i fajnie że grzeje powietrze i super że 200 kg surowców trza dodatkowo zużyc. Arturze już przerabialiśmy dyskusję i znamy nawzajem swoje argumenty. NIe jestes tu mile widziany, idź sobie, nie chcemy cię tu. Sio. Jeśli to do ciebie nie dociera to już nie wiem jak ci to można kulturalnie wytłumaczyć. NIe lubimy cię i nie przyjmujemy twoich argumentów. Nazwij to jak chcesz i myśl sobie co zechcesz bo nas to nie obchodzi. DOWIDZENIA.

Jeśniej już chyba nie można, bo musiałbym być zacząć być chamski.
"ot poziom członka B@P"
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Bober

"Tak to bywa gdy ktoś zazdrości
Kiedy brak mu własnej miłości"

KrzychuP

Cytat: Artur w 23 Czerwiec 2008, 14:52
"ot poziom członka B@P"
Daruj mu, chłopak porywczy jest i brak mu trochę cierpliwości.
Jak pisałem wcześniej życzę walki na argumenty, jeśli masz nowy, to słuchamy.
Nie ma sensu rozdmuchiwanie ognia niezgody za pomocą nieciekawych uwag. Poprosimy o nowe, merytoryczne argumenty.

Artur

Cytat: Mchl w 23 Czerwiec 2008, 14:36
Cytat: Troll81 w 23 Czerwiec 2008, 14:33
NIe jestes tu mile widziany, idź sobie, nie chcemy cię tu. Sio. Jeśli to do ciebie nie dociera to już nie wiem jak ci to można kulturalnie wytłumaczyć. NIe lubimy cię i nie przyjmujemy twoich argumentów. Nazwij to jak chcesz i myśl sobie co zechcesz bo nas to nie obchodzi. DOWIDZENIA.

Nie mów za wszystkich. Ja tam Artura szanuję., chociaż czasami nie bardzo rozumiem.
Dzięki Mchl. Spokojnie. Nawet jak najeżdżam na ten Twój "durny" team to Cię lubię ;)
Pozdrawiam.
Artur
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

KrzychuP