Krytyka SKB@P (Superkomputer B@P)

Zaczęty przez Artur, 06 Czerwiec 2008, 15:21

Troll81

Artur ma po prostu inne podejście do idei BOINC niż my. Dla niego liczenie w BOINC jest po prostu wtórne do faktu że akurat potrzebuje popracować na kompie. Dla nas idea ta wygląda trochę inaczej i Artur niestety nie może się z tym faktem pogodzić. I tu leży właśnie problem Artura. Zwykły człowiek machnąłby już dawno ręką (Przecież to ich prywatna kasa i ich sprawa co z nią robią), ale Artur nie potrafi. WIęc usiłuje argumentować wynajdując coraz to i nowsze przykłady. I usiłuje nas przekonać że jego światopogląd jest jedyny słuszny. A to już trąci fanatyzmem. Brak umiejętności akceptacji dla odmienności przekonań cechuje właśnie fanatyków.

Kryniek

Cytat: KrzychuP w 16 Kwiecień 2009, 00:44
To całe gadanie o ocieplaniu się klimatu, to trochę kit, bo gada się o perspektywie kilkunastu/kilkudziesięciu lat wstecz.
A trzeba spojrzeć na temat szerzej. I wychodzi na to, że zmiany klimatu są cykliczne.
Nie mówię, że działalność człowieka jest bez znaczenia, ale rzeczywisty wpływ jest niewielki (mam na myśli emisję CO2 - ale np. masowa wycinka lasów to owszem spory problem). Może co najwyżej w niewielkim stopniu przyspieszać lub spowalniać procesy zachodzące od tysięcy lat. Ktoś już chyba podawał tego LINKA tu na forum, ale warto przeczytać.

Patrząc na naszą planetę, jako (w miarę) zamknięty układ, w którym znajduje się ileś tam materii i energii w różnych postaciach, w perspektywie miliardów lat od jej powstania można, moim zdaniem, zauważyć, że jest to stabilny układ, samoregulujący pewne wychylenia od średniej.

Zatem nie ma się o co spierać. Kilka dodatkowych komputerów huraganu albo powodzi nie wywoła  :P

To co mamy sobie dać spokój z całą tą ekologią? A skąd wiesz czy te wyliczenia nie są sponsorowane przez kogoś kto zarabia na emitowaniu tego dwutlenku węgla, tak jak możnaby powiedzieć odwrotnie na tych co walczą z reducją emusji CO2.
Ja podchodzę do tego trochę inaczej odchodząc od CO2 odchodzimy od innych świństw i chemikaliów które przy okazji się wydzielają. Potem to wdychamy, przedostaje się do wód gruntowych i wątpie aby było to obojętne dla naszych organizmów. Dlatego zawsze będę popierał ekologię, która wspiera OZE itd.

A wracajac do tematu to czasami mnie denerwuje że jak taki Artur zacznie krytykować SKB@P, albo ktoś inny całe BOINC to zarasz odzywają się głosy że a to lekartwo na raka a to klimat ratować i daltego takie pożyteczne a w rzeczywistości i tak liczą szukanie liczby pierwszej lub ufoludków XD

Troll81

Każdy liczy to co uważa za słuszne i nikmu nic do tego. Nie krytykuj więc tych którzy szukają liczb pierwszych. A co do ekologii. Ja robię pomalutku swoje, ale nie zgadzam się z argumentacją Artura i tyle. Jego "argumenty" wcale do mnie nie przemawiają. Ja akceptuję jego spojrzenie na ideę BOINC i nie wmawiam mu że robi źle. To on ma problem z akceptacją światopoglądu tych co wymyślili SKB@P.

MJ19

Ja powiem tak.Gdyby energia pochodziła z wiatru,słońca,wody i atomu to nie było by rozmowy.A rządy zamiast krytykować zużycie prądu powinny się wziąć za rozwój technologi pozwalających na wykorzystanie tychże energii,wprowadza tylko głupie ograniczenie i przepisy jak na przykład ten,że od września nie kupimy 100 W żarówki(niezły nonsens)...

KrzychuP

Cytat: Kryniek w 16 Kwiecień 2009, 14:02
To co mamy sobie dać spokój z całą tą ekologią?
Tego nie powiedziałem.  :P
Ograniczanie emisji CO2, a także innych odpadów, jest jak najbardziej wskazane, ale nie za wszelką cenę (najczęściej kosztem najbiedniejszych).

CytatA skąd wiesz czy te wyliczenia nie są sponsorowane przez kogoś kto zarabia na emitowaniu tego dwutlenku węgla, tak jak możnaby powiedzieć odwrotnie na tych co walczą z reducją emusji CO2.
Okresy zlodowaceń i ocieplania się klimatu były, są i będą, czy to się podoba komuś czy nie. A dorabianie teorii na podstawie niepewnych dowodów, że akurat teraz ocieplanie się klimatu powoduje człowiek, to dopiero trąci sponsoringiem (no bo kto miałby niby płacić podatek od CO2 - kraje rozwijające się, a kasiorę będą zbierać najbogatsze już mocno rozwinięte)

Cytat
A wracajac do tematu to czasami mnie denerwuje że jak taki Artur zacznie krytykować SKB@P, albo ktoś inny całe BOINC to zarasz odzywają się głosy że a to lekartwo na raka a to klimat ratować i daltego takie pożyteczne a w rzeczywistości i tak liczą szukanie liczby pierwszej lub ufoludków
A. (odnośnie PrimeGrida) - jeszcze nikomu nie zaszkodziło sprawdzanie teorii matematycznych, wiele z nich nie znalazło jeszcze zastosowania w praktyce, ale nikt nie potrafi ze 100% pewnością stwierdzić, że tak się nie stanie (choćby dalekiej przyszłości).
B. (odnośnie SETI) - projekt chyba nie taki bezużyteczny, skoro na jego bazie powstało AstroPulse (i uwaga: korzysta z tych samych danych)

A poza tym, BOINCowanie to też zabawa (często pożyteczna), hobby i jak tam sobie kto to nazwie. Nie popadajmy w fanatyzm. Idąc takim "ekologicznym" tokiem myślenia należałoby zaprzestać produkcji zabawek dla dzieci (plastikowe się nie rozkładają i przy produkcji na pewno wydziela się dużo CO2 i zostaje dużo odpadów chemicznych, a do produkcji drewnianych trzeba, ło matko, wyciąć drzewa)  ::)
I trzeba by zakazać produkcji ciastek i innych słodyczy. Wszak to luksus okupiony zużyciem energii.  ;)


p.s.
w ramach promocji ekologii proponuję, na początek, żeby każdy przestał oddychać na minutę w ciągu każdej godziny.
Jako, że każdy wydycha CO2 pozwoli nam to znacznie ograniczyć emisję, trzeba tylko przekonać jeszcze pozostałą część ludzkości.
Te kilka miliardów ludzi musi produkować masakryczne ilości CO2. Z czasem będziemy zmniejszać odstępy, aż dojdziemy do 30min. nieoddychania na godzinę.
Powodzenia :arrr:

Troll81

NIeoddychanie się nie sprawdza :D ale żeby ograniczyć emisję CO2 proponuję zaprzestanie aktywności ruchowej. Ja na przykład staram się codziennie biegać :D i robię to przez pół godziny. Wtedy to dopiero wydzielam CO2 :D

Fakt że należałoby pomyśleć o tym by państwo zaczęło myśleć. Wystarczy kilka ustaw by solidnie wspomóc ekologię w naszym kraju. Np żeby na kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne dać VAT 0% lub umożliwić odpisywanie VATU z nich lub nawet całej ich wartości od podatku :D Zobaczyłbyś ile by tego tałatajstwa wykwitło na dachach wszystkich domków jednorodzinnych w Polsce :D A jak juzby je kupili to by z nich korzystali :D. Tak samo można by potraktorać materiały do ociepleń domów i instalacje na wodę szarą. Juz samo to znacząco by zredukowało zużycie energii w naszym kraju i ograniczyło wytwarzanie ścieków (wszak kibel spłukujemy wodą pitną!!! ).

buninek

#126
Powiem tak ilość zmarnowanych rocznie petaflopsów przez wykonywanie różnych bzdurnych operacji na komputerach jest niepoliczalna. Nawet tysiące takich kompów jak SKB nie będzie w stanie pracując przez setki lat zbliżyć się do tej wartości.

Wyobraźmy sobie następującą sytuację. W danym momencie milion użytkowników odtwarza na swoich komputerach dwu godzinny film jakości Full HD. 90% z nich korzysta z kiepsko zoptymalizowanych kodeków, które generują 80% obciążenie CPU, 10% zaś korzysta z oprogramowania, które obciąża jednostkę centralną jedynie w 30%. Może ktoś jest wstanie oszacować jak duże zasoby energetyczne są marnotrawione przez używanie źle zoptymalizowanych programów?

Ileś milionów osób obsługuje skrzynki pocztowe poprzez interfrejs www, na przykład z popularnego gmaila. Wbrew pozorom taki sposób obsługi poczty jest stosunkowo zasobożerny w porównaniu z typowymi programami pocztowymi.

Odnośnie pożyteczności takich projektów jak prime czy enigma. Mało jest projektów, których wyniki obliczeń są tak jednoznaczne.
Ktoś kiedyś informował, iż w tak pożytecznym :-\ projekcie jak WCG istnieją zadania, które są weryfikowane przez około sześć innych kompów. Prawda to, czy fałsz? Jeśli prawda gratuluję efektywności.

Kryniek

Cytat: Troll81 w 16 Kwiecień 2009, 14:12
Każdy liczy to co uważa za słuszne i nikmu nic do tego. Nie krytykuj więc tych którzy szukają liczb pierwszych. A co do ekologii. Ja robię pomalutku swoje, ale nie zgadzam się z argumentacją Artura i tyle. Jego "argumenty" wcale do mnie nie przemawiają. Ja akceptuję jego spojrzenie na ideę BOINC i nie wmawiam mu że robi źle. To on ma problem z akceptacją światopoglądu tych co wymyślili SKB@P.

Hehe wiedziałem że bedzie zaraz atak. Czy ja kogoś krytykowałem za to co liczy? W którym miejscu?
Właśnie tak niektórzy reagują na słowa Artura (z którym też w wiekszości się nie zgadzam), jak pisze swoje zdanie.
Tylko najgorzej mnie w tym denerwuje że jak coś to ktoś krzyczy że lekarstwo na raka a sam tego ni liczy. Po co takie oszukiwanie i kogo?

KrzychuP

Kryniu, mnie się zdaje, że jak ktoś już wspomina o lekarstwach na raka, to choć trochę przeliczył.
Poza tym przywoływanie jako przykład kogoś innego, kto to liczy, choć samemu się nie liczyło, to chyba nie przestępstwo.
A jedynie przypomnienie, że oprócz projektów "dla sztuki" i bez wymiernych efektów w najbliższej przyszłości, są też inne bardzo pożyteczne.
Więc nie ma się co denerwować.

Kryniek

Cytat: KrzychuP w 16 Kwiecień 2009, 15:56
Kryniu, mnie się zdaje, że jak ktoś już wspomina o lekarstwach na raka, to choć trochę przeliczył.
Poza tym przywoływanie jako przykład kogoś innego, kto to liczy, choć samemu się nie liczyło, to chyba nie przestępstwo.
A jedynie przypomnienie, że oprócz projektów "dla sztuki" i bez wymiernych efektów w najbliższej przyszłości, są też inne bardzo pożyteczne.
Więc nie ma się co denerwować.

Ależ ja się nie denerwuje moj imienniku  :parrrty:
Nas i tak nie przegada, więc tylko szkoda mi Artura, który chyba został sam i ciężko mu nawet swój pogląd przedstawić by nie zostać zbombardowanym XD

Troll81

#130
po prostu krytyka idei SKB@P wydaj mi się pusta. Bo projekt i tak już ruszył. Ci którzy popierają ideę wpłacają kasę (albo i nie) a ci którzy nie popierają tej kasy nie wpłacają. Ot prosta kwestia poparcia czy też nie. Natomiast dyskusja o ty wydaj mi się bezcelowa i tyle. SKB@P zaistniał i liczy. Teraz będzie składany 3 komp a juz zaczęliśmy zbiórkę kasy na karty graficzne do kompów. Oi tu dyskusja się przydaje. Bo nvidia liczy według mnie bardzo pożyteczny projekt (GPUGrid) i oprócz tego seti a zapowiada się i LKattice i WCG na tę platformę. A radki na razie mielą tylko milkę a admini GPUGrida olewają radki z góry na dół. Istnieje jeszcze folding@Home na radki ale wbrew nazwie nie jest to projekt boincowaty (a admini olewają boinca). A szkoda bo gdyby taki F@H przyłączył się do boinca i GPUGrid stworzył w końcu aplikację na radki to byłoby wesoło (F@H liczą nawet stare radeony). Dlatego jeśli chodzi o karty do SKB@P to powstaje dylemat czy liczyć "pożyteczniejszy" GPUGrid, czy tez walić w punktację i kupować radka.

@ Kryniek

Ja ataku nie przeprowadzałem po prostu każdy ma swoje priorytety. Ja akurat liczę WCG ale ten projekt po prostu słabiej punktuje i stąd tak mizernie wygląda na sygnaturkach. Miesiąc liczenie WCG na kompie da ci o wiele słabszy wynik niż liczenie milky czy prime. Ale to nie znaczy że liczymy go mniej intensywnie. Myslę że gdyby WCG punktowało jak SETI to zupełnie inaczej wyglądałaby "popularność" projektów w tabelach na boincstats.

wystarczy porównać wzrosty :D
Seti
http://boincstats.com/charts/chart_uk_sah_project_month_credits.gif

WCG
http://boincstats.com/charts/chart_uk_wcg_project_month_credits.gif

Pigu

a na statach widać liniowy przyrost pkt w seti i mniej lub bardziej wykładniczy dla wcg - czyżby rosła pożyteczność naszego teamu? :P

Troll81

#132
w sumie to już offtop w tym wątku. W ogóle proponuję go zamknąć, bo dyskusja powinna do czegoś prowadzić. Albo przekonać jedną ze stron do racji drugiej, albo uzyskać kompromis. Artur natomiast nie zgadza się z naszą wizją idei BOINC, a jest to sprawa tak podstawowa że praktycznie bezdyskusyjna. To po prostu kwestia indywidualnego wyboru. Pisanie kolejnych postów przez artura przypomina wypowiedzi niektórych trolli na onecie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie
czyli
CytatTrollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.
i
CytatOsoba stosująca trollowanie zwykle reaguje wrogo zarówno na próby uspokojenia dyskusji, jak i agresywne reagowanie na jego zaczepki, zaś merytoryczna zawartość dyskusji ma dla niego znaczenie tylko o tyle, o ile rozpala w dyskutantach negatywne emocje i przyczynia się do kontynuowania sporu. Sprawia to zazwyczaj takie wrażenie, jakby troll "sycił" się nimi. Najczęściej im więcej osób wpadnie w jego sidła i odpowie na jego post, tym bardziej wydaje się zadowolony.
i jako żywo czytając niektóre z wypowiedzi Artura odnośzę wrażenie że rozmawiam z trollem  :)

Kryniek

Cytat: Troll81 w 16 Kwiecień 2009, 16:38
@ Kryniek

Ja ataku nie przeprowadzałem po prostu każdy ma swoje priorytety. Ja akurat liczę WCG ale ten projekt po prostu słabiej punktuje i stąd tak mizernie wygląda na sygnaturkach. Miesiąc liczenie WCG na kompie da ci o wiele słabszy wynik niż liczenie milky czy prime. Ale to nie znaczy że liczymy go mniej intensywnie. Myslę że gdyby WCG punktowało jak SETI to zupełnie inaczej wyglądałaby "popularność" projektów w tabelach na boincstats.

Z tego co piszesz zaczynam się bać że zaraz ktoś  mi powie tekst w stylu: "mały a tak w ogóle co się wypowiadasz z tymi swoimi marynmi 25k w WCG, przelicz bańkę to pogadamy" XD

Pisanie w tym wątku do niczego nie zaprowadzi bo Artura raczej nikt z nas nie przekona do pożyteczności SKB@P. Dlatego bezcelowy.
Aczkolwiek na zakończnie (moich) wywodów powtórze swoje zdanie. Jeśli chopaki chcą zbierać na maszynę która ma liczyć BOINC to o 1000% lepiej jakby mieli zbierać na jakiś serwer torrentowy, z nielegalnym oprogramowaniem itp. bezużyteczne (w porównaniu z BOINC) rzeczy.
Ahoj :attack:

kempler

Panowie przerabiacie to wszystko chyba już trzeci raz. Nic się nie zmieniło. Te same argumenty tylko inaczej sformułowane. Obie strony mają argumenty ale to nic nie zmienia. Po co to przerabiać po raz n-ty ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

To nasz taki mały bliski wschód. Tylko bardziej cywilizowany.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Artur

#136
Cytat: Troll81 w 16 Kwiecień 2009, 10:38
Artur ma po prostu inne podejście (...) i Artur niestety nie może się z tym faktem pogodzić.I tu leży właśnie problem Artura. Zwykły człowiek machnąłby już dawno ręką (...) Artur nie potrafi. (...) to już trąci fanatyzmem. Brak umiejętności akceptacji dla odmienności przekonań cechuje właśnie fanatyków.
No widzę, że coś dzisiaj Twój wóz nie jeździ 3 razy szybciej i nie wozi 10 razy więcej osób (czyżbys się już zgodził, że SKB@P to marnotrawstwo?) za to wróciłeś do oczekiwanych przeze mnie "argumentów" jak wyżej i znowu jestem fanatykiem :). Dawno nie było ;)

Z tym światopoglądem i przekonaniami to już niewypał kompletny. Jaki światopogląd? Chodzi zaledwie o prostą racjonalną decyzję: Czy można wykorzystać istniejące kompy, czy też musimy tworzyć nowe? Do pewnych obliczeń nie musimy tworzyć nowych, bowiem te już istniejące i niewykorzytane mogą bardziej efektywnie i taniej wykonać to samo. Twórcy projektów BOINC podejmują taką właśnie decyzję tylko w innej skali. Nie jest to żadne "moje spojrzenie na BOINC".

Cytat: Troll81 w 16 Kwiecień 2009, 14:12To on ma problem z akceptacją światopoglądu tych co wymyślili SKB@P.
Ty, to jaki jest ten światopogląd, żebym się przynajmniej dowiedział jakiego to światopoglądu nie akceptuję ;)?

Cytat: Troll81 w 16 Kwiecień 2009, 16:38
po prostu krytyka idei SKB@P wydaj mi się pusta. Bo projekt i tak już ruszył.
To jest argument? Innymi słowy: jeśli już zaczęliśmy marnować to róbmy to dalej?
Pewnie z tego mocnego argumentu wyniknął wniosek:

Cytat: Troll81 w 16 Kwiecień 2009, 19:01
Artur natomiast nie zgadza się z naszą wizją idei BOINC, a jest to sprawa tak podstawowa że praktycznie bezdyskusyjna.
a skoro jest bezdyskusyjna, więc
Cytat: Troll81 w 16 Kwiecień 2009, 19:01
Pisanie kolejnych postów przez artura przypomina wypowiedzi niektórych trolli..
:)

Ciekawe, że broniący SKB@P od czasu do czasu jakoś zauważają marnotrastwo w różnych sferach ludzkiej działalności. To jest dziwne, że w tych innych sferach ludzie powinni być racjonalni (podejmować racjonalne decyzje) a akurat w przypadku SKB@P nie powinni tego robić.

Cytat: KrzychuP w 16 Kwiecień 2009, 00:44
To całe gadanie o ocieplaniu się klimatu, to trochę kit,
Nie mam czasu na ten całkiem nowy wątek, ale ciekawy jestem, czy twierdzisz to tylko na podstawie tego jednego artykułu?
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

OxyOne

jak ja kocham AK-47MS
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

KrzychuP

Cytat: Artur w 16 Kwiecień 2009, 23:10
Cytat: KrzychuP w 16 Kwiecień 2009, 00:44
To całe gadanie o ocieplaniu się klimatu, to trochę kit,
Nie mam czasu na ten całkiem nowy wątek, ale ciekawy jestem, czy twierdzisz to tylko na podstawie tego jednego artykułu?
Nie, oprócz tego artykułu czytałem o tym jeszcze w min. dwóch innych artykułach. Tylko było to gdzieś z pół roku temu, i wybacz, nie pomnę, gdzie to było. A póki co, nie mam czasu na przeszukiwanie sieci i zgłębiane tematu.

Troll81

Artur wybierasz bardzo szczególne linijki mojego postu. Ale fakt jest jeden. Twórcy BOINC nie myśleli o ekologii :D tylko o udostępnieniu darmowej mocy obliczeniowej naukowcom czyli o ekonomii :D Sami nawet budują "farmy SETI" i inne, co wystarczająco już podkreśla ich spojrzenie na sprawę :D i to że jest to odmienne od twojego spojrzenia na tę samą sprawę już ci kiedyś wytknąłem. To jest właśnie twój światopogląd o którym pisałem. I tego właśnie naszego odmiennego światopoglądu nie akceptujesz i nawołujesz do "racjonalnej" decyzji, sugerując w ten sposób że nasza jest nieracjonalna. A to ze nasza jest tożsama z decyzją samych twórców BOINC (jedna z pierwszych farm powstała w Berkley na uniwerku) to już pomijasz milczeniem. Dla ciebie liczenie jest efektem ubocznym tego że pracujesz na swoim kompie. A dla nich liczenie to podstawa darmowej mocy obliczeniowej. A to czy zbudujemy dla tego celu dodatkowego kompa nic ich nie obchodzi bo sami zbudowali ich dziesiątki :D i zajmują się tylko liczeniem (np projekt PS3Grid który zmienił nazwę na GPUGrid, zbudował farmę setek PS3 do liczenia, i nikt na nich nie gra). Tak więc masz odmienne od nas zdanie w tej kwestii i tyle. A, jak widać po twoich postach, nie potrafisz zaakceptować naszego spojrzenia. Do tego argumenty które przytaczasz i wyrywanie poszczególnych zdań z wypowiedzi innych dla podkreślenia własnej argumentacji zakrawa na trollowanie. Ty nazywasz nasz SKB@P marnotrawstwem twoja wola. Ale to nie znaczy ze mamy tę samą definicję marnotrawstwa. Dlatego nie wytykaj mi zauważania marnowania zasobów naturalnych i podejmowanie "racjonalnych" decyzji w sprawie SKB@P. Bo jak już wspomniałem różnimy się w podstawowej kwestii. Według ciebie BOINC istnieje by oszczędzać środowisko naturalne, a według samych jego twórców, twórców projektów i tej części z nas która popiera ideę SKB@P BOINC istnieje by udostępnić darmową (darmową dla twórców projektów oczywiście) moc obliczeniową. Dopóki nie pojmiesz że różnimy się w tej kwestii i nie zaakceptujesz tego że mamy prawo się różnić i że jest to nasza sprawa to wszelkie inne dyskusje na ten temat tracą sens. A więc dalsze rozbudzanie tej dyskusji trąci trollowaniem na kilometr. Dorośnij więc wreszcie dziecię neostrady i przestań trollowac bo nie przystoi to tak dużemu chłopcu jak ty. Ja szanuję twoje spojrzenie na sprawę a więc i Ty uszanuj moje i innych (w tym twórców BOINC). Nie rozkopujmy tej dyskusji bo obniża ona poziom naszego forum.

Artur

Cytat: Troll81 w 16 Kwiecień 2009, 23:40
Artur wybierasz bardzo szczególne linijki mojego postu.
Jedynie streszczam sens Twoich wypowiedzi, bo razi mnie i pisanie nie na temat. Naprawdę mam Ci cytować też inne, nieprawdziwe stwierdzenia na temat moich rzekomych intencji, stanów itp.? bo niestety na tym polegały Twoje odpowiedzi. Żadnego argumentu, który odnosiłby się do SKB@P nie było. Do czego mam się jeszcze odnosić, do Twoich bezradnych stwierdzeń, że się nie zgadzasz? Trzymaj się tematu, to nie będziesz dostawał reprymend.

Cytat: Troll81 w 16 Kwiecień 2009, 23:40
Twórcy BOINC nie myśleli o ekologii :D tylko o udostępnieniu darmowej mocy obliczeniowej naukowcom czyli o ekonomii :D
Nie ma w tym niczego dziwnego, ani śmiesznego. Rzeczy i działania najczęściej czemuś służą i równocześnie bywają mniej lub bardziej ekologiczne. Nie przeczy to ani odrobinę sensowi stosowania wobec nich wymogu ekologiczności i ludzie rzeczywiście taki wymóg stosują na codzień podejmując różne decyzje np. zakupowe.

Cytat: Troll81 w 16 Kwiecień 2009, 23:40
Sami nawet budują "farmy SETI" i inne, co wystarczająco już podkreśla ich spojrzenie na sprawę :D i to że jest to odmienne od twojego spojrzenia na tę samą sprawę już ci kiedyś wytknąłem.
Taak? No popatrz, a dziwnym trafem twórca SETI Anderson ma niemal identyczny pogląd do mojego, jeśli chodzi o sposób liczenia (pewnie też jest fanatykiem XD) Oto pełna treść jego posta i pytanie, które mu zadano:

My answer to this question is that people should
run BOINC only when there computer would be powered on any
(this uses more electricity, but not much more).

Or if they heat their house, run BOINC all the time
and use their PC as a heater;
it's exactly as efficient as an electric space heater.

-- David
UBT - Timbo wrote:
> ...

> So, the biggest "threat" to BOINC now is the question that I got asked
> by a journalist the other day:
> Is BOINC "enviromentally friendly" if PC's are left on 24/7 and doing
> nothing else except BOINC?

> So, the "education" process must continue so that people can use BOINC
> to help the projects, while at the same realising that their
> contribution does have a "hidden" cost to the environment.

Jeśli projekt nie uzasadniałaby stworzenia farmy, to oczywiście należałoby ją tak samo nazwać marnotrawstwem. Przecież to proste. Skoro przywołujesz jakąś farmę, o kórej tyle wiesz, to pewnie bez problemu mi odpowiesz na 2 pytanka, oczywiście z podaniem źródeł informacji i będę kontynułował tę odpowiedź.

Kto dokładnie zlecił utworzenie farmy i czy jej funkcją jest tylko dostarczanie mocy obliczeniowej projektowi SETI/innym projektom BOINC?
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Troll81

#141
http://bhs.broo.k12.wv.us/homepage/staff/seti/farms.htm tu masz katalog farm SETI (niekompletny) i sam sobie poszukaj odpowiedzi bo mi się już nie chce.

A co się tyczy wyboru cytatów z moich postów. To po prostu cytujesz to co jest ci wygodne nie odnosząc się w ogóle do moich argumentów.

Co się zaś tyczy wypowiedzi którą przytoczyłeś to jest ona również wyrwana z kontekstu (może przytoczysz całość?)

Cytat> So, the "education" process must continue so that people can use BOINC
> to help the projects, while at the same realising that their
> contribution does have a "hidden" cost to the environment.

Do tej akurat łatwo się odnieść (bo i kontekst jest zrozumiały :D ) i nasza drużyna a jakże informuje o prawdziwym koszcie uruchamiania BOINC (gdzieś na forum jest o tym nawet cały wątek) Masz tam porównania poboru mocy przez komputer w trybie off, hibernate, idle, podczas normalnej pracy i w trybie full load. Nigdy przed nikim nie ukrywaliśmy że BOINC potrafi być kosztownym hobby (spytaj AiDeca lub NetMonitoringa :D )

A tak w ramach ćwiczenia, weź sobie policz aktualną średnią moc obliczeniową całego BOINCA i weź moc zużywaną takiego przeciętnego zestawu, i policz ile prądu żre cały BOINC. Nawet pracując w trybie "cruch only when working" jest to baaaardzo nieefektywny sposób prowadzenia obliczeń jeśli wziąć pod uwagę ilość zżeranego prądu. A dla porównania weź sobie tego potworka http://www.i4u.com/article16157.html

Artur

Cytat: Troll81 w 17 Kwiecień 2009, 22:55
http://bhs.broo.k12.wv.us/homepage/staff/seti/farms.htm tu masz katalog farm SETI (niekompletny) i sam sobie poszukaj odpowiedzi bo mi się już nie chce.
Mi się tym bardziej nie chce. Może Ci się coś pomyliło i tej słynnej farmy po prostu nie ma XD.

Cytat: Troll81 w 17 Kwiecień 2009, 22:55
A co się tyczy wyboru cytatów z moich postów. To po prostu cytujesz to co jest ci wygodne nie odnosząc się w ogóle do moich argumentów.
Tak? To wymień jakiś, bo nie zauważyłem. Zatrzymałem się przy tych farmach SETI, które rzekomo zlecił Anderson, ale nie mogą się znaleźć. Gdzie przed tym momentem był jakiś argument, do którego się nie odniosłem. Proszę bardzo?

Cytat: Troll81 w 17 Kwiecień 2009, 22:55
Co się zaś tyczy wypowiedzi którą przytoczyłeś to jest ona również wyrwana z kontekstu (może przytoczysz całość?)
Sam chyba jesteś wyrwany z kontekstu. Z czytaniem też masz problem ?

[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Troll81

Znów się robisz napastliwy Arturze. Nigdy nie twierdziłem że Anderson zlecił budowę farmy (tu już nawet nie cytujesz tylko wpychasz mi swoje stwierdzenie w gardło).

Argument do którego się nie odniosłeś (i nadal pomijasz milczeniem) jest całkowita jałowość tej dyskusji. Nie potrafisz zaakceptować tego że różnimy się podejściem do BOINC. To tak jakbyś facetowi który uwielbia grillować tłumaczył że to nieekologiczne bo można kiełbasę usmażyć słońcem przez soczewkę. Owszem będzie to bardziej ekologiczne ale raczej mało prawdopodobne by koleś zrezygnował z grilla. Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku SKB@P. Po prostu nie zgadzamy się z Tobą i tyle. Wolimy liczyć. A ponieważ to ani nie jest twój team, ani twoje forum i jesteś tu gościem to zachowuj się jak na gościa przystało. Nieładnie jest trollować, a robisz to bezustannie podsycając tę jałową dyskusje o przewadze jabłka nad gruszką. A w tym konkretnym przypadku o wyższości twojego światopoglądu nad naszym.

Artur

#144
Cytat: Troll81 w 18 Kwiecień 2009, 00:28
Znów się robisz napastliwy Arturze. Nigdy nie twierdziłem że Anderson zlecił budowę farmy (tu już nawet nie cytujesz tylko wpychasz mi swoje stwierdzenie w gardło).
Anderson, czy jakiś inny twórca BOINC. Dziwi mnie to, że piszesz że twórcy BOINC rzekomo budują farmy a jakoś nie możesz tego niczym poprzeć.

Cytat: Troll81 w 18 Kwiecień 2009, 00:28
Argument do którego się nie odniosłeś (i nadal pomijasz milczeniem) jest całkowita jałowość tej dyskusji. Nie potrafisz zaakceptować tego że różnimy się podejściem do BOINC.
Nie jest to żaden argument za SKB@P, a jedynie banalne stwierdzenie faktu, że jest różnica zdań. W związku z tym nie wypisuj głupot, że pomijam Twoje argumenty.

P.S.
Facet, który sobie lubi grillować raczej nie przypina kiełbasy do sztandaru i nie lata po ulicy twierdząc, że oto ma cudowną receptę na problemy ludzkości, więc Twoje porównanie jest o tyle dobre, że SKB@P faktycznie ma wartość grillowanej kiełbasy, jest to dla Was przyjemne ale nie ma żadnej użytecznej wartości dla ogółu i nie ma sensu tego propagować jako jakieś wartościowej idei. Nie akceptuję wciskania ludziom kitu i to akurat nie tylko przez Was.


cd. przerwanej odpowiedzi

Piszesz o PS3GRID jak by to był wyznacznik głównego nurtu BOINC. Tymczasem wystarczy wejść na  stronę główną PS3GRID a marketingiem czuć na kilometr. Nie trzeba specjalnie dużo kombinować, żeby dojść do wniosku, że w przypadku tej farmy chodzi o spektakularne wydarzenie, które wypromuje firmę i produkt, pokaże jak dobre są playstation3 i Nivida.

Popieranie w ten sposób tezy, że twórców BOINC nie obchodzą farmy jest zwykłą manipulacją. Przytoczyłem Ci wypowiedź Davida Andsersona, szefa BOINC i twórcy SETI - wypowiedź pełną i z tym samym linkiem, udowadniając, że jest inaczej. Jaka była odpowiedź?, że ją wyrwałem z kontekstu, ale każdy może sobie sprawdzić, że tak nie było. Dalej

Cytat: Troll81 w 16 Kwiecień 2009, 23:40
A to ze nasza jest tożsama z decyzją samych twórców BOINC (jedna z pierwszych farm powstała w Berkley na uniwerku) to już pomijasz milczeniem. Dla ciebie liczenie jest efektem ubocznym tego że pracujesz na swoim kompie. A dla nich liczenie to podstawa darmowej mocy obliczeniowej. A to czy zbudujemy dla tego celu dodatkowego kompa nic ich nie obchodzi bo sami zbudowali ich dziesiątki :D i zajmują się tylko liczeniem (np projekt PS3Grid który zmienił nazwę na GPUGrid, zbudował farmę setek PS3 do liczenia, i nikt na nich nie gra).

mamy już, że twórcy BOINC zbudowali dziesiątki farm i zajmują się tylko liczeniem. Co na poparcie? PS3GRID. Zwykła manipulacja, polegająca na utożsamieniu twórców BOINC z projektem PS3GRID. Wprowadzasz ludzi w błąd kolego i tego nie akceptuję a nie grillowanej kiełbaski.
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Pigu

Cytat: Artur w 18 Kwiecień 2009, 02:04
Facet, który sobie lubi grillować raczej nie przypina kiełbasy do sztandaru i nie lata po ulicy twierdząc, że oto ma cudowną receptę na problemy ludzkości, więc Twoje porównanie jest o tyle dobre, że SKB@P faktycznie ma wartość grillowanej kiełbasy, jest to dla Was przyjemne ale nie ma żadnej użytecznej wartości dla ogółu i nie ma sensu tego propagować jako jakieś wartościowej idei. Nie akceptuję wciskania ludziom kitu i to akurat nie tylko przez Was.

no bez przesady, kiełbasa ma wartość tylko dla konsumenta, punkty skb@p tylko dla nas, ale w Boinc nie tylko o punty chodzi prawda? czy tego chcesz, czy nie, czy zrobił to oszczędnie, czy nie, wniósł pewną wartość dla ogółu


btw: zanim się doczepisz pozycji seta i milki na liście jako nieistotnych projektów zważ, że były liczone tylko przez 1 miesiąc każdy - po prostu lepiej karmiły i pracowały w erze 2xskb@p

osobiście jestem za przyznaniem Arturowi prawa głosu w ankiecie projektu miesiąca :) przyda nam się tam głos nad dojność przekładający pożyteczność, cobyśmy się nie zatracili w wyścigu na szczyt tabeli kosztem naszej przydatności społecznej

Troll81

Przy postawie Artura zakrawałoby na hipokryzje głosowanie w projekcie miesiąca. To by oznaczało choć częściowe poparcie tej idei. A przecież Artur ze swojego sprzeciwu tej idei uczynił niemal sztandar swego teamu...

Artur

Cytat: Artur w 24 Czerwiec 2008, 13:30
Oczywiście nie twierdzę, że tylko Wasz komputer jest niepotrzebny, są ich tysiące, a może więcej (zależy co liczyć ;) ) Wasz jest o tyle bardziej szkodliwy niż jakiś tam indywidualny komp, bo reklamowany jest zbiorowo pod przykrywką dobrych chęci i szczytnej idei, przez co dużo łatwiej o naśladownictwo (niesamowicie powszechne zjawisko) i rozpowszechnianie ignorancji w kwestiach zasobów i to właśnie bardziej przyspiesza powrót do średniowiecza, bo z samego drewna i wikliny niewiele będzie się już dało zbudować.

Wystarczyło poczekać tylko roczek no i jest doskonały przykład naśladownictwa i niemal kalka SKB@P a zarazem przykład szkodliwości SKB@P, wykraczający poza niego samego oraz przykład degeneracji BOINC'a, którą kiedyś w wolnej chwili trzeba będzie w końcu przystopować, haha:

TomaszPawelTeam - zespół na 2 miejscu w kraju w statystykach miesięcznych

Oczywiście jak zwykle ten post skierowany jest wyłącznie do ludzi myślących. Innym proponuję przycisk "Ignoruj"  XD
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Troll81

Och jacy my jesteśmy źli i niedobrzy.... a normalnie już taki AiDec czy OxyOne to istne szatany... ja też chulam 5 hostów więc jestem zły i nieekologiczny. Powinienem się ubrać we włosienicę i na kolanach do częstochowy zapychać....

A jaki ten SKB@P szkodliwy..... i jaki demoralizujący przykład daje....

Czasem jeak ciebie czytam Arturze to mam wrażenie że oglądam kroniki filmowe PRL.... tam tez mówili o złym wpływie zgniłego zachodu... bo filozofia zachodu była sprzeczna z ideą partii. Naucz się trochę tolerancji

Artur

No niestety jeszcze raz muszę powtórzyć, że mój poprzedni post kierowałem do ludzi myślących.
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Troll81

I znów arturze obrażasz mnie. A przecież nie tak się powinno dyskutować...

Naucz się tolerancji dla odmiennych poglądów, albo po prostu tu nie zaglądaj jak cię to tak denerwuje... Przypominasz mi masochistę który lubi sobie zadawać ból. Po co ci to?? Przecież znasz nasze poglądy a my znamy twoje. Chcesz to ponauczaj tych z TomaszPawelTeam, i przekonuj ich do swojej racji. Jak myślisz dlaczego nasz pomysł kopiuje inna drużyna??

OxyOne

Cytat: Troll81 w 15 Lipiec 2009, 10:32
I znów arturze obrażasz mnie. A przecież nie tak się powinno dyskutować...

Naucz się tolerancji dla odmiennych poglądów, albo po prostu tu nie zaglądaj jak cię to tak denerwuje... Przypominasz mi masochistę który lubi sobie zadawać ból. Po co ci to?? Przecież znasz nasze poglądy a my znamy twoje. Chcesz to ponauczaj tych z TomaszPawelTeam, i przekonuj ich do swojej racji. Jak myślisz dlaczego nasz pomysł kopiuje inna drużyna??

Trollu po co dyskutujesz!! dolewasz oleju do ognia...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Artur

#152
Niestety ponownie muszę powtórzyć, że (w tym momencie to już moje dwa posty wcześniej) zwracam się wyłącznie do ludzi myślących.

Acha. Może wykorzystam ten moment by gorąco podziękować wszystkim liczącym sensownie w zespole Poland.
Gdyby kogoś to niepokoiło to przepraszam, że zespół nie ma własnej "boincowej" strony, ale być może wielu z Was zdaje sobie sprawę z tego, że BOINC nie jest ani jedyną, ani najważniejszą rzeczą na Świecie przez co tworzenie hermetycznej społeczności boincowej byłoby czymś w rodzaju tworzenia ograniczonej umysłowo sekty, co poza jakimiś walorami rozrywkowymi i pleceniem trzy po trzy nie miałoby szerszego pozytywnego sensu. W prostych umysłach wprawdzie powstaje złudzenie, że istnieje liniowa zależność między ilością boincowych punktów a szczęśliwością powszechną, ale nie ma ku temu kompletnie żadnych podstaw, a twory takie jak SKB@P i ich naśladownictwa dowodzą, że BOINC już w samych założeniach może być nieokreśloną mieszanką pozytywnych i negatywnych przyczynków. Burzenie tego typu debilnych uproszczeń o liniowości, których konsekwencją jest taki lub inny fanatyzm jest setki razy istotniejsze niż ciułanie punktów i tępe machanie narodową chorągiewką.
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Troll81

Jak obaczyłbym kolesia który wchodzi do kościoła tłumaczyć ludzią że sa debilami bo wierzą w jakiegoś wyimaginowanego boga, lub zobaczyłbym zwolennika Demokratów.pl przekonującego ludzi na zlocie Radia Maryja do sensowności aborcji. To nazwałbym to po prostu złym wychowniem. Jak widzę kolesia z innej drużyny uczącego mnie w co mam wierzyć i jakie mam wyznawać zasady, imputującego mi brak myślenia (a co cię do tego upowaznia??) który robi to na forum drużyny której jestem członkiema której to drużyny on członkiem nie jest. To też jest to zwykłe chamstwo. Przekonany o wyższości swoich przekonań nad moimi usiłujesz nauczać jedynie słusznej wizji swojego świata i jeszcze usiłujesz twierdzić że to my jesteśmy sektą?? Spojrzyj w lustro człowieku i naucz się tolerancji albo po prostu nie przychodź tu już więcej jeśli tak bardzo razi cię w oczy nasza głupota. Po co tu wogóle przychodzisz?? Po co piszesz w tym wątku?? Masz własną drużynę, czy przychodzimy do ciebie piszac ci jakie to głupie jest twoje myślenie??

Artur

#154
Niestety ponownie muszę powtórzyć, że (w tym momencie to już moje trzy posty wcześniej) zwracam się wyłącznie do ludzi myślących.

P.S.
A mnie zawsze korci, żeby na tych nielicznych imprezach kościelnych, na jakich zdarza się być wypalić im coś z grubej rury. Widać mam zadatki na chama, hehehe, a może daleko mi do tej własności, żeby w stadzie baranów zamienić się w barana, czego i innym życzę.
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

lolek

Widocznie w tej drużynie takich niema  ;) Jaka hermetyczna grupa, kto chce to się może przyłączyć a kto chce odeiść to też ma do tego prawo.

misiek

Zadziwiające. Dajcie spokój z dyskusją, szkoda czasu.

Troll81

Powtarzasz sie Arturze niczym zdarta płyta. Kto ci dał prawo do oceny kto jest myślący a kto nie?? Sam sobie nadałeś?? Jesteś nieomylny?? Tylko twoje idee są wartosciowe?? Z tego co piszesz wnioskuję że ty naprawdę głęboko wierzysz w swoje ideały. O tolerancję dla moich (i jak widać nie tylko moich poglądów) to już nawet nie proszę. Przykre jest tylko to że człowiek taki jak ty przychodzi tu i wszczyna flame war, Takie zachowanie charakteryzuje typowego trolla internetowego. Przykre jest to że zachowujesz i wypowiadasz się w sposób uwłaczający twojej inteligencji. Naprawdę przemyśl głęboko swoje postępowanie gdyż jest ono niewłaściwe. Nie umiem tego grzeczniej wytłumaczyć...

Artur

#158
Wracając do początku, to tylko napisałem:
Cytat: Artur w 24 Czerwiec 2008, 13:30
Oczywiście nie twierdzę, że tylko Wasz komputer jest niepotrzebny, są ich tysiące, a może więcej (zależy co liczyć ;) ) Wasz jest o tyle bardziej szkodliwy niż jakiś tam indywidualny komp, bo reklamowany jest zbiorowo pod przykrywką dobrych chęci i szczytnej idei, przez co dużo łatwiej o naśladownictwo (niesamowicie powszechne zjawisko) i rozpowszechnianie ignorancji w kwestiach zasobów i to właśnie bardziej przyspiesza powrót do średniowiecza, bo z samego drewna i wikliny niewiele będzie się już dało zbudować.
potem poczekałem roczek i pojawiło naśladownictwo:
TomaszPawelTeam - zespół na 2 miejscu w kraju w statystykach miesięcznych

Nie wynika z tego, że jestem nieomylny, bo każdy zdrowy na umyśle człowiek wie, że naśladownictwo istnieje i jest zjawiskiem powszechnym. Kieruje posty do ludzi myślących, bo do niemyślących nie ma sensu ich kierować.To oczywiste i praktyczne. Jeśli napiszę o naśladownictwie to na blank człowiek niemyślący nie podejmie tematu, tylko rzuci jakieś niezwiązane z tematem bzdety no takie jak mam w podpisie (zapomniałem jeszcze dodać o PRL - hahaha, całkiem fajne).
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Troll81

ty po prostu widzisz nasz wspólny wysiłek jako zło. My tego tak nie widzimy. Ty masz swóje poglądy na ten temat a my swoje. Ty skupisz się na ochronie środowiska, a dla nas ważniejsza jest pomoc nauce. Czemu nie potrafisz tego zaakceptować?? Co trudnego jest w akceptacji faktu że inni ludzie myślą inaczej?? Co trudnego jest w tolerowaniu poglądów odmiennych niż swoje własne?? Ja akceptuje twoje poglądy. Głoś je na swojej stronie do woli. Dlaczego jednak uważasz że głoszenie ich na naszym forum jest odpowiednie?? Nasladwownictwo również tyczy sie idei szczytnych, nie pomyślałeś że dla innych ludzi możemy być wzorem?? Może po prostu zazdrościsz że nasz team jest naśladowany?? Osiągneliśmy coś czego tobie się nie udało?? Wciąż nie odpowiadasz na pytanie po co w ogóle przychodzisz na nasze forum promowac swoje idee i wizje skoro jak widzisz prezentujemy przeciwne stanowisko. Załuż własne forum i promuj swoje idee. Na pewno znajdziesz całe rzesze ludzi myślących podobnie. Jesli chcesz zmienic nasze postępowanie to może wstąpisz do naszego temu i zaczniesz świecić przykładem godnym naśladowania??

Wiesz... mi by było głupi wpaść na forum dyskusyjne jakiejś grupy ludności po to by im pisac że robią źle i mają się nawracać. Jestem przeciwny nazizmowi, ale nie wchodzę na fora internetowe takich grup by je nauczać. Uważam to za niestosowne. Zresztą wielu kulturalnych ludzi tak myśli. O ile jednak nazizm jest jednoznacznie zły, o tyle działania naszego teamu takie nie są. Możesz się z nimi zgadzać lub nie ale to twoja prywatna sprawa. odpowiec mi więc na pytanie. Czy poza wszczynaniem burdy na naszym forum, twoje tutaj pisanie ma jakikolwiek cel?? Co chcesz osiągnąć??

A skomentowac działania TomaszPawełTeam moge tylko w jeden sposób. Życzę im powodzenia w zbieraniu kasy i konkurowaniu z nami :D miło jest mieć się z kim ścigać. Bo po cóż by innego wynaleziono system punktowania w BOINCU?? miał on stymulowac rywalizację :D po to jest zakładanie teamów i te wszystkie statystyki :D