Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

SKB@P II

Zaczęty przez Troll81, 27 Maj 2008, 09:13

Troll81

zalezy czy uznajesz taiwan za zbuntowaną prowincję chin :D zresztą poprzedni post miał byc lekko ironiczny

Mchl

W przypadku Intela na Tajwanie zakładu nie ma, jest w Szanghaju. Ponadto Kostaryka, Malezja i Filipiny.
http://www.intel.com/pressroom/kits/manufacturing/manufacturing_qa.htm#1

AMD jeśli dobrze pamiętam, to przede wszystkim Drezno.

Ten post ma także być lekko ironiczny :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

jarod_e


Propozycja oraz podsumowanie konfiguracji:

1. P5Q-E - cena 300 pln
2. Q6600 BOX - 389
3. Chieftec 450W GPS-450AA-101A BOX - 99
4. grafa Asus EN6200LE 64MB PCI-E - 50 pln
5. Cooler Master Hyper TX2 - 40 pln
Tutaj jest test wenta: http://www.tomshardware.com/reviews/cpu-cooler-charts-2008-part-2,1782-6.html
A tu podsumowanie całego testu: http://www.tomshardware.com/reviews/cpu-cooler-charts,1967-9.html

W tej cenie ciężko będzie o coś lepszego :)
Razem wychodzi 878 pln

Obudowa i dysk będą od PBT_marian_boss, a pamięci 2x1GB DDR2 800 3-4-4-12 od novi

W tej chwili mamy uzbierane  1044pln czyli zostaje 166pln.

Jeśli coś pokręciłem to proszę o poprawienie.


PBT_marian_boss

Rewelacja, w takim razie proszę zarząd o zgodę na przelanie funduszy do jarod_e i realizację całego projektu :D

Mchl

A kto jest zarządem?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

:D chyba się uśmiechnę do jaroda i sam se taką konfigurację złożę :D

PBT_marian_boss

Cytat: Mchl w 23 Lipiec 2008, 13:38
A kto jest zarządem?

No może źle to zapisałem chodziło mi o twoją akceptacje.

OxyOne

1. P5Q-E
2. Q6600 BOX
3. Chieftec 450W GPS-450AA-101A BOX
4. grafa Asus EN6200LE 64MB PCI-E
5. Cooler Master Hyper TX2  to  jest najlepsze! Od kiedy TX2 jest lepszy od MUGENA hmmm skad te testy przede wszystkim wyniki! Miałem tego TX2 i jakby byl dobry nie zmieniłbym na MUGENA przeciez to oczywiste. U Mariana jest zimno w serwerowni to moze byc tylko ze tam bedzie Q6600 i Asus wiec chłopaki jak pamiatki dadza rade 3,6 bez problemu lecz... TX2 moze nie dac rady chyba ze w Idle a nam raczej nie o to chodzi. Co do poz. 2 po co box lepiej 20 zł zostawic w kieszeni a cooler nie bedzie tak uzywany i jak zawsze (tak jest u mnie) poleci w kąt.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Mchl

Ja w tej składce nie brałem w ogóle udziału, więc nie wiem czy wolno mi rozporządzać ;)
Jeśli wolno, to akceptuję.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

jarod_e


@NetMonitoring - Widocznie jest dobry, nie wszystko co drogie jest zawsze najlepsze...  :P
W tej konfiguracji ten cooler wystarczy + went na obudowę z tyłu (będzie wymuszał obieg powietrza) i spokojnie się wyrobi - w szczególności w serwerowni z klimą.  :)
Nie warto więc przepłacać nawet jeśli wyniki byłyby odwrotne (czyli mugen 3-4 st. lepiej niż TX2).

A jeśli chodzi o proca to nie tylko cooler dostajesz ale i gwarancję na 3 lata, a na tym raczej nie ma co oszczędzać.

Troll81

Fakt że kupujemy proca z gwarancją 36 a nie 12 miesięcy :D

PBT_marian_boss

#51
No dobra, chyba wiemy już wszystko, dogaduje się z jarod_e odnośnie finansowania i jedziemy z tym koksem.

EDIT
Ponieważ powinno zostać nam 216 zł proponuję kupić drugą płytę Asus P5Q-E a tego Foxcon sprzedać na Allegro, powinno starczyć. Takie rozwiązanie da nam pewność, że obydwa procesory będą dobrze podkręcone. Wszystkie różnice pokryje ze swojej kieszeni :)

Troll81

Jak dla mnie spoko. Tylko najpierw przetestujmy tego asusa zanim pozbędziemy się foxconna :D żeby nie było że trafimy jeszcze gorzej.

Pigu

najpierw przetestujemy asusa, potem kupimy drugiego a dopiero wtedy opchniemy foxconna

AL

Jak dla mnie plan dobry. Najpierw testy obu płyt, potem podejmujemy decyzję co i jak dalej,

OxyOne

#55
Fakt nie pomyslalem o gwarancji nigdy nie mialem proca dluzej niz rok, co pol roku premiera nowego proca wiec wymieniam.
Teraz zamowilem do firmy 4 kompy tez na asusie P5E Deluxe z Q9450 poszlo OC bez problemow. Co do P5Q-E tez sie juz bawilem i wystarczylo podniesc szyne do 400 i chodzi stable. Jakby byly problemy tylko papu dodac o 2 jednostki - wszytsko na auto tylko w ustawieniach proca na sztywno mnoznik - x9 reszta disable (prawie). Ot cale OC na Asusie na tej plycie (na szybko). Aha ciekly metal mamy jeszcze ze wczesniejszego zestawu takze powinno byc Gut. Pamieci da sie na 800 jak cos to sie zdlawi na 667. Proc sie liczy pamieci na 2 planie.


A jeszcze jedno mam takie pytanie jak zrobic aby ukryc swoje komputery tak aby nikt nie mogl zobaczyc jakie mam chodzi mi o nazwy.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

maxim

A czy probowal ktos z Was puscic tego Q9450 na 4GHz ? Bardzo chce go kupic i nie wiem czy jeszcze nie poczekac na cos mocniejszego :) Zastanawiam sie rowniez na plyta, P5E to chipset X38 nieprawdaz ? Moglbys zerknac na temp SB i NB w biosie ? Gdzies czytalem ze sa problemy z plytami na X38 i dlatego juz sam nie wiem co zrobic. Alternaqtywa jest P5Q PRO ktora jest tania i jest na nowym chipsecie P45.

Pozdrawiam

Mchl

Cytat: NetMonitoring w 25 Lipiec 2008, 09:20
A jeszcze jedno mam takie pytanie jak zrobic aby ukryc swoje komputery tak aby nikt nie mogl zobaczyc jakie mam chodzi mi o nazwy.

Nazwy i IP widzisz tylko Ty. Wyloguj się i sprawdź ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

maxim

Nie wiem ile kosztuje w PL Asus P5Q Pro ale kolega go ma kupil za 75 funtow i kreci Q9450 na 3.4GHz bez najmniejszego problemu na standardowym chlodzeniu. Chodzi pieknie.

Pozdrawiam

PBT_marian_boss

#59
Cytat: maxim w 28 Lipiec 2008, 12:44
Nie wiem ile kosztuje w PL Asus P5Q Pro ale kolega go ma kupil za 75 funtow i kreci Q9450 na 3.4GHz bez najmniejszego problemu na standardowym chlodzeniu. Chodzi pieknie.

Pozdrawiam

Na 3.3GHz udało się wykręcić Q9450 po wymianie płyty głównej, więcej nie idzie ze względu na pamięci. Kolega Novi na doświadczenia z takim zestawem więc czekam kiedy się odezwie i puścimy naszego potwora pewnie na 3.6GHz.
Screeny ze starej maszynki (v1) i po modernizacji (v2): http://cid-2d52fcf2b5d7b2ec.skydrive.live.com/browse.aspx/Public

@Mchl ustaw projekty tak jak były

Can-D

Wątpie,że jest to wina pamieci-- lużne timingi,może za mało papu ( na focie memory jest ddr3, a na focie spd ddr2 ???)
Mało papu na procku,a może 420 mhz jest już fsb wallem tego proca i już wyżej nie pójdzie?

OxyOne

Pojdzie wiecej na 3.6 napewno, ustawic na 1.344V i szyna 450MHz ale pamiatki nie wytrzymaja. To sa 400 a juz cisna na 420 mozna sprobowac zwiekszyc papu na pamiatki i trzeba dodac papu na proca.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Can-D

No ale one chyba nie muszą iśc koniecznie 1:1,zawsze można spróbowac na innym dzielniku memki puscic,w spd mają widze zapisane 2.4 volta nawet,ja te http://znak.pl/index.php?cid=305&scid=2572&prid=DDR2dual1024800OCZ+Spe+C5 pusciłem u siebie na 1:1 ;2,2 volta, 4-4-4-12 na 436mhz,więc napewno jescze troche pociągną,trzeba spróbowac, a ztym 450 mhz to raczej może byc krucho,chyba mało który quad na 45um jest w stanie tyle zrobic .

PBT_marian_boss

Cytat: bazaq_rev.1.01 w 05 Sierpień 2008, 21:04
No ale one chyba nie muszą iśc koniecznie 1:1,zawsze można spróbowac na innym dzielniku memki puscic,w spd mają widze zapisane 2.4 volta nawet,ja te http://znak.pl/index.php?cid=305&scid=2572&prid=DDR2dual1024800OCZ+Spe+C5 pusciłem u siebie na 1:1 ;2,2 volta, 4-4-4-12 na 436mhz,więc napewno jescze troche pociągną,trzeba spróbowac, a ztym 450 mhz to raczej może byc krucho,chyba mało który quad na 45um jest w stanie tyle zrobic .

Niestety nie mogę poradzić sobie z ustawieniem ich inaczej niż 1:1, przejrzałem już chyba wszystkie opcje w biosie i nie wiem jak to ustawić. Może ktoś miał do czynienia z takim zestawem i wie co i jak.

Troll81

moze trza by updatnąć bios??? na swojej płytce tyz nie widzę takiej opcji a by mi się przydała.

PBT_marian_boss

Cytat: Troll81 w 06 Sierpień 2008, 09:21
moze trza by updatnąć bios??? na swojej płytce tyz nie widzę takiej opcji a by mi się przydała.

Niestety nowszego nie ma.

novi

witam, 3,3Ghz zacne ale zanim dalej @ to dobrze znać temp.
1./W CoreTemp jakie są na 3,3Ghz gdy obciązone 4 rdzenie na 100% (np Prime95 lub Seti na 100%) po np 30min (temp. otoczenia jaka?) --bo fotka pokazana to obciązenie 70-70-50-90%. Proc taki normalny VID=1,2375, nie można od niego wymagać aby 3,6Ghz zrobił na default napieciu-> na pewno trzeba zwiekszyc do max.1,3625v wg intela (temp max 71`C), VTTmax 1,15V
2/ to nie pamieci blokują-na luźnych timingach idą do 500mhz lekko na 2,12v (mozna dac 2,2-2,3v ale spr czy nie gorące i ew, nawiew na nie.


[Asus Rampage X48 (BIOS: 0410), Intel Xeon X3230 "G0" , VID 1.3, 3,2 Ghz, FSB 400*8, Vcore 1.424, Idle/load temp: 40/55`C| 2x2GB Apogee GT-1066 (5-5-5-15 2T PL=9 Vdimm 1.9, 1100mhz), RAID0 2xST3320620AS| 1xST3250620AS| | Gigabyte 8800GTS 512MB, core 832 Shader  2020 Mem 1100 | PSU Tagan BZ1100| Case update WC-Gigabyte 3D Mercury| SyncMaster 226BW | |
http://web.mit.edu/persci/gaz/gaz-teaching/flash/vasarely-movie.swf

PBT_marian_boss

No właśnie na Ciebie czekałem. Zaraz biorę się za zmianę napięcia i zobaczymy. Napisz ile max wyciągasz z takiego proca ? Jak coś to pomęczę cię na GG

PBT_marian_boss

A więc zgodnie ze wskazówkami novi podniosłem napięcie i procesor działa teraz na 3.68 GHz (nieźle). Na razie go tak zostawię na weekend i zobaczę jak pracuje, może uda się go @ na 3.8. Poniżej przedstawiam benchmark BOINC, zaktualizowałem też zrzuty ekranu (link był podany wcześniej)


@3.36 GHz
8/5/2008 8:12:18 AM||Benchmark results:
8/5/2008 8:12:18 AM||   Number of CPUs: 4
8/5/2008 8:12:18 AM||   3418 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
8/5/2008 8:12:18 AM||   9919 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

@3.68 GHz
2008-08-08 12:41:46||   Number of CPUs: 4
2008-08-08 12:41:46||   3658 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
2008-08-08 12:41:46||   10707 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

Troll81

Narodził się kolejny potworek?? ;D

novi

#70
no ładnie, zdaje się najlepsze osiągi.
Pamieci szkoda aby sie marnowały na CL5, dać mozna na 4-4-4-12 na 2,12v.
CPU 3,6 b.fajnie ze sie udało, wiecej mozna po spr, temperatur i stabilności, bo widzę aktualizowaną fotkę CoreTemp a tam, na 3,36Ghz jest już 68`C, trzeba aby było mniej niż 71`C ....
Bo przyrost w liczeniu jest liniowy a temperatur i zużycia proca logarytmiczny.
Dlatego ponawiam zapytanie jakie są teraz w czasie liczenia przy 3,6GHz temp. na CPU, NB, PWM ?
Warto silniejszy wentyl dać na chłodzeniu proc. i polepszyć wentylacje budy jak stoi w klim.pomieszczeniu.
A jak tam na starej mobo, dało @ Q6600?

[Asus Rampage X48 (BIOS: 0410), Intel Xeon X3230 "G0" , VID 1.3, 3,2 Ghz, FSB 400*8, Vcore 1.424, Idle/load temp: 40/55`C| 2x2GB Apogee GT-1066 (5-5-5-15 2T PL=9 Vdimm 1.9, 1100mhz), RAID0 2xST3320620AS| 1xST3250620AS| | Gigabyte 8800GTS 512MB, core 832 Shader  2020 Mem 1100 | PSU Tagan BZ1100| Case update WC-Gigabyte 3D Mercury| SyncMaster 226BW | |
http://web.mit.edu/persci/gaz/gaz-teaching/flash/vasarely-movie.swf

PBT_marian_boss

Jak pewnie co niektórzy zauważyli SKB@P v2 działa stabilnie na zegarze 3,68. Wydaje mi się że nie ma co ryzykować spalenia CPU i nie będę go podkręcał. Dziś mają przyjść części na drugą maszynkę więc w poniedziałek złożę SKB@P II i zacznie się zabawa z OC. Zdjęcia ze składania zamieszczę troszkę później, nie mam za bardzo na to czasu. No i można zacząć zbierać na SKB@P III :D

Bober

Świetna robota. Teraz punktuje jak na porządnego 4 jajowca przystało  ;D

jarod_e

Maszynka kręci się nieźle. Szacuneczek  ;D
Przy tych ustawieniach bym już został - komp ma chodzić 24/7 tak długo jak się da.
Lepiej żeby procek się nie wypalił za szybko  ;)

PBT_marian_boss

Zobaczymy jak będzie chodził q6600 na płycie foxcona, jeżeli uda się osiągnąć zadowalający wynik to rzeczywiście nie ma sensu ryzykować.

OxyOne

tak samo jak Q9450 na tej plycie. Chyba ze jest ktos kto zakumal ten dziwny wynalazek. Mowilem o Asusie zaufaliscie mi co do plyty i okazalo sie ze mam racje. Teraz mowie ze Q9450 poleci 4.1 GHz. (FSB500)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

PBT_marian_boss

No ja nie twierdzę że nie pójdzie ale trochę strach go tak zakatować :)

RAD-Poland

obecnie liczymy QMC i tak spojrzałem na rezultaty naszego SKB@P  ???
wiele próbek wysypało się wciągu kilku ostatnich dni - czy oby to nie wynik zbytniego OC (obym był w błędzie, ale inne hosty poprawnie przeliczyły te wu)

(należy wspomnieć, że QMC to projekt BOINC który najmocniej wygrzewa CPU zazwyczaj, 2-3 stopnie więcej na procu niż przy innych projektach)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

novi

...już pytałem o temperatury przy 3,68GHz ...coś mi sie zdaje że są powyżej 71`C...a 4,1GHz osiągalne ..ale na wodzie

[Asus Rampage X48 (BIOS: 0410), Intel Xeon X3230 "G0" , VID 1.3, 3,2 Ghz, FSB 400*8, Vcore 1.424, Idle/load temp: 40/55`C| 2x2GB Apogee GT-1066 (5-5-5-15 2T PL=9 Vdimm 1.9, 1100mhz), RAID0 2xST3320620AS| 1xST3250620AS| | Gigabyte 8800GTS 512MB, core 832 Shader  2020 Mem 1100 | PSU Tagan BZ1100| Case update WC-Gigabyte 3D Mercury| SyncMaster 226BW | |
http://web.mit.edu/persci/gaz/gaz-teaching/flash/vasarely-movie.swf

OxyOne

Cytat: RAD-Poland w 15 Sierpień 2008, 15:57

wiele próbek wysypało się wciągu kilku ostatnich dni - czy oby to nie wynik zbytniego OC (obym był w błędzie, ale inne hosty poprawnie przeliczyły te wu)


za malo papu, proc musi dostac wiecej papu - jest niestabilny poniewaz boinc jest troche bardziej wymagajacy niz system i dlatego (tak sadze, tak mi sie wydaje) sumy kontrolne (tak sadze chyba ze klepie glupoty to poprawcie mnie) nie zgadzaja sie przy we i wy poprzez spadki napiecia na stabilizatorach procesora. Inaczej mowiac niskie napiecie powoduje spłaszczenie cylku 1 i 0 co powoduje zwiechy bledy i ukochany niebieski ekran śmierci.

Pozdrowienia dla PIGUlca i Mariana_BOSS
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]