SKB@P II

Zaczęty przez Troll81, 27 Maj 2008, 09:13

PBT_marian_boss

Napięcie jakie jest ustawione i temperatury są na screenach nic od tamtej pory się nie zmieniło.

OxyOne

nie wiem gdzie sa zdjecia i nawet nie wiem jak sie nazywa nasz komp. jezeli to SKB@P czy jakos tak to znalazlem go po wielich bojach z forum. troche malo wyrabia ten nasz komp. u mnie aby przejsc bariere 4.1 GHz musze dac powyzej 1.5V. ponizej mialem okna smierci a jak mialem na 1.5V walil bledami w seti. mimo ze system nie wywalał sie. jak bys mogl to zapodaj mi linka z tymi fotkami.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

PBT_marian_boss

Obecnie napięcie na CPU: 1.375, RAM: 1.90 (nie wiem dlaczego napięcie na CPU pokazuje mniejsze). W weekend zaliczył bluescreen'a :(
Link:
http://cid-2d52fcf2b5d7b2ec.skydrive.live.com/browse.aspx/Public/SKB@P%20v2

AiDec

Wynik OC proca naprawde swietny. IMHO jednak za male napiecie jak do stabilnej pracy (zwlaszcza z BOINC - toz to przeciez 100% load). Jednak jak zwiekszysz napiecie to i temperatura wzrosnie. Z tego wynika ze trezba by podbic V, zmniejszyc OC. I komp da z siebie wszystko, a nie bedzie blednych WU i bluescreenow. I wtedy bedzie faktycznie stabilny.

W obecnej sytuacji komp chodzilby swietnie w normalnym uzytkowaniu, ale nie przy 100% load wszystkich jajek.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

OxyOne

To ze pokazuje inne napiecia niz w biosie to standard ja mam u siebie ustawione na 1,428V w biosie a w CPU-Z widze 1.352V. i temp. 55-58C. na NB daj 1.52V i na PLL na 1.51V
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Can-D

#85
vdroop -- na to choruje wiekszośc płyt głownych,no moze za wyjatkiem dfi z cyfrową sekcja zasilania  :P  zresztą coś mi sie tam kiedys obiło o uszy,ze jest wymagany przez intela czy cóś takiego,a cpuz to raczej podaje niedokładnie,pewnie miernikiem by trzeba było zmierzyc.

PBT_marian_boss

Ustawiłem na SKB@P następujące napięcia:
CPU: 1.387
RAM: 2.12
NB: 1.52
PLL: 1.52

Zobaczymy jak będzie ze stabilnością, temperaturą itp.
Złożyłem SKB@P II zdjęcia zamieściłem http://picasaweb.google.com/pasjamariana/PROJEKTSKBP2, zaktualizowałem też galerię odnośnie SKB@P http://picasaweb.google.com/pasjamariana/PROJEKTSKBP

emik

na pierwszym linku : 404 NOT_FOUND

edit: już jest ok


PBT_marian_boss

#88
Po ostatnich roszadach z naszymi maszynkami podaję aktualną konfigurację dla SKB@P 2

1. Foxconn P35A-X
2. Intel Core 2 Quad Q6600 2.40GHz @ 3.10GHz
3. OCZ Platinium DDRII 2GB/800 (2x1GB) CL4 (OCZ2P8002GK)
4. CHIEFTEC 450W GPS-450AA-101A BOX
5. Asus EN6200LE 64MB PCI-E
6. Cooler Master Hyper TX2
7. MS WindowsXP x64 SP2

Jest z tym trochę zamieszania dlatego proponuję dalszą dyskusję dotyczącą podkręcania SKB@P przenieść do edycji pierwszej a tu skupić się na podkręceniu drugiej maszynki. Jeżeli jest taka możliwość to proszę admina o przeniesienie postów.

jarod_e

Jak się montowało cooler ? Prościej niż mugena ?
Jestem ciekaw jak będzie z temp. na procu, jeśli da radę to sam sobie takiego sprawie  :D


PBT_marian_boss

Cytat: jarod_e w 20 Sierpień 2008, 19:40
Jak się montowało cooler ? Prościej niż mugena ?
Jestem ciekaw jak będzie z temp. na procu, jeśli da radę to sam sobie takiego sprawie  :D

Niestety wcale nie lepiej, ten socket 775 strasznie mi nie pasuje, ale to tylko moja opinia. Zaletą coolera jest pasta na spodzie, nie trzeba się brudzić i kombinować. Temperatura po godzinie liczenia do 50 stopni, CPU nie podkręcany jeszcze.

PBT_marian_boss

Udało mi się podkręcić na 3.06 GHz bez większych problemów, przetestuje te ustawienia do poniedziałku a potem zobaczymy co dalej. Screnny zamieszczam tu: http://cid-2d52fcf2b5d7b2ec.skydrive.live.com/browse.aspx/Public/SKB@P%202

Szopler

Cytat: emik@Maj 13, 2008, 17:41:54będzie drugi znaczek nagrodowy do zdobycia ??
Cytat: Mchl@Maj 13, 2008, 18:24:57Pewno, że będzie.

Jakoś nie widzę ;)

Troll81

oj się czepiasz znaczków

Szopler


Mchl

Pytanie. Czy ma być taki sam jak pierwszy, czy jakiś inny?
Zdolności plastycznych nie mam, więc szperam po google. Jeśli miałby być inny, to pewnie będzie zupełnie inny.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

emik

ja myślałem nad "okiem" HAL'a ;D


Troll81

a jak się uda to poprosze koleżankę o projekt graficzny :D

PBT_marian_boss

Podkręciłem SKB@P II na 3.10GHz i nie chce więcej ani trochę, myślę że to koniec zabawy na tej płycie. Obecnie ustawione napięcia:
CPU: 1.425
RAM: 2.16 (niżej nie chciał się OC)
NB: 1.50

Zaktualizowałem screeny (adres podany wcześniej)

novi

NB spokojnie na 1,4v (na 1,5v pewnie się grzeje ..a po co? do 500mhz fsb wystarczy 1,4v) a RAMy na 2,2v

[Asus Rampage X48 (BIOS: 0410), Intel Xeon X3230 "G0" , VID 1.3, 3,2 Ghz, FSB 400*8, Vcore 1.424, Idle/load temp: 40/55`C| 2x2GB Apogee GT-1066 (5-5-5-15 2T PL=9 Vdimm 1.9, 1100mhz), RAID0 2xST3320620AS| 1xST3250620AS| | Gigabyte 8800GTS 512MB, core 832 Shader  2020 Mem 1100 | PSU Tagan BZ1100| Case update WC-Gigabyte 3D Mercury| SyncMaster 226BW | |
http://web.mit.edu/persci/gaz/gaz-teaching/flash/vasarely-movie.swf

Troll81

chyba marian lepiej wie gdzie jest stabilnie a gdzie nie. (ale mi się rymło)